Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

ojzu  

Pogromca postów

.|.



Imię: Lesław

Do³±czy³: 05 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-04-01, 18:49   

Frozy, przecież pisałem Ci na czym polega różnica. Obelżywe teksty i nawoływanie do nienawiści jest zabronione prawnie, na koncertach muzyki chrześcijańskiej tego nie doświadczysz, inaczej media pewnie dawno by o tym zatrąbiły. Nie chodzi tutaj o światopogląd, tylko o formę wyrażania.
_________________
You are not in the sudoers file. This incident will be reported.
 

Frozy  

Pogromca postów

The Destroyer



Wiek: 25

Do³±czy³: 16 Gru 2009

Sk±d: Redania

   

Wys³any: 2010-04-01, 18:51   

a ja ci pisałem, że tak robią pseudosataniści ^^

i kto do cholery odwraca 7?
_________________
"Raise your swords up high!
See the black birds fly!
Let them hear your rage!
Show no fear!
ATAAAAAAAAACK!" - Amon Amarth

http://www.formspring.me/Frozy1919
 

ojzu  

Pogromca postów

.|.



Imię: Lesław

Do³±czy³: 05 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-04-01, 18:57   

Frozy napisa³/a:

a ja ci pisałem, że tak robią pseudosataniści ^^

i kto do cholery odwraca 7?

Nie obchodzi mnie kim są ludzie którzy to robią, nie jest to sednem poruszanego problemu. A z cyferkami to odebrałeś chyba zbyt dosłownie :-D
_________________
You are not in the sudoers file. This incident will be reported.
 

szostol  

Pogromca postów


Do³±czy³: 03 Kwi 2009

   

Wys³any: 2010-04-01, 19:30   

Cytat:

ależ maluj pal, mnie to tyle obchodzi co średni roczny opad w Bangladeszu, to tylko biało czerwony kawałek materiału.

Takie działanie przypomina mi trochę voo do robi się czegoś symbol potem z tym symbolem robi się różne rzeczy i to ma zaszkodzić obiektowi któremu jest to symbol.

Otóż gwarantuje mógłbyś wykupić cały zapas czerwonego i białego materiału w Niemczech porobić z tego flagi polski i spalić a jedyny sposób w jaki zaszkodzisz temu krajowi to dodatkowy eksport zanieczyszczeń do polski



Tobie to lotto, a innym nie. To byłby skandal na skalę co najmniej europejską. Dlaczego? Ponieważ obrażałoby to uczucia niektórych ludzi. Tak samo jest z chrześcijaństwem i krzyżem.

Frozy, zabrakło ci argumentów więc napisałeś głupi post nie na temat? Poza tym, pokaż mi katolika który uważa niszczenie swastyki za obrażanie uczuć religijnych.
 

Piracy  

Pogromca postów

Makaveli



ImiÄ™: M.

Wiek: 32

Do³±czy³: 12 Wrz 2009

   

Wys³any: 2010-04-01, 19:50   

[quote="TQIT"]

Piracy napisa³/a:

kontrowersyjnych zachowań.



To pojęcie względne. Show must go on.
 

Frozy  

Pogromca postów

The Destroyer



Wiek: 25

Do³±czy³: 16 Gru 2009

Sk±d: Redania

   

Wys³any: 2010-04-01, 21:49   

Cytat:

Poza tym, pokaż mi katolika który uważa niszczenie swastyki za obrażanie uczuć religijnych.



katolika? dlaczego katolika? zapytałem o niszczenie swastyki, nie jako profanacja krzyża tylko jako samej swastyki

poza tym niszczenie jej jest tak samo obraźliwe jak niszczenie krzyża łacińskiego
_________________
"Raise your swords up high!
See the black birds fly!
Let them hear your rage!
Show no fear!
ATAAAAAAAAACK!" - Amon Amarth

http://www.formspring.me/Frozy1919
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2010-04-01, 22:58   

szostol napisa³/a:


Nie wiem czy w jakimś stopniu czujesz się Polakiem i nie chodzi mi tu o miejsce urodzenia, ale jeśli tak, to czy gdyby na jakimś koncercie ktoś zaczął np. palić flagę Polski, będącą symbolem krwi, blizn, symbolem Polaków ginących za nasz kraj, naszych dziadków, pradziadków czy nie uraziłoby to cię? To też jest umowny symbol. Tak samo jest z krzyżem.


