Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Makabraa  

VIP

Wiedźma



ImiÄ™: Magdalena

Wiek: 44

Do³±czy³a: 13 Sty 2013

   

Wys³any: 2013-07-06, 22:10   MLM

Ciekawi mnie jaką macie opinię. Może ktoś z was ma jakieś doświadczenia związane z MLM ?
Dla niezorientowanych w ogóle w temacie ->WIKIPEDIA

Temat zaciekawił mnie w chwili, kiedy znajomy napisał do mnie, czy nie jestem zainteresowana zarabianiem kokosów. Zaczął gadkę, że "sprzedawane przez nas produkty są najlepszej jakości w Polsce, dodatkowo zużywalne!", "Trzy do pięciu lat roboty wystarczy, żebyś później do końca życia nie pracowała!".
Oczywiście - od razu zaczęło to "śmierdzieć" i się nie zgodziłam. Dodatkowo czytając opinie na jednej ze stron dodatkowo utwierdziłam się w swoich obawach.

A wy ludziki ? Słyszeliście ? Mieliście styczność ?
_________________
Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą.

Ogień w głowie mam, w sercu siwy dym. Bóg opuścił mnie, urwał mi się film
 

migel  

Hiper wymiatacz



Wiek: 30

Do³±czy³: 17 Gru 2012

   

Wys³any: 2013-07-06, 22:22   

Taaa, zarabianie kokosów na czymś takim... p***dolenie o szopenie. I dobrze, że się nie zgodziłaś, tego typu praca jest wyczerpująca i byś pewnie skończyła po tygodniu, dwóch. Nawet nie ma jak reklamacji zgłaszać, jakby mi się coś nie spodobało w jakimś produkcie?

A styczności nie miałem... o ile Cyganie sprzedający perfumy łażąc po bazarze się też w to wliczają :mrgreen:
_________________
Time is the past, now and tomorrow
Days fly so fast and it leaves me so hollow
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2013-07-06, 22:30   

To nie jest coś jak marketing sieciowy? Dla przykładu, bierzesz kosmetyki od firmy, po przez swoją sieć ludzi - dystrybutorów sprzedajesz, oni sprzedają a Ty masz z tego jakiś % zysku.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

Makabraa  

VIP

Wiedźma



ImiÄ™: Magdalena

Wiek: 44

Do³±czy³a: 13 Sty 2013

   

Wys³any: 2013-07-06, 22:32   

migel napisa³/a:

Cyganie sprzedający perfumy łażąc po bazarze się też w to wliczają :mrgreen:



hahaha :mrgreen:
Dla ciekawych opinii ludzi : KLIK
Autor bardzo ładnie opisał triki stosowane i jego opinię po kilku latach pracy.
_________________
Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą.

Ogień w głowie mam, w sercu siwy dym. Bóg opuścił mnie, urwał mi się film
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2013-07-06, 22:36   

No, dobrze myślałem. Marketing sieciowy, oferował mi to kolega, kosmetyki F&F. Z góry mi to śmierdziało, ale poszedłem na wizytę pierwszą. Tez koleś obiecywał gruszki na wierzbie, kilka lat pracy, potem sobie siedzisz a ludzie zwerbowani przez ciebie zarabiają za Ciebie. Dla mnie to coś jak piramida finansowa.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

vialink  

Administrator

też człowiek .. :)



ImiÄ™: Bartek

Wiek: 31

Do³±czy³: 01 Pa¼ 2007

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2013-07-07, 01:45   

Nie jakaś, tylko to jest piramida. Można patrzeć na to z 2 punktów widzenia. Jeżeli jesteś sukinsynem, któremu nie zależy na znajomych, i który lubi wciskać ludziom kit - zarobisz na tym. Nie raz słyszałem o różnych sieciach obiecujących kokosy. Również miałem znajomego, który próbował wkręcić mnie w FM Group. Wystrzelał się chyba ze wszystkich tricków manipulacyjnych jakie znał. Zgodziłem się posłuchać wykładu online, jakiegoś ich guru FM. Nie wiem czy miałem okazje jeszcze kiedyś słuchać większego pieprzenia i robienia ludziom siana z mózgu. Osoby podatne na manipulacje (oczywiście nikt z nas taki nie jest, a jakże) wpadają w takie sieci i potem przez X czasu muszą się wyplątywać.

Sieci takie jak FM Group czy ACN mają prostą zasadę - "nie ważne jak byleś sprzedał". Jak słuchałem, że to jest idealna forma pracy, a zacząć jest banalnie prosto, bo każdy nasz znajomy to nasz potencjalny klient! To..... wspaniałe, nie prawda? Wcisnę znajomemu wideotelefon, którego użyje kilka razy, ale tak, to będzie super. Pomijając argumenty: nic Cię to nie kosztuje, wystarczy, że kupisz starter z próbkami bla bla bla...

Nie lubię tych sieciówek, nie korzystam z nich, i wszystkim, którzy mnie o to pytają - zawsze odradzam. ;)
 

banasiatko  

Wymiatacz

Y.O.L.O.



