Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Edyn

Hiper wymiatacz



Wiek: 30

Do³±czy³: 24 Sie 2009

   

Wys³any: 2009-10-02, 22:51   

Seria R. A. Salvatore'a pt. "Legenda Drizzta". W skład jej wchodzą 3 książki. Były one tak wciągające, że każdą z nich czytałem około 3 dni.
_________________


Trudno jest powiedzieć akurat tyle, ile się chce powiedzieć.
 

Szekle  

Stały User



ImiÄ™: Justyna

Wiek: 30

Do³±czy³a: 03 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2009-10-03, 10:07   

Porcelana. napisa³/a:

Aha, osobiście uwielbiam twórczość Jane Austen, utożsamiam się z bohaterkami jej powieści, z którymi zresztą bardzo łatwo jest przenieść się w te magiczne czasy bufiastych sukni, bali i dżentelmenów całujących damy w rękę. Polecam wszystkim dziewczynom, ciepłe, babskie, książki. :-)


Jane Austen czytałam tylko 'Duma i uprzedzenie". Nie powiem, ze zła książka, bo naprawdę mnie wciągnęła. Jednak z tego typu książek nic nie przebije "Przeminęło z wiatrem" i uroczej a zarazem drapieznej Scarlett O'hary ;-) Musze zobaczyć film jeszcze ;-)
 

Abaddon  

Hiper wymiatacz

Niekonwencjonalny



ImiÄ™: Abaddon

Wiek: 27

Do³±czy³: 04 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-10-03, 19:15   

Właśnie kończę ( 10 stron zostało wrrr ) książkę Jonathan'a Carroll
Księżycowe Kości,.

Ciężko jest sprecyzować o czym jest ta książka - przeczytajcie recenzję
oraz dlaczego tak konkretnie warto ją przeczytać, ale po prostu warto
czyta sie jednym tchem, napisanna lekko i interesujÄ…co, na skraju fantastyki.
Po prostu świetna.
_________________
Co za idiotyczny punkt w regulaminie.
Poza tym, wypadało się podpisać jak grzebałeś na moim profilu pipko.
 

Szekle  

Stały User



ImiÄ™: Justyna

Wiek: 30

Do³±czy³a: 03 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2009-10-03, 19:57   

Cytat:

coelho ma dobre ksiazki ale faktycznie przereklamowane..ludzie powierzchownie przeczytaja, nie do konca zrozumieja a sie zachwycaaja bo kazdy tak robi..heh...i jak weszlam na ten temat to wiedzialam ze bedzie cala lista jego ksiazek:P ale to taka mala dygresja..


ha ha ha książki Coelho nie da się nie zrozumieć. Co prawda wszystkich nie przeczytałam, ale miałam do czynienia chyba z 3. Wszystkie zawierają jakieś banały z normalnego życia ludzkiego, owinięte w piękne słowa. Wydaje nam się, ze pisarz otworzył przed nami tajne wrota, ale on tylko pokazał nam coś co było tak naprawdę cały czas obok nas. Jego nie da się nie zrozumieć.

Książki mające w sobie to coś.
"Pięć lat kacetu" dawno już czytałam ale bardzo mi się podobała. czas wojny, obóz koncentracyjny. książka jest jakby autobiografią a raczej 1/3 autobiografii bo są jeszcze dwie cześci. Stanisław Grzesiuk autor a zarazem główny bohater to taki cwaniak warszawiak, który wylądował w obozie. Są okrucieństwa, jest spryt, sa sposoby na to żeby przeżyć.
Saga o Wiedźminie- 7 książek, ale było mi szkoda jak się skończyło. niesamowicie całość mnie wciągnęła. Autor opowiada historie i w tym samym czasie zahacza o klasyczne historie, bajki z dzieciństwa. Nie wiem jak się to fachowo nazywa, ale bardzo mi sie ten efekt podoba ;-) No i postać Yennefer- kobieta która mi imponuje.
 

ta_mloda_panna  

Mega wymiatacz



ImiÄ™: Jusia :)

Wiek: 30

Do³±czy³a: 24 Kwi 2009

Sk±d: Wyspa marzeñ...

   

Wys³any: 2009-10-04, 22:23   

"Miasto ślepców"
"My, dzieci z dworca ZOO"
"Kamila"
Ta pierwsza jest dosyc dziwaczna, dużo przenośni, generalnie taka książka - parabola, dosyc "trudna", ale wg mnie warta przeczytania ;)
 

Dofova  

Stały User



Do³±czy³a: 26 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-10-06, 01:52   

Zapiski oficera armii czerwonej!
_________________
Atrakcyjne myśli należą do oszustów.
- William Blake
 

poem sometimes  

Pogromca postów


Do³±czy³: 15 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-10-06, 02:11   

Szekle napisa³/a:

Wydaje nam się, ze pisarz otworzył przed nami tajne wrota, ale on tylko pokazał nam coś co było tak naprawdę cały czas obok nas.



Czy to coś złego?
_________________
"wiemy, że Bóg umarł, powiedziano
nam o tym, czytając ciebie nie byłem tego całkiem pewny."
 

