Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Haelfte  

Mega wymiatacz

Alles Gut !



ImiÄ™: Filip

Wiek: 30

Do³±czy³: 15 Sty 2009

Sk±d: Katowice!

   

Wys³any: 2009-06-13, 22:36   Å›lÄ…sk a "reszta"

Szczerze mówiąc to nie wiem dlaczego na śląsku utarło się takie dziwne "coś",jakaś nienawiść i obrzydzenie, oraz powiedzenia np.: "Gorole, warszawioki itp" ( nie chcę tym samym obrażać uczuć innych użytkowników forum ) :wstyd:
Sam czegoś takiego doświadczam.
Mając na myśli "goroli" (czyt.czeladź,sosnowiec,jaworzno,dąbrowa g. itp.).
Czy u was też istnieje nienawiść do śląska i ludzi tam żyjących ?
_________________
"...Heute Gestohlen, Schon Morgen In Polen..."
Ich schreibe richtig auf Polnisch
 

FajnyNick ?  

Pogromca postów

Prezydent Forum



Wiek: 14

Do³±czy³: 12 Sty 2009

Sk±d: California

   

Wys³any: 2009-06-13, 23:02   

Haelfte napisa³/a:

Czy u was też istnieje nienawiść do śląska i ludzi tam żyjących ?


Nie Tylko do co poniektórych :hyhy:
_________________
:cool: Słońce? Sam wybierz jak ma świecic Tobie. :cool:
 

Invaders

Stały User



Do³±czy³: 30 Maj 2009

   

Wys³any: 2009-06-14, 07:08   

To taka nienawiść bo nienawiść. W tej chwili bardziej to funkcjonuje w "kółkach rożańcowych pseudokibiców" niż wśród ludzi. Czasem się śmieją "Ty gorolu!" jednak to bez znaczenia.
a co do Warszawiaków- zauważyliście, że nie tylko ¦lązacy ich nie lubią? Np. Poznaniacy, Górale, Pomorzanie.
_________________
 

motyl  

Moderator

gryzÄ™.



Wiek: 34

Do³±czy³a: 13 Cze 2009

Sk±d: Wielkopolska

   

Wys³any: 2009-06-14, 10:19   

Z warszawiakami to jest tak, ze oni uważają się za najlepszych i są tylko przepychanki słowne kto jest bardziej rodowity warszawiak, nie mówię tu o wszystkich bez urazy, ale traktują innych jako gorszych, można to zobaczyć nawet na polskich drogach;). Jak ktoś próbuje pokozaczyć, wyprzedza, nie liczy się z innymi użytkownikami drogi to się przeważnie okazuje, ze to auto na warszawskich numerach;). Więc sami sobie budują obraz sprzyjający raczej niemiłym uczuciom, przeważnie nienawiści.

Wracając do tematu, nie zauważyłam że ktoś u mnie jakoś ich tępił, źle się wyrażał czy coś;). Może taki region po prostu.
_________________
"Nadal wierzę w marzenia z dzieciństwa.
W niewysłane listy, że nadejdą...
Wierzę, że pijąc wódkę za błędy nigdy nie powiem "żałuję" i wciąż nowe popełniać będę...
W numery telefonów, które w słuchawkach nigdy nie zamilkną..."
 

Inferior  

Mega wymiatacz

Ludź chyba...



ImiÄ™: Ola ;)

Wiek: 31

Do³±czy³a: 21 Kwi 2009

Sk±d: Zabrze! :]

   

Wys³any: 2009-06-14, 12:18   

Ja też jakoś nie zauważyłam, żeby inne regiony były tępione przez nas, ¦lązaków :-)
Występuje to raczej wśród kibiców, jeśli już :-D
Motylku, zgadzam się, czasem tak jest, że 'ach, my mieszkamy w stolicy, to my jesteśmy cool'. Już takie cuś widziałam :]
_________________
 

Straho  

Pogromca postów



Imię: Jacław

Wiek: 35

Do³±czy³: 04 Wrz 2008

   

Wys³any: 2009-06-14, 12:24   

Ja jestem se śląska, ślązak z krwi i kości. I przyznam, ze jest ta nienawiść, przekzywana z pokolenia na pokolenie, i sie nie dziwię. ¦lązacy to pogodni ludzie mający zastrzeżenia do nie wielu osób. Ale te zastrzezenia są jak najbardziej uzasadnione.
_________________
https://www.photoblog.pl/straho
 

psychopathicwizard

Pogromca postów



Wiek: 30

Do³±czy³: 22 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-06-14, 13:32   

weźcie 500 razy przemyślcie zanim coś powiecie tudzież napiszecie.

Cytat:

a co do Warszawiaków- zauważyliście, że nie tylko ¦lązacy ich nie lubią? Np. Poznaniacy, Górale, Pomorzanie.


