Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Tallulah  

User



Do³±czy³a: 18 Cze 2012

   

Wys³any: 2012-07-11, 11:09   MÅ‚ode dziewczÄ™ i boks.

Witam,
Trzy lata temu trenowałam sztuki walki i nieskomnie powiem, że byłam jedną z najlepszych osób w grupie. Niestety, po pewnym czasie (rok, półtora?) nie uzyskałam zgody od mamy na dalsze trenowanie, potem przekonała do tego tatę i ze sztukami walki się pożegnałam. Decyzja ta była spowodowana moim dzikim zapałem do ćwiczeń, ciągłymi urazami i otarciami na wierzchach dłoni. Poza tym z powodu depresji moje oceny gwałtownie obniżyły się, co złożono na karb większego zainteresowania treningiem aniżeli nauką.
Teraz, po pewnym czasie, nabrałam ochoty na sporty (ale już nie sztuki) walki. Mam możliwość trenowania z mocno obniżoną ceną u dziadka mojej koleżanki (boks i kickboxing). Raczej nie obawiam się efektu "przerośniętego bica" bo wiem z autopsji, że kobieta musi się bardzo napracować żeby jej ramiona wyglądały niekobieco, dwa treningi tygodniowo tego nie zrobią. Pytania:
Jak postrzegana jest dziewczyna trenująca tak "męski" sport? Czy będzie bardzo kolidował z dyscyplinami takimi jak taniec estradowy czy gimnastyka artystyczna? Czy trenując rekreacyjnie będę narażona na jakiekolwiek poważniejsze urazy? I najważniejsze-jak przekonać mamę, że trenując nie zmienię się w babochłopa?
 

CherryCherry  

Mega wymiatacz

CherryCherry


ImiÄ™: Anka

Do³±czy³a: 20 Wrz 2011

Sk±d: MAZOWSZE

   

Wys³any: 2012-07-11, 13:33   

Ja też trochę trenowałam box, nie było po mnie tego widać, a chłopaki raczej byli tym podeekscytowani :hyhy:
_________________
Myślę, więc jestem - i zniknął...
 

ta co kocha żyć  

Hiper wymiatacz

Uciuana



Do³±czy³a: 20 Lis 2011

   

Wys³any: 2012-07-11, 14:48   

Tallulah napisa³/a:

Raczej nie obawiam się efektu "przerośniętego bica" bo wiem z autopsji, że kobieta musi się bardzo napracować żeby jej ramiona wyglądały niekobieco


Bzdura...

Tallulah napisa³/a:

Jak postrzegana jest dziewczyna trenująca tak "męski" sport?


A niby jak ma być postrzegana? Normalnie...

Tallulah napisa³/a:

Czy trenując rekreacyjnie będę narażona na jakiekolwiek poważniejsze urazy?


Raczej nie powinnaś mieć poważniejszych kontuzji, chyba że jesteś kaleczna.
_________________

Cytat:

Jeśli nie poczułeś co to znaczy kogoś stracić
Nie zrozumiesz tego bólu, który co dzień karci

 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com