Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

szymonzss

User


Do³±czy³: 29 Sty 2012

   

Wys³any: 2012-01-29, 18:31   ksiÄ…zka

Witam chciałbym napisać książkę fantasy:D I mam pytanie co chcialibyście w takiej książce przeczytać, jakieś rady uwagi. (będzie to książka w stylu władcy pierścieni itp) Macie jakieś pomysły piszcie PW. Jeśli byłby ktoś tak miły kto zna się na tym mógłby mi napisać rodzaje broni białej, zbroi, zamków, ras, formacji wojskowych itd (proszę profesjonalne rady, ogólnie to trochę na ten temat wiem ale wolałbym posłuchać od fachowca co i jak). Będzie to książka z połączeniem gatunku horroru.:D Jeśli macie jakieś pomysły piszcie. A i najważniejsze będzie to opowieść o losach pewnego elfa. I tu trochę zmienie z konwencji bedzie to czas świetności elfów po wojnie z smokami. Pozdrawiam jak czegoś istotnego nie napisałem to piszcie:D
 

Cukierkowa  

Hiper wymiatacz



ImiÄ™: Paulina

Wiek: 64

Do³±czy³a: 28 Sty 2012

   

Wys³any: 2012-01-29, 19:08   

chcesz napisać książkę nie mając żadnego pomysłu,o czymś o czym nie masz zielonego pojęcia i do tego kopiując klasyka? ahahah pozdro.
_________________
Take my two hands and put them on my throat. God, give me a mirror so I can watch myself choke.
 

Mrs. Devilish

User

Dead in your head.



Imię: A czy to ważne?

Do³±czy³: 16 Sty 2012

   

Wys³any: 2012-01-29, 19:31   

Hm, bardzo ciekawe. Pełno tego wśród książek.. Wymyśl coś oryginalnego. Możesz wzorować się na WP jednakże świat przedstawiony przez Tolkiena jest tak niepowtarzalny że bardzo łatwo o plagiat.
_________________
Dead, dead in your head.
 

lovez8  

Hiper wymiatacz

obserwatorka.



Wiek: 28

Do³±czy³a: 17 Kwi 2009

   

Wys³any: 2012-01-29, 22:02   

szymonzss napisa³/a:

I mam pytanie co chcialibyście w takiej książce przeczytać, jakieś rady uwagi.


Od dawna czekam na książkę, w której w kulminacyjnym momencie na głównego bohatera bez wyraźnego powodu spadnie satelita (skoroś się uparł na fantasy, niech będzie magiczny miecz orbitujący dookoła ziemi czy insze ustrojstwo)
_________________
My dear fellow, the truth isn't quite the sort of thing one tells to a nice, sweet, refined girl.
One should always be in love. That's why one should never marry.

Oscar Fingal O'Flahertie Wills Wilde
 

Lama  

Stały User

LA MAster



Do³±czy³: 28 Sty 2012

   

Wys³any: 2012-01-29, 22:23   

Zacznij od pisania krótkich opowiadań.
_________________
Wszyscy jesteśmy nieśmiertelni, dopóki nie umrzemy.
 

Akeyo20  

Pogromca postów



Wiek: 31

Do³±czy³: 16 Cze 2010

   

Wys³any: 2012-01-29, 22:37   

Lama napisa³/a:

Zacznij od pisania krótkich opowiadań.


Dokładnie. Może o jakimś łowcy aniołów? Niedaleka przyszłość, wielkie miasto. Upadły anioł poluje na pozostałe (sam sobie wymyśl, czemu), jego tropem podąża elitarna grupa aniołów pilnujących porządku. A gdyby były jeszcze podróże w czasie (każde opowiadanie to inna epoka) to byłoby w ogóle ciekawie. Anioł przemierzający czas i przestrzeń w celu zniszczenia wszystkich aniołów, które coś tam kiedyś zrobiły dobrego/niedobrego. Taki pomysł na zawołanie ;p
Kurcze, chyba zaraz sam siÄ™ za to wezmÄ™ :D
_________________
There can be only one
 

szymonzss

User


Do³±czy³: 29 Sty 2012

   

