Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Przesuniêty przez: $karbówka | 2016-06-29, 20:52

Autor

Wiadomo¶æ

martucha1231  

Pogromca postów

:)



Wiek: 35

Do³±czy³a: 05 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-05-07, 11:49   

Zdecydowanie nie chcialabym, zeby moje malzenstwo bylo podobne do malzenstwa moich rodzicow. Dla mnie w zwiazku najwazniejsza jest milosc i wzajemne wsparcie, a w malzenstwie rodzicow tego nie ma. Chcialabym natomiast, zeby bylo podobne do malzenstwa moich dziadkow. Chcialabym tak jak oni przezyc ze soba ponad 50lat i nadal sie kochac i wspierac. Jednak zdaje sobie sprawe, ze czasem zycie toczy sie nie tak jak bysmy chcieli i dochodzi do rozwodu, jednak mimo wszystko nie boje sie malzenstwa.
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2010-05-07, 13:46   

Cytat:

Jak wyobrażacie sobie wasze małżeństwo?
Czy chcielibyście żeby np. wasze małżeństwo wyglądało tak jak waszych rodziców czy raczej chcecie żeby było całkiem inne?


To zależy.Myślę,że owszem chciałabym,by moje małżeństwo przypominało małżeństwo moich rodziców.Jednakże małżeństwo mojej mamy oraz mojego ojczyma.Nie widziałam jak dotąd równie udanego małżeństwa.Dziesięć lat żyli bez ślubu,pięć lat temu związali się formalnie.Nie przypominam sobie nawet,by kiedykolwiek dochodziło do większych kłótni,czy też kryzysów.Szczególnie podoba mi się to,że nadal się kochają.Wzajemnie szanują swoje aspiracje i pomagają nawzajem spełniać marzenia.Przede wszystkim to,że nie poddali się żadnym formom oraz zasadom,że nie przypominają typowego "polskiego" małżeństwa.Jeśli zaś chodzi o pierwsze małżeństwo mojej mamy.Trudno jest mi mówić o błędzie,ponieważ byłam wynikiem tego związku.Niemniej mam nadzieję,że nie przyjdzie mi nigdy do głowy związać się z powodu młodzieńczej miłości do rockersa.

Jak chciałabym,by wyglądało moje małżeństwo ? Przede wszystkim chciałabym,by było udane.By po mimo minionego czasu nie popadło w rutynę.Bym chciała być z tą osobą nie z przyzwyczajenia,lecz z miłości.
_________________
Drugs&hugs.
 

zielona  

Pogromca postów



ImiÄ™: Monika

Wiek: 30

Do³±czy³a: 18 Kwi 2009

   

Wys³any: 2010-05-07, 17:24   

Moje małżeństwo w żadnym wypadku nie może przypominać małżeństwa moich rodziców. To by oznaczało praktycznie, że by go nie było. W ogóle u mnie w rodzinie, kobiety ze strony mamy, babcia, prababcia, kompletnie nie miały szczęścia do facetów. Po stronie taty - małżeństwa udane.
Moje małżeństwo mogłoby więc przypominać małżeństwo moich dziadków, rodziców taty. Jedno z najbardziej udanych w rodzinie.
Kiedy już wyjdę za mąż, chciałabym już na zawsze, aż nas śmierć rozłączy. Chciałabym by moje małżeństwo było udane po 10 latach od ślubu, po 20, 50, i wciąż tak samo fantastyczne i pełne gorącej miłości.
 

diego  

Pogromca postów



Wiek: 33

Do³±czy³: 29 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-05-07, 17:34   

Jak już wezmę kiedyś ślub to chciałbym, żeby to była moja ostatnia tego typu decyzja.
Wiadomo jak każdy chciałbym, żeby to było wspólne kroczenie przez życie. Chciałbym mieć trojkę dzieci i mieć żonę, która potrafiłaby doskonale zająć się domem i wychować dzieci. Wiadomo, że najważniejsza w małżeństwie jest miłość. Do tego ważny jest wzajemny szacunek i pomoc. Kłótnie są raczej nieuniknione (tym bardziej ze mną) więc chciałbym by nie przynosiły one jakiś bardzo negatywnych skutków, a wręcz przeciwnie, że mnie i moją partnerkę wzmacniały w byciu razem.

