Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Mr.  

Stały User


Do³±czy³: 15 Sie 2011

   

Wys³any: 2012-07-01, 23:48   

E-booki ale tylko i wyłącznie na czytniku, nigdy w życiu na telefonie, tablecie albo czymkolwiek.
_________________
The worst thing is to be nobody, for someone who is everything for you.

Dajesz warny za poglądy? Musisz być taka tolerancyjna.
 

wiolet  

Stały User



ImiÄ™: Ewa

Wiek: 27

Do³±czy³a: 14 Cze 2012

   

Wys³any: 2012-07-02, 13:39   

` Zwykłe, tradycyjne poczciwe książki ;)
_________________
` "To chyba niezbyt przyjemne zostać podeptanym , ale deptać po kimś to na prawdę miłe uczucie".
 

anka91

User


Do³±czy³: 04 Lip 2012

   

Wys³any: 2012-07-04, 21:23   

Też jestem za prawdziwymi książkami, co prawda dostałam w prezencie ebooka, jednak brakuje mi przewracania kartek, zaznaczania ważnych fragmentów, zapachu świeżego druku :) nie wszystko, co jest nowe jest dobre, ale każdy ma swój własny sposób poznawania świata, a taką możliwość daje książka czy to w formie elektrycznej czy papierowej
 

CzarnaOwca  

Stały User

Czarna Owca



ImiÄ™: Atena

Wiek: 28

Do³±czy³a: 31 Lip 2011

Sk±d: Bydgoszcz

   

Wys³any: 2012-07-23, 16:55   

Tradycyjne ksiazki!

Uwielbiam ksiegarnie. Szczegolnie kiedy mam w kieszeni odpowiednia ilosc gotowki i cala moge przeznaczyc na nowe ksiazki. Ogladanie, kartkowanie, przebieranie - przeciez to jest piekne!

Chlodne, zimowe wieczory, goraca herbata i zapach swiezego druku - lub przeciwnie: pozolkle, naznaczone historia kartki. Nie wiem jak wy, ale ja zawsze czytanie ksiazki zaczynam od jej powachania :D

Sam widok regalu pelnego ksiazek wywoluje usmiech ´´a ta czytalam w zeszle wakacje´´, ´´pod koniec plakalam´´, ´´o a tutaj wylal mi sie sok´´... aaaah !

Zaden ebook nie zastapi przyjemnosci prawdziwej ksiazki.
_________________
"Jesteśmy stworzeni z dwóch kontrastujących idei: miłości i strachu. Wybierz jedną z nich - i żyj."
Axl Rose (Guns N' Roses)
 

NatuseQ  

User


ImiÄ™: Natalia

Wiek: 25

Do³±czy³a: 23 Lip 2012

Sk±d: Jase³ko

   

Wys³any: 2012-07-23, 17:10   

jasne że tradycja!raczej laptopa do północy mieć włączonego nie dadzą ;D
a zresztą to nie to samo.Książka mo to coś...odgłos przerzucanych kartek...Zresztą jak czytam zwykłą książkę,to wczuwam się...jest w domu hałas,to i w mojej głowie jest hałas.A w e-booku to nic nie czuję...TRADYCJA!!!
 

motyl  

Moderator

gryzÄ™.



Wiek: 34

Do³±czy³a: 13 Cze 2009

Sk±d: Wielkopolska

   

Wys³any: 2012-08-01, 19:17   

Wygodniej czyta się książki tradycyjne. Ale z braku czasu chodzenia do biblioteki muszą mi wystarczyć e-booki. Zresztą tutaj też nie czekam aż ktoś odda wyczekiwany tytuł.
_________________
"Nadal wierzę w marzenia z dzieciństwa.
W niewysłane listy, że nadejdą...
Wierzę, że pijąc wódkę za błędy nigdy nie powiem "żałuję" i wciąż nowe popełniać będę...
W numery telefonów, które w słuchawkach nigdy nie zamilkną..."
 

apocalypse  

Hiper wymiatacz

KRÓLOWA



ImiÄ™: Marcelina

Wiek: 28

Do³±czy³a: 20 Sty 2012

   

Wys³any: 2012-08-01, 19:25   

właściwie to ciężko mi powiedzieć co wolę, nie wszystkie książki, które mnie interesują są dostępne w bibliotece, czytając e-booki nie muszę myśleć o terminie oddania, ale wiadomo, książka to książka : )
_________________
Za­bija­nie dla po­koju jest jak pieprze­nie się dla cnoty.

http://www.photoblog.pl/adrianar
 

makeawish  

User



ImiÄ™: Ola

Wiek: 26

Do³±czy³a: 10 Lip 2012

Sk±d: siê to wziê³o?

   

Wys³any: 2012-08-03, 19:34   

Tradycyjne książki. Koniec, kropka. I ten zapach, gdy kupi się nową... :3
_________________
Oddech weź, już najgorsze jest za Tobą
W końcu gdzieś będzie lepiej, daję słowo
Nie bój się, uwierz w siebie, masz już wszystko
Poczuj więc, że przed Tobą cała przyszłość
Przecież wiesz.
 

