Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Wyniki ankiety

Lubisz komiksy?

  • Tak 75% [ 28 ]
  • Nie 5% [ 2 ]
  • SÄ… mi obojÄ™tne 18% [ 7 ]

G³osowañ: 37

Wszystkich G³osów: 37

Autor

Wiadomo¶æ

coddy  

Hiper wymiatacz

Gorgorocik



ImiÄ™: Kuba

Wiek: 28

Do³±czy³: 16 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-05-22, 16:28   

1. Jakie komiksy przeczytałeś/łaś?
Raczej mangę niż komiksy zwyczajne, Naruto, Death Note i kilka odcinkow paru innych mang.
2. Jakie masz zdanie na temat komiksów?
LubiÄ™.
3. Co myślisz o ludziach interesujących się komiksami?
Nic nie myślę, nie znam nawet 5 takich osób, więc co się będę wypowiadał.
4. Czy są komiksy które chciałbyś komuś polecić, bądź chciałbyś kiedyś przeczytać?
Polecam Death Note, bo naruto jest zdecydowanie lepiej oglądać w postaci anime.
_________________
And I’ll stay alive
Just to follow you home
And I will survive
‘Cause you’re my Mississippi Princess
You’re my California Queen
Like the Duchess of Detroit
And every city in between

http://www.lastfm.pl/user/Coddy113
 

Pan Rysownik  

Wymiatacz

3%



ImiÄ™: Marek

Wiek: 35

Do³±czy³: 02 Lis 2009

Sk±d: Szczecin

   

Wys³any: 2010-05-27, 02:21   

Komiksem interesuję się od około 15 lat. Na początku był niemieckojęzyczny komiks o takim prześmiesznym niebieskim stworku, "czytany" u kuzynki. Później wielkie objawienie, czyli Kaczor Donald. Zbierałem każdy numer, od Gigantów po tygodnik. Do dzisiaj co jakiś czas schodzę do piwnicy, biorę torbę pełną Gigantów i przynoszę do domu, żeby poczytać (nie są w takim złym stanie, nawet pierwszy Gigant z '97 roku nieźle się trzyma). Uwielbiam kreskę w tych komiksach, przygody Mikiego, ten delikatny kryminał (kto pamięta tajemnicę tortu czekoladowego, hm?). Później człowiek podrósł, zaczął się okres wariacji twórczością Morrisa, czyli Asterix i Obelix, Lucky Luke i, okresowo, Umpa-Pa (chociaż to już bardziej twórczość Gościnnego). Co później? Manga. Wszystko to przez Polonię 1 w młodości i RTL 7 później. Wielkie kupowanie Dragon Balla, Naruto, Slayersów, Death Note, Ranmy 1/2, Video Girl Ai i Dr. Slump. W tym momencie byłem w gimnazjum, gdy zainteresowałem się mangą. I jak wielu - uderzyłem w rysunek. Do dzisiaj tego żałuję, bo żeby później zgubić styl mangowy w swoich pracach trzeba ćwiczyć parę lat. Tak czy inaczej - później sprzedałem swoje mangi, zakupiłem tylko parę znaczących dla mnie komiksów, czyli Baśnie, Watchmen, twórczość Franka Millera, Sandmana i... to chyba wszystko. Czytałem wiele więcej, aktualnie Kick-ass i Scott Pilgrim.

A sam komiks za co uważam? Za świetne medium. Nie jest to może coś równie pięknego jak książki, ale jest blisko. To uczucie, gdy uważnie ogląda się każdy kadr i zastanawia, jak narysować to po swojemu, ta dynamika i przygody. Coś świetnego. Szkoda, że komiks jest ogólnie niezrozumiany, pomimo swego piękna.

Warto również wspomnieć o komiksie sieciowym, czyli The Movie, Wióry, Wiśnia, Kwarcowy Paciorek, Sinfest, Penny Arcade, Commissioned, Stripfield, PvP, Questionable Content itd.

Tak, komiks to bogate doświadczenie.
 

QukuÅ‚ka  

Pogromca postów

'taka katarynka'



Wiek: 32

Do³±czy³a: 21 Mar 2010

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2010-05-27, 14:18   

Pan Rysownik napisa³/a:

The Movie, Wiśnia, Kwarcowy Paciorek


aaa.... moje pierwsze internetowe komiksy, i w sumie jedyne, które zapadły mi w pamięć! tak samo kiedyś czytywałam Ke? czy bitwy komiksowe. No i mam jeden numer kolektywu (bo jakoś potem nie mogłam go zdobyć)
 

jestemmlody

Wymiatacz


Do³±czy³: 20 Kwi 2010

   

Wys³any: 2010-07-21, 14:26   

Jak byłem dzieciakiem to czytałem głównie żółwie ninja i supermana (czasem spidermana) i jak pożyczyłem od kolegi to też kaczora donalda :D ale to rzadko. Jak trochę podrosłem to nawet chciałem rysować komiksy (taki plan na życie), ale mi przeszło. Teraz jedyne co mam z tym wspólnego to przeglądanie od czasu do czasu komixxów na necie :D Weeeee :D
 

Anon  

Stały User



ImiÄ™: Adrian

Wiek: 74

Do³±czy³: 08 Lip 2010

Sk±d: Be³chatów

   