ImiÄ™: Wiktoria

Wiek: 30

Do³±czy³a: 13 Cze 2013

   

Wys³any: 2013-07-07, 10:59   

Co do FM Group - byłam dosłownie tydzień temu na prezentacji, z racji że mojej siostrze się nudziło w domu i w to weszła. Oczywiście ani ona, ani dwie dziewczyny nad nią kokosów się nie dorobią, a jej chodzi raczej o tańsze dla niej kosmetyki, produkty domowego użytki, itd. Niemniej jednak poszłam na to spotkanie, robiąc "sztuczny tłum" i szczerze powiedziawszy, gdyby moja siostra mi wcześniej nie opowiadała na czym to polega, dalej nic bym nie wiedziała. Mężczyzna, który prezentował same "zalety" tejże sieci, zupełnie nie miał o tym pojęcia. Ponadto doszukiwałabym się tu jakiegoś poważnego przekrętu, skoro on był trzy lata w FM i miał ileś tam tysięcy punktów, samochód firmowy, klientów od groma i ludzi pod sobą całą masę. Tymczasem będąca nad moją siostrą Agnieszka jest w tym już od czterech lat i punktów ma dopiero 14, czy 12. Nie pamiętam dokładnie.

Dlatego ja na marketing sieciowy patrzę z przymrużeniem oka. Jeśli ktoś ma ochotę się w to bawić - niech się bawi. Ja tam wolę normalnie pracować.
_________________
http://poza-brzuszkiem.blogspot.com
 

shadow lord  

Mega wymiatacz



Wiek: 33

Do³±czy³: 17 Cze 2012

Sk±d: Jaworzno

   

Wys³any: 2013-07-07, 11:02   

Makabraa napisa³/a:

"Trzy do pięciu lat roboty wystarczy, żebyś później do końca życia nie pracowała!".



Generalnie slyszac cos takiego odrazu mozna dojsc do wniosku ze to jakis wal - inaczej kazdy by sie w to bawil. Jak juz ktos wczesniej wspomnial, to najnormalniejsza w swiecie piramida finansowa, da sie na tym zarobic, ale raz ze napewno nie az tyle, dwa ze trzeba byc w to naprawde mocno zaangazowanym, trzy ze trzeba miec umiejetnosc przekonywania. Jesli o mnie chodzi, napewno bym olal taka propozycje ;)
 

Michael Cera  

Pogromca postów

angielski lord



Do³±czy³: 30 Gru 2010

   

Wys³any: 2013-07-07, 23:06   

Niektóre grupy życzą sobie wpisowego w postaci ładnych sum. Dla mnie to bez sensu. Słabi ludzie kuszeni ogromnymi perspektywami, które w rzeczywistości są dochodowe jedynie dla założycieli.
_________________
"Pamiętaj, aby codziennie brać swoje piguły.. to znaczy witaminy."
 

Specjalista  

Stały User

inCLICK.pl



ImiÄ™: Krzysztof

Do³±czy³: 06 Lut 2013

Sk±d: Poznañ

   

Wys³any: 2013-07-10, 08:28   

dla mnie to również nie jest opłacalny biznes. Pełno motywacyjnych szkoleń, książek i innych pierdół, które mają nakręcić ludzi na FM - rzekomo ich życiową szansę. Cały czas tylko mówią o wakacjach, mercedesach i innych motywatorach :) eh, lepiej się wziąć do normalnej pracy i lepiej na tym się wyjdzie niż na robieniu "biznesu" z FM. Kokosów bez pracy mieć nikt nie będzie. Taka prawda.
_________________
 

LongIsland  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 26 Lip 2010

Sk±d: Szczecin

   

Wys³any: 2013-08-23, 13:21   

Z racji tego, że jestem dobrym handlowcem, wiele razy próbowano mnie wciągać w sprzedawanie produktów FMCG albo prywatnych emerytur. No, thanks. Polska to nie Ameryka, gdzie wydatek 500 pln miesięcznie jest niezauważalny, a jak już to takich ludzi jest niewiele. Poza tym sam biznes nie jest do końca uczciwy, bo nie może rozwijać się w nieskończoność, zawsze ktoś na dole będzie tylko wykorzysytwany, a Ci na górze będą największymi wykorzystywaczami.
 

mrkiniu

User


Do³±czy³: 12 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2013-10-12, 21:24   

Znam kilka osób, które dzięki FM group ustatkowały się i nie muszą pracować.
Można na tym zarobić, ale trzeba po pierwsze zrozumieć plan marketingowy, po drugie włożyć w to cały swój czas.
Nie jest prawdą, że jest to praca dodatkowa, to praca na cały etat.
_________________
Nie mów o tym swojemu mężowi...
 

jankopisarz

User


Do³±czy³: 03 Lip 2013

   

Wys³any: 2013-10-22, 15:08   

Mam podobną opinię co mrkiniu. Jeśli traktujemy MLM jako pracę dodatkową, która będzie wyłącznie dodatkowym źródłem utrzymania i okazją do kupowania produktów po niższych cenach - to nie widzę przeciwskazań. Co do jakości produktów itp, to wiadomo, zależy od firmy. Nie nazywałbym MLM jednak piramidą finansową.
 

twojbiznes

User


Do³±czy³: 23 Lis 2013

   

Wys³any: 2013-11-23, 12:36   

Macie rację jeśli chodzi o te szkolenia, książki i inne takie niepotrzebne rzeczy.
Dlatego ja tworze ten biznes przez Internet !
 

Diawol  

User



Wiek: 33

Do³±czy³: 26 Lis 2013

Sk±d: Polska

   

Wys³any: 2013-11-26, 23:53   

Moja przygoda z MLM była krótka (niecały miesiąc). Może i niektórzy mogą tak zarabiać, ale dla mnie w tym wszystkim było zbyt wiele ściemy.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com