Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

kapustka  

User


Do³±czy³a: 06 Lut 2012

Sk±d: Poznañ

   

Wys³any: 2012-03-02, 13:18   

Polskę za wytrwałość, bohaterstwo w walce z wrogiem :-D
Czechy z gościnność :-D
 

Tigranes  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 09 Kwi 2012

Sk±d: wiesz?

   

Wys³any: 2012-04-13, 18:37   

LubiÄ™:

Armenię - za bardzo długą i ciekawą historię sięgającą VI wieku p.n.e., bogatą kulturę, fajny klimat. Ormianie z jednej strony mają historię podobną do polskiej (najazdy sąsiadów, zabory, rozbiory), z drugiej do ¯ydów (holocaust podczas I wojny światowej dokonany przez Turków).

Gruzję - z podobnych powodów co Armenię, i za piękne plaże i kurorty.

Słowację - za piękne krajobrazy, czyste powietrze, Tatry, Slovensky Raj, parki wodne (Tatralandia itd.), język naszych słowiańskich braci.

Chorwację - piękne krajobrazy, śródziemnomorski klimat, piękne kobiety, fajny język.

Serbię - z tych samych powodów, co Chorwację.

Rumunię - piękne krajobrazy, zabytki, zamki, klimat, język.

Grecję - za filozofię, ogólnie kulturę, stworzenie podwalin literatury w nowoczesnym rozumieniu tego słowa, mitologię, Homera, demokrację.

Anglię - za zaradność, nowoczesność, liberalizm, nowatorstwo w reformach politycznych (zniesienie cenzury, tortur, stworzenie kapitalizmu), muzykę (rock, metal - tu Anglicy to pionierzy) flegmę i spokój.

Szkocję - za celtyckie korzenie, muzykę, dudy, folklor, dzikość, oryginalne stroje.

Skandynawię - za sagi, mitologię, muzykę (metal), bogactwo, wysokie standardy we wszystkim, otwartość, a jednocześnie dystans do życia i świata.

Maroko - piękne krajobrazy, gościnni ludzie, wielbłądy, Saharę, piękne ogrody w miastach, malowniczą Casablancę i Marrakesz.

Japonię - za architekturę, kulturę, łączenie tradycji z nowoczesnością, hi-tech, inteligencję, filmy (w tym horrory).

Przedkomunistyczne Chiny - za kulturę, starą cywilizację, wynalazczość, smoki, sztuki walki. A obecne za filmy, choć bardzo nie podoba mi się polityka Chin od końca lat 40., zwłaszcza postępowanie z Tybetem.

Nie lubiÄ™:

Białorusi - za zaściankowość, brak chęci bronienia swojej tożsamości, zapatrzenie w Rosję, zakłamywanie swojej historii i historii Polski (oskarżenia pod adresem AK itd.), biedę, wsiowość, zacofanie, komunizm, dyktaturę £ukaszenki.

Litwy - za nacjonalizm, łamanie praw mniejszości (w tym polskiej), fałszowanie historii (Kopernik Litwinem? Wolne żarty), całkowite pomijanie postaci Jagiełły jako "zdrajcy", wąskość horyzontów.

USA - za popkulturę, komercyjny chłam, straszną ignorancję w dziedzinie geografii świata, imperializm, zapatrzenie we własny kraj, ogromną ilość seryjnych morderców i w ogóle plagę przestępczości, McDonald'sy.

Arabii Saudyjskiej - za totalną dominację najbardziej konserwatywnej odmiany islamu - wahhabizmu -, policji i sądów religijnych nad wszystkimi dziedzinami życia, skrajną nietolerancję wobec innych kultur i religii (narzucanie i Arabkom, i cudzoziemkom noszenia hidżabów i zakrywania rąk i nóg), drakoński wymiar sprawiedliwości, brutalne łamanie praw kobiet, zaściankowość i barbarzyństwo.

