Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Frozy  

Pogromca postów

The Destroyer



Wiek: 25

Do³±czy³: 16 Gru 2009

Sk±d: Redania

   

Wys³any: 2010-01-29, 21:06   

łoni nie lubio warszawioków, a żeby innych nie lubili to nie słyszałem i nie słyszałem też, żeby ktoś nie lubił ich
_________________
"Raise your swords up high!
See the black birds fly!
Let them hear your rage!
Show no fear!
ATAAAAAAAAACK!" - Amon Amarth

http://www.formspring.me/Frozy1919
 

Mariqua  

Mega wymiatacz

Za dużo wymagam



ImiÄ™: Autodestrukcja

Do³±czy³a: 28 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-01-29, 21:29   

psychopathicwizard napisa³/a:

weźcie 500 razy przemyślcie zanim coś powiecie tudzież napiszecie.

Cytat:

a co do Warszawiaków- zauważyliście, że nie tylko ¦lązacy ich nie lubią? Np. Poznaniacy, Górale, Pomorzanie.


Cytat:

Z warszawiakami to jest tak, ze oni uważają się za najlepszych i są tylko przepychanki słowne kto jest bardziej rodowity warszawiak


dlaczego jesteście takimi debilami i wrzucacie wszystko do jednego wora?


Pierwszy raz nie ujęłabym tego inaczej niż psychopathicwizard.
Nie spotkałam się jeszcze, żeby ktoś czuł się lepszy przez to, że mieszka w Warszawie. Dajcie spokój z jakimiś cholernymi syndromami stolicy. Jak ktos czuje się niedowartościowany, to próbuje wszystkiego, aby wyglądać na lepszego w oczach innych. Nawet tego, że wciąż podkreśla skąd pochodzi, jakby to miało jakiekolwiek znaczenie.
_________________
Mózg jest najbardziej przecenianym z ludzkich organów. - Woody Allen

Jestem wystarczająco dumna z tego, co jednak wiem, aby przyznać z całą skromnością, iż nie wiem wszystkiego
 

madeline134  

Moderator



Wiek: 29

Do³±czy³a: 14 Pa¼ 2009

Sk±d: ¦l±sk/Krk

   

Wys³any: 2010-01-29, 21:33   

Frozy napisa³/a:

łoni nie lubio warszawioków



A Ty to akurat wiesz najlepiej?
_________________
There is nothing to fear but fear itself.
 

cappuccino  

VIP



ImiÄ™: Mama Madzia

Wiek: 36

Do³±czy³a: 04 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2010-01-29, 22:40   

Jestem ¦lązaczką przez duże ¦ ;) . Nienawiść? To za duże słowo. O wiele za duże - można kogoś nie lubić, ale żeby od razu nienawidzić? I też nie jest tak, że nie lubię każdego Warszawiaka. Równie dobrze mogę przecież nie lubić jakiegoś ¦lązaka! No jak mi ktoś za skórę zajdzie, to sympatią nie darzę :-P no wiecie o co chodzi.
Nie powinno się wszystkich mierzyć jedną miarą. Każdy jest inny.
Przyznam się, że osoby nie ze ¦ląska nazywam "gorolami", ale dla mnie osobiście jest to pieszczotliwe ;) jak idzie sobie taki "goroliczek", na pewno nie chcę tym nikogo urazić.

Ale ¦ląska zawsze będę bronić nogami i rękami - dla mnie to jak mała Ojczyzna.
_________________


http://mama24na7.blog.pl/
 

rozczochrany

Stały User



Do³±czy³: 01 Wrz 2009

   

Wys³any: 2010-01-30, 09:06   

Dlaczego wrzucacie wszystkich do jednego worka? Dwa lata temu przeprowadziłem się z Warszawy właśnie na ¦ląsk. I wcale nie jest tak, że wszyscy mnie nie lubią. Są poszczególne osoby, które dziwnie na mnie patrzą. Ale raczej nigdy nie spotkałem się jeszcze z jakimiś komentarzami w moją stronę, czasem w żartach ktoś powie warszawiak czy gorol. ;)
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2010-01-30, 12:13   

¦ląsk,jeśli mamy już generalizować to na Kaszubach możemy zaobserwować,zwłaszcza u straszych ludzi,podobne przekonania.
_________________
Drugs&hugs.
 

Porcelana.  

Pogromca postów

Laura Palmer



Do³±czy³a: 13 Lut 2009

   

Wys³any: 2010-01-30, 16:30   

Bardzo lubię ¦ląsk, i szczerze mówiąc, nie dziwię się tym ich przekonaniom. Ludzie żyją tam w ogromnej aglomeracji, którą tworzy masa sąsiadujących ze sobą miast. Mają swój język, własną, charakterystyczną właśnie dla tego miejsca architekturę, krajobrazy... Nic dziwnego, że po części odcinają się od reszty kraju, która znacznie się od ¦ląska różni. Nigdzie w Polsce nie ma tak specyficznej mentalności, "zwartego" społeczeństwa, to bardzo ciekawe pod względem socjologicznym miejsce.

A Warszawa? Rodowici warszawiacy to najmilsi ludzie na świecie. (w przeciwieństwie np. do nadętych krakusów) :-) Wiochę w stolicy stanowi niestety jej część "napływowa".
_________________
Później luki w pamięci, zapatrzenia w okno -
tam mała dziewczynka w bloku naprzeciwko
uśmiecha się z żyletką pomiędzy zębami.
Myślę o jej chłodnych pocałunkach.




fire, walk with me...
 

poem sometimes  

Pogromca postów


Do³±czy³: 15 Lut 2009

   

Wys³any: 2010-01-30, 16:57   

Bawi mnie trochę ¦ląsk i ¦lązacy (piszę z wielkiej na wszelki wypadek, bo niektórzy uważają chyba, że to narodowość). Właśnie z powodu tej inności, tak uparcie podkreślanej na każdym kroku. Może gdybym tam żył to inaczej bym na to patrzył, ale jestem Polakiem, mówię po polsku i mimo, że zdarza mi się być lokalnym patriotą na Dolnym ¦ląsku, to nie obnoszę się z tym nie wiadomo jak. No nie przepadam za gwarami ogólnie, to też taki dodatkowy czynnik, w moim regionie ich nie ma.
_________________
"wiemy, że Bóg umarł, powiedziano
nam o tym, czytając ciebie nie byłem tego całkiem pewny."
 

ojzu  

Pogromca postów

.|.



Imię: Lesław

Do³±czy³: 05 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-01-30, 17:27   

Cytat:

Czy u was też istnieje nienawiść do śląska i ludzi tam żyjących ?



Do tych co uważają się za naród.
_________________
You are not in the sudoers file. This incident will be reported.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com