Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

zulapogozelska  

User



Do³±czy³a: 28 Lip 2011

   

Wys³any: 2011-12-05, 16:27   Mam dość wampirów! Córka żywioÅ‚u Leigh Fallon

Kiedy pojawił się pierwszy tom Zmierzchu, byłam wręcz zauroczona. Oczywiście zdawałam sobie sprawę z tego, że to romansidło, że bajka dla dużych dziewczynek. Jednak znakomicie się czytało i oddawało marzeniom. Taka chyba jest funkcja paranormal romansu. Ale kiedy wszyscy (wszystkie?) autorzy zaczęli pisać o wampirach, temat mi obrzydł z kretesem. Dlatego z radością sięgnęłam po Córkę żywiołów L. Fallon, bo to znowu bajka dla dorosłych, ale już bez tych paskudnych krwiopijców :D. Czy Wam też już się przejadły wampiry?

cz.obr.jpeg

Plik ¶ci±gniêto 3103 raz(y) 12 KB

 

Darcia  

Pogromca postów



ImiÄ™: Daria

Wiek: 29

Do³±czy³a: 10 Sie 2009

Sk±d: Gdañsk

   

Wys³any: 2011-12-05, 16:28   

zulapogozelska napisa³/a:

Czy Wam też już się przejadły wampiry?


Dokładnie, zresztą jak cała fantastyka, mam jej już potąd! Wszędzie tylko fantastyka, głównie z wampirami właśnie, czasem mam wrażenie, że w księgarni nic innego nie dostanę.
_________________
Hey, believe me: our dreams really can come true!
 

rumianek

User


Do³±czy³: 01 Wrz 2011

   

Wys³any: 2011-12-05, 16:31   

O,nie, fantastyka to coś znacznie szerszego niż romans z wampirem w tle. Przeczytaj sobie np. Achaję Andrzeja Ziemiańskiego. Zero romansowych dyrdymałek.
 

wegrrrry  

Mega wymiatacz

paranoid



ImiÄ™: Diana

Do³±czy³a: 07 Pa¼ 2011

   

Wys³any: 2011-12-05, 16:50   

Zazwyczaj takie z wampirami zaliczają się do pseudo-fantastyki. Dwoją się i twoją od czasów Zmierzchu, bo jest na nie moda. Fantastycznych bohaterów i ich światów jest natomiast o wiele, wiele więcej.
Rzygam właśnie takimi pseudo-wampirami, które są tak słodkie w całej swojej miłości, że aż wymiociny nabierają kolorów tęczy. Co innego już jest z Kronikami Wampirów chociażby, zupełnie inny rodzaj wampirów, taki jest jak najbardziej okej.
_________________
Go away go away
You fill my headspace
With evil thoughts unkind
 

Everthus  

Pogromca postów



Wiek: 34

Do³±czy³: 18 Gru 2010

   

Wys³any: 2011-12-05, 19:40   

rumianek napisa³/a:

Przeczytaj sobie np. Achaję Andrzeja Ziemiańskiego. Zero romansowych dyrdymałek.


Albo wiedźmina. Czy Pratchetta.

Cytat:

Zazwyczaj takie z wampirami zaliczajÄ… siÄ™ do pseudo-fantastyki.


Wypraszam sobie. To takie udziwniane ramanse.

Z filmów o wampirach polecam królową potępionych, czy underworlda/blade'a. Jak najbardziej da się obejrzeć. A zmierzchy, księżyce, poranki i południa... cóż, ktoś to czyta, to nadal się będą mnożyć.
_________________
lol
 

QukuÅ‚ka  

Pogromca postów

'taka katarynka'



Wiek: 32

Do³±czy³a: 21 Mar 2010

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2011-12-05, 21:30   

Everthus napisa³/a:

Albo wiedźmina. Czy Pratchetta.


