Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Sherman  

User

Patriota



ImiÄ™: Tomasz

Wiek: 33

Do³±czy³: 07 Lut 2010

Sk±d: ¯ywiec

   

Wys³any: 2010-07-20, 22:33   Modelarstwo

Witam,

Przeglądałem tematy w tym dziale,lecz nie zauważyłem tematu o modelarstwie.Są różne odmiany modelarstwa,Ja sklejam modele plastikowe głównie czołgi w skali 1:35 z okresu II wojny światowej.Interesuję się historią/IIW¦ dlatego sprawia Mi to przyjemność po za tym mogę się przy tym wyciszyć i zrelaksować.Sklejam rok lecz już udało Mi się zająć III miejsce w konkursie.Możecie się tutaj dzielić waszymi refleksjami i doświadczeniami związanymi z różnymi odmianami modelarstwa.
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2010-07-20, 22:54   

Moje doświadczenie z 'modelarstwem' ogranicza się jedynie do czasów dzieciństwa.Wówczas w sprzedaży były dostępne drewniane modele samolotów,samochodów,dinozaurów,mebli i co jakiś czas sklejałam je wspólnie z tatą.Obecnie nie mam ani cierpliwości,ani zdolności manualnych,by wykonywać takie prace.Czytając Twoją wypowiedź przypomniał mi się także mój nauczyciel historii z czasów podstawówki.On także jest pasjonatom II wojny światowej i nadal w klasie można zobaczyć niezwykłą kolekcję m.in okrętów oraz samolotów.
_________________
Drugs&hugs.
 

diego  

Pogromca postów



Wiek: 34

Do³±czy³: 29 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-07-20, 22:58   

Kiedyś coś się bawiłem ale chyba zbyt mało cierpliwy jestem do tego. Mój brat więcej sklejał, kiedyś makietę zrobił i dużo rzeczy do niej robił z niczego. Jakiś domek z wykałaczek czy drzewa z gałązek i takie tam pierdoły. W sumie fajnie mu to wychodziło. Ja nigdy jakoś się tym więcej nie interesowałem. Skleiłem dwa samoloty, jakiś statek i to wszystko.
_________________
"I know what I want, I say what I want and no one can take it away"

Każdy wie co ten sport dla nas znaczy, w naszym mieście- my dzielni Krzyżacy.
Wiesław Jaguś - legenda na zawsze
 

Sherman  

User

Patriota



ImiÄ™: Tomasz

Wiek: 33

Do³±czy³: 07 Lut 2010

Sk±d: ¯ywiec

   

Wys³any: 2010-07-20, 23:00   

Slow

Tak też miałem te drewniane modele.Co do nauczyciela...to szkoda że takiego nie miałem,na pewno było by ciekawie.

diego

Modelarstwo nie jest dla każdego,dużo osób razi się tym właśnie w dzieciństwie gdzie chce się wszystko zrobić szybko,łatwo i prosto tutaj jednak trzeba cierpliwości i zapału.
 

Bard_Zerald  

Pogromca postów

Forumowy bard



ImiÄ™: Jakub

Wiek: 28

Do³±czy³: 27 Cze 2009

Sk±d: Tatry

   

Wys³any: 2010-07-21, 13:42   

Mój tata pełno tego skleja, na jakichś forach modelarskich się udziela itd itd, ogólnie głęboko od dawna siedzi w temacie. Ale jak dla mnie to nudna sprawa.
Jak nie rozwalę takiego modelu z zdenerwowania (Kurrr**aaaaaa, znowu się to ***dolone podwozie odkleiło!), to i tak wychodzi to tak jakby sklejał 5 latek.
Nie mam cierpliwości, poza tym nie interesuję się tym, jakbym jeszcze sklejał jakiegoś rycerza czy coś...
_________________
 

niktznany

Stały User


Do³±czy³: 20 Kwi 2010

   

Wys³any: 2010-09-10, 12:04   

Fajnie, że trafiłem na ten wątek w końcu. Interesuję się modelarstwem już od paru lat, sklejam głównie figurki i pancerkę z II wojny światowej, czasem malnę jakąś figurkę rycerza dla ojca historyka. To hobby bardzo rozwija zdolności manualne, wyobraźnię, wiedzę historyczną i cierpliwość :)
 

sydnej  

Pogromca postów

Last White Hope



Wiek: 34

Do³±czy³: 29 Pa¼ 2009

Sk±d: Leszno

   

Wys³any: 2010-09-10, 14:42   

Nie mam do tego cierpliwości, skleiłem kilka małych modeli samolotów, jednak nie odważyłbym się wziąć za coś większego. Choć hobby wydaje się być faktycznie ciekawe.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com