Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Specjalista  

Stały User

inCLICK.pl



ImiÄ™: Krzysztof

Do³±czy³: 06 Lut 2013

Sk±d: Poznañ

   

Wys³any: 2013-07-25, 09:09   Kierunki studiów, po których pracy znaleźć NIE MO¯NA(!)

CZeść emłodzi! :-)

Mamy już temat w dziale, który jest o tym po jakich kierunkach łatwo znaleźć pracę.
Ale przecież, szczególnie, w dzisiejszych realiach powstaje bardzo dużo prywatnych Uczelni i kierunków niekoniecznie odzwierciedlających zapotrzebowania rynkowe. Do takich kierunków należą m.in. filozofia, psychologia zwierząt, socjologia, politologia, kulturoznawstwo, malarstwo czy rzeźba.
Czy sądzicie, że absolwentom tych kierunków będzie łatwo? a może dzisiaj studia to po prostu pogłębianie swoich zainteresowań a nie pewny etat po ukończeniu 5 lat nauki?
Co sądzicie? jakie inne kierunki utrudniają znalezienie pracy i są przez pracodawców widziane jako co najmniej "zbędne" i nieprzydatne? :niepewny:
_________________
 

Jimmy FoX  

VIP



ImiÄ™: Tomasz

Wiek: 33

Do³±czy³: 26 Lip 2008

Sk±d: Birmingham

   

Wys³any: 2013-07-25, 10:08   

Po każdych studiach można znaleźć pracę.
_________________
Kadrowanie wspomnień
 

Specjalista  

Stały User

inCLICK.pl



ImiÄ™: Krzysztof

Do³±czy³: 06 Lut 2013

Sk±d: Poznañ

   

Wys³any: 2013-07-25, 10:44   

Pytanie czy zgodną z obszarem kształcenia się? Szczególnie jeśli chodzi o te kierunki :-)
_________________
 

migel  

Hiper wymiatacz



Wiek: 30

Do³±czy³: 17 Gru 2012

   

Wys³any: 2013-07-25, 11:22   

Jimmy FoX napisa³/a:

Po każdych studiach można znaleźć pracę.


Spróbuj to wytłumaczyć studentom socjologii, bezpieczeństwa, europeistyki, polonistyki i innej "styki", którzy znaleźli jedynie pracę w biedronce czy mcdonaldzie, a nie w zawodzie odpowiadającym ich wykształceniu.
_________________
Time is the past, now and tomorrow
Days fly so fast and it leaves me so hollow
 

Makabraa  

VIP

Wiedźma



ImiÄ™: Magdalena

Wiek: 44

Do³±czy³a: 13 Sty 2013

   

Wys³any: 2013-07-25, 13:38   

migel napisa³/a:

Jimmy FoX napisa³/a:

Po każdych studiach można znaleźć pracę.


Spróbuj to wytłumaczyć studentom socjologii, bezpieczeństwa, europeistyki, polonistyki i innej "styki", którzy znaleźli jedynie pracę w biedronce czy mcdonaldzie, a nie w zawodzie odpowiadającym ich wykształceniu.



No właśnie. Jednak sa kierunki, które są niesamowicie oblegane - co wiąże się później z trudnościami w wybiciu i znalezieniu dobrej, związanej z ukończonymi studiami, pracą.
_________________
Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą.

Ogień w głowie mam, w sercu siwy dym. Bóg opuścił mnie, urwał mi się film
 

juna  

Stały User



Wiek: 35

Do³±czy³a: 15 Lip 2013

Sk±d: ¿e znowu?

   

Wys³any: 2013-07-25, 13:40   

Mi po pedagogice resocjalizacyjnej nie jest łatwo znaleźć pracę w zawodzie, ale nie jest to niemożliwe. Po prostu na rynku jest za dużo absolwentów tego kierunku i trzeba liczyć na znajomości bądź szczęście w dostaniu odpowiedniej posady.
 

Makabraa  

VIP

Wiedźma



ImiÄ™: Magdalena

Wiek: 44

Do³±czy³a: 13 Sty 2013

   

Wys³any: 2013-07-25, 13:45   

juna napisa³/a:

Mi po pedagogice resocjalizacyjnej nie jest łatwo znaleźć pracę w zawodzie, ale nie jest to niemożliwe. Po prostu na rynku jest za dużo absolwentów tego kierunku i trzeba liczyć na znajomości bądź szczęście w dostaniu odpowiedniej posady.



No właśnie o tym mowa. Jedna znajoma jest po resocjalizacji - po dziś dzień nigdzie pracy znaleźć nie może, pomimo że mieszka w dużym mieście.
Z innej beczki wysyp ostatnio jest tych z bezpieczeństwa, którzy żalą się na brak roboty.
Takie realia są, że teraz po tego typu studiach znajduje sie prace w marketach, mc donaldach.
_________________
Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą.

Ogień w głowie mam, w sercu siwy dym. Bóg opuścił mnie, urwał mi się film
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2013-07-25, 15:18   

A mnie niesamowicie żal ludzi, którzy marzą o psychologii. Znam kilkanaście osób, które chcą iść na psychologię... W większości psychologowie będą z nich jak z kozich dup trąby ale to przecież takie modne i prestiżowe :). A pracy ze świecą szukać. Niektórzy sobie jeszcze wymyślają jakieś kryminologie, psychologie sądowe, czasem się zastanawiam jak oni widzą swoją przyszłość i gdzie chcieliby pracować. Oczywiście w przewspaniałych instytucjach, będą wielkimi autorytetami i będą kosić miliony.