Wys³any: 2010-07-21, 23:04   

Pamietam, kiedys na necie dostepny byl taki komix... Losux? Kochalem go. Po zmianie "rysunkowca" nie bylo juz to to samo :P.
Z mang cale death note.
_________________
 

Isair  

VIP

Arcykapłan



Wiek: 35

Do³±czy³: 12 Maj 2010

   

Wys³any: 2010-07-25, 09:31   

Oczywiście przeczytałem parę komiksów w swoim życiu jak np. Hernan Cortez i podbój Meksyku, Jeż Jerzy - Egzorcysta, Jeż Jerzy - wróg Publiczny, 300. Więcej w tej chwili nie przychodzi mi do głowy
_________________
O upadku tego kraju świadczy fakt, że najpoczytniejsza książką jest Komentarz do ustawy o podatku VAT
Mój blog
 

Tequila  

Wymiatacz

stare czytadło



Imię: Małgosia

Wiek: 38

Do³±czy³a: 23 Lip 2010

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2010-07-25, 11:44   

Ja uwielbiałam komiksy spod ręki Marvella. Wszelkie Spider-Many i X-Many.
_________________
Przychodzę, by wchłonąć Twe usta, i by za włosy Cię powlec w świt, cały w perłowych muszlach.
 

Norbs93  

Pogromca postów

the boy next door



ImiÄ™: Norbu$

Wiek: 30

Do³±czy³: 10 Cze 2009

   

Wys³any: 2010-08-03, 22:44   

Pamiętam,jako dzieciuch czytałem komiksy z serii z Kaczorem Donaldem albo Kubusiem Puchatkiem :hyhy:
 

Siatkarz  

Stały User

Siatkówka Ruulez !



Wiek: 28

Do³±czy³: 20 Lis 2009

Sk±d: Polska

   

Wys³any: 2010-08-27, 18:08   

Kiedyś czytałem dużo Kaczora Donalda ale już minęło ; ).

Ps: Jakby ktoś chciał kupić 52 tomy komiksów pt: "Gigant" pisać na prv.Stan idealny a cena to 4-5zł/szt.
_________________
Przyjaciół się nie wybiera, przyjaciół się ma.
 

Iwona  

Pogromca postów

Iwona



ImiÄ™: Iwona

Do³±czy³a: 19 Sie 2009

   

Wys³any: 2010-08-28, 13:55   

Siatkarz napisa³/a:

Kiedyś czytałem dużo Kaczora Donalda ale już minęło ; ).

Ps: Jakby ktoś chciał kupić 52 tomy komiksów pt: "Gigant" pisać na prv.Stan idealny a cena to 4-5zł/szt.



o tak ja kupowalam przez dobrych pare lat!!! super to było :D
 

Kebab

Stały User



Do³±czy³: 14 Kwi 2009

   

Wys³any: 2010-08-29, 21:54   

Komiksy kocham. Wraz z moim ojcem. Zbieramy wszystki komiksy Marvela. Wszystkie które teraz wychodzą. To moja pasja. Ale w Polsce...fani komiksów to chore dzieci i beznadziejni niepoważni ludzie.
_________________
Season ticket on a one-way ride
Asking nothing, leave me be
Taking everything in my stride
Don't need reason, don't need rhyme
Ain't nothing I would rather do
Going down, party time
My friends are gonna be there too
 

Mafieusz  

Wymiatacz

Szlachcic :D



ImiÄ™: Mateusz

Do³±czy³: 19 Lut 2010

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2010-08-29, 23:55   

Zbieram i czytam komiksy Thorgala. Mam jak dotąd wszystkie jakie wyszły.
_________________
"Musisz tylko wdrapać się na szczyt.
Potem będzie już z górki"
 

Aumbach  

User


Do³±czy³: 24 Sty 2011

   

Wys³any: 2011-01-24, 15:54   Czarna Materia Prezentuje:Konstrukt

A ja proponuję CMP:Konstrukt. Psychodeliczny komiks zeszytowy dostępny w kioskach. Teraz jest drugi numer.
_________________
Idź do kiosku po komiks!
 

Drozdu

Wymiatacz



ImiÄ™: Mateusz

Do³±czy³: 05 Lut 2011

   

Wys³any: 2011-02-06, 18:50   

1. Jakie komiksy przeczytałeś/łaś?
Kaczor Donald, Tytus, Romek i A'Tomek, Asterix i Obelix, Calvin i Hobbes, Dilbert, Spider-Man, X-men
2. Jakie masz zdanie na temat komiksów?
Fajnie jest czasami poczytać, za drogie
3. Co myślisz o ludziach interesujących się komiksami?
Nie mam zdania
4. Czy są komiksy które chciałbyś komuś polecić, bądź chciałbyś kiedyś przeczytać?
X-Men i Spider-Man
_________________

SÅ‚uchawki od walkmana i marzenia
Przecież jak marzeń nie ma, to nas tez nie ma
 

dzilu96  

Pogromca postów



ImiÄ™: Piter

Wiek: 28

Do³±czy³: 03 Pa¼ 2010

Sk±d: Stara stolica

   

Wys³any: 2011-02-06, 20:35   

Sympatię żywię do mangi, toteż mam Naruto i Death Note, kompletne w domu. Nigdy tego nie sprzedam.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com