Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Ozimko  

User

OzImko


Imię: Rafał

Wiek: 29

Do³±czy³: 20 Maj 2010

   

Wys³any: 2010-06-06, 19:08   Kolejny tekst, =Co siÄ™ Dzieje??=

Siemanko.

Otóż to mój kolejny tekst oczywiście jest nie dokończony, zamieszczam go a Wy go ocenicie.


1. W dzisiejszych chorych czasach człowiek
Zaniedbał wszystko, życie zamienione
W bagno jak to wysypisko, zdani jesteśmy
Na siebie, to jest nasza misja,
Wielkie pole bitwy skłania wielu do modlitwy
Polska, nie tylko ona na skraju wyczerpania
Musimy coś z tym zrobić, musimy zacząć działać
Aczkolwiek pomagać, pomagać wielu ludzią
Tak jak my Oni tego również potrzebują
Przykładem chore dzieci, bez jedzenia i pieniędzy
Bezdomni na ulicy chodzÄ… prosza o te drobne
My na to patrzymy bo przecież to jest chore
I są tacy co z nich się naśmiewają
W koło sprzedawają za pieniędzmy wciąż ganiają
Nie któzi tak powiedzą wobec biednych się z nich śmieją
Gościa z peklu fajną furą dla mnie jest tu grubą rurą
Całą kase wydawają na bzety na kobiety
A za oknem matka z dzieckiem stoi sobie z małą tacą
Ludzie nie zawsze monete jej tu dadzÄ…
Chleba troche picia ona niechce starcić życia
Człowiek w smutku pogrążony, sam w sobie zagubiony
On niechce być stracony.

Ref: Bo jedyne w co wierzymy
W to że role się odwróca
To inni się nawrócą, tak na
Poważne zmiany i praca nad
Sobą to pierwszy dowód na to
¯e ruszyliśmy głowa

2. Jak mamy się tu zebrać my musimy się pojednać
Lecz to jest nie możliwe banda polityczna
Kradnie Nam tą siłe
Mamy dać tu sobie spokój z polityczna bandą
Zawrzeć pokój, tylko zabierąja nikomu nic nie dają
Za grosz nie pomożecie, wy bez mózgie ecie pecie
Bujacie siÄ™ po miastach w tych bogatych restauracjach
A pod klatką płaczą dzieci, bo dla Ciebie to są śmieci
Ale skąd do tego się nie przyznasz, i mówisz że tak nie jest
Ale widze jak siÄ™ chwiejesz.
Wasza banda śmierdząca hujamogąca nam zrobić
Każdy tylko dba o siebie, żyjąc w takim chlewie
Depczemy tu po innych, my jeteśmy tutaj winni
Ludzie gonią za pieniędzmy one mało dla mnie znaczą wierz mi
Teraz to dostrzegłem , lecz z góry nie zbiegłem
Pod nią dalej ide, ale wciąż trzymam tą siłe
¯ycie jest okrutne troche przykre bardzo smutne
A ty się nie poddawaj jak najwięcej z siebie dawaj
Wtedy coÅ› osiÄ…gniesz do swojego celu dobrniesz
I dostrzeżesz tą różice, wtedy zmieni Ci się życie.

Ref: Bo jedyne w co wierzymy
W to że role się odwróca
To inni się nawrócą, tak na
Poważne zmiany i praca nad
Sobą to pierwszy dowód na to
¯e ruszyliśmy głowa



3. Wielu ludzi za kratami chciało by być tutaj znami
Lecz sytuacja nie pozwala, wokół krąży duża fala
Fala która rani, wielu ludzi z Nas tu bo zły przykład
Dajemy tutaj miastu.
I nie tylko miastu.
Tym o to wokół ludzią, którzy ręce sobie brudzą
Ci na dołku co tam siedzą oni sami dobrze wiedzą
Ten to jest przestępca, wiesz co??
Patrząc na ciebie widok mnie skręca.
Bieda w domu oklepani patologicznie wychowani
Co miał robić gdy był głodny musiał kraść by nie spaść
Ty byś chętnie go pożegnał, nawet byś się nie przyżegnał
Poszedł w świat za krat, na te kilka lat no bo kradł.
Takie prawo, taka władza, to po prostu mnie przeraża.
_________________
KażDy Uczy Się Na Błędach
 

