Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-06-08, 18:00   

malinowa1 napisa³/a:

No tak ,ale przeciez po co kupowac kompa i laptopa skoro mozna miec jedno o całkiem porzadnych parametrach


Mam nadzieję że to żart?
Laptop za 8000-9000 zł jest równie zdatny di gier co zwykły PC za 1500-2000 zł.
I co sie bardziej opłaca kupić? Laptop do pracy i komp do gier drugi czy laptop nadający się do wszystkiego?
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

malinowa1  

Wymiatacz



Do³±czy³a: 15 Maj 2009

   

Wys³any: 2009-06-09, 20:03   

TQIT napisa³/a:

malinowa1 napisa³/a:

No tak ,ale przeciez po co kupowac kompa i laptopa skoro mozna miec jedno o całkiem porzadnych parametrach


Mam nadzieję że to żart?
Laptop za 8000-9000 zł jest równie zdatny di gier co zwykły PC za 1500-2000 zł.
I co sie bardziej opłaca kupić? Laptop do pracy i komp do gier drugi czy laptop nadający się do wszystkiego?



Nie , to nie był zart.
Laptop za 9 tys to dla mnie przesada,i o takim nie mówie.
Mnie bedzie potrzebny i do grania i do pracy
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-06-09, 20:30   

malinowa1 napisa³/a:

Laptop za 9 tys to dla mnie przesada,i o takim nie mówie.


To wreszcie o co chodzi? Laptopy (do ok. 4000-5000 zł) całkowicie nie nadają się do grania w nowe gry, do starszych przejdą ale w nisich rozdzielczościach (800x600). Powyżej tej ceny da się grać w nowe gry, pod warunkiem zmniejszenia detali i rozdzielczości.
Zwykły komputer za 2000 zł jest równie dobry, a nawet lepszy do gier, niż laptop za 6000 zł.

Pracy oczywiście się to nie tyczy, bo do tego typu programów to nawet laptop za 2000 zł daję radę.
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

sÅ‚awuÅ›  

Stały User

;)


Wiek: 32

Do³±czy³: 09 Cze 2009

   

Wys³any: 2009-06-10, 15:44   

drogi kolego coś się za bardzo wychylasz z a prymitywną wiedzą na tematy komputerowe ...posłuchaj ja mam laptopa za 2.600 acera ma ma 2gddr ramu procesor dwu rdzeniowy itel pentjum dual cor... kare graficzną 512 mega itp.... laptom obsługuje naj nowsze gry... jest znakomity do gier jak i do pracy... moge ci przyznać racje kom... typu PC są wydajniejsze to prawda... a te pierdoły co ty opowiadasz o szkoda czytać nawet ... sory wybacz laptop za 8 tyś... hehe ty mialeś iedykolwiek laptopa w ręku??
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-06-10, 15:58   

sÅ‚awuÅ› napisa³/a:

hehe ty mialeś iedykolwiek laptopa w ręku??


Nie jednego nie dwa. I wiem, ze nie ma sensu kupować lapa do gier, bo sobie człowiek nie pogra.

Cytat:

kare graficznÄ… 512 mega


Oświeciło mnie. Naprawdę. A jaka karta graficzna ma mniej niż 512MB?
To ze ma 512 MB wcale nie oznacza że jest dobra. Najgorsze, najtańsze karty też mają 512 MB i są do niczego, bo grać to sobie można w marzeniach.

sÅ‚awuÅ› napisa³/a:

procesor dwu rdzeniowy itel pentjum dual cor...


Wymiata. Równie bardzo co karta. To ja powiem że mam kartę GeForce. I co, obojętne czy to 4Ti czy 9800?


Już po samym stylu pisania o swoim laptopie widać że masz znikomą wiedzę, a wmawiasz mi że to ja nie mam o tym pojęcia.
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

sÅ‚awuÅ›  

Stały User

;)


Wiek: 32

Do³±czy³: 09 Cze 2009

   

Wys³any: 2009-06-10, 17:34   

drogi kolego ... jaezeli ja mam znikomom wiedze na ten temat to ja musz zmienic szkołe 2 rok a właściwie 3 w technikum informatycznym ... pul roczna praktyka w BAINT ... radze durzo poczytać na toim miejscu... zawiesiłem oko na tym forum bo myślałem ze sieczegoś dowiem ciekawego... a po za stekim bzdur nic tu nie ma.... wybaca.... a i sory za moje błędy merytoyczne,,,
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-06-10, 18:16   

sÅ‚awuÅ› napisa³/a:

ja mam laptopa za 2.600 acera ma ma 2gddr ramu procesor dwu rdzeniowy itel pentjum dual cor... kare graficznÄ… 512 mega itp...


sÅ‚awuÅ› napisa³/a:

jaezeli ja mam znikomom wiedze na ten temat to ja musz zmienic szkołe 2 rok a właściwie 3 w technikum informatycznym ... pul roczna praktyka w BAINT ... r