Moi rodzice są dość udanym małżeństwem i myślę, że dotrwać w takiej miłości tak długi czas byłoby pięknie.
_________________
"I know what I want, I say what I want and no one can take it away"

Każdy wie co ten sport dla nas znaczy, w naszym mieście- my dzielni Krzyżacy.
Wiesław Jaguś - legenda na zawsze
 

kaszczyca  

Wymiatacz

półmetek.



ImiÄ™: kasia

Wiek: 30

Do³±czy³a: 06 Mar 2010

Sk±d: M.

   

Wys³any: 2010-05-07, 17:51   

mam poważne wątpliwości co do tego,żebym znalazła kogokolwiek z kim mogłabym się związać.

małżeństwo mnie raczej nie czeka.
_________________
Jestem kobietą. Nie muszę być zdecydowana.


,,A z tą miłością jest tak, jak z wizytą u dentysty"-H.
 

madeline134  

Moderator



Wiek: 29

Do³±czy³a: 14 Pa¼ 2009

Sk±d: ¦l±sk/Krk

   

Wys³any: 2010-05-07, 17:57   

kaszczyca napisa³/a:

mam poważne wątpliwości co do tego,żebym znalazła kogokolwiek z kim mogłabym się związać.

małżeństwo mnie raczej nie czeka.


Zmienisz jeszcze zdanie z biegiem czasu i na pewno spotkasz kogoś z kim będziesz chciała się związać. ;)
_________________
There is nothing to fear but fear itself.
 

Darcia  

Pogromca postów



ImiÄ™: Daria

Wiek: 29

Do³±czy³a: 10 Sie 2009

Sk±d: Gdañsk

   

Wys³any: 2010-05-07, 19:27   Re: MałżeÅ„stwo

Lena_no napisa³/a:

Jak wyobrażacie sobie wasze małżeństwo?


No właśnie nie wyobrażam sobie czegoś takiego, jak moje małżeństwo. Uważam to jak na razie za zbędną formalność, ale też doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że z wiekiem mogę zmienić swoje poglądy.

Lena_no napisa³/a:

Czy chcielibyście żeby np. wasze małżeństwo wyglądało tak jak waszych rodziców czy raczej chcecie żeby było całkiem inne?


Patrz wyżej i wysnuj wnioski. Nie zastanawiałam się nad tym, nie myślę o tym.
_________________
Hey, believe me: our dreams really can come true!
 

wronka  

Mega wymiatacz



ImiÄ™: Lena

Wiek: 31

Do³±czy³a: 04 Kwi 2009

   

Wys³any: 2010-05-09, 15:08   

Chiałabym, a by w moim małżeństwie zawsze było dużo miłości. Po 10, 30, czy 50 latach. Nie chcę, zeby fajnie było tylko do czasu, kiedy urodzi się dizecko, a później to już zwykły schemat - praca, dom, praca, dom - zero miłości. Chciałabym, abyśmy zawsze mogli na sobie polegać i wspierać się.
_________________
¯aden dzień sie nie powtórzy,
Nie ma dwóch podobnych nocy,
Dwóch tych samych pocałunków,
Dwóch jednakich spojrzeń w oczy.
 

shesatanek  

Mega wymiatacz

O N A



ImiÄ™: Adolfa

Wiek: 59

Do³±czy³a: 01 Kwi 2010

   

Wys³any: 2010-05-09, 16:08   

ojjj, nie zamierzam wychodzić za mąż. To nie dla mnie. Myślę, że szybko by się to skończyło .
_________________
www.top-radio.info kanał Rock Zapraszam
 

in30seconds  

Stały User

.