Gary  

Hiper wymiatacz

Ban(d)ita



ImiÄ™: Remik

Wiek: 34

Do³±czy³: 03 Mar 2010

Sk±d: on siê wzi±³

   

Wys³any: 2010-06-06, 19:20   

tekst już nie o dawaniu z buta ale nadal brakuje tego czegoś, napewno źle to wszystko zapisujesz bo trudno się czyta, druga sprawa że kuleje to jednak, te rymy są takie hmm mega banalne, może inaczej byłoby to zarymowane a inaczej czytane, za dużo powtórzeń, i gadaniu o jednym, stały schemat bieda, polityka, ziomki zza krat, a co gdyby tych ziomków wypuścili dalej by zabijali? tak samo rymujesz że nie zależy ci na sianie a co powiesz za 4,5 lat? jak przyjdzie ci samemu się utrzymać? fajnie że łapiesz się chwytliwych tekstów ale weź się za coś ambitniejszego...
_________________
"jestem z pokolenia tych skazanych na banicjÄ™"
 

Ozimko  

User

OzImko


Imię: Rafał

Wiek: 29

Do³±czy³: 20 Maj 2010

   

Wys³any: 2010-06-06, 20:09   

Pierwsze Pytanie SÅ‚uchasz Rapu???
_________________
KażDy Uczy Się Na Błędach
 

Gary  

Hiper wymiatacz

Ban(d)ita



ImiÄ™: Remik

Wiek: 34

Do³±czy³: 03 Mar 2010

Sk±d: on siê wzi±³

   

Wys³any: 2010-06-06, 20:26   

Ozimko, Tak, słucham, jaram się, żyje rapem. Więc wiem co mówię.
_________________
"jestem z pokolenia tych skazanych na banicjÄ™"
 

iTom  

User

Forumowy spamer



ImiÄ™: Tomasz

Wiek: 30

Do³±czy³: 03 Cze 2010

Sk±d: Bydgoszcz

   

Wys³any: 2010-06-06, 21:50   

Ozimko, rymy jak z wierszyków J. Brzechwy. :]

[ Dodano: 2010-06-06, 21:58 ]
Ziomuś, mogę o coś spytać?

Co takiego robisz, żeby ten świat zmienić? Wysyłasz paczki żywnościowe dla głodnych dzieci? Rzucasz do kubeczka bezdomnym?

Najgłośniej krzyczą Ci, którzy siedzą i pierdzą w stołek. Zamiast ruszyć tyłek i zrobić coś dla społeczeństwa, wolą ponarzekać!

Piona.
 

Vengeance

Wymiatacz


Do³±czy³: 16 Maj 2010

   

Wys³any: 2010-06-06, 22:04   

Gary napisa³/a:

tekst już nie o dawaniu z buta ale nadal brakuje tego czegoś, napewno źle to wszystko zapisujesz bo trudno się czyta,


No nie można powiedzieć, że nie masz racji.
Ale nie patrz na sam tekst w formie zapisu, bo zarapować można to zupełnie inaczej.
Ja akurat nie mam większych problemów z "rozczytaniem" tego tekstu.

Sam tekst i jego struktura jest na pewno lepsza od poprzedniego.
Ale zwróć uwagę na jego postęp w porównaniu do 1 tekstu...
Jeśli już patrzeć na sam tekst, to masz dużo racji w tym.
Oceniaj go za postępy, bo on od razu zajebe*** nie będzie - to chyba oczywiste.

