Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

lukaszronaldo

User


Do³±czy³: 08 Cze 2011

   

Wys³any: 2011-06-08, 09:56   Å¼ycie i Å›mierć czÅ‚owieka, a leczenie raka.

jak myślicie czy nowotwór może dotknąć was?

jeśli o mnie chodzi to zawsze uważałem że mnie ani nikogo z mojej rodziny to nie dotyczy...
a jednak! moja chrzestna zachorowała na raka piersi! było z nią bardzo źle...
ale nie poddawała się chorobie i udało się!!! wyzdrowiała i teraz bardziej niż kiedykolwiek cieszy się życiem jest radosna i uśmiechnięta. ta choroba zupełnie zmieniła jej podejście do świata i życia.

a na tej stronie możecie dowiedzieć się więcej o nowotworach, o ich leczeniu profilaktyce i rodzajach
[reklama]
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2011-06-08, 11:25   

lukaszronaldo napisa³/a:

jak myślicie czy nowotwór może dotknąć was?


Tak naprawdę to raka ma każdy z nas. Bo rak, to nic innego jak komórka naszego organizmu, która pod wpływem pewnych czynników zamienia się w komórkę nowotworową.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

QukuÅ‚ka  

Pogromca postów

'taka katarynka'



Wiek: 32

Do³±czy³a: 21 Mar 2010

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2011-06-08, 12:31   

Szczerze, nie raz się nad tym zastanawiałam. W sumie jestem trochę hipochondryczką. Badam się regularnie.
 

bottle_of_dreams  

Mega wymiatacz

edicius noitomwols



Wiek: 33

Do³±czy³a: 01 Pa¼ 2010

   

Wys³any: 2011-06-08, 12:40   

Mizantrop napisa³/a:

Tak naprawdę to raka ma każdy z nas. Bo rak, to nic innego jak komórka naszego organizmu, która pod wpływem pewnych czynników zamienia się w komórkę nowotworową.



Tak naprawdę to raka nie ma każdy z nas. Rak to już choroba, już zmutowane tkanki. Raka może mieć każdy z nas, nie każdy raka ma.
_________________
last [/size]
Nie znoszę błędów ortograficznych. Wiem, to straszne :D
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2011-06-08, 12:53   

bottle_of_dreams napisa³/a:

Tak naprawdę to raka nie ma każdy z nas. Rak to już choroba, już zmutowane tkanki. Raka może mieć każdy z nas, nie każdy raka ma.


W sensie metaforycznym napisałem.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

bottle_of_dreams  

Mega wymiatacz

edicius noitomwols



Wiek: 33

Do³±czy³a: 01 Pa¼ 2010

   

Wys³any: 2011-06-08, 12:59   

Mizantrop napisa³/a:

W sensie metaforycznym napisałem.


Dość dosłownie to "zabrzmiało", stąd taka reakcja.
_________________
last [/size]
Nie znoszę błędów ortograficznych. Wiem, to straszne :D
 

Isair  

VIP

Arcykapłan



Wiek: 36

Do³±czy³: 12 Maj 2010

   

Wys³any: 2011-06-08, 13:23   

Ja się przyzwyczajam do tego, że to jedno z popularniejszych imion śmierci
_________________
O upadku tego kraju świadczy fakt, że najpoczytniejsza książką jest Komentarz do ustawy o podatku VAT
Mój blog
 

bafia19

User


Do³±czy³: 09 Cze 2011

   

Wys³any: 2011-06-09, 16:28   Leczenie raka

Czy nie uważacie ze technika nauka idzie do przodu ze wszystkim a nie mogą wynaleść leku na raka (nowotwór) tylu ludzi na to umiera co o tym sadzicie? Z tej strony dowiecie się więcej podaje link http://[reklama]/leczenie-raka.html
 

Hannah1912  

Hiper wymiatacz

Dekadentka



Do³±czy³a: 19 Sty 2009

   

Wys³any: 2011-06-09, 19:50   

lukaszronaldo napisa³/a:

jak myślicie czy nowotwór może dotknąć was?


Myślę, że może dotknąć każdego, przecież to nie my wybieramy sobie jakie choroby nas spotkają i jak nasze życie się potoczy.

bafia19 napisa³/a:

Czy nie uważacie ze technika nauka idzie do przodu ze wszystkim a nie mogą wynaleść leku na raka (nowotwór) tylu ludzi na to umiera co o tym sadzicie?