Iranu - z podobnych powodów jak AS, chociaż może Iranu mniej ze względu na to, że tam jednak społeczeństwo jest nieco bardziej cywilizowane i otwarte i tam część ludzi "wie swoje", inaczej niż w AS. Cenię dorobek starożytnych Persów z czasów Cyrusa Wielkiego, Dariusza Wielkiego i innych, a także kulturę z czasów dynastii Abbasydów.

Izraela - za rasizm, przyjmowanie uchodźców z Polski w 1968, również byłych ubeków i stalinowskich sędziów, powielanie kłamstw komunistycznej propagandy na temat AK i antykomunistycznego ruchu oporu, odmawianie ekstradycji zbrodniarzy komunistycznych do Polski.

O Korei Pn. nie ma co pisać - tam ludzie są tak zastraszeni i odizolowani od świata, że tylko ich żałować i współczuć.

Do Rosji mam mieszane uczucia - z jednej strony partia komunistyczna ma tam nadal duże poparcie, z drugiej strony młodzi ludzie często są tam nowocześnie nastawieni. Na pewno są bardziej otwarci niż Białorusini.
 

Rhagar14  

Pogromca postów



Wiek: 30

Do³±czy³: 07 Sty 2013

   

Wys³any: 2013-05-09, 23:41   

Cytat:

Przedkomunistyczne Chiny - za kulturę, starą cywilizację, wynalazczość, smoki, sztuki walki. A obecne za filmy, choć bardzo nie podoba mi się polityka Chin od końca lat 40., zwłaszcza postępowanie z Tybetem.


Brawa dla Chińczyków za to co zrobili z tybetem gdyby nie armia chińska dalej panowałby tam feudalizm który uwłacza człowiekowi . Ludzie którzy popierają feudalizm nie mają prawa żyć .
Lubię historyczne już państwo które zwało się ZSRR podoba mi się dlatego , że było to państwo nie utworzone wokół narodu jak to jest zazwyczaj ale wokół ideologi ( co prawda dosyć krwawej ) . Była to federacja która prowadziła politykę internacjonalistyczną
Szwecja - kraj w którym żyje 7 mln ludzi a ma 3 razy więcej noblistów niż Polska . Dobra polityka socjalna i szybko się rozwija ( szybciej niż Polska )
 

Ranger

Hiper wymiatacz

Navigator



Do³±czy³: 14 Sie 2012

   

Wys³any: 2013-05-10, 19:15   

Cytat:

Brawa dla Chińczyków za to co zrobili z tybetem gdyby nie armia chińska dalej panowałby tam feudalizm


Wydaje mi sie, iz najlepiej byloby samym Tybetanczykom zostawic decyzje, w jakim ustroju chca zyc. Decydowanie za inne narody o ich ustroju to czystej wody imperializm.

Cytat:

"Ludzie którzy popierają feudalizm nie mają prawa żyć ."



Wszyscy ludzie maja prawo zyc. Swoja droga - jestes nazista, tak? Ideologie smierci masz swietnie opanowana.
_________________
Smile or die!
 

Rhagar14  

Pogromca postów



Wiek: 30

Do³±czy³: 07 Sty 2013

   

Wys³any: 2013-05-10, 20:08   

Cytat:

samym Tybetanczykom zostawic decyzje


Pytanie którym tym 1 procent co rządzą w feudalizmie ,czy tym 99 % którzy żyli na skraju nędzy i musieli utrzymywać ten 1 % ? Przecież nie wybrali feudalizmu w demokratycznych wyborach .

Cytat:

Decydowanie za inne narody o ich ustroju to czystej wody imperializm.


Lepiej pozwolić ludziom zdychać z głodu i żyć w warunkach uwłaczających istocie ludzkiej ? Zresztą oni nie wybrali sobie tego ustroju tylko grupa pasożytów okradała ludzi , nie pozwalając na odsunięcie się od koryta

Cytat:

Wszyscy ludzie maja prawo zyc.


Oczywiście ,ale za błąd trzeba zapłacić

Cytat:

jestes nazista, tak? Ideologie smierci masz swietnie opanowana.


