Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Milena1998  

User


ImiÄ™: Milena

Wiek: 25

Do³±czy³a: 16 Sie 2015

   

Wys³any: 2015-08-16, 17:36   

Ostatnio bardzo dużo dała mi do myślenia książka "Bez mojej zgody" Jodi Picoult.
 

Straho  

Pogromca postów



Imię: Jacław

Wiek: 35

Do³±czy³: 04 Wrz 2008

   

Wys³any: 2015-09-20, 16:48   

Jak dla mnie to to coś ma Masterton, King tego nie ma. Archer i jego co do grosza miało też w sobie to coś.
_________________
https://www.photoblog.pl/straho
 

KÅ‚aniaÅ‚MiSiÄ™Jezus  

User

Chaosyta?



Do³±czy³: 20 Wrz 2015

Sk±d: Sk±d¶, tak s±dzê.

   

Wys³any: 2015-09-20, 16:55   

Książka, która wywarła na mnie największe wrażenie to "Rok 1984" George'a Orwella.

Mamy tutaj świetnie wykreowaną antyutopię, niesamowicie celną satyrę polityczną, a także bardzo głębokie spektrum psychologiczne tudzież egzystencjalne.
Obecnie czytam ją po raz czwarty i znów dostrzegam to, co umknęło mi poprzednim razem.
Każdy fragment zmusza mnie do refleksji nad własnymi pragnieniami, lękami, stanowiskiem względem całego systemu, ludzi.
To książka, która zabiera mnie w brudny, koszmarny świat, gdzie nie mogę liczyć na jakikolwiek ratunek, przecież Wielki Brat patrzy, widzi wszystko...
Nie tylko nas, nasze myśli, ale również to, co okrywamy przed samym sobą...
Magia tej książki polega na tym, iż to ona sama staje się WIELKIM BRATEM, to ona nas przenika, czyta nasze tchnienie i wystawia je na brutalną próbę odpowiedzenia na pytanie "Kim/czym i gdzie tak naprawdę jestem"?
_________________
Tu mógłby być jakiś fenomenalny podpis świadczący o mojej niebywałej inteligencji, lecz wiem, że byłby na tyle fenomenalny, iż za cholerę byście go nie pojęli.
 

la_lita  

User


Do³±czy³a: 21 Lip 2009

   

Wys³any: 2015-11-08, 14:32   

to "coś" na pewno ma książka Michała Witkowskiego Fynf und cfacyś, a tak bardziej dokładnie to ma świetny, cierpki humor, który ja tak bardzo lubię.
_________________
Fear of the dark...
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com