Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Sandzia

User


Do³±czy³: 14 Lip 2014

   

Wys³any: 2014-07-14, 20:23   Matematyka- Uniwersytet czy Politechnika?

Witam. Mam problem i mam nadzieję, że znajdzie się ktoś, kto mi doradzi. ;) Dostałam się na kierunek "Matematyka finansowa/ekonomiczna" (w zależności od uczelni nazwa) zarówno na Politechnice Gdańskiej jak i Uniwersytecie i teraz nie wiem na co się zdecydować. Każdy doradza mi co innego, także zupełnie się pogubilam. Macie jakieś informacje na ten temat? Gdzie lepiej, jakie są różnice między tymi uczelniami na tym kierunku? Z góry dziękuję za pomoc. :(
 

Olek_CK  

Wymiatacz


ImiÄ™: Olek

Wiek: 28

Do³±czy³: 20 Lis 2013

Sk±d: Kielce

   

Wys³any: 2014-07-14, 20:47   

Generalnie po polibudzie masz tytuł inżyniera, nie wiem jak to jest na uniwerku o którym wspominasz. Prawda jest taka, że gdzie nie pójdziesz i będziesz miała chęci do nauki to coś osiągniesz :)
_________________
"Nigdy nie trać nawet chwili na myślenie o kimś, kogo nie lubisz." - gen. D. Eisenhower
 

Sandzia

User


Do³±czy³: 14 Lip 2014

   

Wys³any: 2014-07-14, 21:48   

Olek_CK napisa³/a:

Generalnie po polibudzie masz tytuł inżyniera, nie wiem jak to jest na uniwerku o którym wspominasz. Prawda jest taka, że gdzie nie pójdziesz i będziesz miała chęci do nauki to coś osiągniesz :)



Właśnie na PG wcale nie masz po niej tytułu inżyniera. :p Też tak myślałam, ale mnie uświadomili. Ogólnie rzecz biorąc przerażają mnie opinie, że ponad setki osób, które się dostały, kończy kilkanaście, ludzie odpadają, albo rezygnują. Jestem systematyczna, mam nadzieję, że dam radę, jednak żeby w ogóle zacząć trzeba najpierw wybrać uczelnię. :/
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2014-07-14, 21:50   

W sumie to nie wiem, ale wobec informacji które podałaś, intuicja mi podpowiada, że w tym przypadku uniwerek byłby lepszy.
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

Sandzia

User


Do³±czy³: 14 Lip 2014

   

Wys³any: 2014-07-14, 21:53   

Damn napisa³/a:

W sumie to nie wiem, ale wobec informacji które podałaś, intuicja mi podpowiada, że w tym przypadku uniwerek byłby lepszy.



Mogłabym prosić o uzasadnienie Twojej opinii? Dlaczego sądzisz, że uniwerek? ;)
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2014-07-14, 21:59   

Politechnika to uczelnia, która jest raczej ukierunkowana na wykształcenie techniczne studenta. Ten kierunek chyba takiego nie wymaga. Tak jest przynajmniej jeśli chodzi o kierunki przyrodnicze: uniwerek - praca badawcza, polibuda - praca w przemyśle. Poza tym to są tylko ukierunkowania, jak ktoś wcześniej wspomniał priorytetem są chęci.
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

Sandzia

User


Do³±czy³: 14 Lip 2014

   

Wys³any: 2014-07-14, 22:04   

Damn napisa³/a:

Politechnika to uczelnia, która jest raczej ukierunkowana na wykształcenie techniczne studenta. Ten kierunek chyba takiego nie wymaga. Tak jest przynajmniej jeśli chodzi o kierunki przyrodnicze: uniwerek - praca badawcza, polibuda - praca w przemyśle. Poza tym to są tylko ukierunkowania, jak ktoś wcześniej wspomniał priorytetem są chęci.



Właśnie z podobną opinią się spotkałam, że mój kierunek jest bardziej uniwersytecki. Jednak dziwnie się czuję, kiedy myślę o rezygnacji z uczelni, na którą wiele osób chciałoby się na moim miejscu dostać, a nie dało rady i wybierając tą "łatwiejszą do dostania się". Grr, zaraz oszaleję.
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2014-07-14, 22:06   

Cytat:

Jednak dziwnie się czuję, kiedy myślę o rezygnacji z uczelni, na którą wiele osób chciałoby się na moim miejscu dostać,



Skąd takie problemy w ogóle :mrgreen: myśl dziewczyno o sobie, a nie o innych.
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com