Ozimek - Ja nie będę Cię jakoś specjalnie krytykował za to co teraz napisałes, bo uważam, że jest jakiś postęp przecież nie musisz być od razu MC.
Mogę Cie pochwalić za to, że masz fajny światopogląd i (w miarę) z sensem to napisałeś
Ale jest pare ale, chodzi o to, że ten twój tekst na pewno niesie bardzo głęboki przekaz.. Jednak ten przekaz jest zbyt przejedzony i zbyt ogólny...
Nadal robisz specyficzne błędy jeśli chodzi o jego strukturę, bo tak piszesz słowo po słowie jak byś komuś się spowiadał..
A nie chodzi o to żeby się spowiadać, tylko zawrzeć to bardziej poetycko.
Bardzo podoba mi się refren, nie mam zastrzeżeń do jego konstrukcji..
Ale w większości tekstu mam wrażenie, że Ty po prostu gadasz wprost...
A nie chodzi oto żeby napisać wprost, bo tak od razu wszystko krytykujesz na siłę.
Odnoszę rówineż wrażenie jakby żalisz się na wszystko, a z wszystkim nie masz do czynienia na pewno.. W tekście mają być przede wszystkim twoje przeżycia i odczucia związane z nimi, ubrane w przenośnie i porównania.
Pisząc tekst trzeba głęboko przemyśleć, to co się pisze.

"Lecz to jest nie możliwe banda polityczna
Kradnie Nam tą siłe
Mamy dać tu sobie spokój z polityczna bandą
Zawrzeć pokój, tylko zabierąja nikomu nic nie dają"


Przedstawiłeś swój obraz widziany przez twoje oczy, na temat polityków..
Ale nie podajesz argumentów dlaczego tak sądzisz..
Dlatego tutaj i ogólnie w tym tekście właśnie czegoś brakuje..

Piszesz te teksty bardzo prosto i dosłownie, trzeba też używać przenośni i porównań.
Wiesz no śmieszne byłoby żebym kazał Ci wziąć słownik i uczyć się trudniejszych słów..
Ale jeśli tego nie zrobisz, to twoje teksty będą wydawać się zawsze banalne, ale póki co idziesz w lepszym kierunki i tak trzymać.


"Co miał robić gdy był głodny musiał kraść by nie spaść "
Ten fragment ma swój argument właśnie, to tak dla przykładu.


Cytat:


tak samo rymujesz że nie zależy ci na sianie a co powiesz za 4,5 lat? jak przyjdzie ci samemu się utrzymać? fajnie że łapiesz się chwytliwych tekstów ale weź się za coś ambitniejszego...


Tutaj już za bardzo wnikasz w jego przyszłość i intencje...
Może tak będzie a może nie. No teksty dosyć chwytliwe, stałe patenty na pewno..
Ale czy nie uważasz, że Rychu Peja którego słuchasz nie zaczynał od tego samego (prostych tematów charakteryzujących rap)? Później powoli schodzi się zwięźlej na różne tematy światopoglądu.
Ten tekst jest właśnie ambitny, ale bardzo przejedzony..
Lepiej żeby pisał o tym co myśli niż o kasie, lexusach, dziwkach czy o czymś o czym po prostu nie ma pojęcia...
Bo wiele raperów z górnej pułki trzyma się ciągle tego samego pułapu.
Napisze któryś tam tekst z kolei, to wybierze inny temat i go sprecyzuje.

Cytat:


te rymy sÄ… takie hmm mega banalne


Są banalne, ale czy muszą w ogóle być rymy?
Rysiu również składa słabe rymy, ale za to dosadny tekst na pewno lepsze niż tu, ale on w końcu zajmuje się tym od kilkudziesięciu lat, a kolega pisze 3 tekst.
Trzeba być naprawdę dobrym, żeby napisać tekst z przekazem i zajeb*** rymami..
Trzeba mieć bardzo bogate słownictwo przede wszystkim.
 