Nie wiem co was tam uczą. Było opisać porządnie lapa, jaki jest, a nie tak lakonicznie.
Gdybym napisał że mam też grafę 512MB to mógłbyś powiedzieć która karta jest lepsza? A może są na równym poziomie? Wątpię
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

sÅ‚awuÅ›  

Stały User

;)


Wiek: 32

Do³±czy³: 09 Cze 2009

   

Wys³any: 2009-06-10, 19:09   

z ty się mogę zgodzić... jak naj bardziej pamięć karty to nie wszystko warze jest również wiele innych czynników żeby karta była w pożątku i w miare śmigał komp.... ale głłuwnie chodziło mi o te kolosalnie zawyżone ceny dobrego sprzętu..........
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-06-10, 19:15   

sÅ‚awuÅ› napisa³/a:

ale głłuwnie chodziło mi o te kolosalnie zawyżone ceny dobrego sprzętu..........


Nie wiem, nie chce mi się szukać, miałem gdzieś test (ilość klatek w grach nowych) jednego z laptopów Acera za 6k i test kompa za 2500 zł. Co było lepsze? - to pytanie retorycznie w tym wypadku
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

sÅ‚awuÅ›  

Stały User

;)


Wiek: 32

Do³±czy³: 09 Cze 2009

   

Wys³any: 2009-06-10, 19:38   

wiadomo że komputer stacjonarny jest bardziej wydajny mimo nawet podobnych parametrów.... kom .. stacjonarny jest głównie sprzętem uniwersalnym on ma inny system działania.... inaczej jest skonstruowana płyta główna... a co do laptopów przed kupnem trzeba się zastanowić do czego on nam będzie potrzebny... jeżeli ma być to sprzęt uni.... to polecam hp pawilon komputer znakomity..... a jeżeli ma to być do gier to polecam jakiegoś z acerów tylko trzepa trochę poczytać warzne jest żeby kart.. graf.. nie był zintegrowany... koniecznie procesor dwu rdzeniowy i ram przynajmniej 2G DDR 2 ... ale jerzeli weźmiemy takiego laptopa trzeba się liczyć że ten komp... dłużej na baeri nie pochodzi niż jakieś 40do60 mni... a jerzeli wyżmiemy sprzęt do neta itp. do pr.. jakiś pentium 4 lub celeron ... ramu 2g ddr2-3 i karta graficzna zintegrowana ale powinna mieć jakiś akcelerator 3d żeby co kolwiek oglądnąc na tym komp... ale zyskujemy czs pracy tego sprzętu nawet do 300% .............
 

malinowa1  

Wymiatacz



Do³±czy³a: 15 Maj 2009

   

Wys³any: 2009-06-13, 14:07   

[quote="TQIT"]

malinowa1 napisa³/a:

Laptop za 9 tys to dla mnie przesada,i o takim nie mówie.


To wreszcie o co chodzi? Laptopy (do ok. 4000-5000 zł) całkowicie nie nadają się do grania w nowe gry,

Jak to ? skad ta wiedza ?
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-06-13, 14:28   

malinowa1 napisa³/a:


Jak to ? skad ta wiedza ?


Z doświadczenia. Proszę, spróbuj na takim włączyć Crisis'a (który wcale nie jest taką nową grą) w maks. rozdzielczości, filtrowaniem anizotropowym i wygładzaniem krawędzi. Ciekawe czy będzie działać.
Nowe gry są o wiele bardziej wymagające i może zadziałają w najniższych detalach, ale rozgrywka na pewno nie będzie przyjemna.
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

Gray  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 18 Maj 2009

   

Wys³any: 2009-06-13, 15:13   

http://www.vobis.pl/ofert...y530_t3200.aspx

hm. ja mam tego laptopa, i jakoś nie widzę żeby kosztował nawet wspomniane przez TQIT'a chociażby 4 tys zł, no akurat w Vobisie kosztuje 2300, ja kupiłam za 3 tys, ale to i tak dużo mniej pieniędzy niż 4, czy 5 tys. ;p
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-06-13, 15:42   

Czy ja gdzieś napisałem że laptopy tanie są złe? Wręcz przeciwnie, nie uważam by był sens wydawania tych paru tysięcy złotych, gdyż do gier się nie nadają, ale do codziennej pracy są znakomite.

Cytat:

karta grafiki NVIDIA GeForce 9300 256MB


I mówiłem że się do gier nie nadają. Miałem rację.
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

Gray  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 18 Maj 2009

   

Wys³any: 2009-06-13, 18:04   

No to ja Ci powiem, że gram na tym komputerze, jestem w pełni zadowolona, ale Ty z kolei mi powiesz, że kręcę. No cóż. Nie mam zamiaru się z nikim kłócić, przekonywać go do czegokolwiek, co mnie to obchodzi czy ktoś mi uwierzy. Wystarczy mi swiadomość, że na laptopie gry idą i to wcale nie na najniższych ustawieniach.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com