Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

mikmas  

Stały User



Wiek: 33

Do³±czy³: 26 Wrz 2010

   

Wys³any: 2010-09-26, 19:36   Layout strony dla komunikatora

Już powoli kończę pisać własny komunikator. Teraz trzeba zabrać się za stronkę. Oceńcie, czy taki layout byłby dobry. Patrz: załącznik

PS. co za gópi pomysł, że nowi userzy nie mogą dawać zewnętrznych linków do jpega? Muszę teraz się pierdzielić, bo załącznik przekracza limit o całe 50kB. Oczywiście ZMNIEJSZANIE niszczy cały screen. OMFG -.-. GZ dla geniuszu kolesia wymyślającego regulamin

metanol web.jpg
Layout strony dla Metanola

Plik ¶ci±gniêto 85 raz(y) 325,49 KB

 

mrau  

Stały User



ImiÄ™: Paulina

Do³±czy³a: 23 Sie 2010

   

Wys³any: 2010-09-26, 19:40   

Mnie siÄ™ podoba ;)
_________________
who care, baby
 

Isair  

VIP

Arcykapłan



Wiek: 35

Do³±czy³: 12 Maj 2010

   

Wys³any: 2010-09-26, 19:40   

Powiem ci, że dosyć ładne. Choć oczywiście wolałbym taki program samemu zobaczyć. Zdolniacha z ciebie. A to komunikator dla mieszkańców akademików? Pytanie o nazwę.
_________________
O upadku tego kraju świadczy fakt, że najpoczytniejsza książką jest Komentarz do ustawy o podatku VAT
Mój blog
 

^byku93  

Pogromca postów



Wiek: 30

Do³±czy³: 14 Lip 2010

   

Wys³any: 2010-09-26, 19:40   

mikmas, jak dla mnie zabardzo tego wszystkiego nasrane.

Co do regulaminu, to musi panować jakiś porządek. Nie podoba się to bye.
 

cappuccino  

VIP



ImiÄ™: Mama Madzia

Wiek: 36

Do³±czy³a: 04 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2010-09-26, 20:18   

Ja jestem na tak :ok:
_________________


http://mama24na7.blog.pl/
 

ojzu  

Pogromca postów

.|.



Imię: Lesław

Do³±czy³: 05 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-09-26, 22:54   

Ta strona wygląda jak portal, jeśli ma nim być to w porządku, jeśli jednak ma być to tylko prezentacja + download, to lepiej zrób kilka animacji we flashu i będziesz miał po sprawie.
_________________
You are not in the sudoers file. This incident will be reported.
 

mikmas  

Stały User



Wiek: 33

Do³±czy³: 26 Wrz 2010

   

Wys³any: 2010-09-27, 16:33   

@Isair
Nie, to komunikator gg. Wrzucę też screeny z niego. Jestem jeszcze uczniem liceum

@byku
Dlatego może usunę to po lewo i dam tam menu? Bo rzeczywiście trochę dekoncentruje podczas czytania treści
Co komu przeszkadza link? :) Przez zmniejszenie bardzo utraciło to na jakości

@ojzu
Strona będzie w phpie. Oprócz newsów, downloadu, porad, faq będą także działy, gdzie user będzie mógł zgłosić własną propozycję zmiany, a inni będą mogli plusować lub minusować (coś jak na demotach jest)

@cappucino, mrau --> thx

PS. nie dałem cenzury na nickach, ani wiadomościach. W sumie nic tajnego w nich nie ma :)

metanol.PNG

Plik ¶ci±gniêto 61 raz(y) 210,82 KB

metanol2.PNG

Plik ¶ci±gniêto 54 raz(y) 93,23 KB

 

mrau  

Stały User



ImiÄ™: Paulina

Do³±czy³a: 23 Sie 2010

   

Wys³any: 2010-09-27, 19:54   

Nie ma za co. Skoro zobaczyłam więcej zdjęć to mogę rozwinąć moją wypowiedź. Otóż. Skoro to jest do gg, to wielkim plusem jest to, że są same kontakty a nie nasrane jakąś pocztą, City i tymi innymi niepotrzebnymi rzeczami.
Jest ładnie, prosto i przejrzyście. Tylko tak trochę za bardzo po męsku czyli... sztywnie. Ja aktualnie mam skórkę do gg Blink Blink (jak dobrze nazwę spisuję). Podoba mi się ze względu na tą swoją - nazwijmy to - elegancję. Jest prostu + jakieś małe, symboliczne detaliki ;)
_________________
who care, baby
 

^byku93  

Pogromca postów



Wiek: 30

Do³±czy³: 14 Lip 2010

   

Wys³any: 2010-09-27, 19:57   

mikmas, osobiście zrobiłbym na pierwsze wejście strony jakieś ładne intro, po czym przeniesie na stronę główną. W stronie głównej po prawej/lewej stronie jakaś tabelka w której będą jakieś dodatki do tego komunikatora, nowe aktualizacje i inne duperele. Na Samym środku jakaś informacja od autora, przenośnik do pobiernia i oczywiście opis programu, dostępne aktualizacje itp.
Jest wiele form tego pomysłu, każdy zrobi tak jak będzie się Mu podobało.
Osobiście nie widzę wypału tego komunikatora, jakiś taki skąpy i przypomina Mi wyglądem i ułożeniem z lekka Aqq, nie wiem czemu ale tak Mi się wydaje.
 