Taurie  

Mega wymiatacz

Włóczęga



ImiÄ™: Sylwia

Wiek: 35

Do³±czy³a: 26 Maj 2009

   

Wys³any: 2009-10-06, 09:27   

ta_mloda_panna napisa³/a:

"Miasto ślepców"


Zapomniałam o tej książce... Jest świetna... Zupełnie inna. Podoba mi sie to że żaden z bohaterów nie ma imienia, przez co można sie z wybraną postacią utożsamić, z drugiej strony stawia poważne pytania...
_________________
I queta ar umë lastaina, ómalóra ná.

"Człowiek w czerni uciekał przez pustynię, a rewolwerowiec podążał w ślad za nim" - S. King
 

Szekle  

Stały User



ImiÄ™: Justyna

Wiek: 30

Do³±czy³a: 03 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2009-10-06, 09:35   

poem sometimes napisa³/a:

Szekle napisa³/a:

Wydaje nam się, ze pisarz otworzył przed nami tajne wrota, ale on tylko pokazał nam coś co było tak naprawdę cały czas obok nas.



Czy to coś złego?


Nie, ale tez nie dopatrujmy się w tym jakiegoś błogosławieństwa zesłanego na nas. Ludzie twierdzą, że nareszcie ktoś otworzył im oczy na tajne drogi życia dzięki którym będzie im łatwiej podążać za Wojownikiem światła z niedoszłą samobójczynią Weronika i Marią, prostytutką, o której książka zahaczała chwilami o "Pretty woman". Nie mówię, ze książki są złe, ale nie nie są nadzwyczajne.
 

Taurie  

Mega wymiatacz

Włóczęga



ImiÄ™: Sylwia

Wiek: 35

Do³±czy³a: 26 Maj 2009

   

Wys³any: 2009-10-06, 11:01   

Nie sztuka jest napisać o sprawach nie dotyczących nas i oczarować czytelnika, sztuką jest napisać coś co jest tuż obok i czytelnika oczarować.
_________________
I queta ar umë lastaina, ómalóra ná.

"Człowiek w czerni uciekał przez pustynię, a rewolwerowiec podążał w ślad za nim" - S. King
 

Szekle  

Stały User



ImiÄ™: Justyna

Wiek: 30

Do³±czy³a: 03 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2009-10-06, 12:00   

Taurie napisa³/a:

Nie sztuka jest napisać o sprawach nie dotyczących nas i oczarować czytelnika, sztuką jest napisać coś co jest tuż obok i czytelnika oczarować.


A tam masło maślane. Niby czemu jest sztuką napisać o czymś co jest oczywiste?

Coelho mówi cieszmy się z drobiazgów, ale czy tego samego nie mówiła twoja babcia gdy byłaś dzieckiem?
Coelho mówi każdy dzień powinien być wyjątkowy,a le czy to nie rozumie się samo przez się aby zapobiec nieprzyjemnej monotonii życia?
 

poem sometimes  

Pogromca postów


Do³±czy³: 15 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-10-06, 17:12   

Szekle napisa³/a:

A tam masło maślane. Niby czemu jest sztuką napisać o czymś co jest oczywiste?



Sztuką jest napisać o czymś, co jest oczywiste w sposób niebanalny. O prostych sprawach pisze się najtrudniej.
_________________
"wiemy, że Bóg umarł, powiedziano
nam o tym, czytając ciebie nie byłem tego całkiem pewny."
 

pryzmat  

Pogromca postów



Wiek: 32

Do³±czy³: 26 Cze 2009

   

Wys³any: 2009-10-06, 17:50   

"robin hood" :D
_________________
_______________

Człowiek e, to wyścig szczurów,
do szklanych domów, z szarych murów,
jak twój guru to PeeLeN, ty przegrasz wyścig ten..


 

Szekle  

Stały User



ImiÄ™: Justyna

Wiek: 30

Do³±czy³a: 03 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2009-10-06, 18:31   

poem sometimes napisa³/a:

Szekle napisa³/a:

A tam masło maślane. Niby czemu jest sztuką napisać o czymś co jest oczywiste?



Sztuką jest napisać o czymś, co jest oczywiste w sposób niebanalny. O prostych sprawach pisze się najtrudniej.


Dla kogoś może być niebanalnie, a dla innego zwyczajnie. Chyba rzecz gustu.
 

Taurie  

Mega wymiatacz

Włóczęga



ImiÄ™: Sylwia

Wiek: 35

Do³±czy³a: 26 Maj 2009

   

Wys³any: 2009-10-07, 11:31   

poem sometimes napisa³/a:

Sztuką jest napisać o czymś, co jest oczywiste w sposób niebanalny. O prostych sprawach pisze się najtrudniej.



Dokładnie.

Szekle napisa³/a:

Dla kogoś może być niebanalnie, a dla innego zwyczajnie. Chyba rzecz gustu.



Chyba tak. A o gustach sie nie dyskutuje. :-)
_________________
I queta ar umë lastaina, ómalóra ná.

"Człowiek w czerni uciekał przez pustynię, a rewolwerowiec podążał w ślad za nim" - S. King
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com