W tej chwili to ja się czuje człowiekiem, i to jest prawdom, natomiast, polak, Czech chińczyk, rusek, europejczyk, azjata, katolik żyd, muzułmanin to wszystko są etykiety które narzuciło społeczeństwo.

Przebudzenie napisa³/a:


Sa takie slowa, ktore nie odnosza sie do niczego. Na przyklad: "Jestem Hindusem". Przypuscmy, ze jestem jencem wojennym w Pakistanie i mowia mi:

- Zamierzamy cie dzisiaj zabrac za granice, abys mogl rzucic okiem na swoj kraj.

Przewoza mnie wiec za granice, patrze poprzez nia i mysle: "Och, moj kraj, moj piekny kraj. Widze wioski, drzewa i wzgorza. To moj rodzinny kraj". Po chwili jednak jeden ze straznikow mowi:

- Przepraszam, ale pomylilismy sie. Musimy pojechac jeszcze z dziesiec mil.

Czego dotyczyla moja reakcja? Niczego. Mialem w umysle slowo "Indie". Ale drzewa to nie Indie. Drzewa to drzewa. W rzeczywistosci nie istnieja granice pomiedzy krajami. To ludzki umysl je stworzyl. Zazwyczaj nalezacy do glupich, ograniczonych politykow. Kiedys moj kraj byl jednym krajem, teraz sa juz z niego cztery. Gdybysmy byli mniej czujni, byloby ich szesc. Mielibysmy wowczas szesc flag, szesc armii. Dlatego jeszcze nikt nie zlapal mnie na tym, bym oddawal honory fladze. Wszystkie flagi narodowe napawaja mnie odraza, gdyz sa falszywymi bogami. Komu mam oddawac honor? Moge oddac honor ludzkosci, ale nie fladze otoczonej armia.



i tak wygląda mój pogląd na tę kwestie

szostol napisa³/a:


I trzymając się powyższego przykładu. Gdybyś chciał walczyć o kraj, walczyłbyś o Polskę czy o flagę polski? Oczywiście o Polskę, ale flagę również traktujesz z jakimś szacunkiem.


o kraj czyli o co??

szostol napisa³/a:


I tak jak pisałem wcześniej, Negral palący Biblię, Madonna wisząca na krzyżu, czy to co działo się na koncercie... o masz wyleciało, po co to jest robione? To jest oczywiście przemyślane przez menadżerów i innych. Wiadomo, że trafi to na pierwsze strony gazet, do telewizji, internetu. Wywoła burzę i skandal. To jest przecież czysta reklama, marketing.


owszem to prawda, z tego samego powodu pali się flagi narodowe, czy jakieś kukły polityków, jest to po prostu wykorzystanie przez przeciwnika władzy jaką mu sami daliśmy

szostol napisa³/a:


Jaki jest inny cel obrazy czyichś uczuć religijnych? Co kogo obchodzi w co ja wierzę i dlaczego nazywa mnie z tego powodu głupim? Ktoś jest ateistą, niech będzie, ale czy to jest powód do obrażania, naśmiewania się z czyjejś wiary? No, cóż, ale to jest ostatnio modne...




tutaj problem leży w tobie, nie w tych obrażajacych, warunkiem profanacji czegokolwiek jest reakcja drugiej strony, gdy nie ma reakcji [profanacja sama zniknie, od taki banalny psychologiczny proces, musi być ofiara aby był agresor, gdy znika ofiara agresor również.

profanacja nie może istnieć jeśli nikt się nią nie oburza, masz dwa wyjścia albo olejesz to co oni robią i będziesz się czuł tak jak sam chcesz, albo to od kogoś innego będzie zależał twój stan emocjonalny, oni będą ciągnęli za sznureczki a ty będziesz skakał jak kukiełka w teatrze.

