Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj si!

Zapomniae hasa?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise



Imię: Łukasz

Wiek: 30

Doczy: 07 Sty 2010

   

Wysany: 2010-11-22, 18:35   

FantaSy1 napisa/a:

''Tak. Ale rozmawiamy o marihuanie, nie o uzależnieniu od internetu''


Zauważ jednak, że ja nie porównuję tego, jak bardzo są niebezpieczne. Ja porównuję to, w jaki sposób się ono objawia.

FantaSy1 napisa/a:

no chyba nie bardzo .. Pijanego może i uda ci sie odróznić, bo z alkoholem mamy doczynienia od najmłodszych lat ..
Człowieka upalonego(bo nie nazwę go ćpunem) tez można łatwo rozpoznac wystarczy mieć z tym odczynienia na codzień.


Owszem, ale jednak wiele osób nie ma do czynienia z naćpanymi osobami na co dzień.

FantaSy1 napisa/a:

Ale nie byłabym tego pewna czy rozpoznałbyś każdego człowieka który sobie wypił ..


Takiego, który może być dla siebie lub otoczenia niebezpieczny z powodu upicia, najpewniej dałoby się rozpoznać.
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Doczya: 10 Kwi 2010

   

Wysany: 2010-11-22, 18:54   

Cytat:

Damn, mam nadzieję, że tylko udajesz i nie jesteś aż tak bardzo durna.



Boże, co za ludzie... Nie potrafią normalnie przeprowadzić dyskusji. Ja się domagam wyjaśnień i zostaję zbyta czyimś prostactwem? Dziękuję. I jeszcze ucieka, naprawdę uważa że powiedział wszystko co wiedział, po prostu gratuluję.


Cytat:

weź skończ te żałosną gadke, bo mnie sraka bierze jak to czytam..



Dobrze, kochani. Ale poszerzmy nieco zasób słownictwa, bo obojętnie jakie kto ma zdanie to już schodzi na jakąś dziecinną kłótnię. Nie dociekam ile masz lat. Zajmę się czymś innym.

Cytat:

Ale nie byłabym tego pewna czy rozpoznałbyś każdego człowieka który sobie wypił ..



Właściwie to jakie to ma znaczenie? Skoro nie widać, że pił, to chyba jeszcze nie jest z nim tak źle?

Cytat:

Nawet, jeśli trwale sama z siebie nikogo nie uszkodzi, to chociażby problemy z pamięcią mogą spowodować np. przedawkowanie lekarstwa( nie wiem, czy są jakiekolwiek skutki uboczne mieszania THC i leków).



Podajesz przykład pośredniej konsekwencji zażywania THC. Nie jest ona zbyt istotna ponieważ, jak sam napisałeś, MO¯E wystąpić, a NIE MUSI. Jest wiele innych rzeczy nawet nie uznawanych za narkotyki, które niestety psują życie. Normalny człowiek popalający marihuanę nie powinien dopuścić do uzależnienia psychicznego, mając na uwadze, że THC uzależnia szybciej niż alkohol (wolniej od nikotyny).

Cytat:

Bezpośrednio Ci nie zaszkodzi, to logiczne. Ale może uzależnić Cię emocjonalnie. Osoby bardziej podatne na działanie THC mogą zrobić coś, czego NIGDY bez jego udziału by nie zrobiły.



Jest to stwierdzenie nie do obalenia, niestety znowu sam fakt palenia nie ma wiele do rzeczy. Każdy powinien wiedzieć po ilu dawkach zaczyna mu odwalać, jak na nie reaguje, inaczej pali na własną odpowiedzialność. Może robię to wbrew sobie, lecz tu również wypada porównać to do alkoholu - jest wiele osób, które w ogóle nie powinny się tego tykać, bo są pijani po jednym kufelku. Ich strata, że tak powiem.

Cytat:

Historia to osądzi. Wierz mi jednak, że wódka niszczy fizycznie, więc być może medycyna będzie kiedyś w stanie przynajmniej część tych zmian cofnąć. Marihuana nie rusza człowieka fizycznie, ona ATAKUJE bezpośrednio psychikę, omijając mózg jako ORGAN.