My sweet love <3 DopisujÄ™ do tego TrylogiÄ™ HusyckÄ… <3

Ja rzygałam wampirami już po hellsingu. fajny klimat, ale nie ogarniałam o czym to - zbyt abstrakcyjne, brak spójności fabuły. Jakby ktoś miał fajny pomysł, ale nie wiedział, jak to zrealizować i z czym to zjeść.
Jakoś nigdy nie kręciły mnie wampirze klimaty. Wolałam klimaty średniowieczne, słowiańskie wierzenia, poganie i rycerstwo, guślarstwo i smoki :D
 

babula

Stały User



Do³±czy³: 10 Kwi 2011

   

Wys³any: 2011-12-05, 22:07   

Qukułko- wyjęłaś mi to z ust :-D .
 

zulapogozelska  

User



Do³±czy³a: 28 Lip 2011

   

Wys³any: 2011-12-06, 18:18   

Ale zobaczcie co się w ogóle sprzedaje: marzenia o nadzwyczajnej, wiecznej miłości. Harlequiny, Zmierzchy. Muszą spełnić tylko parę warunków by (niestety) dziewczyny z obłędem w oczach wyrywały je sobie z rąk.
 

rumianek

User


Do³±czy³: 01 Wrz 2011

   

Wys³any: 2011-12-06, 20:49   

Ja mam wrażenie, że dziewczynkom od najmłodszych lat robi się wodę z mózgów. Najpierw bajkami kończącymi się: i żyli długo i szczęśliwie, a potem romansidłami. Może dzięki temu zakodowaniu jesteśmy łatwiej sterowalne?
 

Behemoth  

Mega wymiatacz

Pazurzasty



Do³±czy³: 27 Lip 2011

   

Wys³any: 2011-12-06, 23:12   

Ja nie mam z tym problemu, bo jedynym wampirem, którego akceptuję, jest Barlow z Miasteczka Salem Stephena Kinga. A Zmierzch sobie bardzo cenię - on mi pokazał, jak nie należy pisać :-) .
Jeśli zaś chodzi o wysyp wampirów w literaturze - cóż, skoro jest koniunktura...
Zawsze można znaleźć coś innego ;) .
_________________
Mój nickname w żaden sposób nie wiąże się z mocno umalowaną kapelą metalową. Wiąże się z czarnym, tłustym kotem.

Bierz, co chcesz, potem płać i płacz.
 

babula

Stały User



Do³±czy³: 10 Kwi 2011

   

Wys³any: 2011-12-07, 00:40   

rumianek napisa³/a:

Ja mam wrażenie, że dziewczynkom od najmłodszych lat robi się wodę z mózgów. Najpierw bajkami kończącymi się: i żyli długo i szczęśliwie, a potem romansidłami. Może dzięki temu zakodowaniu jesteśmy łatwiej sterowalne?


Zgadzam się. Wmawia się nam , że jesteśmy księżniczkami w bajkach a w rzeczywistości chłopcy sa księżniczkami. O które należy dbać i kochać, by przypadkiem sobie nie poszły do innej służącej....
 

zulapogozelska  

User



Do³±czy³a: 28 Lip 2011

   

Wys³any: 2011-12-07, 18:11   

A niech idÄ…... to nie te czasy...
 

merimi

User



Do³±czy³: 08 Kwi 2011

   

Wys³any: 2011-12-08, 13:02   

Historie o wampirach są bardzo różne - zarówno powieści jak i filmy mogą być złe i dobre.
Zmierzch jest czymś na dramatycznym poziomie, czymś, czego czytać nie należy, ale już Kroniki wampirów Anne Rice ze słynnym Wywiadem z wampirem są już dużo lepsze. I dalej Dracula Brama Stockkera to absolutna klasyka, a niektóre z ekranizacji są rewelacyjne, np. Nosferatu wampir Wernera Herzoga, Dracula Farncisa Forda Coppoli (z fantastyczną obsadą) czy Cień wampira z Malkovichem. No i True blood - serial jest świetnym pastiszem właściwie wszystkiego.

A czy dziewczynom robi się wodę z mózgów? Jak dla mnie, same sobie to robią.
_________________

 

rumianek

User


Do³±czy³: 01 Wrz 2011

   

Wys³any: 2011-12-08, 16:26   

merimi napisa³/a:

No i True blood - serial jest świetnym pastiszem właściwie wszystkiego.


I tu już słysze westchnienia: ach ten Eryk... Mimo że, tak jak mówisz, to pastisz, dziewczyny widzą tylko pięknego (?) wampira.
 

zulapogozelska  

User



Do³±czy³a: 28 Lip 2011

   

Wys³any: 2011-12-08, 16:31   

Merimi, najpierw to im się robi, a potem zmiany w mózgu są już za daleko posunięte i do szarych komórek docierają jedynie te treści, które mieszczą się w przyswajalnym kanonie. Indoktrynacja jak nic.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com