Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

MaliaDhey  

Hiper wymiatacz

Plum Plum Plum



ImiÄ™: Ja

Wiek: 28

Do³±czy³a: 17 Lis 2009

   

Wys³any: 2010-01-15, 23:25   

Mam to samo :P Od razu zaczął się temat satanizmu. I planuje przy wszczęciu się kolejnej takiej dyskusji pt. 'Ty satanistko!' to powiem, że owszem, jestem satanistką, to bardzo fajne. Szczęki będą zbierać z podłogi. Jak nie chcą słuchać, to zabawimy się inaczej, Fajnie będzie :D
Widać, że katechetka za Tobą nie przepada, więc może idź do niej i powiedz, że nie chcesz chodzić an religie i juz :P
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=AtA-FpTZOQw
 

stewie  

Hiper wymiatacz



Wiek: 31

Do³±czy³: 29 Lis 2009

   

Wys³any: 2010-01-18, 00:21   

Katecheci to nienormalni ludzie.
Nie powinno być katechez w szkołach...
_________________
Everybody loves you when you're six foot in the ground
- John Lennon
 

madeline134  

Moderator



Wiek: 29

Do³±czy³a: 14 Pa¼ 2009

Sk±d: ¦l±sk/Krk

   

Wys³any: 2010-01-18, 00:22   

stewie napisa³/a:

Katecheci to nienormalni ludzie.



Nie przesadzasz czasem?
_________________
There is nothing to fear but fear itself.
 

stewie  

Hiper wymiatacz



Wiek: 31

Do³±czy³: 29 Lis 2009

   

Wys³any: 2010-01-18, 00:41   

Okay.
Nie wszyscy :-) :-)
_________________
Everybody loves you when you're six foot in the ground
- John Lennon
 

kalina_225  

Mega wymiatacz



Do³±czy³a: 29 Sty 2009

   

Wys³any: 2010-02-02, 10:01   

stewie napisa³/a:

Katecheci to nienormalni ludzie.



Najbardziej mnie w nich denerwuje, że próbują za wszelką cenę narzucić swoje zdanie..
_________________
Kochaj wszystkich. Ufaj niewielu. Bądź gotów do walki, ale jej nie wszczynaj. Pielęgnuj przyjaźnie.
 

Piracy  

Pogromca postów

Makaveli



ImiÄ™: M.

Wiek: 32

Do³±czy³: 12 Wrz 2009

   

Wys³any: 2010-02-02, 10:03   

kalina_225 napisa³/a:

Najbardziej mnie w nich denerwuje, że próbują za wszelką cenę narzucić swoje zdanie..



Zgadzam siÄ™.
 

Ogar

User


Do³±czy³: 01 Lut 2010

   

Wys³any: 2010-02-02, 11:07   

Katechetami są po prostu nieodpowiedni ludzie. ¦lepo przekonani w to, że Bóg istnieje itd, ale kiedy przedstawia im się jakieś niezgodności w tym co mówią nie potrafią nawet dyskutować, ani przyznać, że coś jest nie tak... Bycie katechetą jest bardzo trudne, bo większość wierzy, że taki... katecheta będzie potrafił wytłumaczyć nam nasze wątpliwości, a oni potrafią tylko czytać z Pisma ¦więtego.. Nic więcej. Spróbuj rodzicom pokazać stronę czysto ocenową. Dostań w... powiedzmy następnym półroczu 2 z religii, a zyskasz jeden argument w rozmowie z rodzicami - "Nie chce mieć zaniżonej średniej".
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2010-02-02, 19:33   

Cytat:

Najbardziej mnie w nich denerwuje, że próbują za wszelką cenę narzucić swoje zdanie..

Ogar napisa³/a:

Katechetami są po prostu nieodpowiedni ludzie. ¦lepo przekonani w to, że Bóg istnieje itd, ale kiedy przedstawia im się jakieś niezgodności w tym co mówią nie potrafią nawet dyskutować, ani przyznać, że coś jest nie tak... Bycie katechetą jest bardzo trudne, bo większość wierzy, że taki... katecheta będzie potrafił wytłumaczyć nam nasze wątpliwości, a oni potrafią tylko czytać z Pisma ¦więtego.. Nic więcej.


Macie wyjątkowego pecha chyba. I to sporo i jak widzę dużo osób go ma lub też wyolbrzymia.
Nigdy nie natrafiłem na katechetę, który by w jakikolwiek narzucał swoje zdanie ba! da się z nimi podyskutować na róże sprawy jeśli robi się to z kulturą i rozmowę prowadzi się w sposób normalny bez jakiegoś buntowania się lub z góry zakładania, że katecheta 'zły człowiek'.
Tylko z tego powodu chodzę na religie, bo mam ciekawego katechetę, jest nim ksiądz, można z Nim porozmawiać jak i o seksie w sposób normalny jak i istnieniu Boga ze swojej perspektywy. I wbrew pozorom polemika z księdzem, katechetą może być bardzo ciekawa, nie odwołująca się tylko do Pisma świętego.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

Mihihih  

Pogromca postów

dziecko neo.