Nie jestem tego taka pewna. Alkohol jednak wpływa znacząco na psychikę a RÓWNIE¯ na ciało. Marihuana ma ograniczony wpływ na ciało a porównywalny (odmienny) na psychikę. I znowu zależy to od konkretnej osoby. Przy alkoholu znam osobę która miała na tyle mocną głowę że nigdy w życiu nie widziałam zewnętrznych oznak jej "upicia", a niestety często się "upijała" gdyż leczenie hepatologiczne trwało bardzo długo. Z kolei inni nieraz, jak niektórzy widzą na ulicach, bardzo szybko wysiadają psychicznie. Dużo się naoglądałam osób pod wpływem alkoholu i wielu pod wpływem marihuany i niestety zależność pomiędzy nimi nie jest jednoznaczna. Po co ja to piszę...
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

FantaSy1

Wymiatacz



Doczy: 09 Gru 2009

   

Wysany: 2010-11-22, 21:24   

Szej-Hulud napisa/a:

Takiego, który może być dla siebie lub otoczenia niebezpieczny z powodu upicia, najpewniej dałoby się rozpoznać.


biorąc pod uwage, że zachowanie agresywności pod wpływem marihuany jest znikome to ok ; ]

Szej-Hulud napisa/a:

Zauważ jednak, że ja nie porównuję tego, jak bardzo są niebezpieczne. Ja porównuję to, w jaki sposób się ono objawia.


no ty w jaki sposób sie objawia, a ja jak bardzo niebezpieczne . To róznica? i to i to odbiega od tematu..
masz argumenty 13latka .. az nie chce mi sie wierzyć, że masz 16 lat.

Cytat:

Owszem, ale jednak wiele osób nie ma do czynienia z naćpanymi osobami na co dzień.


gdyby była legalna to byśmy mieli taki sam kontakt jak i z alkoholem..

a teraz poprosze Cię podaj mi jakis przypadek, że ojciec pobił zone i dzieci po marihuanie ? Znasz? Wymien ..
a teraz mi podaj po alkoholu .. Znasz ? ja bardzo dużo ..Widzę co to robi z ludźmi . A jednak jest legalne mimo, że niszczy , bardzo niszczy -zdrowie i trzeźwe spojrzenie na świat ..




Damn napisa/a:

Cytat:
Nawet, jeśli trwale sama z siebie nikogo nie uszkodzi, to chociażby problemy z pamięcią mogą spowodować np. przedawkowanie lekarstwa( nie wiem, czy są jakiekolwiek skutki uboczne mieszania THC i leków).


Podajesz przykład pośredniej konsekwencji zażywania THC. Nie jest ona zbyt istotna ponieważ, jak sam napisałeś, MO¯E wystąpić, a NIE MUSI. Jest wiele innych rzeczy nawet nie uznawanych za narkotyki, które niestety psują życie. Normalny człowiek popalający marihuanę nie powinien dopuścić do uzależnienia psychicznego, mając na uwadze, że THC uzależnia szybciej niż alkohol (wolniej od nikotyny).


oj, no może miec problemy z pamięcią, ale no nie mierzmy wszystkich taka sama miara.. ktoś kto zażywa sobie marihuane od czasu do czasu nie musi od razu mieć z tym kłopotów.
tak samo jak osoba pijąca alkohol co jakiś czas nie musi mieć od razu problemów z wątrobą ..
Wiele osób porównuje palaczy zielska do ćpunów z dworca..
tak samo jak osoby uzależnione od alko do meneli z parku ..
Mylne pojęcie..
 

Andrzej Pasikoń  

Stały User

El Zarobasso



Doczy: 18 Pa 2010

Skd: te cyce, dziewice?

   

Wysany: 2010-11-22, 22:08   

Marihuana jest szkodliwa.
 

pablopavo  

Hiper wymiatacz


Wiek: 33

Doczy: 28 Sie 2010

   

Wysany: 2010-11-22, 22:23   

Andrzej Pasikoń napisa/a:

Marihuana jest szkodliwa.


Normalnie wszedłbym w dyskusję, ale jak zobaczyłem kto napisał tego posta, to mi się odechciało.
 

Orsonek  

Wymiatacz


Wiek: 27

Doczy: 23 Kwi 2010

   

Wysany: 2010-11-22, 22:49   

cze. Mam pytanko czy cena 40zł/1g nie jest mocno zawyżona, bo jestem kompletnie niekumaty. Jak jest przy "pierwszym razie"? Ja nigdy nie jarałem, ale w najbliższym czasie (pewnie ten tydzień) spróbuję. Czy 1 lufka/2 dni to jeszcze jakaś normalna sprawa? Czy lepiej rzadziej?
 

NietajemniczyZnajomy  

Hiper wymiatacz

pustyni.



Doczy: 14 Lip 2010

   

Wysany: 2010-11-22, 23:15   

Szej-Hulud napisa/a:

Owszem, ale jednak wiele osób nie ma do czynienia z naćpanymi osobami na co dzień.


Oj uwierz mi że spotykasz często 'naćpanych ludzi'. Choć nie zdajesz sobie z tego sprawy.

Nie chciało mi się czytać waszych naukowych i jakże przemądrych postów.

Ale tak. Jeśli chodzi o zachowanie.. Jeśli jest większe picie, zawsze ktoś sobie da w mordę. Zawsze trzeba kogoś trzymać, odciągać. Jeśli palenie, każdy się śmieje, nikomu bójka w głowie i ogólnie jest przyjemnie.