Gary  

Hiper wymiatacz

Ban(d)ita



ImiÄ™: Remik

Wiek: 34

Do³±czy³: 03 Mar 2010

Sk±d: on siê wzi±³

   

Wys³any: 2010-06-06, 22:46   

Vengeance,

najpierw ogólny zarys wypowiedzi, porównanie jego do ryśka to jak ferrari do malucha. To tak prawem wstępu i wiem że on zaczyna stąd też porównanie twe jakby nazbyt niezbytnie.

Vengeance napisa³/a:

Ale czy nie uważasz, że Rychu Peja którego słuchasz nie zaczynał od tego samego



i tak jest teraz postrzegany, yo mada faka jeb*ć psy. Mi chodzi o to że 16 latek wypowiadający się o tym że kasa się nie liczy to jak pedał który mówi że nie jarają go dziewczyny, ma być głosem ulicy ok. tylko jakiej ulicy? jego ulicy czy ulicy jakiej częścią chciałby być,

Ozimko napisa³/a:

Wasza banda śmierdząca hujamogąca nam zrobić



to właśnie te teksty które pokazują że jest gówniarzem i załączyła mu się nieśmiertelność, ja chciałbym zobaczyć w tych tekstach jego osobowość ale żeby nie była ona (zabije cię śmieciu bo nic mi nie zrobisz, jeb*ć policję i rząd bo oni chu*a mogą) gówniarska a faktycznie podana w sposób uargumentowany i nie życie jest złe ale radze se tylko coś bardziej przenośnego nie wiem "moje życie moim krzyżem lecz chce kroki stawiać wyżej" żeby ktoś najpierw posłuchał później pomyślał o tym o czym on mówi i nie wyczytać tam wszystkiego od razu, fakt że nie można przesadzać ale nie róbmy z siebie gangsterów za 50 groszy.

Vengeance napisa³/a:

Rysiu również składa słabe rymy



tu mnie zabiłeś...
_________________
"jestem z pokolenia tych skazanych na banicjÄ™"
 

Ozimko  

User

OzImko


Imię: Rafał

Wiek: 29

Do³±czy³: 20 Maj 2010

   

Wys³any: 2010-06-06, 22:48   

Gary skoro się jarasz tym rapem to go chyba nie rozumiesz, np ja chciałem napisać o tym co się dzieje w tym kraju. Napisałeś tak " za dużo powtórzeń, i gadaniu o jednym, stały schemat bieda, polityka, ziomki zza krat, a co gdyby tych ziomków wypuścili dalej by zabijali?"
Jesteś śmieszny i właśnie nie dorzeczny bo nie zkumałeś oczym tu pisze no właśnie Bo dla ciebie bieda to jest nic, taki kozak i znie ziomki napisałem że gościu za byle co poszedł siedzieć za pare przewinięć Ty nic nie wiesz nie wiesz jak jest Ja mam patologie i wiem jak to jest nie meić chleba w domu. Cały czas na chacie i jestem w ośrodku, pisze o politykach dlatego że, Oni zarabiają po 30 tys a całą kase kitrają nie wszyscy ale 85%, zamiast dać na jakąś fundacje pare dni temu zderzyłęm się z sytuacją jak szedłem na zakupy spotkałem włąsnie takeigo biedaka i rozmawiałęm z nim1h 30 min stary i nawet nie wiesz jak się z nim zaje**** gada poszełem z nim do baru i zapłaciłem za posiłek. I jestem z tego zadowolony. Więc jeśli ams zpisać takie bzdety to bujaj się na dwa!

[ Dodano: 2010-06-06, 22:51 ]
Teraz, iTom, napisałem że zmianiam świat??? Nie więc chyba się na oglądałeś bajek, Chce trafiać do ludzi i ja mówie prawde i to się docenia. i Zkumaj to że ja mam 16 lat i Ty chcesz przez to powiedzieć ze ja dużo gadam mało robie a wiesz co jest najlepsze???


