Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

donna_rossetto  

Wymiatacz

femminile


ImiÄ™: Victoria

Do³±czy³a: 15 Lut 2010

   

Wys³any: 2010-04-03, 21:55   Matka Boska z Guadalupe

Co o tym sÄ…dzicie?
Jeśli nie znacie jeszcze faktu, to proszę looknąć w google ;].
WierzÄ…cy?
Niewierzący ? Czy to kolejny absurd, a może coś, co rzeczywiście nie da się udowodnić naukowo?
_________________
Litania do Najśw. Głowy Jezusa
Wielkie obietnice związane z powyższym nabożeństwem!
 

ojzu  

Pogromca postów

.|.



Imię: Lesław

Do³±czy³: 05 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-04-03, 22:32   

donna_rossetto, ciężko coś sądzić skoro nie jest łatwo tam sobie od tak pojechać.
_________________
You are not in the sudoers file. This incident will be reported.
 

donna_rossetto  

Wymiatacz

femminile


ImiÄ™: Victoria

Do³±czy³a: 15 Lut 2010

   

Wys³any: 2010-07-14, 12:35   

To dziwne, że w tym temacie nikt się nie wypowiada.
_________________
Litania do Najśw. Głowy Jezusa
Wielkie obietnice związane z powyższym nabożeństwem!
 

Isair  

VIP

Arcykapłan



Wiek: 36

Do³±czy³: 12 Maj 2010

   

Wys³any: 2010-07-14, 12:37   

Człowiek z definicji jest leniwą istotą, więc jak nie ma w temacie podanych informacji to się nie zainteresuje. Tak więc proszę przybliż sprawę, a zapewne ktoś z rzeszy forumowiczów zabierze głos. Bo nie wiem o co konkretnie ci chodzi w związku z tym obrazem.
_________________
O upadku tego kraju świadczy fakt, że najpoczytniejsza książką jest Komentarz do ustawy o podatku VAT
Mój blog
 

donna_rossetto  

Wymiatacz

femminile


ImiÄ™: Victoria

Do³±czy³a: 15 Lut 2010

   

Wys³any: 2010-07-14, 12:42   

Matka Boża z Guadalupe – okreÅ›lenie Matki Bożej, która miaÅ‚a objawić siÄ™ Aztekowi Å›w. Juanowi Diego Cuauhtlatoatzinowi na wzgórzu Tepeyac, obecnie w granicach miasta Meksyk. Jak gÅ‚oszÄ… przekazy, w ostatnim dniu objawieÅ„, 12 grudnia 1531 roku dojść miaÅ‚o do powstania obrazu Matki Bożej z Guadalupe. Jest to najstarsze objawienie maryjne oficjalnie uznane przez KoÅ›ciół katolicki.
EntuzjaÅ›ci boskiego pochodzenia wizerunku wymieniajÄ… szereg jego cudownych wÅ‚aÅ›ciwoÅ›ci [potrzebne źródÅ‚o]. WedÅ‚ug "Positio" pierwsze badania tkaniny zostaÅ‚y przeprowadzone w 1936 r. przez laureata nagrody Nobla dr. Ricardo Kuhna z Heidelbergu. Stwierdzić on miaÅ‚, że „przeanalizowane włókna nie zawierajÄ… barwników roÅ›linnych, zwierzÄ™cych ani mineralnych"[potrzebne źródÅ‚o]. Kolejne analizy przeprowadziÅ‚ w latach 1954 i 1963 prof. Francisco Camps Ribera, który nie odnalazÅ‚ „Å›ladów pÄ™dzla, ani Å›wiadectw, by tkanina zostaÅ‚a zagruntowana"[potrzebne źródÅ‚o]. „Positio" wspomina też o opublikowanej w 1974 r. książce Carlosa Salinasa „Juan Diego w oczach NajÅ›wiÄ™tszej Maryi z Guadalupe". Salinas powiada, że „płótno zostaÅ‚o zbadane przez okulistów, którzy udowodnili, że oczy Matki Boskiej wiernie oddajÄ… cechy oczu ludzkich"[potrzebne źródÅ‚o]. KolejnÄ… książkÄ™ na ten temat — „Oczy Matki Boskiej z Guadalupe" — opublikowaÅ‚ w 1981 r. José Auste Tosmann. Relacjonuje on badania komputerowe, dziÄ™ki którym „odkryto w oczach la Virgen sylwetki postaci ludzkich — grupÄ™ duchownych, postać ciemnoskórej kobiety oraz samego Juana Diego".[potrzebne źródÅ‚o] Obraz okreÅ›lany jest mianem "nieustajÄ…cego cudu" z racji na fakt, że płótno z agawy rozpada siÄ™ po kilku-kilkunastu latach od wykonania, natomiast wizerunek istnieje już od ponad 450 lat.

