Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

skejCiK  

Hiper wymiatacz



Wiek: 30

Do³±czy³: 14 Mar 2010

   

Wys³any: 2014-10-16, 08:58   

Jakuta napisa³/a:

Uważam że naiwnym i niesprawiedliwym jest patrzeć na całą grupę ludzi, a nie na każdego z osobna.



Nie wiem jak w waszych miastach ale w moim jest całkiem spora wylęgarnia cyganów. Nie spotkałem cygana który faktycznie coś osiągnął, wszyscy siedzą na swoim miejscu na deptaku i wyłudzają pieniądze. Jak nie ma ani jednej jednostki wybitnej to całe społeczeństwo można stracić.

PS. Widać że Romowie mają inny thinking style. Dla porównania pół cygan pół Polak Dawid Kostecki i Polak Artur Szpilka. Obydwoje są zawodowymi bokserami i oboje siedzieli w więzieniu za pobicie. Oczywiście Polak się zresocjalizował a cygan wrócił do więzienia jeszcze ze dwa razy, oskarżony o handel narkotykami i działalność w grupie przestępczej. Ma pieniądze a dalej łamie prawo, to już jest debilizm świadczący o bezmózgowiu niektórych narodowości.
 

Greta19

Stały User


Do³±czy³: 13 Wrz 2014

   

Wys³any: 2014-10-19, 20:56   

Jakuta napisa³/a:

Uważam że naiwnym i niesprawiedliwym jest patrzeć na całą grupę ludzi, a nie na każdego z osobna.



Niestety właśnie ta grupa kształtuje każdego z osobna. Dzieci wychowane w patologii same mają skłonność do przestępczości i tylko nielicznym udaje się wyrosnąć na całkowicie normalnych.
 

MikoÅ‚aj Romanowski  

User

romanov1917


Wiek: 23

Do³±czy³: 21 Pa¼ 2014

   

Wys³any: 2014-10-21, 22:13   

Ja osobiście opowiadam się za ideą państwa narodowego i uważam, że kto się w danym kraju urodził do tego należy narodu i tam powinien mieszkać. Lecz na chwilę obecną: w dobie m. in. informatyzacji i migracji - póki procent nie-Polaków w Polsce wynosi mniej niż 5 % - nie są [cudzoziemcy] zagrożeniem dla nas i kraju. Chyba, że wyrażają mocny sprzeciw wobec polonizacji lub chociaż dostosowaniu się do panujących w Polsce zwyczajów i praw lub nawet "wszem i wobec" manifestują swoją kulturę - takich przypadków nie znoszę. W mojej dzielnicy jest nawet coś na wzór osiedla, gdzie mieszka sporo Romów (i co niektórym to "przeszkadza"). A co do Romów - jestem za utworzeniem Republiki Romii (Romanistanu) na terenie Indii - to by położyło kres romofobii.
 

Xxxx100  

User


Do³±czy³a: 06 Lis 2014

   

Wys³any: 2014-11-06, 13:20   

Osobiście nie mam nic przeciwko mniejszościom narodowym w naszym kraju. Polska to kraj wielokulturowy i od wieków mogli tu znaleźć miejsce obcokrajowcy. Tylko wkurza mnie, że narzucają nam swoje reguły. Skoro mieszkają w obcym kraju, są tu już ustalone jakieś zasady to powinni się do nich dostosowywać. Tak jak w każdym innym kraju, kiedy jedziesz tam na zarobek itp. musisz się dostosować od panującego ustroju i nie ma dyskusji.
 

philosophus  

Pogromca postów


Do³±czy³: 07 Lut 2013

   

Wys³any: 2014-11-13, 23:16   

MikoÅ‚aj Romanowski napisa³/a:

Ja osobiście opowiadam się za ideą państwa narodowego


Jedynym godnym odnotowania osiągnięciem tej idei, jest uskutecznienie wojen masowych.

Xxxx100 napisa³/a:

Tylko wkurza mnie, że narzucają nam swoje reguły.



Kto narzuca reguły w Polsce? Nawet muzułmanie arabscy nie są tak nierozsądni żeby przy obecnej liczebności w PL, cokolwiek komukolwiek narzucać.
_________________
"Jak można szanować kogoś, kto jest moralny tylko dlatego, że boi się kary ze strony potężnej istoty która cały czas go obserwuje?" - Richard Dawkins

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!
 

Andzrej  

Mega wymiatacz


Do³±czy³: 14 Lut 2013

   

Wys³any: 2014-11-14, 09:11   

philosophus napisa³/a:

Nawet muzułmanie arabscy nie są tak nierozsądni żeby przy obecnej liczebności w PL, cokolwiek komukolwiek narzucać.



