Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Darcia  

Pogromca postów



ImiÄ™: Daria

Wiek: 29

Do³±czy³a: 10 Sie 2009

Sk±d: Gdañsk

   

Wys³any: 2011-07-03, 18:54   

Kogucik napisa³/a:


z rakiem da się żyć i da się go wyleczyć,


A w to to coraz bardziej wątpię. Nie znam i nie znałam właściwie ani jednego człowieka, który by wygrał walkę z tą chorobą, wszyscy umierają.
_________________
Hey, believe me: our dreams really can come true!
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2011-07-03, 18:58   

Darcia napisa³/a:

. Nie znam i nie znałam właściwie ani jednego człowieka, który by wygrał walkę z tą chorobą, wszyscy umierają.


Na szczęście świadczy to o wąskim gronie osób, które poznałaś, a nie o jakichkolwiek zależnościach.

Brak świadomości większości społeczeństwa przyczynia się do nieuleczalnych diagnoz. Nie chodzenie na badania profilaktycznych, mały zakres wiedzy na temat badań genetycznych.
_________________
Drugs&hugs.
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2011-07-03, 19:01   

Darcia napisa³/a:

Nie znam i nie znałam właściwie ani jednego człowieka, który by wygrał walkę z tą chorobą, wszyscy umierają.


Znam, i można wygrać. O ile szybko się zdiagnozuje nowotwór, o ile nie będzie to złośliwy nowotwór i o ile nie będzie w takim miejscu gdzie jest np. nieoperacyjny. Oczywiście zawsze jest ryzyko remisji nowotworu, objawów nie ma, czyli znikł. Co nie jest równoznaczne z tym, że nie nastąpi powrót choroby. A drugą obawą jest to czy podczas operacji na pewno usunięto wszystkie nowotworowe komórki.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

Kogucik  

Stały User

Kogucik



ImiÄ™: Mateusz

Wiek: 28

Do³±czy³: 03 Lip 2011

Sk±d: Opole

   

Wys³any: 2011-07-03, 19:02   

Darcia napisa³/a:


A w to to coraz bardziej wątpię. Nie znam i nie znałam właściwie ani jednego człowieka, który by wygrał walkę z tą chorobą, wszyscy umierają.


Wystarczy odpowiedni tryb życia - badania profilaktyczne (jak napisała slow), jedzenie całych owoców np. śliwek czy moreli (razem z pestkami), unikanie GMO (mimo wszystko, nie każdy genetycznie modyfikowany produkt jest niebezpieczny)..

slow napisa³/a:

Brak świadomości większości społeczeństwa przyczynia się do nieuleczalnych diagnoz. Nie chodzenie na badania profilaktycznych, mały zakres wiedzy na temat badań genetycznych.


Geny mają niewielki wpływ na zapoczątkowanie mutacji komórek - z tego co miałem na biologii, mogą zwiększyć szansę, ale nie jest powiedziane, że osoba mająca "złe" geny zachoruje na raka, bądź osoba mająca "dobre, zdrowe" geny, będzie zdrowa.
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2011-07-03, 19:06   

Kogucik napisa³/a:

Geny mają niewielki wpływ na zapoczątkowanie mutacji komórek - z tego co miałem na biologii, mogą zwiększyć szansę, ale nie jest powiedziane, że osoba mająca "złe" geny zachoruje na raka, bądź osoba mająca "dobre, zdrowe" geny, będzie zdrowa.


Geny w rozumieniu dziedziczenia po rodzinie. Jeśli kobieta w rodzinie miała nowotwór żeńskich narządów rozrodczych, i kobiety z dalszego pokolenia, bliższego też, to osoba powinna się przebadać genetycznie pod kątem nowotworów, a raczej ich możliwości wystąpienia. Takie kobiety również powinny znacznie częściej badać się profilaktycznie, zresztą chyba jest takim program, że osoby obciążone genetycznie mają inne zasady badania się.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

Kogucik  

Stały User

Kogucik



ImiÄ™: Mateusz

Wiek: 28

Do³±czy³: 03 Lip 2011

Sk±d: Opole

   

Wys³any: 2011-07-03, 19:12   

Mizantrop napisa³/a:

Geny w rozumieniu dziedziczenia po rodzinie.