ImiÄ™: Ada

Wiek: 31

Do³±czy³a: 05 Maj 2010

   

Wys³any: 2010-05-11, 16:01   

Nie wyobrażam sobie,że w ogóle wychodzę za mąż. Małżeństwo moich rodziców jest na prawdę świetne,ale ja nie czuję,że mogłabym być dobra dla swojego męża ani On dla mnie.
_________________
"Mądrość wszędzie ma daleko, głupota wszędzie ma blisko; mądrość - tylko czasem dociera, głupota - zawsze."
 

cappuccino  

VIP



ImiÄ™: Mama Madzia

Wiek: 36

Do³±czy³a: 04 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2010-05-11, 17:50   

Cytat:

Jak wyobrażacie sobie wasze małżeństwo?
Czy chcielibyście żeby np. wasze małżeństwo wyglądało tak jak waszych rodziców czy raczej chcecie żeby było całkiem inne?



Wychodzę za mąż za rok i nie mogę się doczekać ;) . Moje wyobrażenia są różne, jednak bez wielkiego patosu - będą i łzy i radości, wieczory zapchane pracą ale i takie z relaksem, moje przypalone kotlety, jego źle naprawiony kran co nadal przecieka, rzypadkowie wybrzuszenie na pierwszy raz w życiu położonej tapecie. Wszystko co znane jak jedzenie śniadaniea będzie nagle niezwykle nowe w tej swojej starości, bo będę zasiadać do stołu jako żona, nie jako córka czy siostra.
Nie obawiam się o Nasze Uczucia więc jestem pogodna :-) . I szczęśliwa, to najważniejsze.

I nie chciałabym, żeby moje małżeństwo wyglądało jak rodziców, ani jak dziadków, ani jak przyszłych teściów - mimo, iż to wspaniałe małżeństwa!
Chce żeby to było tylko nasze małżeństwo, na niczyj wzór :-) .
_________________


http://mama24na7.blog.pl/
 

Rem  

Stały User



Do³±czy³a: 07 Maj 2010

   

Wys³any: 2010-05-11, 18:05   

Ja na pewno nie chce, aby moje małżeństwo wyglądało jak mojej mamy.. No, ale cóż. Po prostu postaram się nie popełniać podobnych błędów.. Chce być jedynie szczęśliwa i uszczęśliwiać ukochanego.... :)
 

ojzu  

Pogromca postów

.|.



Imię: Lesław

Do³±czy³: 05 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-05-11, 20:04   Re: MałżeÅ„stwo

Lena_no napisa³/a:

(...)

Ja np. wiem, że nię bede popełniać tych samych błędów, które popełniają moi rodzice.

Każdy sobie to zakłada i potrafi to jasno stwierdzić, lecz praktyka często bywa zupełnie inna. Przez lata dzieciństwo czy chcemy czy nie, nabieramy wzorców od naszych rodziców, zatem być może nawet bardzo głęboko drzemią one w naszej podświadomości. Wiem z doświadczenia, że aktywują się podczas chwili krytycznych.
_________________
You are not in the sudoers file. This incident will be reported.
 

AnioÅ‚ek^^  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 05 Lip 2010

   

Wys³any: 2010-12-27, 20:55   

Nie mam pojęcia jak być może będzie wyglądało moje małżeństwo, ale na pewno nie chciałabym, żeby było tak jak u moich rodziców.
Chciałabym mieć 2 dzieci, żeby było zawsze wesoło. Chcę mieć kochającego nad życie męża!
_________________
Jęczeć nad minionym nieszczęściem to najlepszy sposób, by przyciągnąć inne.
 

metalmummy  

Junior Admin

MATKA



ImiÄ™: Karolina Magdalena

Wiek: 32

Do³±czy³a: 28 Gru 2010

   

Wys³any: 2010-12-29, 18:24   

Chociaż moi rodzice kłócą się często, są ze sobą 35 lat. Mają za sobą wiele wspólnych tragedii jak i radości.
Chciałabym żeby moje małżeństwo, pod względem wytrwałości i tolerancji było podobne do małżeństwa moich rodziców.
Natomiast, powracając do realiów, mój charakter nie przewiduje kompromisu trwającego ok.40 lat, więc jestem człowiekiem niezdolnym do... jak to się mówi... zamążpójścia.
_________________
przestrzegaj regulaminu młody człowieku.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com