To że Ty mnie nie znasz więć nie pier**** głupot baranie!
_________________
KażDy Uczy Się Na Błędach
 

Gary  

Hiper wymiatacz

Ban(d)ita



ImiÄ™: Remik

Wiek: 34

Do³±czy³: 03 Mar 2010

Sk±d: on siê wzi±³

   

Wys³any: 2010-06-06, 22:57   

Ozimko, tak kozaku? a powiedz mi kto nie wie że jest bieda? że jest patologia? no powiedz kto? a powiedz cwaniaczku kto chce pokazać że jest nadzieja? że warto ku*wa iść i pomóc takiemu biedakowi.. Co ty pier*olisz że nie wiem co to bieda? żyje na wsi człowieku, w mojej rodzinie byli alkoholicy, codziennie mam z nimi do czynienia pod sklepem, znam ludzi którzy kitrają co mogą żeby przeżyć od 1 do 1 więc nie sraj mi tu głupotami że im potrzebne jest nawijanie o tym jak jest ku*wa źle, jesteś taki kozak to idź na politologię i to zmień a nie wydasz kolejny krążek o tym że rząd to frajerzy bo o tym wie każdy, ludzie jak ty pasują do składów pokroju firma, i jeśli tak chcesz prowadzić ze mną dyskusję to daruj sobię, jesteś gówniarzem i to właśnie pokazujesz swoim zachowaniem...
_________________
"jestem z pokolenia tych skazanych na banicjÄ™"
 

Ozimko  

User

OzImko


Imię: Rafał

Wiek: 29

Do³±czy³: 20 Maj 2010

   

Wys³any: 2010-06-06, 23:00   

Vengeance, Ty jest spoko, bo jedynie Ty mnie zrozumiałeś, i masz racje muszę czytać, bo takto będzie lipa. Włąsnie tak zrobię zaczne czytać, ja dopiero zaczynam,

Cytat:Przedstawiłeś swój obraz widziany przez twoje oczy, na temat polityków..
Ale nie podajesz argumentów dlaczego tak sądzisz..
Dlatego tutaj i ogólnie w tym tekście właśnie czegoś brakuje..

^ Właśnie zrozumiałem oco Ci chodz, ale wiem że nawet będe pisał dalej i tak w dalszym ciągu będą występować błedy, mam pytanie zapodał byś mi swój nr GG????

[ Dodano: 2010-06-06, 23:11 ]
JesteÅ› smieszny tylko wÅ‚aÅ›nie, każdy o tym wie bo pier****‡ może każdy ale najpierw trzeba coÅ› stracić by cos docenić trzeba siÄ™ zmienić, może jestem gówniarzem, ale wiem co pisze.

Pisze to co mnie kur***, noi martwi, bo ludzie najwidoczniej zapomnieli to co dobre, i zło zamienili w żarty.

Jestem z miasta, ale Ono jest odemnie 50 km stad i jestem na wsi.

A Ty potrafisz powiedzieć że ktoś jest gówniarzem, bo co bo ty masz 20 lat to jesteś Rambo??

Pisz co chcesz:) mi to nie przeszkadza tylko ci odpowiadam.
_________________
KażDy Uczy Się Na Błędach
 

Vengeance

Wymiatacz


Do³±czy³: 16 Maj 2010

   

Wys³any: 2010-06-07, 01:06   

Cytat:

najpierw ogólny zarys wypowiedzi, porównanie jego do ryśka to jak ferrari do malucha. To tak prawem wstępu i wiem że on zaczyna stąd też porównanie twe jakby nazbyt niezbytnie.



No właśnie dlatego go porównałem do niego.
Bo jest jest maluchem, a Rysiek ferrari.
Ale Rysiek na początku też był maluchem tak jak teraz w przypadku Ozimka.