Wtedy jest jedynie większe zagrożenie, nie jest powiedziane, że rak wystąpi na 100%.
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2011-07-03, 19:17   

Kogucik napisa³/a:

Wtedy jest jedynie większe zagrożenie, nie jest powiedziane, że rak wystąpi na 100%.


Czy ja lub ktoś tutaj napisał, że wystąpi nowotwór na 100% ? Nie wydaje mi się. W momencie gdy każda kobieta w rodzinie miała jakiś nowotwór - żeńskich narządów płciowych, to obciążenie na innych kobieta jest dość wysokie tym rodzajem nowotworu. Dlatego taka kobieta powinna przebadać się genetycznie, ponieważ jest obciążona genetycznie, w momencie poznania prawdopodobieństwa wystąpienia go u danej kobiety można dość szybko reagować gdy coś się dzieje oraz taka kobieta jest wyczulona na jakiekolwiek zmiany w swoim organizmie. Bo jest świadoma, że jej obciążenie genetyczne jest dość spore i ryzyko pojawienia się nowotworu jest kilkukrotnie wyższe niż u innej kobiety.
Oczywiście nikt nie powie, "zachoruje pani na 100% w przedziale wiekowym 30-65 lat".
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

miksik  

Stały User



ImiÄ™: Krzysztof

Wiek: 31

Do³±czy³: 27 Pa¼ 2008

Sk±d: Szczecin

   

Wys³any: 2011-07-08, 02:27   

Myślałem kiedyś, że ja - to niemożliwe.
Jestem w pełni sprawny, może od niektórych jeszcze bardziej.
Teraz sam siÄ™ zmagam z tym.
Na mózgu.
W sumie, nie bojÄ™ siÄ™ tego.
Myślałem nad tym wieeeele razy.
Byłem już na dwóch zabiegach a później urwał się kontakt ze szpitalem.
Do tego uczucia po 5-letnim związku u mojej byłej lubej padły.
Czuję się źle z tym wszystkim.
Czuję, że nie wyrobię psychicznie.
Do tego dom...
 

Buczer  

Stały User



Wiek: 29

Do³±czy³: 24 Maj 2011

   

Wys³any: 2011-07-08, 22:26   

Ja ogólnie nie martwie się tym ponieważ co dziennie stawiam swoje życie pod znakiem zapytania uwielbiam gdy zamiast krwi w moich żyłach płynie adrenalina . Kocham ten stan gdy na liczniku mam 200 km/h i nawet jeśli kiedyś zginę to mam nadzieje że własnie w takim momencie .
_________________
Gdy nie boisz się stracić własnego życia , jesteś w stanie zabrać je innemu .
 

em's  

Wymiatacz



Do³±czy³: 07 Mar 2010

Sk±d: Katowice

   

Wys³any: 2011-07-09, 14:27   

Buczer napisa³/a:

Ja ogólnie nie martwie się tym ponieważ co dziennie stawiam swoje życie pod znakiem zapytania uwielbiam gdy zamiast krwi w moich żyłach płynie adrenalina . Kocham ten stan gdy na liczniku mam 200 km/h i nawet jeśli kiedyś zginę to mam nadzieje że własnie w takim momencie .



A potem się budzisz i grzecznie maszerujesz do szkoły....

A odnośnie właściwego tematu...ostatnio umarł ojciec jednego z moich przyjaciół, 3 miesiące od zdiagnozowania nowotworu już go nie było...mówił że o zdrowie jeszcze będzie miał czas zadbać jeszcze tylko ten jeden ostatni kontrakt skończy.
_________________
"Ej, nienawidzisz mnie to fajnie, twój hate tylko mi sił dodaje, jak tu stałem, stać tu będę dalej..."
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com