Orsonek napisa/a:

cze. Mam pytanko czy cena 40zł/1g nie jest mocno zawyżona, bo jestem kompletnie niekumaty. Jak jest przy "pierwszym razie"? Ja nigdy nie jarałem, ale w najbliższym czasie (pewnie ten tydzień) spróbuję. Czy 1 lufka/2 dni to jeszcze jakaś normalna sprawa? Czy lepiej rzadziej?


W moich stronach za 50zł, masz 2,5g. Także tutaj cena trochę wysoka. Przy pierwszym razie nie będzie raczej konkretnej fazy. Bardzo prawdopodobnie że nic nie poczujesz. Dopiero po paru paleniach zaczniesz coś czuć ;PP
_________________
Your Game Tools
Your Hacks Forum
 

Andrzej Pasikoń  

Stały User

El Zarobasso



Doczy: 18 Pa 2010

Skd: te cyce, dziewice?

   

Wysany: 2010-11-23, 07:05   

Niestety, ale to, że marihuana jest szkodliwa to całkowita prawda. Później mogę podrzucić kilka linków, porządnych źródeł wiedzy, nie takich jak wikipedia i różne amatorskie strony. Palenie suszu konopi powoduje zmiany w DNA, pogarsza pamięć itp, więc się pilnujcie.
 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise



Imię: Łukasz

Wiek: 30

Doczy: 07 Sty 2010

   

Wysany: 2010-11-23, 08:23   

FantaSy1 napisa/a:

biorąc pod uwage, że zachowanie agresywności pod wpływem marihuany jest znikome to ok ; ]


Nie myślałem o agresji.

FantaSy1 napisa/a:

no ty w jaki sposób sie objawia, a ja jak bardzo niebezpieczne . To róznica? i to i to odbiega od tematu..
masz argumenty 13latka .. az nie chce mi sie wierzyć, że masz 16 lat.


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Pojechałeś mi jak Nowaczyński Tuwimowi.
Nie, nie na odwrót.

FantaSy1 napisa/a:

gdyby była legalna to byśmy mieli taki sam kontakt jak i z alkoholem..


Ale nie jest.

FantaSy1 napisa/a:

a teraz poprosze Cię podaj mi jakis przypadek, że ojciec pobił zone i dzieci po marihuanie ? Znasz? Wymien ..
a teraz mi podaj po alkoholu .. Znasz ? ja bardzo dużo ..Widzę co to robi z ludźmi . A jednak jest legalne mimo, że niszczy , bardzo niszczy -zdrowie i trzeźwe spojrzenie na świat ..


Gwoli ścisłości- pijany mąż nie bije żony tylko dlatego, że jest pijany.

FantaSy1 napisa/a:

oj, no może miec problemy z pamięcią, ale no nie mierzmy wszystkich taka sama miara.. ktoś kto zażywa sobie marihuane od czasu do czasu nie musi od razu mieć z tym kłopotów.


Właśnie zasugerowałeś, że powoduje trwałe uszkodzenia.

NietajemniczyZnajomy napisa/a:

Oj uwierz mi że spotykasz często 'naćpanych ludzi'. Choć nie zdajesz sobie z tego sprawy.


To tylko kolejny dowód na to, że "laik" nie jest w stanie rozpoznać naćpanego delikwenta.

NietajemniczyZnajomy napisa/a:

Jeśli jest większe picie, zawsze ktoś sobie da w mordę. Zawsze trzeba kogoś trzymać, odciągać. Jeśli palenie, każdy się śmieje, nikomu bójka w głowie i ogólnie jest przyjemnie.


W przypadku picia wszystko zależy od osoby. W przypadku THC zapewne jest podobnie.
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

viphouse  

Hiper wymiatacz


Doczy: 14 Cze 2009

   

Wysany: 2010-11-23, 08:53   

Wy się kłućcie a ja sobie nabije pajeczke! :-D
 

pablopavo  

Hiper wymiatacz


Wiek: 33

Doczy: 28 Sie 2010

   

Wysany: 2010-11-23, 10:18   

Szej-Hulud napisa/a:


W przypadku picia wszystko zależy od osoby. W przypadku THC zapewne jest podobnie.