Cytat:


i tak jest teraz postrzegany, yo mada faka jeb*ć psy. Mi chodzi o to że 16 latek wypowiadający się o tym że kasa się nie liczy to jak pedał który mówi że nie jarają go dziewczyny, ma być głosem ulicy ok. tylko jakiej ulicy? jego ulicy czy ulicy jakiej częścią chciałby być,


No jest tak spostrzegany, ale coś osiągnął i zrobił postęp niezależnie od tego, czy ktoś tam psioczy, że jest inaczej - nie da się po prostu wszystkim dogodzić. Ja szczegółowo analizuje twórczność życiorys i wywiady rapera, żeby cokolwiek o nim powiedzieć...
a niektórzy najwyżej potrafią pierd*** że chujowe albo że zaje*******.
Racja, tekst "kasa się nie liczy" to jak pedał który mówi że nie jarają go dziewczyny.
Ale dlatego ja na spokojnie nakierowałem go co powinien zmienić, przecież napisałem, że ten tekst jest bardzo ogólnikowy i żeby podpierał czymś to co mówi - A Ty od razu zaczynasz się na niego napić..
Koleś może nie jest typem wykształconym czy coś, ale fajnie że chociaż próbuje pisać te teksty, dlatego tutaj je dodaje, a nie idzie z góry na pośmiewisko na forum typowo hip hopowe. Daje to tu żebyśmy mu ocenili ewentualnie coś doradzili.. - no i ja tak robię.
Sam napisałem, że koleś ma potencjał coś ala Firma w jego pierwszym temacie z tekstem, ale napisałem również, że to najniższa forma rapu ulicznego.
W tym tekście dużo zmienił na lepsze, jak będzie wyglądał jego czwarty tekst? - Pewnie bez większych rewelacji ale zawsze coś do przodu, za to tekst nr 31 może być już zaje****...
Ja jako producent muzyczny, kiedyś też zaczynałem od swoich prostych nutek.. z których byłem wyśmiewany. Po dwóch latach nauki produkcji muzyki i zdobywaniu umiejętności, mam szerokie poparcie u ludzi w tej branży i nie interesuje mnie co powie laik który nie zna się na rzeczy, ale kiedyś jak zaczynałem interesowało mnie to co powie ktokolwiek i słuchałem tych ocen, korygowałem błędy... Nie wiem czy rozumiesz o co mi chodzi, ale w tym przypadku jest bardzo podobnie.

Gary napisa³/a:

to właśnie te teksty które pokazują że jest gówniarzem i załączyła mu się nieśmiertelność, ja chciałbym zobaczyć w tych tekstach jego osobowość ale żeby nie była ona (zabije cię śmieciu bo nic mi nie zrobisz, jeb*ć policję i rząd bo oni chu*a mogą) gówniarska a faktycznie podana w sposób uargumentowany i nie życie jest złe ale radze se tylko coś bardziej przenośnego nie wiem "moje życie moim krzyżem lecz chce kroki stawiać wyżej" żeby ktoś najpierw posłuchał później pomyślał o tym o czym on mówi i nie wyczytać tam wszystkiego od razu, fakt że nie można przesadzać ale nie róbmy z siebie gangsterów za 50 groszy.


Racja, dlatego także mu napisałem żeby pisał swoje teksty oparty o swoje doświadczenie wraz z argumentami, zrobiłem to bez napinki...
Wiesz pewnie słucha prostego rapu, coś ala Firma i nie miał jakby wzorca na sposób przekazywania treści. Z powodu skromnego słownictwa, nie umie wyrazić swoich emocji w sposób bardziej złożony, tylko bluzgiem - dlatego skierowałem go do posiedzenia przy słowniku, ale czy ja muszę go od razu jechać od gówniarzy?

Poza tym, nie za każdym razem zrozumiesz, Ty czy ja czy ktokolwiek, co ktoś miał na myśli pisząc tak a nie inaczej. Ale masz dużo racji odnosząc się do jego tekstów, tylko jak mówiłem ... lepiej mu coś doradzić niż z góry skrytykować.
To tak jak Ty byś miał jakieś swoje ambicje zostania kimś tam, a ktoś z góry napierd*** że Ty jesteś do dupy i wypier*** a Ty sam wiesz, że możesz tym kimś być, bo się tego nauczysz i chcesz to robić.

Cytat:


tu mnie zabiłeś...