Wys³any: 2012-01-30, 18:53   

Kurde źle mnie zrozumieliście.:( Ja pomysł na książkę mam już. Nie chcę kopiować Władcy pierścieni, źle się wysłowiłem, chodzi mi jedynie o ten klimat, podobne czasy. CO do tego że nic nie wiem , czytałem książki fantasy, dokładniej chodziło mi o to czego ewentualnie bym nie wiedział, jakieś ciekawostki itp. Znam rozróżnianie mieczy tylko nie wiem czy istnieje jakaś fachowa nazwa na taki typ miecza. To z tymi krótkimi opowiadaniami to ja wiem mam już w głowie wiele scen które teraz muszę ze sobą zgrabnie połączyć. Co do waszych pomysłów, rad chodzi mi o to ( nie wiem czy wy też tak macie) żę po przeczytaniu jakiejś książki czujecie pewien niedosyt, chcieli byście coś zmienić.:D Więc lepiej wiedzieć czego potencjalny czytelnik oczekuje.
 

Lama  

Stały User

LA MAster



Do³±czy³: 28 Sty 2012

   

Wys³any: 2012-01-30, 19:25   

Czytałem przynajmniej kilkadziesiąt książek fantasy i mam raczej dobrze rozbudowaną wyobraźnie.
Sam napisałem kilka opowiadań, które raczej do działu fantastyki nie należą, ale mimo wszystko coś tam napisałem. Co trzeba Ci do napisania książki. Umieć stworzyć interesujące postacie, które będą różniły się charakterem i będą przedstawione w ciekawy sposób. Umiesz pisać rozbudowane dialogi ?
Podejrzewam, że będziesz się kręcił w tematyce wojennej, wiec musisz znać strategie i żargon wojskowy, żebyś mógł jakoś sensownie opisać sceny większych batalii. Nazwa i rodzaje broni, nie powiem Ci jakie są, bo bym musiał się rozpisać na kilka ładnych stron jeśli rozróżniasz bronie na zasadzie miecz jednoręczny, dwuręczny,półtoraręczny to warto zapoznać się z dokładnym nazewnictwem broni. Typy zbroi i tak dalej to wszystko ma znaczenie, bo każda z ras pewnie będzie charakteryzować się czymś innym i warto byłoby zaznaczać gdzieś w książce jak to wygląda przy okazji opisów postaci.
Zapytaj Google, on odsłoni przed Tobą nieznane do tej pory tajemnice :D
Ja mam na książkę 10 różnych pomysłów i może kiedyś jakąś napiszę, ale z tego co piszesz, to brak Ci doświadczenia w pisaniu i masz zbyt nikłą wiedzę, żeby się za to zabierać.
Proponuję Ci napisać jakiś plan(coś w rodzaju szkieletu) Twojej książki jeśli jesteś bardzo uparty.
Potem spróbuj każdy punkt planu rozpisać na szczegółowe opowiadanie. Na końcu każde takie opowiadanie rozwiń jeszcze bardziej dodając dialogi i przemyślenia postaci.
Wiesz chociaż z jakiej perspektywy będziesz pisał ? W trzeciej osobie czy w pierwszej.

Nigdy nie miałem niedosytu po lekturze. Za to zawsze wyobrażałem sobie jakąś własną historię w której coś bym wykorzystał z danej książki.
Czytelnicy, chcą czegoś nowego na pewno. Historie o bohaterze stawiającym czoła złym armią są zwyczajowo nudne. Chcesz coś osiągnąć wymyśl historię jakiej świat jeszcze nie widział ;P
 

Akeyo20  

Pogromca postów



Wiek: 31

Do³±czy³: 16 Cze 2010

   

Wys³any: 2012-01-30, 21:20   

szymonzss napisa³/a:

chcieli byście coś zmienić


Tak jak mówiłem-każde opowiadanie/rozdział w innym miejscu i czasie. Tego mi brakuje. ¯eby poszczególne części łączyli tylko bohaterowie i wątek główny. Ciekawe byłoby takie częste zapoznawanie się z zupełnie nowym otoczeniem, zasadami itp.
_________________
There can be only one
 

szymonzss

User


Do³±czy³: 29 Sty 2012

   

Wys³any: 2012-01-30, 22:14   

To może jak coś napiszę narazie krótkie historyjki które później zsynkretyzuje w całość to wrzucę tu na forum i powiecie co i jak?
 

Lama  

Stały User

LA MAster



Do³±czy³: 28 Sty 2012

   

Wys³any: 2012-01-31, 12:58   

Nie krępuj się jak będzie dobre, to chętnie przeczytam, a jak kiepskie, to równie chętnie potroluje :D
_________________
Wszyscy jesteśmy nieśmiertelni, dopóki nie umrzemy.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com