Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

zgils

User


Do³±czy³: 09 Kwi 2015

   

Wys³any: 2015-04-09, 13:04   

W Polsce żadko można spotkać mniejszości etniczne.
 

Tymko  

User

Baciar



Wiek: 33

Do³±czy³: 05 Kwi 2015

Sk±d: Lublin

   

Wys³any: 2015-04-09, 15:31   

zgils napisa³/a:

W Polsce żadko można spotkać mniejszości etniczne.


Doprawdy? Wydaje mi się, że są tereny na których nie jest to specjalnie trudne. Okolice Przemyśla, Legnicy czy Olsztyna - dużo Ukraińców, £emkowszczyzna, Podlasie - Tatarzy(Kruszyniany), Białorusini, Pomorze- Kaszubi. Jeśli by uznać ¦lązaków za mniejszość to już w ogóle...
_________________
Як умру, то поховайте
Мене на могилі
 

neverm0re  

User



Wiek: 28

Do³±czy³a: 08 Kwi 2015

Sk±d: Poznañ

   

Wys³any: 2015-04-09, 15:37   

Tymko, może porównywał z USA? :D:D
_________________
"Nie znać, co kryją ogniste zasłony,
A każda sobą zasnuła grzesznika."
 

Ranger

Hiper wymiatacz

Navigator



Do³±czy³: 14 Sie 2012

   

Wys³any: 2015-04-09, 15:58   

Do nikogo nie poronywal, to reklamiarz - osoba piszaca krotkie, bezsensowne posty po to, by reklama umieszczona w podpisie lepiej wyskakiwala w Guglu. Ignorujcie go, i tak juz zostal zreszta zbanowany.

Cytat:

"A ja jestem przeciw mniejszościom narodowym poza granicami swoich krajów."



Kompletnie i calkowicie sie z Toba nie zgadzam! : )

Cytat:

" Sądzę, że każdy powinien być tam, gdzie jego miejsce"



Zgoda - w sferze filozofii. Ale czy moje miejsce naprawde jest definiowane przez moj kolor skory lub religie dziadka? Nie, nie jest. To moja dusza i moje potrzeby definiuja moje miejce, a nie lista przodkow.

Cytat:

" a poprzez mieszanie się kultur, kraj traci suwerenność, zanikają tradycje, język..."



I BARDZO DOBRZE! Kultura, ktora sie nie zmienia, umiera. Jedyny jezyk, ktory nie zmienial sie w ciagu ostatniego tysiaclecia, to lacina, czyli jezyk wlasnie martwy. Wszystko, co zyje, musi ewoluowac, inaczej nie bedzie sie dostosowywal do zmieniajacego sie swiata, degeneruje sie i ginie.

Historia pokazuje, ze wszystkie czyste etnicznie i kulturowo kraje wpadaly w koncu w stagnacje. Tymczasem kraje, w ktorych krzyzowaly sie liczne kultury i wplywy rozwijaly sie i osiagally wyzsze poziomy.

Cytat:

" Wystarczy spojrzeć na dzisiejszą globalizację. "



Patrze na dzisiejsza globalizacje i widze swiat, ktory nigdy wczensiej nie byl tak zamozny, tak bezpieczny i tak rozwiniety.

Cytat:

"I tak, nadal uważam, pomimo, że urodziłeś się w Polsce i masz tutaj jakieś "korzenie mentalne" nie zmienia to faktu, że narodowości jesteś ukraińskiej i patrząc pod względem narodowości właśnie nie jesteś u siebie. "



Ostatnim czystym etnicznie Polakiem byl Mieszko I. Juz Boleslaw Chrobry byl w polowie Czechem...

Slowianie osiedlali sie na tych ziemiach w VIII wieku, juz wtedy mieszajac sie z zamieszkala tu ludnoscia germanska i baltycka. Kazdy kolejny wiek to nowe fale emigracji i imigracji, nowe rody, nowe geny. Jestem calkowicie pewien, ze najdalej wsrod Twoich pradziadkow znajduje sie jakis Niemiec, Ukrainiec, Zyd lub Wegier, a moze i wszyscy jednoczesnie.

Dlatego nie mozna przyjac, ze tylko czyste pochodzenie etniczne decyduje o tym, kto w jakim kraju jest u siebie. Nikt w takim razie nie jest u siebie, i Ty tez nie jestes.
_________________
Smile or die!
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com