Książki o wampirach
Odpowiedz do tematu

: Książki o wampirach
Hej! znacie moze jakies ksiazki o wampirach cos tego typu jak zmierzch ze nie ma tam drastycznie opisanych atakow na ludzi tylko o milosci wampira do czlowieka lub na odwrot bo tylko takie mnie interesuja. rozlew krwi odpada;/

:

Angela napisa³/a:

tylko o milosci wampira do czlowieka lub na odwrot bo tylko takie mnie interesuja. rozlew krwi odpada;/



Anna Rice głównie pisze o historii wampirów. Ale nie pisze o seksie jaki uprawiają wampiry, w ogóle do tego tematu nie podchodzi. Jeśli o miłość to owszem jest, ale nie taka jak w "Zmierzchu" jest tutaj bardziej na zasadzie kochanka i kochanek, pięknie dobrane słowa przedstawiające subtelnie i delikatnie sytuacje między nimi. A książki typu "Zmierzch" nie znajdziesz...Poczytaj sobie "Intruza" Też autorki Mayer. Słyszałam, że teoretycznie wszystko to samo tylko akcja związana jest z kosmitami.

ona umrze martwa.
:

Missy napisa³/a:

Słyszałam, że teoretycznie wszystko to samo tylko akcja związana jest z kosmitami.


:mrgreen:
Ogólnie książka się bardzo różni i jednak nie nadaje się dla 13,14 latek wyśpiewujących na korytarzach imię Edwarda.Bądź co bądź fakt nie chcę uogólniać ,ale to nie zmienia faktu ,że książka nie jest kolejnym romansidłem Meyer.

Drugs&hugs.
: Re: ksiazki o wampirach
[quote="Angela"] znacie moze jakies ksiazki o wampirach

:-) ja też szukam jakichś książek o wampirach albo po prostu fantasy :)
Radzono mi przeczytać Wywiad z wampirem :) :-)

:
EweLliNa, polecam twórczość David Gemmell'a

raczej nie czytam książek typu zmierzch
a jedyna książka o wampirach jaką czytałem to
"Martwy aż do zmroku" Charlaine Harris

Ludzkość! Jakaż ona szlachetna! Jakże chętna do poświęcenia... kogoś innego!


Sklepik z marzeniami
:
Dzięki przeczytam :-)
Szukam jeszcze jakichś ciekawych książek fantasy :-)
jakby ktoś coś ciekawego przeczytał to napiszcie :-)
z góry dzięks ;)

:
EweLliNa, a czytałaś (fantasty) gildie czarnego maga?
Ja sie w tym zakochałam. Pierwsza część "gildia magów" jest taka sobie jednak kolejne są na prawdę bardzo dobre. ;)

Wlecze za sobÄ… morze niby zbrodniÄ™ ciemnÄ…. Cichy,
spoglÄ…da na mnie w rozpaczy. Mieszkam tutaj.
:
Z książek o wampirach to są:
Zmierzch i kontynuacje*
Wywiad z wampirem
Czysta krew[serial nakręcony na podstawie książki]
Pamiętniki wampirów[4 części]
Królowa potępionych*
Historyk*
*- osobiście przeczytałam i najbardziej polecam Historyka.

Możesz lubić życie jakie prowadzisz,
Możesz prowadzić życie jakie lubisz,
Możesz nawet poÅ›lubić Harry’ego,
Ale zabawiać siÄ™ z Ike’iem.
:

annie_93 napisa³/a:

Historyk*
*- osobiście przeczytałam i najbardziej polecam Historyka.


Bardzo dobra książka pokazująca z naukowego punktu widzenia problemem wampiryzmu - bardzo dobra pozycja dla kogoś, kto nie brzydzi się historią i nie szuka kiczu ;)

:

Ostia napisa³/a:

bardzo dobra pozycja dla kogoÅ›, kto nie brzydzi siÄ™ historiÄ… i nie szuka kiczu


Ale żeby dobrze się w nią wgryśc trzeba poświęcic trochę czasu ;) Przynajmniej tak było w moim przypadku.

Możesz lubić życie jakie prowadzisz,
Możesz prowadzić życie jakie lubisz,
Możesz nawet poÅ›lubić Harry’ego,
Ale zabawiać siÄ™ z Ike’iem.
: Re: ksiazki o wampirach
Ja znam tylko " Zmierzch " i ta ksiazka mnie oczarowała!
Jest Boska!
:):):):)

:
Z książek o wampirach polecam pozycje autorstwa Anny Rice. Reprezentują o wiele wyższy poziom niż ckliwe bajeczki pióra pani Meyer i przedstawiają wampiry w o wiele bardziej wairygodny sposób.
Laurell K. Hamilton też nieźle pisze o wampirach, chociaż z nieco innej perspektywy - chodzi mi o cykl o Anicie Blake, pogromczyni wampirów. Jest tam trochę krwi i ostrzejszej akcji, co tylko dodaje książce klimatu.

Ludzie powinni zostawać tam, gdzie się ich postawiło.
:

Cytat:

Ja sie w tym zakochałam. Pierwsza część "gildia magów" jest taka sobie jednak kolejne są na prawdę bardzo dobre.


Lo-ol, w gildii magów byłą choć jedna wzmianka o wampirach? lol. chyba, że dla ciebie Akkarin to wampir, buhahah.


ehm, nie polecę ci żadnej książki o wampirach, ponieważ się zawiedziesz - a zapewne po przeczytaniu zmierzchu szukasz czegoś równie słit.

:
Przeczytałam serię Czarnego Maga :) super
:-)

[ Dodano: 2009-06-06, 13:48 ]
ostatnio czytałam Vampire Academy ale znalazłam tylko po angielsku ;) nie mogę się doczekać żeby przeczytać 4 część :-) polecam :!:

:

margola napisa³/a:

EweLliNa, a czytałaś (fantasty) gildie czarnego maga?
Ja sie w tym zakochałam. Pierwsza część "gildia magów" jest taka sobie jednak kolejne są na prawdę bardzo dobre. ;)


a czy to jest także o wampirach?

Odpowiedz do tematu

Powered by phpBB © phpBB Group