mikmas  

Stały User



Wiek: 33

Do³±czy³: 26 Wrz 2010

   

Wys³any: 2010-09-27, 22:15   

@mrau
No właśnie... skórki. Od początku zakładałem, że ich nie będzie (może źle myślałem?). Teraz nie ma szans przetrzepywać 80% z 20 000 linii kodu i wdrażać dość "potężny" moduł. Moooże jak będzie wielki nacisk na to to się zdecyduję?
Co do dodatków - wychodzę z założenia, że komunikator to nie wszystko-mający kombajn. Strasznie mnie to wkurza w gg. Nie dość, że wolno trybi to jeszcze funkcji, dla których zainstalowałem komunikator nie mogę znaleźć. Znajduję za to multum innych, w ogóle mi nie potrzebnych. Tego właśnie chcę uniknąć w metanolu - bajerki? Ok, ale tylko związane z komunikacją

@byku93
Ludzie idą w praktyczną prostotę. Po co miałbym robić klon gg? A wzornictwo na pewno nie wzięło się z Aqq, ani ja, ani kumpel, który robił mi tą grafikę nie widzieliśmy na oczy tego komunikatora (na zasadzie "wiem, że istnieje, ale nie korzystałem")

Szczerze mówiąc nawet nie liczę na wielki rozgłos. Traktuję to narazie jako moje portfolio (po to zamieszczam w necie). Jeśli dodatkowo przejdzie na to trochę ludu - fajnie :)

PS. Pamiętajcie, że mam 19 lat i piszę to sam, a "trochę" roboty i umiejętności to wymaga, także nie róbcie porównań do komunikatorów, które są pisane przez całe sztaby programistów
 

^byku93  

Pogromca postów



Wiek: 30

Do³±czy³: 14 Lip 2010

   

Wys³any: 2010-09-27, 22:18   

^byku93 napisa³/a:

@byku93
Ludzie idą w praktyczną prostotę. Po co miałbym robić klon gg? A wzornictwo na pewno nie wzięło się z Aqq, ani ja, ani kumpel, który robił mi tą grafikę nie widzieliśmy na oczy tego komunikatora (na zasadzie "wiem, że istnieje, ale nie korzystałem")

Szczerze mówiąc nawet nie liczę na wielki rozgłos. Traktuję to narazie jako moje portfolio (po to zamieszczam w necie). Jeśli dodatkowo przejdzie na to trochę ludu - fajnie :)

PS. Pamiętajcie, że mam 19 lat i piszę to sam, a "trochę" roboty i umiejętności to wymaga, także nie róbcie porównań do komunikatorów, które są pisane przez całe sztaby programistów



Ja poprostu oceniłem to tak, bo podobnym ułożeniem jest zbudowane Aqq. Gadu przejadło Mi się rok temu.
 

mikmas  

Stały User



Wiek: 33

Do³±czy³: 26 Wrz 2010

   

Wys³any: 2010-09-27, 22:29   

Możliwe, ale zbieżność jest całkowicie przypadkowa. Poza tym jeszcze nie wydałem na publiczny wgląd wersji beta-stable, także jak już to dodatki będą dochodzić z czasem. Narazie koncentruję się na funkcjonalności
 

ojzu  

Pogromca postów

.|.



Imię: Lesław

Do³±czy³: 05 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-09-27, 22:30   

mikmas napisa³/a:

@ojzu
Strona będzie w phpie. Oprócz newsów, downloadu, porad, faq będą także działy, gdzie user będzie mógł zgłosić własną propozycję zmiany, a inni będą mogli plusować lub minusować (coś jak na demotach jest)

Myślisz, że ludzie na to pójdą ? ¯eby pozostali, proponowałbym stworzenie czegoś w rodzaju "naszej generacji" rodem z gg. I wiesz, do tak prostych zabiegów jak ocenianie, PHP nie jest nawet potrzebny...Ja zastosowałbym skrypty CGI oparte na C ANSI :-D
_________________
You are not in the sudoers file. This incident will be reported.
 

mikmas  

Stały User



Wiek: 33

Do³±czy³: 26 Wrz 2010

   

Wys³any: 2010-09-27, 22:38   

Pewnie i się nie utrzymają ludzie, ale mi to szczerze mówiąc wisi :)
 

mrau  

Stały User



ImiÄ™: Paulina

Do³±czy³a: 23 Sie 2010

   

Wys³any: 2010-09-27, 23:28   

To ja teraz robiÄ™ wielki nacisk na minimum klasy! w tej prostocie.

Wisi, nie wisi, mój 16-letni kolega robi strony internetowe jedna po drugiej, a jest zdecydowanie od Ciebie młodszy. Wiek nie gra roli zasadniczo, ważny jest pomysł i zapał (a z czasem i doświadczenie).

Także ja czekam na nowe odsłony ;)
_________________
who care, baby
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com