Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

SvenDarko  

Mega wymiatacz

RevolutionMan



ImiÄ™: Cynamon

Wiek: 33

Do³±czy³: 11 Lip 2009

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2010-01-02, 11:26   Mroczna Wieża

Kto czytał? Co sądzicie? Kto by postawił na złotej półce a kto nie?
_________________
"Strzyg, wiwern, endriag i wilkołaków wkrótce nie będzie na świecie. A skur* będą zawsze." - Andrzej Sapkowski
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2010-01-02, 12:04   

Czytałam.
Hm,no cóż ,chyba jedna z najlepszych książek Stephena Kinga.
Czytałam kiedyś ,że miało być to ukoronowanie jego twórczości.
I chyba tak się właśnie stało.
Niesamowicie wciągająca czytelnika książka.
Na złotej półce postawiłabym ogólny dorobek Kinga..
_________________
Drugs&hugs.
 

lilsuzane  

Wymiatacz

lilsuzane



Wiek: 30

Do³±czy³a: 18 Lip 2009

   

Wys³any: 2010-01-02, 12:17   

nienawidzę czytać ksiązek, tylko z musu lektury
nie moge usiedziec przy czytaniu
mam wiele ciekawszych rzeczy do roboty

//na przyszłość przeczytaj pierwszy post w temacie.
Ostrzeżenie słowne.
 

SvenDarko  

Mega wymiatacz

RevolutionMan



ImiÄ™: Cynamon

Wiek: 33

Do³±czy³: 11 Lip 2009

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2010-01-02, 19:50   

slow napisa³/a:

Niesamowicie wciągająca czytelnika książka.


Seria książek. Ale tak, niesamowicie wszystkie części wciągają. Człowiek się wczytuje i już TAM JEST. King ma ten dar, historia może być błaha, fabuła może być dnem, ale King zrobi z tego coś dobrego. A gdy fabuła, historia są genialne to sama książka jest już na złotej półce.
_________________
"Strzyg, wiwern, endriag i wilkołaków wkrótce nie będzie na świecie. A skur* będą zawsze." - Andrzej Sapkowski
 

Martina  

Hiper wymiatacz

pomarańczowa mantra



Wiek: 33

Do³±czy³a: 08 Pa¼ 2009

Sk±d: Jastrzêbie Zdrój

   

Wys³any: 2010-01-02, 21:48   

nie. nie lubię Kinga, nudzi mnie. ma zbyt rozwiązły styl pisania, za dużo opisów. przysypiam nad jego ksiązkami, próbowałam kilka razy ale pewnie więcej tego nie zrobię.

nie postawiłabym nic jego na mojej zwykłej, drewnianej półce.
_________________
potrafię już tylko pełzać po ścianach własnych struktur. teraz ich nie ma. moje myśli są bezdomne.
 

Norbs93  

Pogromca postów

the boy next door



ImiÄ™: Norbu$

Wiek: 30

Do³±czy³: 10 Cze 2009

   

Wys³any: 2010-01-02, 22:12   

Właśnie nie czytałem.Ostatnio odwiedzając bibliotekę jedyne co znalazłem Kinga to byla cała seria Mrocznej Wieży i Zielona Mila czyli całkowicie nie moje klimaty, choć w ogóle nie wiem o czym MW jest?W mojej głowie po przeczytaniu króciutkiegoooo opisu pojawił się plan że jest to jakaś kompletna fikcja której niecierpie więc nie chcialem ryzykować i dopakowywać grubej ksiązki do mojego plecaka.Może żle zrobiłem.
 

SvenDarko  

Mega wymiatacz

RevolutionMan



ImiÄ™: Cynamon

Wiek: 33

Do³±czy³: 11 Lip 2009

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2010-01-02, 22:15   

Norbs93 napisa³/a:

Może żle zrobiłem.


¬le zrobiłeś :-) przy następnym odwiedzeniu biblioteki zalecam zabranie pierwszej części ze sobą do domu :-P
_________________
"Strzyg, wiwern, endriag i wilkołaków wkrótce nie będzie na świecie. A skur* będą zawsze." - Andrzej Sapkowski
 

Norbs93  

Pogromca postów

the boy next door



ImiÄ™: Norbu$

Wiek: 30

Do³±czy³: 10 Cze 2009

   

Wys³any: 2010-01-02, 22:48   

SvenDarko napisa³/a:

¬le zrobiłeś przy następnym odwiedzeniu biblioteki zalecam zabranie pierwszej części ze sobą do domu



Ok,postaram się.Ale czy w MW przeważa jednak horror czy fantasy?
 