Po części być może masz rację, ale !!!- po alkoholu puszczają wszystkie hamulce. Człowiek z natury agresywny po alkoholu będzie jeszcze bardziej agresywny. Ale znam ludzi, spokojnych, którzy po wódce zmieniali się nie do poznania. A co do przykładu rozbijania rodzin przez ojców pijaków- jak wytumaczysz fakt, że w większości przypadków na trzeźwo są to normalni faceci, ale jak wracają po gorzale biją żonę bo zupa była za słona? agresja to jedna sprawa a druga- wypadki samochodowe. Ile jest akcji reklamowych, jakichś kampani, a pijani kierowcy co roku ( i to setki tysięcy) będą zabijali się na droigach, a przy okazji niewinne osoby. Po gandzi można jeździć samochodem, również znam takie osoby.
Nie wiem czy paliłeś marihuanę kiedyś czy nie, ale uwierz, że po ganji nikomu nie przyjdzie na myśl bić przechodniów, demolować przystanki itp. Tak robią tylko ludzie naćpani albo pijani. Ale napewno nie upaleni.
Przez takich ludzi jak Ty żyjemy w 3 świecie.
http://pl.wikipedia.org/w...=20100722165001
Legalność posiadania niewielkich ilości marihuany:

(Zasadniczo) legalne

Nie karane

Nielegalne, ale tolerowane

Karane

Prawdopodobnie nielegalne

Brak danych
W Szwajcarii jest zróżnicowanie wśród kantonów

wszędzie poszli po rozum do głowy. U nas tymczasem ściga się nie dealerów, tylko tych co lubią sobie czasem przykopcić bucha. I za posiadanie !!!, nie noża, pistoletu czy maczety tylko nikomu nie szkodzącej roślinki idzie się siedzieć! !!! w jakim ja żyje państwie
 

Andrzej Pasikoń  

Stały User

El Zarobasso



Doczy: 18 Pa 2010

Skd: te cyce, dziewice?

   

Wysany: 2010-11-23, 14:57   

Palą to, a nawet nie wiedzą jakie spustoszenie owy narkotyk powoduje w ich organizmach, edukujcie się ludzie, edukujcie.
 

FantaSy1

Wymiatacz



Doczy: 09 Gru 2009

   

Wysany: 2010-11-23, 16:29   

pablopavo napisa/a:

Nie wiem czy paliłeś marihuanę kiedyś czy nie, ale uwierz, że po ganji nikomu nie przyjdzie na myśl bić przechodniów, demolować przystanki itp.


Nie palił, dlatego nie wie .. bo gdyby zapalił ( nie namawiam) to by jednoznacznie stwierdził, że bójki i inne głupstwa po paleniu nie sa w głowie po grubszym paleniu nie ma się na to siły lub zwyczajnie ochoty ..

Szej-Hulud napisa/a:

Takiego, który może być dla siebie lub otoczenia niebezpieczny z powodu upicia, najpewniej dałoby się rozpoznać.


Szej-Hulud napisa/a:

Nie myślałem o agresji.


hm.. gubisz się w słowach czy mi sie tylko wydaje ? :>

Szej-Hulud napisa/a:

Gwoli ścisłości- pijany mąż nie bije żony tylko dlatego, że jest pijany.


hahahahah a dlaczego ?

[ Dodano: 2010-11-23, 16:32 ]

NietajemniczyZnajomy napisa/a:

Przy pierwszym razie nie będzie raczej konkretnej fazy. Bardzo prawdopodobnie że nic nie poczujesz. Dopiero po paru paleniach zaczniesz coś czuć ;PP


nie koniecznie..ja poczułam od razu. Jak sie umie dobrze zaciągać to porobi :)
po jednej lufce było ok.

Orsonek napisa/a:

cze. Mam pytanko czy cena 40zł/1g nie jest mocno zawyżona, bo jestem kompletnie niekumaty. Jak jest przy "pierwszym razie"?


zalezy. W mieście raczej do 30zł u mnie na wsi 30zł jest za połówke a za sztuke 60zł .. ;p
niezły interes mozna tam kręcić : D
 

NietajemniczyZnajomy  

Hiper wymiatacz

pustyni.



Doczy: 14 Lip 2010

   

Wysany: 2010-11-23, 16:41   

FantaSy1 napisa/a:

nie koniecznie..ja poczułam od razu. Jak sie umie dobrze zaciągać to porobi :)
po jednej lufce było ok.


sprawa indywidualna ;) Ja nie poczułem nic za pierwszym. I dużo znajomych także;)
_________________
Your Game Tools
Your Hacks Forum
 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise



Imię: Łukasz

Wiek: 30

Doczy: 07 Sty 2010

   

Wysany: 2010-11-23, 17:25   

FantaSy1 napisa/a:

hm.. gubisz się w słowach czy mi sie tylko wydaje ? :>


Jeśli uważasz, że bycie niebezpiecznym dla siebie lub otoczenia objawia się TYLKO przez agresję, to bardzo mi z tego powodu przykro.

FantaSy1 napisa/a:

hahahahah a dlaczego ?


Inaczej. Czy każdy pijany mąż bije swoją żonę?
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

Forum modzieowe e-Mlodzi.com