WedÅ‚ug „Proceso” analizÄ™ wizerunku miaÅ‚ przeprowadzić także konserwator zabytków José Sol Rosales, wypowiadajÄ…c siÄ™ na jego temat stwierdziÅ‚: nie jest on wynikiem cudu, lecz zostaÅ‚ namalowany rÄ™kÄ… ludzkÄ… z użyciem standardowych materiałów i techniki charakterystycznej dla okresu, w którym powstaÅ‚[potrzebne źródÅ‚o]. Iluzoryczne jest wedÅ‚ug niego przekonanie, że wizerunku nie dotknÄ…Å‚ upÅ‚yw czasu — Å›wiadkowie obecni przy oglÄ™dzinach mówiÄ… o widocznych uszczerbkach, on sam zaÅ› odkryÅ‚ retusze maskujÄ…ce ubytki farby oraz Å›lady pÄ™dzla[potrzebne źródÅ‚o]. Twierdzi, że obraz zostaÅ‚ wykonany na zagruntowanym płótnie, wbrew dawnemu przekonaniu, że odbiÅ‚ siÄ™ na surowej tkaninie[potrzebne źródÅ‚o]. Rosales podważyÅ‚ też koronny dowód na jego cudowne pochodzenie, wedle którego w źrenicach Matki Boskiej dostrzec można klÄ™czÄ…cÄ… postać Juana Diego: „przy zastosowaniu dużych powiÄ™kszeÅ„ obraz rozpada siÄ™ na mnóstwo bezÅ‚adnych punktów, które można interpretować wedle uznania, a przy odrobinie wyobraźni można w źrenicach la Virgen dopatrzyć siÄ™ 30 postaci[potrzebne źródÅ‚o].

[ Dodano: 2010-07-14, 12:43 ]
Oczywiscie tekst z Wikipedii*
_________________
Litania do Najśw. Głowy Jezusa
Wielkie obietnice związane z powyższym nabożeństwem!
 

Isair  

VIP

Arcykapłan



Wiek: 36

Do³±czy³: 12 Maj 2010

   

Wys³any: 2010-07-14, 12:46   

W takich przypadkach zawsze jest słowo przeciw słowie. Ale ufam, że kościół wie co robi, gdyż zawsze podchodził sceptycznie do wszelakiego rodzaju cudów.
_________________
O upadku tego kraju świadczy fakt, że najpoczytniejsza książką jest Komentarz do ustawy o podatku VAT
Mój blog
 

Unproffesional

Wymiatacz

PoszukujÄ…cy Boga



Do³±czy³: 24 Cze 2010

   

Wys³any: 2010-07-14, 12:46   

A co ta matka boska powiedziała w tym objawieniu ?
_________________
"Mówi gÅ‚upi w swoim sercu: Nie ma Boga” (Psalm 14:1)
 

donna_rossetto  

Wymiatacz

femminile


ImiÄ™: Victoria

Do³±czy³a: 15 Lut 2010

   

