Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Zamkniêty przez: motyl | 2009-08-10, 16:39

Autor

Wiadomo¶æ

Czeczandra.

User


Do³±czy³: 15 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-03-16, 20:49   LEÑ.

Cześć ;) pewnie każdego z nas męczy leń.^^ aczkolwiek u mnie juz przesadza!
w podstawówce to ja przez złotych sześć lat wzorowa byłam , a teraz w 2gimnazjum ledwo na 3 wychodzę o.O / a mam możliwości ale mi się nie chce..

Wiecie jak pokonać lenia? co sobie wmawiacie pokonując go?
Czy w ogóle z nim walczcie? :-|
Jak mogę z nim skończyć? (nie mówie ,ze raz na zawsze bo tak się nie da.xP ale tak ,żeby się do nauki jakoś zmobilizować)


nasze problemy.
 

malinkaa  

Pogromca postów


Wiek: 37

Do³±czy³a: 24 Pa¼ 2008

Sk±d: to pytanie ?

   

Wys³any: 2009-03-16, 20:53   

Czeczandra., przede wszystkim rusz tyłek sprzed komputera i idź się poucz, albo tak zaplanuj czas, żeby wystarczało Ci go na wszystko.

Jeśli trudno jest Ci się zmobilizować do systematycznej nauki to zrób sobie grafik zajęć.
 

Sagad  

Hiper wymiatacz

Pacyfista



Wiek: 34

Do³±czy³: 27 Pa¼ 2008

   

Wys³any: 2009-03-16, 20:56   

Eliara. napisa³/a:

Jeśli trudno jest Ci się zmobilizować do systematycznej nauki to zrób sobie grafik zajęć.



Taaa Ewa grafik na pewno da jej w full motywacji.

Najlepiej to znajdź osobę która Cię zmiesza z błotem, powie że jesteś pierdoła życiowa i nic nie robisz tylko pierdzisz w stołek. Nooo tylko lepiej żeby to była jakaś osoba na której Ci zależy bo taka pierwsza lepsza nie da efektu.

Jak to nie pomoże to zostanie uwalenie rączki w sraczu życia.
_________________
¯yjemy w czasach gdy kurewstwo wzbudza zachwyt, a cnota śmieszność
Gigmu - Darmowe Ogłoszenia Online
 

Missy  

Pogromca postów

Gwiazdka



Wiek: 31

Do³±czy³a: 22 Sty 2009

Sk±d: uæ

   

Wys³any: 2009-03-16, 21:01   

Znajdź porę dnia w której nie masz totalnie nic do roboty.
W telewizji nie ma nic do oglądania, znajomi mają do innego do roboty, komputer zajmuje ojciec. Wtedy wypij mocną kawę usiądź przy biurku i zrób lekcje. Po godzinie wszystko powinnaś mieć zrobione, więc idź obejrzyj film, albo coś ciekawszego porób.
Po tym zajęciu (max 3 godziny) idź się poucz. Na początku będzie ciężko, bo ja nawet płakałam, tak mi nic nie wchodziło do głowy. Ale zajmij się tymi prostrzymi przedmiotami, które w miarę rozumiesz. Po kilku tygodniach zacznij wkuwać te trudniejsze. Ucz się max 30 minut, a w miarę postępów przejdź do max 2-3 godzin ^^.
_________________
ona umrze martwa.
 

malinkaa  

Pogromca postów


Wiek: 37

Do³±czy³a: 24 Pa¼ 2008

Sk±d: to pytanie ?

   

Wys³any: 2009-03-16, 21:03   

Eliara. napisa³/a:

Taaa Ewa grafik na pewno da jej w full motywacji.


uporządkuje jej nieuporządkowany styl życia. Bardziej o to mi chodziło. Niech się zmusza do nauki, potem ochota sama przyjdzie, przynajmniej ja tak czasem mam;).
 

VITO  

Hiper wymiatacz

Król ShoutBox



Wiek: 31

Do³±czy³: 07 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-03-16, 21:10   

Czeczandra. napisa³/a:

Wiecie jak pokonać lenia? co sobie wmawiacie pokonując go?