Twój wybór twoje życie.

[ Dodano: 2010-04-01, 23:30 ]

ojzu napisa³/a:

Zacznijmy od tego , że prawo wyraźnie zabrania obrażania.


i to jest jak najbardziej dobre prawo, ale ja nie o tym mówiłem, ja pytałem dlaczego akurat obraża cię koncert madonny w niedziele, dlaczego obraza cię przedarcie biblii tudzież wiszenie kogoś na krzyżu??

ojzu napisa³/a:


Wystarczy że na takim koncercie pojawił się choć jeden chrześcijanin i mogło to go obrazić, ma do tego swoje zasrane prawo.


zastanawia mnie przyczyna obecności chrześcijanina na takim koncercie, przychodzą mi dwa pomysły, pierwszy to dany chrześcijanin lubi być obrażany, a drugi to wywołanie afery w której będzie on mówił jaka to grupa x jest nietolerancyjna.

[ Dodano: 2010-04-01, 23:35 ]

szostol napisa³/a:


Ponieważ obrażałoby to uczucia niektórych ludzi. Tak samo jest z chrześcijaństwem i krzyżem.



ależ ja wiem że to by obrażało uczucia niektórych ludzi, innych obraża mówienie słownictwem uznawanym za wulgarne, a jeszcze innych mówienie o seksie.

Ja tylko nie wiem dlaczego te rzeczy obrażają.
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

stewie  

Hiper wymiatacz



Wiek: 31

Do³±czy³: 29 Lis 2009

   

Wys³any: 2010-04-02, 14:59   

Uraza uczuć religijnych.
http://tygodnik.onet.pl/9...toreportaz.html
_________________
Everybody loves you when you're six foot in the ground
- John Lennon
 

szostol  

Pogromca postów


Do³±czy³: 03 Kwi 2009

   

Wys³any: 2010-04-02, 16:10   

Skąd ty możesz to wiedzieć? Moich uczuć religijnych to nie obraża. To nie jest profanacja.
 

ojzu  

Pogromca postów

.|.



Imię: Lesław

Do³±czy³: 05 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-04-02, 17:21   

cretultix napisa³/a:

i to jest jak najbardziej dobre prawo, ale ja nie o tym mówiłem, ja pytałem dlaczego akurat obraża cię koncert madonny w niedziele, dlaczego obraza cię przedarcie biblii tudzież wiszenie kogoś na krzyżu??

Biblia związana jest z religią chrześcijańską, krzyż utożsamiany jest z Jezusem. Oczywiście, krzywdy osobistej mi to nie wyrządza, ale nie lubię gdy ktoś wyśmiewa elementy nieodłącznie związane z moją religią i robi to w celu prowokacyjnym. Poza tym tolerancja na pewne działania działa jak lawina - będę tolerował to, zaczną robić więcej.

cretultix napisa³/a:

zastanawia mnie przyczyna obecności chrześcijanina na takim koncercie, przychodzą mi dwa pomysły, pierwszy to dany chrześcijanin lubi być obrażany, a drugi to wywołanie afery w której będzie on mówił jaka to grupa x jest nietolerancyjna.

Choćby dla samej muzyki, metal nie jest zarezerwowany jedynie dla pseudosatanistycznych wszaruchów.
_________________
You are not in the sudoers file. This incident will be reported.
 

Pamelson  

Wymiatacz

Wójek ZuA porada



Imię: Paweł

Wiek: 33

Do³±czy³: 02 Kwi 2010

Sk±d: Wroclove

   

Wys³any: 2010-04-02, 18:27   

To dlaczego większość zespołów metalowych jest szczególnie nietolerowanych przez Watykan?
_________________
http://TowarzyskieGranie.pl
 

Piracy  

Pogromca postów

Makaveli



ImiÄ™: M.