Cytat:

Z warszawiakami to jest tak, ze oni uważają się za najlepszych i są tylko przepychanki słowne kto jest bardziej rodowity warszawiak


dlaczego jesteście takimi debilami i wrzucacie wszystko do jednego wora?
_________________
Zacznę od tego, czego nie ma. Nie ma wspólnego dyskursu.


Potem pomyÅ›laÅ‚em 'pier****™!" i przeleżaÅ‚em caÅ‚y miesiÄ…c...ćpaÅ‚em, oglÄ…daÅ‚em telewizjÄ™, lizaÅ‚em rany. ByÅ‚o fajnie.
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-06-14, 13:42   

psychopathicwizard napisa³/a:

dlaczego jesteście takimi debilami i wrzucacie wszystko do jednego wora?


Wyprzedziłaś mnie :-P


Nie ocenia się ogółu, ale jednostki. Wątpię byście spotkali takich ludzi w Wa-wie czy innych miastach, regionach jak opisujecie, opierając się na relacjach innych, albo spotkaliście paru takich ludzi i od razu uważacie że wszyscy są tacy. Opamiętajcie się.
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

liverpoolek  

User


ImiÄ™: Dawid

Wiek: 31

Do³±czy³: 07 Cze 2009

Sk±d: Opole

   

Wys³any: 2009-06-14, 16:50   

u mnie to się tępi tylko hadziajów :-D :-P :-)
 

Kamioool93  

Stały User



ImiÄ™: Kamil

Wiek: 31

Do³±czy³: 24 Cze 2009

Sk±d: Chorzów

   

Wys³any: 2009-06-24, 17:50   

Hmm... Wiecie na czym zbudowała się ta nienawiść?
Ja sądzę iż z tego, że Oberschlesien zarabiał na cały kraj od zawsze, surowce pozyskane z kopalń są nie doceniane... A właściwie nie doceniane jest to co robią i zrobili dotychczas górnicy.
Mój ojciec był 2 razy uwięziony w kopalni po przez zawał.
Wujek stracił wzrok w prawym oku i ma bardzo dużo uszczerbków w czaszce...
A co dostali?? ¦mieszne wynagrodzenia i rekompensaty.
 

mloda2345  

Pogromca postów



ImiÄ™: Kinga

Wiek: 30

Do³±czy³a: 12 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-06-24, 17:56   

Nie wiem. Jakoś nie zauważyłam tej nienawiści do ¦lązaków. A warszawiacy? No cóż nie wszyscy są tacy:ah my jesteśmy najlepsi. Znam parę osób z W-wy i są to naprawdę w porządku ludzie, z którymi da się na wszystkie tematy pogadac i nie uważają się za nie wiadomo kogo.
_________________
I am the rock that pushes away. I gave up tomorrow to spite today.
http://www.lastfm.pl/user/mloda2345 ;)
 

Constantine  

Pogromca postów

Odszedł.


Wiek: 37

Do³±czy³: 19 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-01-29, 18:11   

Nienawidzą ludzie starszej daty, ponieważ ¦ląsk przymusowo musiał dawać pieniądze na odnowę Warszawy po II W¦. A z Sosnowcem to bój starszy niż ziemia czarna.
 

martucha1231  

Pogromca postów

:)



Wiek: 35

Do³±czy³a: 05 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-01-29, 19:14   

Nie spotkalam sie jakos z ta nienawiscia. Znam zarowno kilu ślązaków, warszawiakow jak i jednego gorala. Sa to normalni ludzie jak wszyscy.
Wszedzie znajda sie debile, ktorzy beda uwazali, ze oni sa najwspanialsi. Ale moim zdaniem nie zalezy to od tego czy jest sie warszawiakiem czy goralem tylko od tego jakim jest sie czlowiekiem.
 

Li.  

Hiper wymiatacz



ImiÄ™: Lidia

Do³±czy³a: 05 Lis 2009

   

Wys³any: 2010-01-29, 20:35   

Mój były chłopak jest ¦lązakiem i nigdy nie zauważyłam u niego żadnej nienawiści. Natomiast u znajomego, który też jest ¦lązakiem 'widać' tę niechęć na kilometr. Nie ma na to reguły.
 

Krit  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Maj 2009

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2010-01-29, 20:46   

Constantine napisa³/a:

ienawidzą ludzie starszej daty, ponieważ ¦ląsk przymusowo musiał dawać pieniądze na odnowę Warszawy po II W¦.



Nieprawda, że starsi. Raczej wśród entuzjastów pomysłów autonomicznych są przyjezdni na ¦ląsk w drugim pokoleniu, a czasem nawet pierwszym...

Zwyczajni karierowicze.

A "Warszawka" to chyba w całej Polsce złośliwy synonim tego, co w tym kraju najgorsze :P
_________________
#truestory
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com