Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

szostol  

Pogromca postów


Do³±czy³: 03 Kwi 2009

   

Wys³any: 2011-02-21, 22:47   

Pytać o auto na forum młodzieżowym, gdzie prawo jazdy ma może 10% a własny samochód jeszcze mniej. Szacuneczek jeśli polegając na takich opiniach kupisz samochód.
 

Kubas  

User

WÅ‚adca Zalesia


ImiÄ™: Krzysztof

Wiek: 31

Do³±czy³: 20 Lut 2011

Sk±d: Siemianowice ¦l±skie

   

Wys³any: 2011-02-22, 15:47   

szostol napisa³/a:

Pytać o auto na forum młodzieżowym, gdzie prawo jazdy ma może 10% a własny samochód jeszcze mniej. Szacuneczek jeśli polegając na takich opiniach kupisz samochód.



Przykro mi, jeżeli uważasz, że osoby na forum młodzieżowym nie mają pojęcia o samochodach, niektóre osoby tym żyją, zastanów się czasem co mówisz i nie oceniaj innych nie znając ich :).
_________________

 

Porożysty  

Mega wymiatacz


Imię: Paweł

Do³±czy³: 26 Gru 2010

   

Wys³any: 2011-02-22, 16:10   

Zyc, moze zyja - osiagami, modelami, wyposazeniem. Ale gosc pyta o DOSWIADCZENIE :evil:

Z doswiadczenia moge powiedziec, ze bardzo dobra relacja ceny do jakosci odznaczaja sie samochody Daewoo Nubira, Lanos i Leganza. Pierwszy z nich mialem 3 lata, przy czym dalsze 4 wciaz jest w rodzinie. Ceny czesci bajkowo tanie, awaryjnosc ponizej przecietnej, komfort nienajgorszy. Jedynie -10 do lansu do wielu nie trafia. Rzecz w tym, ze obecnie nielatwo trafic zadbany egzemplarz - Nubiry i Leganzy sie starzeja, a dobrego Lanosa nikt dobrowolnie nie odda ;)
_________________
Jest zima, to musi być zimno.
 

szostol  

Pogromca postów


Do³±czy³: 03 Kwi 2009

   

Wys³any: 2011-02-22, 18:27   

Cytat:

Przykro mi, jeżeli uważasz, że osoby na forum młodzieżowym nie mają pojęcia o samochodach, niektóre osoby tym żyją, zastanów się czasem co mówisz i nie oceniaj innych nie znając ich :).



Tak, tak uważam, a na pewno nie tyle osób żeby stworzyć 2-stronny wątek. Może znajdzie się kilku zapaleńców czytających Auto ¦wiat wychwalający VW, czy kilka osób w 1 klasie technikum samochodowego, którzy jak dotąd rozkręcili skrzynie biegów od Poloneza. Twój wcześniejszy post niewiadomego na czym się opierający - stereotypach czy jednym egzemplarzu to potwierdza.
Szukając samochodu radziłbym jednak przeglądać poważne fora motoryzacyjne, fanckluby marek/modeli bo aktualnie to wygląda tak, ze przychodzi forumowicz i myśli:

Hymmm moja mama ma Opla Corse - samochód jeździ - napiszę że Opel Corsa jest super.
Mój tata ma mercedesa klasy S - też jeździ - no Mercedes klasy S też fajnie.

Powiedz to komuś nie mającego żadnego pojęcia o samochodach - osobie starszej, czy dziecku z dżungli afrykańskiej. On po takiej radzie różnic między Mercedesem klasy S a Oplem Corsą nie zauważy.

No i nie czarujmy się. Masz 8 tysięcy. Cokolwiek kupisz to wielkich różnic między tymi autami nie będzie.

Cytat:

Powiedzialbym wiecej - patrz na stan techniczny konkretnego egzemplarza.



Amen.
 

Don Rafaello  

Hiper wymiatacz


Imię: Rafał

Wiek: 31

Do³±czy³: 14 Pa¼ 2010

Sk±d: z planety Ziemia

   

Wys³any: 2011-02-22, 18:35   

szostol, człowieku nie trza miec pojęcia o motoryzacji żeby nie zauważyc różnicy między S klasą a oplem :zalamany: Chyba widziałeś S klase tylko na allegro skoro masz takie zdanie .
Za 8 000 to bym kupił Mercedesa W124 300D , i śmieje się z waszych cors, lanosów itp itd . :mrgreen:
_________________
Jestem tylko człowiekiem ^^
 

szostol  

Pogromca postów


Do³±czy³: 03 Kwi 2009

   

Wys³any: 2011-02-22, 18:56   

Cytat:

Chyba widziałeś S klase tylko na allegro skoro masz takie zdanie .