Mnie motywuje myśl o ukochanej osobie. Gdy się uczę, gdy wykonuję pracę w domu, gdy ćwiczę na siłowni myślę przede wszystkim o tym aby być lepszy. Chcę być lepszy dla tej ukochanej przeze mnie osoby. Sam czuję się zaskoczony jak takim myśleniem można się zmotywować do działania.
_________________
Zdarza mi się pisać głupoty...
 

kas8D  

Wymiatacz

realnie nieobecna



ImiÄ™: Kasia

Do³±czy³a: 15 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-03-16, 21:33   

Też mam małego lenia, ale najbardziej od nauki odciąga mnie komputer;/ Próbuję z nim walczyć...więc moją zaletą jest sumienność. I wiem, że jak nie nauczę się w dzień to będę zakuwać po nocach..życie..A że na samą myśl o zakuwaniu po nocach robi mi się niedobrze, to idę się uczyć. Moja mama mi zawsze powtarzała : "Uczysz się dla siebie i pamiętaj, że jeśli poświęcisz się teraz kiedyś będziesz kimś i będziesz odpoczywać, kiedy inni będą zapierniczać z łopatą." I tak mi to zostało. Kiedy ktoś się mnie pyta : Czemu się tak uczysz? Mówię: ¯eby mieć lepsze życe i być kimś więcej niż Ty. Ordynarne ale prawdziwe. ¯eby nie było , że odbiegam od tematu. Rada dla Ciebie : WYSTARCZY CHCIEÆ I POMY¦LEÆ O PRZYSZ£O¦CI.
_________________

 

Gaduła.

User


Do³±czy³: 16 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-03-16, 21:51   

Masz jakieś hobby? jakąś kapele muzyczną? jak tak to pomyśl sobie ,że dzięki nim Twój ranek/południe/wieczór staje się piękniejsze , dzięki nim i ich muzyce Twoja dusza jest twórcza. Kochasz ich , kochasz ich muzykę , mi pomaga :mrgreen:
 

laven  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 26 Lip 2008

   

Wys³any: 2009-03-16, 23:10   

Marzenia, plany, cele to najlepszy kop.
Ja od dziecka jestem potwornie leniwa, praktycznie nic nigdy nie musiałam robić. A teraz okazuje się nagle po latach, że mamusia nie zrobi wszystkiego za mnie. Ciężko walczyć z lenistwem. Zwłaszcza jak brakuje motywacji. Można zaplanować wszystko, rozpisać co kiedy, ale w praktyce często pojawiają się problemy. Przesuwanie terminów, odkładanie na potem itd. Chociaż jeśli zaplanuje się wszystko co do godziny i będzie się tego trzymać, to efekty mogą być bardzo dobre. Na pewno lepsze niż słuchanie obelg, nawet od bliskich. Osobiście nigdy mnie nie motywowało coś takiego. Ba, wręcz traciłam chęć do czegokolwiek. "Skoro jestem beznadziejna, to i tak tego nie zmienię, więc po co się starać?". Nie tędy droga.
Ale pomyśl sobie, po co chcesz coś tak na prawdę robić. Jeśli masz jakieś cele albo marzenia, poprzyklejaj sobie na ścianach informacje o nich. Odrazu przypomni Ci się co chcesz osiągnąć i zaczniesz działać. Kolejna metoda to taka, by opowiadać znajomym, rodzinie o swoich planach. Nie dość, że utrwali Ci się, to do czego dążysz, to jeszcze będziesz czuła zobowiązanie wobec innych. Nie będziesz chciała ich zawieść.
Kolejna sprawa. Gdy czujesz jak dopada Cię leń i nic Ci się nie chce, zastanów się nad korzyściami i stratami wynikającymi z danego wyboru. Nie pozwól, by wewntęrzny głos przekonał Cię, że działanie nie ma sensu. Walcz z nim. On będzie szukał dla Ciebie wymówek, by uniknąć pracy. Nie ulegaj im. Szukaj jak najwiecęj korzyści płynących z nauki i przypomnij sobie wtedy do czego dążysz.
Jasne, że to ładna teoria. W praktyce różnie bywa. Ale jak się człowiek dogada ze sobą i zaprze wewnętrznie, to można osiągnąć wiele.
_________________
Obie rzeczy - zarówno to, przed czym uciekasz, jak i to, za czym wzdychasz - są w tobie.

— Anthony de Mello
 

gmatwanina  

User



ImiÄ™: Kinga

Wiek: 31

Do³±czy³a: 08 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-03-17, 01:04   

Uświadomiłaś sobie, że jesteś leniem i chcesz to zmienić. Pierwsze koty za płoty.
Zapisz na kartce co masz zrobić danego dnia. Na początek niech tego nie będzie wiele, z czasem podnoś poprzeczkę. Powiedz sobie, że masz na to 24 h. Jeśli nie zrobisz tego od razy, bo zmarnujesz czas na komputerze- trudno, posiedź w nocy- konsekwencja! I umiejętność wyciągania wniosków. Jeśli te dwie rzeczy pójdą w parze, z czasem powinno przyjść oświecenie, że robiąc coś od razu, przyjemności po pracy są jeszcze przyjemniejsze. Nic tak nie raduje człowieka jak myśl, że właśnie przyszła pora na ZAS£U¯ONY odpoczynek.

Powodzenia życzę!

PS: Nie masz czasu na marnowanie czasu!
_________________
Nie polemizuj z idiotą- najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pobije doświadczeniem.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com