Czy potrzebna jest liczebność, żeby nam coś narzucać ?
Zobaczmy jak w naszym Sejmie działa jakaś mniejszość.
http://jozefbizon.wordpre...owan-dla-zydow/
"Otóż 08.09.2006r. odbyÅ‚o siÄ™ w Sejmie pierwsze czytanie rzÄ…dowego projektu ustawy o rekompensatach za przejÄ™te przez paÅ„stwo nieruchomoÅ›ci oraz niektóre inne skÅ‚adniki mienia – druk nr 133. Projekt owej ustawy ma Å›cisÅ‚y zwiÄ…zek z żądaniami Å›rodowisk żydowskich wypÅ‚aty im przez PolskÄ™ kwoty60 – 65 miliardów dolarów za pozostawione mienie w Polsce po 1939r. – czego te Å›rodowiska nie ukrywajÄ…."
W tym głosowaniu żaden poseł nie głosował przeciw.
I 2014 rok identyczna sytuacja :
http://zygumntbialas.neon...an-za-holocaust
Tutaj 2 posłów było przeciw, zobaczymy jak to się odbije na ich karierze.
Liczebność grupy, która manipuluje polskimi politykami karierowiczami jest duuuuuuuużo mniejsza niż ilość wszystkich Arabów w Polsce.
Widzimy, że zagrożeniem nie jest liczebność jakiejś mniejszości.
 

Dominoo17  

User

Dominik z Brzezin


ImiÄ™: Dominik

Do³±czy³: 07 Mar 2015

Sk±d: Brzeziny

   

Wys³any: 2015-03-09, 21:11   

Ja nie mam wbrew pozorom, jeśli nie mam nic do mniejszosci narodowych, jeśli oni pracują legalnie, starają się ułożyć w naszym kraju życie od nowa, starają się poznawać Polską kulture i obyczaje(nie wielu tak robi, a są tacy) to spoko nie mam nic do nich..., ale jeśli ktoś taki łamie prawo w Polsce, panoszy się, i jest po jest w Polsce nie legalnie, to jest jedna rada, niech wypierdala.
 

neverm0re  

User



Wiek: 28

Do³±czy³a: 08 Kwi 2015

Sk±d: Poznañ

   

Wys³any: 2015-04-08, 18:24   

A ja jestem przeciw mniejszościom narodowym poza granicami swoich krajów. Sądzę, że każdy powinien być tam, gdzie jego miejsce - a poprzez mieszanie się kultur, kraj traci suwerenność, zanikają tradycje, język... Wystarczy spojrzeć na dzisiejszą globalizację.
_________________
"Nie znać, co kryją ogniste zasłony,
A każda sobą zasnuła grzesznika."
 

Tymko  

User

Baciar



Wiek: 33

Do³±czy³: 05 Kwi 2015

Sk±d: Lublin

   

Wys³any: 2015-04-08, 19:41   

Cytat:

A ja jestem przeciw mniejszościom narodowym poza granicami swoich krajów. Sądzę, że każdy powinien być tam, gdzie jego miejsce


Chcesz mi powiedzieć, że mimo iż urodziłem się w Polsce, moi rodzice również, a jednak jestem polskim obywatem narodowości ukraińskiej, jestem nie u siebie?
_________________
Як умру, то поховайте
Мене на могилі
 

neverm0re  

User



Wiek: 28

Do³±czy³a: 08 Kwi 2015

Sk±d: Poznañ

   

Wys³any: 2015-04-08, 19:53   

Tymko, obywatelstwo, a narodowość to dwie inne rzeczy. Skoro jesteś krwi ukraińskiej to owszem, Polska nie jest twoim krajem ojczystym więc wychodzi się z założenia, mówiąc dość brzydko - choć sam to tak określiłeś - "nie jesteś u siebie".
_________________
"Nie znać, co kryją ogniste zasłony,
A każda sobą zasnuła grzesznika."
 

Tymko  

User

Baciar



Wiek: 33

Do³±czy³: 05 Kwi 2015

Sk±d: Lublin

   

Wys³any: 2015-04-08, 20:13   

Cytat:

Tymko, obywatelstwo, a narodowość to dwie inne rzeczy.


Doskonale sobie z tego zdajÄ™ sprawÄ™.

Cytat:

Polska nie jest twoim krajem ojczystym więc wychodzi się z założenia, mówiąc dość brzydko - choć sam to tak określiłeś - "nie jesteś u siebie".