Oj biedni nie umiejący czytać ze zrozumieniem.

Cytat:

Za 8 000 to bym kupił Mercedesa W124 300D , i śmieje się z waszych cors, lanosów itp itd .



Tak właśnie głupotę takiego tekstu chciałem pokazać moim porównaniem.
 

^byku93  

Pogromca postów



Wiek: 30

Do³±czy³: 14 Lip 2010

   

Wys³any: 2011-02-22, 18:59   

Porożysty napisa³/a:

^byku93 napisa³/a:

Nie patrz na markę tylko popatrz na rocznik, blachę, pojemność, ekonomię i komfort z jazdy. Marka nic Ci nie da do tego, no może da, zapłacisz więcej za markę. Powiedź lepiej ile masz kasy na auto.


Powiedzialbym wiecej - patrz na stan techniczny konkretnego egzemplarza. Moze byc najbardziej bezawaryjna marka, pojemny model, ekonomiczny i bardzo komfortowy. Co z tego, skoro zajezdzony i zaraz po kupnie trzeba piataka jeszcze wlozyc?



Tak, tylko jak wsiądziesz do zajeżdżonego auta to czujesz wszystko w jakim stanie ono jest, coś puka, strzela i ktoś kto się na tym zna, wyczuje po pierwszym odpaleniu samochodu.


Jeśli chcesz coś do 8,000 tyś. to ja polecam coś z serii GOLFa. Moi rodzice posiadają VW Golf III i przyznam że to chodzi zaje*****. Wszystko utrzymane w bardzo dobrym stanie, pojemność 1.8 GL (benzyna), 75km i powiem że więcej nie potrzeba. Jak dla mnie chodzi pięknie, przyśpieszenie ma ogromne jak na tą pojemność i lubię czasem tak śmigać powyżej 100 km/h. Każdy lubi inne samochody, ale dla mnie samego Golf III jest idealny, dla rodzinki bardziej coś w stylu Opel Zafira, VW Sharan.
 

Porożysty  

Mega wymiatacz


Imię: Paweł

Do³±czy³: 26 Gru 2010

   

Wys³any: 2011-02-22, 19:06   

Don Rafaello napisa³/a:

szostol, człowieku nie trza miec pojęcia o motoryzacji żeby nie zauważyc różnicy między S klasą a oplem :zalamany: Chyba widziałeś S klase tylko na allegro skoro masz takie zdanie .
Za 8 000 to bym kupił Mercedesa W124 300D , i śmieje się z waszych cors, lanosów itp itd . :mrgreen:


No i takie wlasnie masz pojecie. Masz 8000, a wiec nie stac cie na zbyt wiele i chcesz potem jeszcze takiego merca utrzymac, wykarmic i regularnie serwisowac. Zycze ci, by twoje dobre samopoczucie nie zalamalo sie w trybie ekspresowym.
_________________
Jest zima, to musi być zimno.
 

Don Rafaello  

Hiper wymiatacz


Imię: Rafał

Wiek: 31

Do³±czy³: 14 Pa¼ 2010

Sk±d: z planety Ziemia

   

Wys³any: 2011-02-22, 19:08   

szostol, doskonale rozumiem , ale wciąż utrzymuje że twoje dziecko z afryki poczuję różnice komfortu a nawet twój dziadek :!: :wstyd:
_________________
Jestem tylko człowiekiem ^^
 

Porożysty  

Mega wymiatacz


Imię: Paweł

Do³±czy³: 26 Gru 2010

   

Wys³any: 2011-02-22, 19:10   

^byku93 napisa³/a:

Tak, tylko jak wsiądziesz do zajeżdżonego auta to czujesz wszystko w jakim stanie ono jest, coś puka, strzela i ktoś kto się na tym zna, wyczuje po pierwszym odpaleniu samochodu.


Jak kupisz od sprytnego handlarza, to nie poczujesz, poki nie bedzie za pozno. Zbyt wiele widzialem galaretek (motodoktor itp.) wygarnianych ze skrzyn i silnikow, by miec jeszcze zludzenia, co do uczciwosci sprzedawcow. Na samochodach, to trzeba sie znac, inaczej pozostaje ci tylko niebywaly fart. Chcialbys musiec wybulic powiedzmy 4k na w miare sensowny nowy-stary silnik?

