Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Girtz  

Pogromca postów

M.



Wiek: 32

Do³±czy³: 10 Lip 2009

Sk±d: Mystic Falls

   

Wys³any: 2011-06-01, 12:49   Legendy

Tak jak w temacie znacie jakieś ludowe opowiastki z waszych regionów i jak myślicie czy jest w nich chociaż najmniejsze ziarenko prawdy ?
_________________
___________________________
 

Zavih  

Stały User

Kucharzyna



ImiÄ™: Filip

Wiek: 32

Do³±czy³: 01 Cze 2011

Sk±d: Wschód Polski

   

Wys³any: 2011-06-01, 22:39   

Ja znam legendę o tym jak powstała nazwa Lublin.
Otóż: Do pewnego grodu/wioski przyjechał jakiś tam książę imienia nie pamiętam, i miał nadać nazwę, nie mógł wymyślić i poszedł na ryby i złapał Szczupaka Lub Lina, i tak powstała nazwa LubLin.
_________________
Mężczyznę można "wykastrować" jednym zdaniem: Wolę, abyś był moim przyjacielem niż kochankiem. Woody Allen
 

margola  

Pogromca postów



Wiek: 46

Do³±czy³a: 27 Sty 2009

   

Wys³any: 2011-06-01, 23:53   

u mnie na był jeździec na szarym koniu co szukał swojej białogłowej .
_________________
Wlecze za sobÄ… morze niby zbrodniÄ™ ciemnÄ…. Cichy,
spoglÄ…da na mnie w rozpaczy. Mieszkam tutaj.
 

Zavih  

Stały User

Kucharzyna



ImiÄ™: Filip

Wiek: 32

Do³±czy³: 01 Cze 2011

Sk±d: Wschód Polski

   

Wys³any: 2011-06-02, 08:11   

@up, a mógłbyś bardziej to opisać?
_________________
Mężczyznę można "wykastrować" jednym zdaniem: Wolę, abyś był moim przyjacielem niż kochankiem. Woody Allen
 

BartekTEO1908  

Wymiatacz


Wiek: 39

Do³±czy³: 16 Cze 2010

   

Wys³any: 2012-03-12, 21:32   

U mnie w mieście grasuje piczkomen, mówią że uprowadza młode kobiety do Media Mark na zaplecze tam je obrzeza i z ich skóry robi torebki które potem opycha na bałuckim rynku. A no i słyszałem też o motorniczym wilkołaku, jak ktoś nie kasuje biletów to wstaje zamienia się w wilkołaka i gwałci go :D
_________________
Nie chcę iść do nieba! W piekle można spotkać ciekawszych ludzi
 

Kebab

Stały User



Do³±czy³: 14 Kwi 2009

   

Wys³any: 2012-03-18, 23:13   

W miejscowości gdzie dorastała większość mojej rodziny od strony ojca była legenda o kobiecie, którą podczas wojny zgwałcili niemcy, a następnie wyrwali jej język. Podobno każda osoba z miejscowości (zarówno jak starsze pokolenie, jak i wtedy mój ojciec jako małe dziecko) widzieli ją i w ogóle się nie zmieniała. Po prostu stała, albo spacerowała.
W życiu bym w coś takiego nie uwierzył, ale historia o północy na rodzinnym zjeździe robi wrażenie ;D
_________________
Season ticket on a one-way ride
Asking nothing, leave me be
Taking everything in my stride
Don't need reason, don't need rhyme
Ain't nothing I would rather do
Going down, party time
My friends are gonna be there too
 

freestylee  

Mega wymiatacz



ImiÄ™: ee yy eekhem hehe

Wiek: 28

Do³±czy³: 21 Lut 2011

Sk±d: nie wiem ;(

   

Wys³any: 2012-04-12, 15:12   

hm takie z osiedla to że w kotłowni należącej do szpitala (działało to w latach 50 XX wieku).I podobno zimną palono tam kończynami i zwłokami ludzkimi ze szpitala.
Albo że za jednym z bloków na osiedlu jest kamień i że morderca zgwałcił i poćwiartkował tam ofiarę i uciekł ludzie boją sie tam wieczorem chodzić podobno. :hyhy:
_________________
"Jestem Bogiem
Uświadom to sobie sobie
Ty też jesteś Bogiem
Tylko wyobraź to sobie sobie"
 

dzilu96  

Pogromca postów



ImiÄ™: Piter

Wiek: 28

Do³±czy³: 03 Pa¼ 2010

Sk±d: Stara stolica

   

Wys³any: 2012-04-12, 18:48   

Ponoć po okolicznych polach spaceruje w naszej wiosce zjawa. Fakt, przechodziłem tamtędy sam wieczorową porą i nie raz wydawało mi się, że widzę jakąś czarną, ciągle oddalającą się postać. Pisali o tym nawet w gazetach. Jednak z tym ostrożnie.

Było więcej takich legend, jednak teraz nie mogę sobie przypomnieć.. w zeszłym roku na wakacjach w Nowinach był dział, gdzie zamieszczano artykuły właśnie o takich dziwnych miejscach na Podkarpaciu. Może gdzieś odkopię, to się podzielę.
 

destrukcyjna  

Pogromca postów



Wiek: 35

Do³±czy³a: 05 Maj 2009

Sk±d: Berlin.

   

Wys³any: 2012-04-19, 00:36   

Ja słyszałam opowieść tłumaczącą niby, czemu Bytom popadł w taką ruinę. Ponoć w czasach swej świetności, gdy był krainą mlekiem i miodem płynącą, utopiono w falach Bytomki jakiegoś duchownego, który umierając rzucił na miasto klątwę, głoszącą, że miasto straci wszelki swój blask i nigdy go już nie odzyska.
No i tak jest do dzisiaj, że się dachy na głowę sypią i strach przejść pod kamienicą, żeby w głowę czymś nie dostać.
_________________
meow
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com