Albertyna

User


Do³±czy³: 26 Maj 2012

   

Wys³any: 2012-08-03, 22:33   

makeawish napisa³/a:

I ten zapach, gdy kupi siÄ™ nowÄ…...

bezcenne :-D
Nie lubię e-booków, wygodniej mi czytać tradycyjną książkę.
 

reverse.

Stały User

princess of madness



Do³±czy³: 01 Sie 2012

   

Wys³any: 2012-08-03, 22:36   

Tradycyjne. Uwielbiam szelest ich stron.
Ebooki przeboleję, jak nie mam opcji przeczytać książki inaczej, to robię to w ten sposób.
_________________
Jeżeli jedna osoba ma jakieś urojenia nazywamy to szaleństwem.
Jeżeli wiele osób cierpi na to samo urojenie nazywamy to religią.
~Robert M. Pirsig
 

Cegla  

User

Bad MotherFucker



ImiÄ™: Grzegorz

Wiek: 28

Do³±czy³: 11 Lip 2012

Sk±d: Lubelskie

   

Wys³any: 2012-08-03, 23:25   

Tylko e_booki mogę zabrać je wszędzie ,bez wychodzenia z domu mogę mieć każdą książkę i ta wygoda czytania .
Wydaje mi się że wielu ludzi zraża się do ebooków dlatego że wybiera złe urządzenie na początek do czytania np Kindle z e-papierem jest dużo lepszy do czytania niż telefon albo komputer .
_________________

 

rozmarynowa  

Wymiatacz



ImiÄ™: Olimpia

Do³±czy³a: 06 Lip 2012

Sk±d: jeste¶?

   

Wys³any: 2012-08-04, 21:51   

Ja jednak wolę pozostać czy normalnych, tradycyjnych książkach. To dla mnie jakiś rodzaj zwyczajności, w sensie ebook to od razu taka elektronika, a książki są po prostu piękne i lepiej się je czyta w formie papieru.
_________________
CaÅ‚e życie martwimy siÄ™ o przyszÅ‚ość. Robimy plany. Próbujemy przewidzieć przyszÅ‚ość. Jakby mogÅ‚o to (…)zaÅ‚agodzić wstrzÄ…s.
 

czerwieÅ„  

User


Do³±czy³a: 10 Sie 2012

   

Wys³any: 2012-08-10, 20:15   

Nie do końca rozumiem ten konflikt... E-book czy druk? Przecież jedno i drugie to książka, liczy się raczej treść niż forma. E-booki uwielbiam czytać na czytniku, mam wyświetlacz e-ink, super sprawa, nie męczy oczu, nie odbija światła. Oczywiście wersje książek EPUB/MOBI, PDF to koszmar i ciężko go nazwać e-bookiem :/Teraz na czytniku mam ok. 100 książek, w każdej chwili mogę zacząć czytać nową, jeśli to co akurat czytam mi nie odpowiada. Bardzo dużo czytam w środkach komunikacji, czytnik bardzo się wtedy przydaje - lekki, nie ma problemu z dźwiganiem książek. Z drugiej strony przy moim łóżku leży sporo "cegieł", które też uwielbiam czytać :) Poza tym wielu ciekawych książek nie można jeszcze w Pl. dostać w wersji elektronicznej :(
_________________

 

Darcia  

Pogromca postów



ImiÄ™: Daria

Wiek: 29

Do³±czy³a: 10 Sie 2009

Sk±d: Gdañsk

   

Wys³any: 2012-08-13, 17:34   

czerwieÅ„ napisa³/a:


Nie do końca rozumiem ten konflikt... E-book czy druk? Przecież jedno i drugie to książka, liczy się raczej treść niż forma.


No właśnie nie do końca, bo jednak dłuższe wgapianie się w ekran komputera męczy oczy. Poza tym - prawdziwej książki nie zastąpi nic.
_________________
Hey, believe me: our dreams really can come true!
 

Ayris  

Stały User


Wiek: 28

Do³±czy³a: 14 Pa¼ 2012

   

Wys³any: 2012-10-16, 18:17   

Racja, nic nie zastąpi prawdziwej książki i przewracania papierowych kartek. Ale ja dostałam na urodziny czytnik e-booków - kindle, który ma zupełnie nieświecący, "papierowy" ekran i zupełnie nie męczy oczu. Nie zawsze mam możliwość zdobycia jakiejś książki (jeśli nie chcę jej kupować) a poza tym w jednym urządzeniu można pomieścić kilka książek naraz (i nosić ze sobą albo zabrać na wakacje). Dlatego dla mnie to absolutnie genialne urządzenie, które daje mi dostęp do tego, czego nie mogłam wcześniej przeczytać. Ale swoje ulubione książki, o których wiem, że będę do nich wracać, kupuję w wersji tradycyjnej, żeby się pięknie prezentowały na półce. ;)
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com