Nie jestem nacjonalista ,ani nie popieram socjalizmu .Jest bardzo proste hasło
"Nie ma wolności dla wrogów wolności ". Zastanów się nad nim
To dzięki ludziom o poglądzie podobnym do mojego na sprawę feudalizmu nie posiadasz na sobą pana który może zgwałcić twoją żonę i zabić ciebie ,i twoją rodzinę bez konsekwencji
 

LewackiSmiec  

User

Tepie lewactwo.



ImiÄ™: Piotr

Wiek: 27

Do³±czy³: 13 Maj 2013

Sk±d: Tarnow

   

Wys³any: 2013-05-14, 18:38   

Nie lubie Niemcow wiadomo za co i nie piszcie mi ze dzisiejsi niemcy to nie niemcy za Hitlera.
Nie lubie angoli za kazdym razem jak bylismy w potrzebie mieli nas w dupie poza tym przykladem jest dywizjon 303 ktory walczyl w bitwie o Anglie . Jakby nie polacy to Anglia bylaby pod okupacja niemiecka . Po calej bitwie angole tak sie odwdzieczyli polakom ze nawet nie zaprosili ich na parade zwyciestwa po bitwie . Poza tym nie ma juz czegos takiego jak czysty anglik tam robia sie juz drugie Indie.
Nie lubie rosjan za ich tepe umysly i barbarzynstwo jakie do tej pory wyprawiaja.
Nie lubie ukraincow za podobne rzeczy co rosjan choc ukraincy byli zdolni do lepszych czynow.
Nie lubie Izraelu ogolnie zydow za co? mam swoje powody i nie bede pisal bo duzo by mi to zajelo.
Nie lubie Holandii za to ze jest to skupisko pedalstwa i innych rzeczy tego typu. Tak nawiasem to nie istnieje juz narod holenderski...
Do pozostalych krajow raczej nie mam nic i nie posiadam jakiegos swojego ulubionego kraju procz Polski. No moze Szwajcaria.
_________________
Lewactwo nie jest dobre.
 

DreamLiner  

Wymiatacz

Kosmonauta



ImiÄ™: Hubert

Do³±czy³: 01 Mar 2013

Sk±d: Lubuskie

   

Wys³any: 2013-05-16, 10:06   

Cytat:

Jakby nie polacy to Anglia bylaby pod okupacja niemiecka . Po calej bitwie angole tak sie odwdzieczyli polakom ze nawet nie zaprosili ich na parade zwyciestwa


Chcieli nas zaprosić ale... Władze komunistyczne chyba wiesz o co chodzi.

Cytat:

i nie piszcie mi ze dzisiejsi niemcy to nie niemcy za Hitlera.


Ja znam Niemca, i jest to bardzo miły człowiek.

Cytat:

Nie lubie Holandii za to ze jest to skupisko pedalstwa


Ostre słownictwo, może to nie jest skupisko pedalstwa tylko po prostu tolerancyjny kraj.

Co do tematu to nie lubiÄ™:
Litwy, za to że "nie chcą" mniejszości u siebie m.in Polaków
A lubiÄ™ to Stany i FrancjÄ™, nie wiem czemu po prostu tam mi siÄ™ podoba.
_________________
Wszechświat jest piękny.
Wystarczy spojrzeć w niebo
:oczami:
 

LewackiSmiec  

User

Tepie lewactwo.



ImiÄ™: Piotr

Wiek: 27

Do³±czy³: 13 Maj 2013

Sk±d: Tarnow

   

Wys³any: 2013-05-16, 14:23   

DreamLiner napisa³/a:

Ostre słownictwo, może to nie jest skupisko pedalstwa tylko po prostu tolerancyjny kraj.


To jest wlasnie ta pseudotolerancja tam nawet powstala partia pedofilow . Jeszcze mozemy poczekac na nekrofilow i zoofilow o ile juz ich tam nie ma.

DreamLiner napisa³/a:

Chcieli nas zaprosić ale... Władze komunistyczne chyba wiesz o co chodzi.