^byku93 napisa³/a:

Jeśli chcesz coś do 8,000 tyś. to ja polecam coś z serii GOLFa. Moi rodzice posiadają VW Golf III i przyznam że to chodzi zaje*****. Wszystko utrzymane w bardzo dobrym stanie, pojemność 1.8 GL (benzyna), 75km i powiem że więcej nie potrzeba. Jak dla mnie chodzi pięknie, przyśpieszenie ma ogromne jak na tą pojemność i lubię czasem tak śmigać powyżej 100 km/h. Każdy lubi inne samochody, ale dla mnie samego Golf III jest idealny, dla rodzinki bardziej coś w stylu Opel Zafira, VW Sharan.


:padam:
_________________
Jest zima, to musi być zimno.
 

szostol  

Pogromca postów


Do³±czy³: 03 Kwi 2009

   

Wys³any: 2011-02-22, 19:15   

Cytat:

szostol, doskonale rozumiem , ale wciąż utrzymuje że twoje dziecko z afryki poczuję różnice komfortu a nawet twój dziadek



Ja nie twierdze nigdzie ze tak nie będzie. Chodzi mi o genialne pomysły nie poparte żadnymi argumentami.

Za 8 000 to bym kupił Lanosa , i śmieje się z waszych mercedesów itp itd .

Ta sama wartość merytoryczna co i twojego tekstu.
 

Don Rafaello  

Hiper wymiatacz


Imię: Rafał

Wiek: 31

Do³±czy³: 14 Pa¼ 2010

Sk±d: z planety Ziemia

   

Wys³any: 2011-02-22, 19:55   

Dobrze rozwinie swoją wypowiedz bo widze że nic nie dociera . Kupisz lanosa i nim nie poczujesz komfortu ani bezawaryjności . Nie mówię że w mercedesie w124 jest dobry komfort bo dzisiaj dla mnie to i tak już złom , mój ojciec miał takiego w 1993r i bardzo go chwali ale dzisiaj ma dużo nowsze bryki i takimi nie jeździ :-) Ale ostatnio jeździłem TAXI w właśnie w124 i jak za tą cene to naprawdę dobry zakup , wiem że może się komuś nie podobac bo stara bryła itd ale jest ekonomiczny i niezawodny , takim dobrym mercedesem jak ktoś dbał to przejedzie spokojnie jeszcze z 500 000 KM a lanosem to przejedzie góra 100 000 km i nadaje się tylko na złom .
_________________
Jestem tylko człowiekiem ^^
 

Porożysty  

Mega wymiatacz


Imię: Paweł

Do³±czy³: 26 Gru 2010

   

Wys³any: 2011-02-22, 20:05   

Kolejny raz tylko udowadniasz, ze nie masz pojecia o realiach uzytkownika pojazdow mechanicznych, a zamiast wiedza poslugujesz sie "mniemanologia".
_________________
Jest zima, to musi być zimno.
 

szostol  

Pogromca postów


Do³±czy³: 03 Kwi 2009

   

Wys³any: 2011-02-22, 20:22   

Cytat:

mój ojciec miał takiego w 1993r i bardzo go chwali



Cytat:

Szukając samochodu radziłbym jednak przeglądać poważne fora motoryzacyjne, fanckluby marek/modeli bo aktualnie to wygląda tak, ze przychodzi forumowicz i myśli:

Hymmm moja mama ma Opla Corse - samochód jeździ - napiszę że Opel Corsa jest super.
Mój tata ma mercedesa klasy S - też jeździ - no Mercedes klasy S też fajnie.



Haha, zostanÄ™ szamanem.

Dodam jeszcze że 3 litrowy silnik nie będzie ekonomiczny.
 

Don Rafaello  

Hiper wymiatacz


Imię: Rafał

Wiek: 31

Do³±czy³: 14 Pa¼ 2010

Sk±d: z planety Ziemia

   

Wys³any: 2011-02-22, 20:27   

szostol, czemu się wypowiadasz nie mając pojęcia :?: :znudzony: sprawdz sobie synek Mercedesa S W221 350 CDI i jego spalanie i porównaj ze swoim kadetem z silnikiem 1,4 czy tam ile ;) i wychodzi na to że jednak 3 litrowy silnik spala mniej :-D
_________________
Jestem tylko człowiekiem ^^
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com