Ale mimo to uważam, że temat jest źle sformułowany. Każdy kierunek studiów, nawet żaden, umożliwia znalezienie pracy, po prostu w niektórych przypadkach w 90% się to nie udaje :) Więc temat powinien brzmieć "po jakich kierunkach TRUDNO znaleźć pracę".
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

Darcia  

Pogromca postów



ImiÄ™: Daria

Wiek: 29

Do³±czy³a: 10 Sie 2009

Sk±d: Gdañsk

   

Wys³any: 2013-07-25, 16:28   

Po każdym kierunku można znaleźć pracę, tylko że w niektórych przypadkach jest to trudniejsze.
Sama najprawdopodobniej będę studiowała filozofię. Wystarczy, że zrobię uprawnienia pedagogiczne, i mogę uczyć etyki/filozofii/WOS-u. A także być animatorem kultury. I tak dalej, i tak dalej.
_________________
Hey, believe me: our dreams really can come true!
 

Krit  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Maj 2009

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2013-07-25, 17:03   

migel napisa³/a:

Spróbuj to wytłumaczyć studentom socjologii, bezpieczeństwa, europeistyki, polonistyki i innej "styki", którzy znaleźli jedynie pracę w biedronce czy mcdonaldzie, a nie w zawodzie odpowiadającym ich wykształceniu.



Ale oni w większości mają tylko dyplom, a nie wykształcenie. Ruszyli się kiedyś, żeby przeczytać coś ponad program? Orientują się w najnowszych zdobyczach swojej nauki? Człowiek po socjologii, który nie przeczytał Durkheima nie zasługuje nawet na cień pracy w zawodzie. Z drugiej strony też nie jego wina, skoro został pospolicie oszukany, jak tysiące studentów każdego roku przez profesytutki.

Damn napisa³/a:

Niektórzy sobie jeszcze wymyślają jakieś kryminologie



Akurat dla kryminologów w Polsce, gdzie co do systemu prawa panuje mentalność rodem z średniowiecza pracy jest mnóstwo. Zresztą to nie tylko kryminologia, a też psychologia społeczna, socjologia prawa i pokrewne dziedziny.

Dużo praktyk. Najmniejszych chociażby. Wtedy może się udać coś osiągnąć na każdym polu. Trzeba sobie wyznaczyć cel i powoli do niego dążyć ; ]
_________________
#truestory
 

Jimmy FoX  

VIP



ImiÄ™: Tomasz

Wiek: 33

Do³±czy³: 26 Lip 2008

Sk±d: Birmingham

   

Wys³any: 2013-07-25, 19:21   

Specjalista napisa³/a:

Pytanie czy zgodną z obszarem kształcenia się? Szczególnie jeśli chodzi o te kierunki

Zwykle tak nie jest.

migel napisa³/a:

Spróbuj to wytłumaczyć studentom socjologii, bezpieczeństwa, europeistyki, polonistyki i innej "styki", którzy znaleźli jedynie pracę w biedronce czy mcdonaldzie, a nie w zawodzie odpowiadającym ich wykształceniu.

No ale przecież mają prace, wiec o co chodzi?
_________________
Kadrowanie wspomnień
 

migel  

Hiper wymiatacz



Wiek: 30

Do³±czy³: 17 Gru 2012

   

Wys³any: 2013-07-25, 20:00   

Jimmy FoX napisa³/a:

No ale przecież mają prace, wiec o co chodzi?


Gdybym chciał pracować w mcdonaldzie, to bym nie szedł na europeistykę czy bezpieczeństwo. Gdybym studiował bezpieczeństwo to bym celował w policję dla przykładu, a nie w kasę w biedronce. Pracę mają, ale niegodną z ich wykształceniem.
_________________
Time is the past, now and tomorrow
Days fly so fast and it leaves me so hollow
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2013-07-25, 20:07   

Krit napisa³/a:

Akurat dla kryminologów w Polsce, gdzie co do systemu prawa panuje mentalność rodem z średniowiecza pracy jest mnóstwo. Zresztą to nie tylko kryminologia, a też psychologia społeczna, socjologia prawa i pokrewne dziedziny.



Gdzie tacy ludzie pracujÄ…?
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

Krit  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Maj 2009

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2013-07-25, 22:15   

Damn napisa³/a:

Gdzie tacy ludzie pracujÄ…?



Uniwersytety, administracja państwowa, więziennictwo, organizacje pozarządowe, samorządy, placówki związane z resocjalizacją, sądy, policja, centra zarządzania kryzysowego. Jest gdzie się zaczepić, jeżeli zależy mu na tym, żeby się w swojej dziedzinie rozwijać i już od początku stara się o praktyki, staże oraz wykazuje innego rodzaju aktywność. ; ]
_________________
#truestory
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2013-07-26, 11:16   

Patrząc jaką popularnością cieszą się te kierunki to jednak może zaistnieć problem :). Nie chcę być pesymistyczna...
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com