Zadne wladze komunistyczne skoro sam nawet ogladalem wypowiedz jednego z pilotow polskich z dywizjonu ktory mowil wyraznie ze to angole nie zaprosili polakow. Nie dziwie sie skoro oni do tej pory nie maja do nas szacunku.

DreamLiner napisa³/a:

Ja znam Niemca, i jest to bardzo miły człowiek.


Za bardzo ogolnie napisalem wiec poprawie sie ... nie chodzi mi o wszystkich niemcow ale wiekszosc przeciez do tej pory w Niemczech jest duzo nazioli.
_________________
Lewactwo nie jest dobre.
 

Ranger

Hiper wymiatacz

Navigator



Do³±czy³: 14 Sie 2012

   

Wys³any: 2013-05-16, 14:33   

Cytat:

" nie chodzi mi o wszystkich niemcow ale wiekszosc przeciez do tej pory w Niemczech jest duzo nazioli."


A to zabawne. To skoro wiekszosc Niemcow to nazisci, to czemu zadna partia skrajnie prawicowa w ciagu ostatnich trzech pokolen nie zdobyla powazniejszej reprezentacji parlamentarnej? Liberalowie od osmiu dekad falszuja wyniki wyborow, czy jak?
_________________
Smile or die!
 

LewackiSmiec  

User

Tepie lewactwo.



ImiÄ™: Piotr

Wiek: 27

Do³±czy³: 13 Maj 2013

Sk±d: Tarnow

   

Wys³any: 2013-05-16, 14:38   

Cytat:

A to zabawne. To skoro wiekszosc Niemcow to nazisci, to czemu zadna partia skrajnie prawicowa w ciagu ostatnich trzech pokolen nie zdobyla powazniejszej reprezentacji parlamentarnej? Liberalowie od osmiu dekad falszuja wyniki wyborow, czy jak?

Od podstaw sie zaczyna za kilka lat dostana sie do powazniejszej reprezentacji.
_________________
Lewactwo nie jest dobre.
 

Ranger

Hiper wymiatacz

Navigator



Do³±czy³: 14 Sie 2012

   

Wys³any: 2013-05-16, 16:31   

Cytat:

Od podstaw sie zaczyna za kilka lat dostana sie do powazniejszej reprezentacji.


No to zreasumujmy Twoja teorie. Od osmiu dekad w Niemczech wiekszosc narodu to nazisci. Ale dopiero za kilka lat nazisci zdobeda wiecej, niz kilka promili glosow w wyborach powszechnych.

Tak, to logicz...

A nie, chwila! To totalnie bez sensu!
_________________
Smile or die!
 

DreamLiner  

Wymiatacz

Kosmonauta



ImiÄ™: Hubert

Do³±czy³: 01 Mar 2013

Sk±d: Lubuskie

   

Wys³any: 2013-05-16, 17:08   

Cytat:

pilotow polskich z dywizjonu ktory mowil wyraznie ze to angole nie zaprosili polakow


Ja słyszałem coś innego. Przecież wiadome jest że komuniści raczej nie byli za tym żeby ktoś jechał na zachód, a najlepszym dowodem na to jest chociażby mur berliński.

[ Dodano: 2013-05-16, 17:11 ]

Cytat:

wiekszosc przeciez do tej pory w Niemczech jest duzo nazioli.


To dlaczego tyle mniejszości mieszka w Niemczech? Może jeszcze mi powiesz że Angela Merkel też jest nazistką. Czemu są w Unii Europejskiej? Skoro są to widocznie większość Niemców chciało w niej być. Przecież jednoczenie się z innymi narodami to wbrew nazistom.
_________________
Wszechświat jest piękny.
Wystarczy spojrzeć w niebo
:oczami:
 

LewackiSmiec  

User

Tepie lewactwo.