Tylko widzisz, moja rodzina od wieków żyje na tych ziemiach, które są jednak ziemiami pogranicza polsko-ukraińskiego i od wieków były to ziemie wymieszane etniczne. Tak więc, jeśli nie jestem u siebie, to gdzie jest "u mnie"? Na ziemiach która są w granicach państwa ukraińskiego, a z którymi właściwie nie mam żadnych związków, nie byłem tam wychowany, nie mam tam żadnej rodziny? To Polska jest moim krajem ojczystym, tutaj się urodziłem, tutaj wychowałem, dorastałem także wśród polskich znajomych, aczkolwiek w domu kultywowałem swoje tradycje, swój język.
_________________
Як умру, то поховайте
Мене на могилі
 

neverm0re  

User



Wiek: 28

Do³±czy³a: 08 Kwi 2015

Sk±d: Poznañ

   

Wys³any: 2015-04-08, 20:47   

Tymko, przecież żadna Twoja wina, że zostałeś tutaj wychowany przez rodziców, którzy kontynuowali osiedlenie się na ziemiach polskich. Wszystko ma swój początek. Mieszkaj sobie, przecież Cię nie wygonię i nie zabronię. Wyrażam jedynie swoje zdanie co do NARODOWO¦CI i tego, że nie podoba mi się mieszanie się ras i wszelkich kultur. Skutkiem takiej "wolności" w Europie jest chociażby islamizacja.

Tymko napisa³/a:

od wieków były to ziemie wymieszane etniczne



I to jest to! Tak było, jest i będzie, ale zdanie swoje mieć mogę - i pewność, że nigdy nie opuszczę ojczystego kraju obojętnie jakby mi ktoś próbował wmówić, że będę tutaj jedynie klepać biedę. Ja, jako jednostka, w pewnym sensie mogę przeciwstawić się tej całej modzie na "tolerancję", która nijak ma się do tolerancji.

I tak, nadal uważam, pomimo, że urodziłeś się w Polsce i masz tutaj jakieś "korzenie mentalne" nie zmienia to faktu, że narodowości jesteś ukraińskiej i patrząc pod względem narodowości właśnie nie jesteś u siebie.
_________________
"Nie znać, co kryją ogniste zasłony,
A każda sobą zasnuła grzesznika."
 

Tymko  

User

Baciar



Wiek: 33

Do³±czy³: 05 Kwi 2015

Sk±d: Lublin

   

Wys³any: 2015-04-08, 21:03   

neverm0re napisa³/a:

ale zdanie swoje mieć mogę


Jak najbardziej! :)

Co do siebie, po prostu nijak nie mogę się nazwać obcokrajowcem - bo nigdy w innym kraju nie mieszkałem(no, nie licząc krótkiego epizodu w Szwecji), jest we mnie ogromny szacunek dla Polski, Polaków, polskiej kultury i tożsamości narodowej, z którymi to mimo wszystko, mimo innego pochodzenia i krwi się również utożsamiam i w momencie gdyby zaszła potrzeba stanąłbym w obronie swojej ziemi, która dla mnie - w końcu jest moją ojczyzną.
Rozumiem niechęć do mieszania się ras czy imigracji, nawet więcej, sam ją podzielam, nawet w kontekście przyjeżdżających ostatnio masowo do Polski Ukraińców.
_________________
Як умру, то поховайте
Мене на могилі
 

neverm0re  

User



Wiek: 28

Do³±czy³a: 08 Kwi 2015

Sk±d: Poznañ

   

Wys³any: 2015-04-09, 06:20   

Tymko napisa³/a:

i w momencie gdyby zaszła potrzeba stanąłbym w obronie swojej ziemi, która dla mnie - w końcu jest moją ojczyzną.



A gdyby trzeba było walczyć za Polskę lub za Ukrainę - co byś wybrał?
_________________
"Nie znać, co kryją ogniste zasłony,
A każda sobą zasnuła grzesznika."
 

Tymko  

User

Baciar



Wiek: 33

Do³±czy³: 05 Kwi 2015

Sk±d: Lublin

   

Wys³any: 2015-04-09, 08:49   

neverm0re napisa³/a:

A gdyby trzeba było walczyć za Polskę lub za Ukrainę - co byś wybrał?


Jest to bardzo trudna sytuacja do rozważania. Ale wydaje mi się, że jeśli już by miało dojść do takiej sytuacji, to jednak mam dług do spłacenia wobec Polski, na ziemi której się wychowałem.
_________________
Як умру, то поховайте
Мене на могилі
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com