Wys³any: 2010-07-14, 12:56   

to XVI-wieczne objawienie Maryjne zatwierdzone przez Kościół ¦w. Matka Boża objawiająca się ubogiemu Indianinowi, przyczyniła się do masowej chrystianizacji Ameryki £acińskiej, która dokonała się w ciągu zaledwie kilku lat.
Dzisiaj przesłanie Maryi ze wzgórza Tepeyac jest nadal aktualne. Aztekowie zaprzestali składania ofiar z ludzi, za przyczyną Dziewicy z Guadalupe ("Depczącej Kamiennego Węża"), ukazującej im swego Syna, Ofiarę Jedyną, Wyzwolenie dla grzeszników. Czego dzisiaj chciałaby nauczyć nas Matka Boża? Poszanowania godności dla człowieka. Aborcje, eutanazje, przedmiotowość traktowania osoby ludzkiej-to wszystko reprezentuje współczesne pogaństwo i barbarzyństwo.
Jeśli Maryja objawiła się ludom pierwotnym żyjącym w ciemności, ofiarującym żądnym krwi bogom dziesiątki tysięcy ludzi rocznie, jakże nas, w świecie gdzie krwawe ofiary na ołtarzach egoizmu idą w miliony istnień ludzkich, nie przebudzi Jej matczyne wezwanie do nawrócenia?

Aztekom wystarczyła opowieść ubogiego Indianina, by mogli pójść za Tym, Który daje prawdziwe wyzwolenie. Lecz misja św.Juana Diego trwa aż po dziś dzień. Widocznym tego Znakiem jest Cudowny Wizerunek, Znak macierzyńskiej obecności Maryi.
Naukowcy badający obraz Matki Bożej z Guadalupe przyznają, że wyniki badań nie tylko z XX wieku, prowadzą naukowy świat do zgłębiania tajemnic wiary. A Kościół ¦w., bogaty w Ewangelię i wiarę, może dotrzeć z Dobrą Nowiną również do tych osób, dla których rozum stał się "obiektem kultu".

www.guadalupe.opoka.org.pl - zrodlo
_________________
Litania do Najśw. Głowy Jezusa
Wielkie obietnice związane z powyższym nabożeństwem!
 

Unproffesional

Wymiatacz

PoszukujÄ…cy Boga



Do³±czy³: 24 Cze 2010

   

Wys³any: 2010-07-14, 13:10   

Trudno mi w to jakoś uwierzyć. Jeżeli miało to miejsce to przypisywałbym to raczej szatanowi niż Bogu.

Po za tym z tego co wiem to Mormoni twierdzą że w Ameryce £acińskiej objawił się sam Jezus, a wiec pobili katolików. Ogólnie też jest to mało prawdopodobne.



4Na to Jezus im odpowiedziaÅ‚: «Strzeżcie siÄ™, żeby was kto nie zwiódÅ‚. 5 Wielu bowiem przyjdzie pod moim imieniem i bÄ™dÄ… mówić: Ja jestem Mesjaszem. I wielu w bÅ‚Ä…d wprowadzÄ…. Mateusza 24:4-5
_________________
"Mówi gÅ‚upi w swoim sercu: Nie ma Boga” (Psalm 14:1)
 

Isair  

VIP

Arcykapłan



Wiek: 36

Do³±czy³: 12 Maj 2010

   

Wys³any: 2010-07-14, 13:31   

Cytat:

4Na to Jezus im odpowiedziaÅ‚: «Strzeżcie siÄ™, żeby was kto nie zwiódÅ‚. 5 Wielu bowiem przyjdzie pod moim imieniem i bÄ™dÄ… mówić: Ja jestem Mesjaszem. I wielu w bÅ‚Ä…d wprowadzÄ…. Mateusza 24:4-5
_________________


Myślę, że tą samą myślą kieruje się Kościół. Strasznie długo bada czy to aby nie podpucha złego.
_________________
O upadku tego kraju świadczy fakt, że najpoczytniejsza książką jest Komentarz do ustawy o podatku VAT
Mój blog
 

Unproffesional

Wymiatacz

PoszukujÄ…cy Boga



Do³±czy³: 24 Cze 2010

   