ImiÄ™: Piotr

Wiek: 27

Do³±czy³: 13 Maj 2013

Sk±d: Tarnow

   

Wys³any: 2013-05-16, 22:06   

DreamLiner napisa³/a:

Ja słyszałem coś innego. Przecież wiadome jest że komuniści raczej nie byli za tym żeby ktoś jechał na zachód, a najlepszym dowodem na to jest chociażby mur berliński.

nwm ja slyszalem jeszcze cos innego ...

DreamLiner napisa³/a:

To dlaczego tyle mniejszości mieszka w Niemczech?


Na pewno nie wyglada to tak ze kazdy niemiec toleruje polakow mieszkajacych tam.

DreamLiner napisa³/a:

Czemu sÄ… w Unii Europejskiej?

przeciez to Niemcy sa glowno dowodzacy w UE wiec czemu mieliby nie byc?

DreamLiner napisa³/a:

Może jeszcze mi powiesz że Angela Merkel też jest nazistką.


Nie interesuje sie nia za bardzo ale ona robi ta sama robote co Hitler kiedys z tym ze robi to dyplomatycznie .

DreamLiner napisa³/a:

Przecież jednoczenie się z innymi narodami to wbrew nazistom.


No nie mow mi ze wierzysz w to "zjednoczenie" narodow. Narody nigdy nie beda sie jednoczyc zawsze bedzie jakas roznica ktora nie bedzie pozwalala na zjednoczenie. Takie cos jak UE zostalo stworzone zeby czerpac kase z biedniejszych panstw nic poza tym.
_________________
Lewactwo nie jest dobre.
 

DreamLiner  

Wymiatacz

Kosmonauta



ImiÄ™: Hubert

Do³±czy³: 01 Mar 2013

Sk±d: Lubuskie

   

Wys³any: 2013-05-17, 08:20   

Cytat:

Na pewno nie wyglada to tak ze kazdy niemiec toleruje polakow mieszkajacych tam.


No to co? W Polsce wyglÄ…da to nawet gorzej.

Cytat:

No nie mow mi ze wierzysz w to "zjednoczenie" narodow


Nie mówię tutaj o jakiejś Federacji Europejskiej...

Cytat:

ale ona robi ta sama robote co Hitler


Czy ona przyłączyła jakieś państwo do Niemiec dyplomatycznie tak jak np. Hitler Czechy? Zresztą Niemcy mają jedną z najlepiej wyposażonych armii w Europie. to na co ona czeka bo nie wiem?

Cytat:

Takie cos jak UE zostalo stworzone zeby czerpac kase z biedniejszych panstw


To dlaczego kolejne państwa takie jak np. Chorwacja, Czarnogóra czy Macedonia ubiegają się o członkostwo? Bo ja nie wierze że taka Czarnogóra może być bogatsza od Polski.
_________________
Wszechświat jest piękny.
Wystarczy spojrzeć w niebo
:oczami:
 

LewackiSmiec  

User

Tepie lewactwo.



ImiÄ™: Piotr

Wiek: 27

Do³±czy³: 13 Maj 2013

Sk±d: Tarnow

   

Wys³any: 2013-05-17, 08:58   

DreamLiner napisa³/a:

No to co? W Polsce wyglÄ…da to nawet gorzej.

Mowimy o Niemcach ;]

DreamLiner napisa³/a:

Czy ona przyłączyła jakieś państwo do Niemiec dyplomatycznie tak jak np. Hitler Czechy? Zresztą Niemcy mają jedną z najlepiej wyposażonych armii w Europie. to na co ona czeka bo nie wiem?

Nie przylaczyla ale kazde panstwo biedniejsze tak jak my to protektorat UE . Sluzy jako zrodlo dochodow nic wiecej.

DreamLiner napisa³/a:

To dlaczego kolejne państwa takie jak np. Chorwacja, Czarnogóra czy Macedonia ubiegają się o członkostwo? Bo ja nie wierze że taka Czarnogóra może być bogatsza od Polski.

Trudno powiedziec ja sam tego nie rozumiem jak mozna sprzedac wlasny kraj.
_________________
Lewactwo nie jest dobre.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com