Wiek: 32

Do³±czy³: 12 Wrz 2009

   

Wys³any: 2010-04-02, 18:33   

Pamelson napisa³/a:

To dlaczego większość zespołów metalowych jest szczególnie nietolerowanych przez Watykan?



Przez treści, które z reguły nie odpowiadają tym propagowanym przez "jedyną, słuszną wiarę".
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2010-04-02, 18:33   

ojzu napisa³/a:

krzyż utożsamiany jest z Jezusem.


to jest ciekawy zwrot, utożsamiane, czyli krzyżowi nadaje się tożsamość Chrystusa, po co??
wypieracie się że się nie modlicie do krzyża a do Boga w niebie a ty mi tu teraz piszesz ze nadajesz tożsamość krzyżowi, czyżby modlenie sie do Noga w niebie było zbyt trudne??
że aż wymagany jest jakiś namacalny przedmiot którego można otoczyć czcią.

Ja tu widzę pozostałość pogaństwa, poganie się modlili do przedmiotów, drzew skał itd, to byli dla nich bogowie i wy robicie dokładnie to samo, zastąpiliście jedynie święte drzewo skrzyżowaniem dwóch jego kawałków.

ojzu napisa³/a:


Poza tym tolerancja na pewne działania działa jak lawina - będę tolerował to, zaczną robić więcej.


tylko do momentu w którym będzie istniało coś co na ciebie podziała


ojzu napisa³/a:


Choćby dla samej muzyki, metal nie jest zarezerwowany jedynie dla pseudosatanistycznych wszaruchów.



my nie mówimy o metalu, a o metalu satanistycznym który z definicji jest pro satanistyczny i obraża chrześcijaństwo, nie wiem jak tobie ale mi jakoś zgrzyta katolik lubujący się w takiej muzyce.
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

ojzu  

Pogromca postów

.|.



Imię: Lesław

Do³±czy³: 05 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-04-02, 18:48   

cretultix napisa³/a:

Ja tu widzę pozostałość pogaństwa, poganie się modlili do przedmiotów, drzew skał itd, to byli dla nich bogowie i wy robicie dokładnie to samo, zastąpiliście jedynie święte drzewo skrzyżowaniem dwóch jego kawałków.

Tu chodzi o symbole. To, że krzyż utożsamiany jest z Jezusem,nie oznacza że należy się do niego modlić. I nie pisz, że spalenie dwóch skrzyżowanych patyków to to samo, co założenie sobie korony cierniowej i upozorowanie przybicia do krzyża, bo to drugie jest akurat jednoznaczne. Analogicznie muzułmanie mogą czuć się obrażeni za sprofanowanie ich półksiężyca, nie wydaje mi się jednak aby się do niego modlili.

cretultix napisa³/a:

tylko do momentu w którym będzie istniało coś co na ciebie podziała

Wystarczy mi namawianie do nienawiści do wierzących.

cretultix napisa³/a:

my nie mówimy o metalu, a o metalu satanistycznym który z definicji jest pro satanistyczny i obraża chrześcijaństwo, nie wiem jak tobie ale mi jakoś zgrzyta katolik lubujący się w takiej muzyce.


http://pl.wikipedia.org/wiki/Unblack_metal
Muzycznie nie różni się niczym od satanistycznego metalu.
_________________
You are not in the sudoers file. This incident will be reported.
 

Frozy  

Pogromca postów

The Destroyer



Wiek: 25

Do³±czy³: 16 Gru 2009

Sk±d: Redania

   

Wys³any: 2010-04-02, 19:20   

problem polega na tym, że czego bym nie zniszczył obrażę czyjeś uczucia
_________________
"Raise your swords up high!
See the black birds fly!
Let them hear your rage!
Show no fear!
ATAAAAAAAAACK!" - Amon Amarth

http://www.formspring.me/Frozy1919
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com