Wys³any: 2010-07-14, 13:37   

Tylko że Maryja nie jest Bogiem.
_________________
"Mówi gÅ‚upi w swoim sercu: Nie ma Boga” (Psalm 14:1)
 

kris123

User


Do³±czy³: 09 Lip 2010

   

Wys³any: 2010-07-14, 13:59   

Ale Maryja jest jakby pośrednikiem Boga.
A co do tematu. Właśnie takie objawienia jak "Matka Boska z Guadalupe", czy "Matka Boska Fatimska" mają dać nam znak, dzięki któremu mamy uwierzyć, że Bóg istnieje. W swoich objawieniach Maryja najczęściej nawołuje do częstych modlitw (m.in odmawiania różańca codziennie), bo tylko dzięki modlitwą możemy polepszyć nasze życie. Módlcie się często, bo bez wiary nie ma życia...

Ps. Nie rozumiem, dlaczego ludzie po tylu znakach od Boga, ciągle szukają jakiś wytłumaczeń, że Bóg nie istnieje.
Dam chociaż taki przykład. Tomasz Adamek, Adam Małysz, Robert Kubica i inni polscy i nie tylko polscy sportowcy odnoszą tyle sukcesów. Moim zdaniem to wiara daje im siłę. Przykład może banalny, ale co tam...
_________________
Czytajmy regulamin
 

Unproffesional

Wymiatacz

PoszukujÄ…cy Boga



Do³±czy³: 24 Cze 2010

   

Wys³any: 2010-07-14, 14:07   

kris123 napisa³/a:

Ale Maryja jest jakby pośrednikiem Boga.
A co do tematu. Właśnie takie objawienia jak "Matka Boska z Guadalupe", czy "Matka Boska Fatimska" mają dać nam znak, dzięki któremu mamy uwierzyć, że Bóg istnieje. W swoich objawieniach Maryja najczęściej nawołuje do częstych modlitw (m.in odmawiania różańca codziennie), bo tylko dzięki modlitwą możemy polepszyć nasze życie. Módlcie się często, bo bez wiary nie ma życia...

Ps. Nie rozumiem, dlaczego ludzie po tylu znakach od Boga, ciągle szukają jakiś wytłumaczeń, że Bóg nie istnieje.
Dam chociaż taki przykład. Tomasz Adamek, Adam Małysz, Robert Kubica i inni polscy i nie tylko polscy sportowcy odnoszą tyle sukcesów. Moim zdaniem to wiara daje im siłę. Przykład może banalny, ale co tam...



Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,
1 List do Tymoteusza 2:5

A Adam Małysz jest luteranem wiec modli się raczej do Boga a nie do matki boskiej.
_________________
"Mówi gÅ‚upi w swoim sercu: Nie ma Boga” (Psalm 14:1)
 

kris123

User


Do³±czy³: 09 Lip 2010

   

Wys³any: 2010-07-14, 15:58   

Unproffesional napisa³/a:

Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus, 1 List do Tymoteusza 2:5


Przecież nie pisałem tego dosłownie...

Unproffesional napisa³/a:

A Adam Małysz jest luteranem wiec modli się raczej do Boga a nie do matki boskiej.


Adam Małysz nie jest luteranem, lecz ewangelikiem. Nie pisałem nic o tym, że on modli się do Matki Boskiej, tylko, że wiara daje mu siłę, więc chodziło mi ogólnie o to, że wierzy w Boga.
_________________
Czytajmy regulamin
 

Unproffesional

Wymiatacz

PoszukujÄ…cy Boga



Do³±czy³: 24 Cze 2010

   

Wys³any: 2010-07-14, 17:38   

Jak nie wiesz o czym mówisz to porostu nie pisz. Ewangelikami określa się luteran i kalwinistów, a Adam Małysz jest akurat luteranem wiec nie wiem czemu mnie poprawiłeś.

Nie wierzysz sprawdź sobie
_________________
"Mówi gÅ‚upi w swoim sercu: Nie ma Boga” (Psalm 14:1)
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com