Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Zamkniêty przez: slow | 2009-04-05, 18:21

Autor

Wiadomo¶æ

poem sometimes  

Pogromca postów


Do³±czy³: 15 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-04-05, 13:39   Legalnie?

Mam pytanie. Dlaczego na tym forum toleruje się łamanie prawa? Ostatnio zauważyłem, że ktoś wrzucił link do ebooka w temacie, innym razem widziałem link do fragmentu filmu wideo, który zapewne też chroniony jest prawem autorskim. Użytkownicy Ci nie dostali warnów, ba, nawet nie zostali upomnieni. To nie moja sprawa, ale zwyczajnie jestem ciekaw. Czy adminów w ogóle to obchodzi? Pytanie do moderacji, nie proszę o opinie userów.
_________________
"wiemy, że Bóg umarł, powiedziano
nam o tym, czytając ciebie nie byłem tego całkiem pewny."
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-04-05, 13:53   

poem sometimes napisa³/a:

Dlaczego na tym forum toleruje siÄ™ Å‚amanie prawa?


Nie toleruje. Zauważyłeś może temat w którym było pytanie o crack, chyba do simsów? Gdzie jest teraz? W koszu.

poem sometimes napisa³/a:

Ostatnio zauważyłem, że ktoś wrzucił link do ebooka w temacie, innym razem widziałem link do fragmentu filmu wideo, który zapewne też chroniony jest prawem autorskim.


Skoro zauważyłeś, to od tego jest opcja "Zgłoś" by jej używać.
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

poem sometimes  

Pogromca postów


Do³±czy³: 15 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-04-05, 14:29   

Chciałbym wierzyć, że to tylko przeoczenie.

Zgłosiłem jeden przykładowy post.
_________________
"wiemy, że Bóg umarł, powiedziano
nam o tym, czytając ciebie nie byłem tego całkiem pewny."
 

vialink  

Administrator

też człowiek .. :)



ImiÄ™: Bartek

Wiek: 31

Do³±czy³: 01 Pa¼ 2007

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2009-04-05, 15:27   

poem sometimes napisa³/a:

Mam pytanie. Dlaczego na tym forum toleruje się łamanie prawa? Ostatnio zauważyłem, że ktoś wrzucił link do ebooka w temacie, innym razem widziałem link do fragmentu filmu wideo, który zapewne też chroniony jest prawem autorskim. Użytkownicy Ci nie dostali warnów, ba, nawet nie zostali upomnieni. To nie moja sprawa, ale zwyczajnie jestem ciekaw. Czy adminów w ogóle to obchodzi? Pytanie do moderacji, nie proszę o opinie userów.




Na prawdÄ™ straszne.
Więc tak.

1. Kolego, chciałbym wierzyć, że cała Twoja muzyka, wszystkie programy co masz na komputerze są legalne itp.

2. Dobrze wiesz, że pilnujemy forum, to, że nie zwrócimy uwagi, nie dostrzeżemy czegoś, nie oznacza, że to tolerujemy.
Od tego jest opcja zgłaszania postów, aby pomóc nam w wykrywaniu postów niezgodnych z regulaminem, czy polskim prawem.
 

poem sometimes  

Pogromca postów


Do³±czy³: 15 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-04-05, 16:10   

vialink napisa³/a:

1. Kolego, chciałbym wierzyć, że cała Twoja muzyka, wszystkie programy co masz na komputerze są legalne itp.



Zawartość mojego dysku nie jest ogólnodostępna, w przeciwieństwie do tego forum. Napisałem to Z TROSKI o dobro forum, bo jakieś tam zagrożenie ze sobą niesie, a ja nie mam interesu w traceniu miejscu do dykusji.

Skoro piszesz, że jesteście świadomi sytuacji, to temat można zamknąć.
_________________
"wiemy, że Bóg umarł, powiedziano
nam o tym, czytając ciebie nie byłem tego całkiem pewny."
 

szostol  

Pogromca postów


Do³±czy³: 03 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-04-05, 18:18   

To nie niesie żadnego zagrożenia dla forum, ponieważ forum, jego zarząd nie odpowiada za wypowiedzi innych użytkowników.
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2009-04-05, 18:21   

ZAMYKAM
_________________
Drugs&hugs.
 

vialink  

Administrator

też człowiek .. :)



ImiÄ™: Bartek

Wiek: 31

Do³±czy³: 01 Pa¼ 2007

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2009-04-05, 22:43   

Kometa napisa³/a:

ZAMYKAM


Przepraszam, ale jeszcze odpowiem.

Cytat:

To nie niesie żadnego zagrożenia dla forum, ponieważ forum, jego zarząd nie odpowiada za wypowiedzi innych użytkowników.



Cytat:

Kwestia odpowiedzialności administratora za treści publikowane na jego serwisie jest w pewnym sensie zbliżona do odpowiedzialności redaktora naczelnego lub wydawcy, za artykuły jakie pojawiają się w gazetach. Zgodnie z art. 7 ust. 2 pkt. 1 ustawy Prawo prasowe, prasa oznacza publikacje periodyczne, które nie tworzą zamkniętej, jednorodnej całości, ukazujące się nie rzadziej niż raz do roku, opatrzone stałym tytułem albo nazwą, numerem bieżącym i datą, a w szczególności: dzienniki i czasopisma, serwisy agencyjne, stałe przekazy teleksowe, biuletyny, programy radiowe i telewizyjne oraz kroniki filmowe; prasą są także wszelkie istniejące i powstające w wyniku postępu technicznego środki masowego przekazywania, w tym także rozgłośnie oraz tele- i radiowęzły zakładowe, upowszechniające publikacje periodyczne za pomocą druku, wizji, fonii lub innej techniki rozpowszechniania; prasa obejmuje również zespoły ludzi i poszczególne osoby zajmujące się działalnością dziennikarską. Zatem zgodnie z tą definicją serwis internetowy lub forum internetowe jest także prasą w rozumieniu Prawa prasowego, gdyż stanowi środek masowego przekazu, o którym mówi ustawodawca.

Odpowiedzialność prawna wydawcy lub administratora serwisu odbywa się na zasadach ogólnych, z tym że w zakresie karnym i cywilny będzie się zasadniczo różnic. W przypadku przepisów karno-prawnych, osoba ta musi wypełnić znamiona czynu zabronionego, zgodnie z obowiązującą normą karną.



Więc to nie tak. I te wszystkie teksty na połowie portali "administrator nie ponosi odpowiedzialności ..." są bez znaczenia - bo ponosi.

Chodzi o to, że nikt z nas nie robi tego celowo, nie wyrażamy zgody na publikacje takich materiałów. Jednak postów pojawiają się tysiące, i choćby nie wiem ile nas było zawsze można coś przeoczyć, nie zwrócić uwagi.
Więc pisanie "toleruje się" jest nieco nie w porządku.


Jednak ok, przyjmujemy do wiadomości, popracujemy nad poprawieniem "legalności" Waszych postów.


Pozdrawiam, Vialink.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com