Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

lalo

User


Do³±czy³: 28 Sty 2013

   

Wys³any: 2013-01-28, 22:36   liceum czy technikum ?

Witam,
Jestem w ostatniej klasie gimnazjum i powoli muszę zacząć interesować sie moją przyszlością.. Chciałabym w przyszłości obrać kierunek "Marketing i Zarządzanie", niestety nie wiem jaką szkole ponadgimnazjalna wybrac, by w przyszłości zblizyc się do mojego celu. Polecacie technikum czy bardziej liceum? Jaki profil ? Czy jest to cięzki kierunek i czy oplaca się według was w przyszlości ?
Myslałam równiez o psychologii, ale rowniez nie wiem jaka skzołe musiałabym wybrac by obrac ten kierunek

Liczę na wasza pomoć i z góry przepraszam, za błędy.
Liczę na waszą wyrozumiałość :)
 

Makabraa  

VIP

Wiedźma



ImiÄ™: Magdalena

Wiek: 44

Do³±czy³a: 13 Sty 2013

   

Wys³any: 2013-01-28, 22:38   

myslę, że technikum. Z profilem nie wiem dokładnie... Jakiś handlowiec, ekonomista... Nie wiem. Musiałabys sobie poczytać opisy profilów.
_________________
Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą.

Ogień w głowie mam, w sercu siwy dym. Bóg opuścił mnie, urwał mi się film
 

kaliber131  

Mega wymiatacz



ImiÄ™: Andrzej

Wiek: 32

Do³±czy³: 01 Maj 2012

Sk±d: £om¿a

   

Wys³any: 2013-01-28, 22:46   

Człowieku zarządzanie było modne 10-15-20 lat temu, każdy szedł na to. Nie znajdziesz obecnie pracy po zarządzaniu, gdyż popyt jest zbyt wielki, a pracodawców mało. Jak chcesz koniecznie zarządzanie to przynajmniej "zarządzanie i inżynieria produkcji", może na coś się załapiesz. Ogólnie to jak tak patrząc, to gdy wybierasz się na Uniwersytet jakikolwiek związany z językami, medycyną, prawem, ekonomią itp to bierz liceum, natomiast jak zamierzasz lecieć na studia techniczne - Politechnika, to wyłącznie technikum. Zarówno to jak i to dobrze przygotowuje, tylko są inne priorytety dla różnych uczelni wyższych.
 

annazmokraglowa  

Stały User


ImiÄ™: Ania

Do³±czy³a: 31 Gru 2012

   

Wys³any: 2013-01-30, 12:33   

Kiedyś za młodu uważałam, że technikum jest dla tych mniej ambitnych, ale teraz odpowiadając na twoje pytanie powiem technikum. Wiedza praktyczna, to jest to co się liczy. Nie ma co marnować czasu w liceum ogólnokształcącym. Z tego co się orientuje psychologie to studiuje się jednak po LO, a zarządzanie i marketing- myślę, że znajdziesz coś w ten deseń w technikum.
 

Kontu

User


Do³±czy³: 12 Sty 2013

   

Wys³any: 2013-01-30, 20:22   

annazmokraglowa, jeżeli dla Ciebie wiedzę praktyczną można nabyć w technikum mając praktyki raz na miesiąc, to pozdrawiam.Jeżeli dla kogoś jest ważniejsza wiedza praktyczna, to wybiera zawodówkę, bo mając praktyki 2-3 razy w tygodniu na pewno się więcej taka osoba nauczy w praktyce niż kujonek po technikum.Moja siostra się przejechała na tym waszym wspaniałym technikum ukończyła je maturka,kursy wszystko ok, a kolega 20 letni po zawodówce zarabia dziś 2x tyle co ona.Także technikum zaprasza.
 

adrenspoko

User


Do³±czy³: 04 Lut 2013

   

Wys³any: 2013-02-04, 12:18   

Ja proponuje poduczyć się i pójść jednak do liceum. Zawsze po liceum można iśc na studia, nawet zaoczne i zdobędziesz doświadczenie. Dlatego polecam jak najwięcej sie uczyć. Teraz w biedronce dostępne są jakieś kursy gimnazjalne z repetytoriami i pytaniami. Zawsze coś może się trafić, a nauki nigdy za wiele :)
 

Wyiluminowany

Wymiatacz



Do³±czy³: 03 Gru 2010

   

Wys³any: 2013-02-04, 16:24   

adrenspoko napisa³/a:

Zawsze po liceum można iśc na studia


Zapomniałem, że po technikum już nie można...
Ja wybrałbym technikum z tym, że teraz wygląda to trochę inaczej i pierwszy egzamin zawodowy jest już w 2 i trzeba go zdać żeby przejść do następnej. Taki papierek po 2 klasie to tak jakby skończyło się już zawodówkę.
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2013-02-04, 16:32   

Wyiluminowany napisa³/a:

Zapomniałem, że po technikum już nie można...


Po co marnować rok, skoro wiele osób zamierza iść na studia? Dlaczego na siłę pokazywać im, że technikum to sposób na wszelkie problemy związane ze zdobyciem pracy?

Technikum to nie jest hybryda zawodówki i liceum.
Praktyki w technikum nijak się mają do praktyk w zawodówce.
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

ryszard8

User


Do³±czy³: 04 Lut 2013

   

Wys³any: 2013-02-04, 19:35   

Technikum, mature też robisz ale dodatkowo masz odbyte praktyki (doświadczenie zawowode) + zawód
_________________
Darmowe doładowania za granie w tetrisa :D
 

macacgcc  

User


Imię: Michał

Wiek: 35

Do³±czy³: 03 Lut 2013

Sk±d: Niemcy

   

Wys³any: 2013-02-04, 19:44   

idz do zawodówki ! poźniej jak Ci nie wystarczy zrób sobie maturę ..
 

Szaraczek  

Stały User

Paula



ImiÄ™: Paulina

Wiek: 27

Do³±czy³a: 13 Gru 2011

Sk±d: M******

   

Wys³any: 2013-02-05, 22:58   

moim zdaniem najlepsze jest technikum co prawda chodzę do niego pierwszy rok ale po technikum można zmieniać kierunki gdy znudzi nam się kierunek który wybraliśmy i oczywiście po technikum nie musimy koniecznie iść na studia tylko porobić sobie jakieś kursy teraz w technikach są organizowane również kursy za darmo ja właśnie jestem w trakcie jednego kursu więc moim zdaniem powinnaś wybrać jakieś technikum ekonomiczne
_________________
¯yj tak jakby jutra miało nie być!!!! ;]
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com