A cóż można sądzić. Człowiek nie jest wszechwiedzący. Każdy z nas ma prawo się pomylić i to że nauka idzie do przodu nie znaczy jeszcze, że trzeba obwiniać lekarzy za to że nie wynaleźli leku na raka. Wszystko jest przed nami. Widocznie to jeszcze nie ten czas, nie jesteśmy jeszcze na tyle mądrzy aby zaradzić wszystkiemu. Szansa na pokonanie nowotworu przecież jest, ale zależy od stadium choroby i od nas samych. Przecież zawsze było tak, że to najsilniejsi przetrwali i myślę, że w tym przypadku również sprawdza się ta teoria.
_________________
"Carpe diem. [...] Napisał tak, ponieważ jesteśmy tylko pokarmem dla robactwa. Ponieważ jest nam dane ujrzeć tylko kilka wiosen i kilka jesieni."
 

Iris66  

Wymiatacz



Imię: Tuśka

Wiek: 29

Do³±czy³a: 19 Sty 2011

Sk±d: £ód¼

   

Wys³any: 2011-06-09, 21:45   

W mojej rodzinie były 3 takie przypadki, ja mam dosłownie obsesją na punckie raka, uważam to za najgorszą możliwą chorobę.
_________________
I sprzedajemy humanitarnie PolskÄ™ w dalszym ciÄ…gu. ~Roman Dmowski

Wprowadzenie komunizmu w Polsce byłoby podobne do nałożenia siodła na krowę. ~Józef Stalin

Silny człowiek jest najsilniejszy gdy jest sam. ~Adolf Hitler
 

matiz55  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 12 Lip 2010

   

Wys³any: 2011-06-10, 16:00   

Niby mam świadomość, że każdy może zachorować, jednak wizja mnie chorego wydaje mi się bardzo nierealna. Mam nadzieję, jak każdy chyba, że ta wizja nie stanie się rzeczywistością.
 

Nevins94  

User

Wojownik ¦wiatła



ImiÄ™: Mateusz

Wiek: 30

Do³±czy³: 12 Cze 2011

   

Wys³any: 2011-06-12, 11:46   

Zauwa¯yłem że w tym temacie niektórzy za bardzo skupili się na fizycznym wyleczeniu osoby chorej (to oczywiście też jest bardzo ważne) ale powinniśmy się bardziej skupić na "psychicznym" bycie po takich przejściach.
Znam osoby które już nie potrafiły się podnieść po takim ciosie lub odpuszczały sobie w trakcie leczenia. Wychodzę z założenia że taka choroba może dotknąć każdego ale najważniejsze jest to żeby uwierzyć w to że się uda wyleczyć i przyjąć pomoc rodziny która będzie nas w spierać w najcięższych chwilach. Jeśli w pewnym stopniu odbiegłem od tematu to z góry przeraszam ...
_________________
Choć nasz los jest ciągiem etapów, których sensu nie potrafimy zrozumieć, to wiodą nas one ku naszej Legendzie i pozwalają nauczyć się tego, co jest konieczne do wypełnienia własnego przeznaczenia ~ Paulo Coelho
 

BartekTEO1908  

Wymiatacz


Wiek: 39

Do³±czy³: 16 Cze 2010

   

Wys³any: 2011-06-13, 23:29   

Isair napisa³/a:

Ja się przyzwyczajam do tego, że to jedno z popularniejszych imion śmierci



Stary, na raka są już lekarstwa, pomyśl o AIDS jak jajogłowi nie ruszą szybko głową, to albo wszyscy zdechniemy prze 40stką albo będziemy musieli wstąpić do zakonu jakiegoś.
_________________
Nie chcę iść do nieba! W piekle można spotkać ciekawszych ludzi
 

Darcia  

Pogromca postów



ImiÄ™: Daria

Wiek: 29

Do³±czy³a: 10 Sie 2009

Sk±d: Gdañsk

   

Wys³any: 2011-07-03, 18:36   

lukaszronaldo napisa³/a:

jak myślicie czy nowotwór może dotknąć was?


Tak, boję się tego okropnie, tym bardziej, że w zeszłym roku na raka niespodziewanie zmarł mój wujek.
_________________
Hey, believe me: our dreams really can come true!
 

Kogucik  

Stały User

Kogucik



ImiÄ™: Mateusz

Wiek: 28

Do³±czy³: 03 Lip 2011

Sk±d: Opole

   

Wys³any: 2011-07-03, 18:51   

rak to okropna choroba - podobnie jak Darci mi również umarł wujek z powodu raka - półtora tygodnia po diagnozie.

co najciekawsze, raka da się uleczyć - istnieje witamina, cyjanoamigdalina, która zawiera w swojej strukturze cząsteczkę cyjanowodoru (tego, którego używano w obozach koncentracyjnych jako Cyklon B), i pod wpływem kwasów żołądkowych ten cyjanowodór się uwalnia, zabijając jednak komórki patogenne, uszkodzone - czyli komórki rakowe.

z rakiem da się żyć i da się go wyleczyć, nigdy nie powinno się poddawać w trakcie leczenia, włosy odrosną. nowotwór niestety może dotknąć każdego, tym bardziej, że żyjemy w coraz bardziej zanieczyszczonym środowisku.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com