ImiÄ™: J.

Do³±czy³a: 03 Sty 2009

Sk±d: ten ¶miech?

   

Wys³any: 2010-02-02, 20:00   

Mizantrop napisa³/a:

Macie wyjątkowego pecha chyba. I to sporo i jak widzę dużo osób go ma lub też wyolbrzymia.


Zgadzam siÄ™.;-)

Ja bardzo lubię lekcje katechezy w moim LO i mojego księdza katechetę. Prowadzi bardzo ciekawe zajęcia, rozmawia, przedstawia stanowisko Kościoła, wysłuchuje naszego zdania i się adekwatnie do niego odnosi. On ma swoje zdanie, a osoby w klasie swoje, czasami różne, ale nigdy nie spotkałam się z tym, aby komuś swoje narzucał. Potrafi rozmawiać o wszystkim.;-)
_________________
Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć,
bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu.
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2010-02-02, 20:21   

Przede wszystkim nie jest to tylko kwestia osoby,lecz także programu nauczania. Osobiście sądzę,że etyka zapewnia w szkole średniej o wiele większe możliwości poznawcze zarówno religii jak i opozycji w postaci filozofii.
_________________
Drugs&hugs.
 

ojzu  

Pogromca postów

.|.



Imię: Lesław

Do³±czy³: 05 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-02-03, 00:25   

stewie napisa³/a:

Katecheci to nienormalni ludzie.
Nie powinno być katechez w szkołach...


Wszyscy lubimy rzeczowe stwierdzenia poparte mocnymi argumentami :]

Mróffcia napisa³/a:

Co więcej czyny na które nie miała żadnego wpływu gdyż wydarzyły się przed jego narodzeniem i nie mógł wywierać żadnego wpływu . Człowiek odpowiada tylko za to co sam zrobił. Moim zdaniem to lekko nie fer, w końcu wszyscy są równi czyż nie


Otóż nie są równi wobec prawa, uważam jednak że to akurat dobre posunięcie. Dobrze, że chociaż pod tym względem dzieci nie są traktowane jak dorośli.

kalina_225 napisa³/a:

Najbardziej mnie w nich denerwuje, że próbują za wszelką cenę narzucić swoje zdanie..


To znaczy, że są nienormalni ? :-) Katecheta to nie zawsze ksiądz, jego rolą jest nauczanie religii jako przedmiotu szkolnego, tak sam jak matematyk uczy matematyki a polonista polskiego. To zwykły nauczyciel, więc ma prawo popełniać błędy lub stosować własne metody nauczania.
_________________
You are not in the sudoers file. This incident will be reported.
 

martucha1231  

Pogromca postów

:)



Wiek: 35

Do³±czy³a: 05 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-02-03, 00:55   

Dziwi Ci wasi katecheci. Ja mialam w liceum swietna katechetke z ktora mozna bylo o wszystkim pogadac, zadac kazde pytanie. Byla przedewszystkim przyjaciolka dopiero pozniej nauczycielka. Choc jestem osoba nie wierzaca to chodzilam na religie ze wzgledu na swietna nauczycielke.
Co do rodzicow to pogadaj z nimi. Postaw im ultimatum ze jezeli nie napisza Ci zgody to i tak przestaniesz na ta lekcja chodzic i bedziesz mial godziny nie usprawiedliwione. Nie wiem jak na twoich ale na wiekszosc rodzicow to dziala. A jesli nie podziala to olej nauczycielke, nie dyskutuj z nia zajmij sie odrabianiem lekcji czy nauka na inne przedioty.
 

Rorschach  

Pogromca postów

socjopata



Do³±czy³: 31 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-02-03, 10:29   

martucha1231 napisa³/a:

Postaw im ultimatum ze jezeli nie napisza Ci zgody to i tak przestaniesz na ta lekcja chodzic i bedziesz mial godziny nie usprawiedliwione. Nie wiem jak na twoich ale na wiekszosc rodzicow to dziala.

:O Niby czemu taki argument miałby zadziałać? Twoje godziny nieusprawiedliwione to twój problem i twoje nieklasyfikowanie, a nie rodziców...
 

martucha1231  

Pogromca postów

:)



Wiek: 35

Do³±czy³a: 05 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-02-03, 17:21   

Rorschach napisa³/a:

Twoje godziny nieusprawiedliwione to twój problem i twoje nieklasyfikowanie, a nie rodziców...


Owszem, ale wiekszosci rodzicom zalezy.
 

Rorschach  

Pogromca postów

socjopata



Do³±czy³: 31 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-02-03, 17:46   

Ich błąd...
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com