No wiesz kwestia uznania...
Słucham naprawdę wielu raperów...
Moim zdaniem w porównaniu do innych składa słabe rymy.
Niektórzy robią to tak, że używają rozmaitych trudniejszych słów i tworzą tym mądry przekaz, jednocześnie rymując je, wychodzi z tego bardzo dźwięczny dobrze spleciony sylabami rym do tego bardzo inteligentny. Rysiek natomiast wg mnie bazuje na najprostszych elementach rymowania.
np
"za swoje balujemy, więc odpierd** Ty się, rozpier*** grube tysie, bo to gruba impra z Rysiem"
Oczywiście wyrwałem to z kontekstu, bo Peja ma dużo mądrych rymów, ale mówię ogólnie...


Cytat:


a powiedz cwaniaczku kto chce pokazać że jest nadzieja? że warto ku*wa iść i pomóc takiemu biedakowi.


Może tego nie zauważyłeś, ale nikt tego nie robi, nawet rodzimy raperzy (w większości) a powinni. Ozimek o tym przypomina, ale robi to niestety zbyt ogólnie i tak bez celu.
 

Ozimko  

User

OzImko


Imię: Rafał

Wiek: 29

Do³±czy³: 20 Maj 2010

   

Wys³any: 2011-02-24, 14:11   

Ja siÄ™ zbieram szukam sensu, doszukuje prawdy
Otwieram nowe źródło nie uganiam się dla sławy
Egzystenacja która uczy ja z niej czerpie inspirację
Od dłuższego czasu nie kręca mnie libacje
Jestem z siebie dumny gdyz przejżałem na oczy
Odkrywszy całą prawde o życiu żałosnym
Nie jestem osadnikiem choć plany mam na przyszłość
W lustrze swe odbicie ja kreuje rzeczywistość
Niezmiernie tak dotkliwa bardzo przykra treść
Spokojne życie wiedzieść lub czynisz z tego rześ
Nic nie gwarantuje powinieneÅ› wiedziec o tym
Intuicja podpowiada ze wpakuje się w kłopoty
Droga prawdy lecz trzyma chciwość obłuda
Poglądy się zmieniły przestałem wierzyć w cuda
94 rok otworzył wrota przeznaczenia
Tak szczerze mam głęboko jak będziesz mnie oceniał


Ref:
Konsekwetny upadek truje chęć istnienia
Kazdy ma dwie drogi i nie zawsze je docenia
Odkrywam tu rezultat bo dostrzegłem chorą prawde
Człowiek nadal winny los wypuścił starą karte

2.Zwrotka

Krótka historia o młodym dzieciaku
który od małego miał wiele szpagatów
Nie widział perspektyw nie znał smaku życia
Przed sobą czarne dziury wychowała go ulica
Miłość, uczucia nie znał w tym znaczenia
popełniał wiele błędów bez zastanowienia
słowo rodzina? On nigdy tak nie nazwie
pił, palił kradł na vinklu jadł kolacje
ojciec do domu nie miał zamiaru go wpuszczać
przykre lecz prawdziwe kontenerów musiał szukać
często przed klatką najarani z kumplami
smutny był wtedy gdy schodziła faza z bani
raz się zdarzyło gdy przechodził koło sklepu
ujżawszy rodzine ściskającą się na tle tu
smutek który pojawił się jego na twarzy
stanął na wierzowcu dalej nie dokończe jarzysz?
_________________
KażDy Uczy Się Na Błędach
 

stubarwny  

Pogromca postów

Ten zły



Wiek: 18

Do³±czy³: 13 Pa¼ 2008

   

Wys³any: 2011-02-24, 15:21   

Wolną chwilą popraw błędy ortograficzne, bo rzucają się w oczy.
 

Bard_Zerald  

Pogromca postów

Forumowy bard



ImiÄ™: Jakub

Wiek: 28

Do³±czy³: 27 Cze 2009

Sk±d: Tatry

   

Wys³any: 2011-02-25, 19:18   

Głębokie i fajne ale nudne
_________________
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com