Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Alternatywny  

Mega wymiatacz



Wiek: 28

Do³±czy³: 21 Lut 2013

   

Wys³any: 2014-07-20, 20:27   Matematyka czy Logistyka?

Sytuacja jest nastepujaca. Mam do wyboru politechnike lubelska, kierunek: matematyka oraz UMCS, kierunek: logistyka. Ktory z tych kierunkow przyda mi sie bardziej na rynku pracy? Rozmawiajac z ludzmi po matematyce dowiedzialem sie, ze po samej matmie moge probowac wkrecic sie do policji/wojska jako analityk itp. i mi to odpowiada, ale jakie sa realne szanse na taka prace? I jezeli nie policja/wojsko - szkoly nie chcialbym - to co wtedy? Oraz co po logistyce? Praca w korpo?

Dodam jeszcze, ze papiery na matme juz zlozylem. Termin skladania na logistyke mija w ten wtorek (20.07). Czekam na rzeczowe odpowiedzi, bez gadania, ze kazde studia sa dobre i po kazdych, gdy ma sie tylko checi, mozna znalezc dobra prace. Chce sie dowiedziec, po ktorych bede mial choc troche latwiej.
_________________
wygrywam zycie, nie pytaj jak leci
 

Olek_CK  

Wymiatacz


ImiÄ™: Olek

Wiek: 28

Do³±czy³: 20 Lis 2013

Sk±d: Kielce

   

Wys³any: 2014-07-20, 22:19   

Generalnie wydaje mi się, że po logistyce będzie o wiele łatwiej. Sam złożyłem papiery na ten właśnie kierunek. Jak masz szczęście albo dobre plecy to jako logistyk do straży/wojska itp się załapiesz a i praca dość stabilna. Jeśli nie masz wujka komendanta zawsze pozostaje praca w transporcie jako spedytor albo dajmy na to planer na terminalu/magazynie/centrum dystrybucji. Tutaj możliwości jest więcej. Poza tym czytałem swego czasu że logistyka jako studia jest o wiele lepsza niż sam transport/spedycja bo jest to większy krąg. A po matmie? Jakoś nie wydaje mi się to kierunek w którym łatwo znajdziesz pracę. :)
_________________
"Nigdy nie trać nawet chwili na myślenie o kimś, kogo nie lubisz." - gen. D. Eisenhower
 

Akeyo20  

Pogromca postów



Wiek: 31

Do³±czy³: 16 Cze 2010

   

Wys³any: 2014-07-20, 22:26   

Na pewno logistyka jest łatwiejsza do ukończenia. Znajomy na tym siedzi i mówi, że idzie mu całkiem łatwo. Równorzędnie studiuje informatykę i na niej ledwo wiąże koniec z końcem. A matematyka jest trudniejsza. Trzeba niemal kochać rachunki, całki itd.
_________________
There can be only one
 

Alternatywny  

Mega wymiatacz



Wiek: 28

Do³±czy³: 21 Lut 2013

   

Wys³any: 2014-07-21, 00:13   

Olek_CK, pionteczka, takiej odpowiedzi oczekiwalem. We wtorek trzeba jechac do Lublina, bo w poniedzialek nie dam rady.
_________________
wygrywam zycie, nie pytaj jak leci
 

Nikoz  

Stały User



ImiÄ™: Szymon

Wiek: 28

Do³±czy³: 17 Lut 2014

   

Wys³any: 2014-07-21, 09:11   

Alternatywny napisa³/a:

Olek_CK, pionteczka, takiej odpowiedzi oczekiwalem. We wtorek trzeba jechac do Lublina, bo w poniedzialek nie dam rady.


również tak uważam, po matematyce to raczej na uczeli zostać albo na nauczyciela, chyba że jest jakaś specjalność analityczna to spoko, dużo teraz analityków trzeba :)
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com