SvenDarko  

Mega wymiatacz

RevolutionMan



ImiÄ™: Cynamon

Wiek: 33

Do³±czy³: 11 Lip 2009

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2010-01-02, 22:49   

Przeważa fantasy, ale fantasy w wykonaniu Kinga (jeśli nie lubisz tego gatunku) jest bardzo dobre, a wręcz genialne :-)
_________________
"Strzyg, wiwern, endriag i wilkołaków wkrótce nie będzie na świecie. A skur* będą zawsze." - Andrzej Sapkowski
 

Taurie  

Mega wymiatacz

Włóczęga



ImiÄ™: Sylwia

Wiek: 34

Do³±czy³a: 26 Maj 2009

   

Wys³any: 2010-01-11, 11:09   

Mroczna wieża, Sir Roland pod Mroczna wieżą stanął... I zdanie nad zdaniami:"Człowiek w Czerni uciekał przez pustynię a Rewolwerowiec podążał w ślad za nim." Myślę że złota półka
dla Mrocznej Wieży to za mało. Róża, ka - tet, doskonale przedstawione sylwetki bohaterów, przy czym każdy z nich jest wyjątkowy, hey Jude, karmazynowy król, Blain...

Czytałam i się zakochałam co widać powyżej, jednak mam pytanie, przepraszam SvenDarko, wiem że to Twój temat, ale czy ktoś z Was podejrzewał lub domyślił się jakie może być zakończenie serii?
_________________
I queta ar umë lastaina, ómalóra ná.

"Człowiek w czerni uciekał przez pustynię, a rewolwerowiec podążał w ślad za nim" - S. King
 

SvenDarko  

Mega wymiatacz

RevolutionMan



ImiÄ™: Cynamon

Wiek: 33

Do³±czy³: 11 Lip 2009

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2010-01-11, 20:49   

Taurie napisa³/a:

Róża, ka - tet, doskonale przedstawione sylwetki bohaterów, przy czym każdy z nich jest wyjątkowy, hey Jude, karmazynowy król, Blain...


Mroczna Wieża to doskonałe połączenie idealnej, odpowiednio zakręconej fabuły, akcji, fantasy, świetnych dialogów, niesamowitych postaci... Mroczna Wieża wg. mnie jest tym czym powinna być "Idealna Książka".

Taurie napisa³/a:

przepraszam SvenDarko, wiem że to Twój temat, ale


Nie przepraszaj, to jest forum - tu siÄ™ dyskutuje i zadaje pytania ;-)

Taurie napisa³/a:

czy ktoś z Was podejrzewał lub domyślił się jakie może być zakończenie serii?


Nie podejrzewałem, że może się zakończyć w ten sposób w jaki się zakończyła. Dla mnie koniec był totalnym zaskoczeniem. Ale King ma zawsze to coś, że gdy czytelnik myśli, że nic już go nie zaskoczy - King robi coś takiego, że czytelnik musi potem stwierdzić, iż mylił się ;-)
_________________
"Strzyg, wiwern, endriag i wilkołaków wkrótce nie będzie na świecie. A skur* będą zawsze." - Andrzej Sapkowski
 

Taurie  

Mega wymiatacz

Włóczęga



ImiÄ™: Sylwia

Wiek: 34

Do³±czy³a: 26 Maj 2009

   

Wys³any: 2010-01-12, 10:16   

Szczerze mówiąc ciężko zaklasyfikować Mroczną Wieżę, bynajmniej według mnie. Nigdy nie byłam pewna czy to sci-fi czy też fantasy... Gdy przeczytałam cykl przez tydzień chyba chodziłam taka przybita, bo tak naprawdę to smutno mi było że się skończyło :-(

SvenDarko napisa³/a:

King robi coś takiego, że czytelnik musi potem stwierdzić, iż mylił się ;-)



Tak... Pamiętam jak po przeczytaniu "Miasteczka Salem" zastanawiałam sie co stało sie z tym biedny księdzem... A koniec MW teraz gdy o tym myślę o tych wszystkich odwołaniach o świecie, drogach, ścieżkach uważam że było to jedyne zakończenie które nie popsuło by całości. Ale i tak za skarby świata bym sie tego nie domyśliła :-)
_________________
I queta ar umë lastaina, ómalóra ná.

"Człowiek w czerni uciekał przez pustynię, a rewolwerowiec podążał w ślad za nim" - S. King
 

SvenDarko  

Mega wymiatacz

RevolutionMan



ImiÄ™: Cynamon

Wiek: 33

Do³±czy³: 11 Lip 2009

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2010-01-13, 22:28   

Taurie napisa³/a:

zastanawiałam sie co stało sie z tym biedny księdzem


Pojawił się w świecie Mrocznej Wieży :-P

W książkach Kinga jest pełno odwołań do Mrocznej Wieży. Np. "Serca Atlantydów" - w starej wersji (tej która została sfilmowana) nie było praktycznie widać tych odwołań (ale były), ale w nowym wydaniu odwołania do Mrocznej Wieży są praktycznie co chwile. Odwołania do Ka-tet, pojawiają się £amacze...

PS. Twój poprzedni avatar bardziej mi się podobał :-P ten jest taki Gigerowski :-D
_________________
"Strzyg, wiwern, endriag i wilkołaków wkrótce nie będzie na świecie. A skur* będą zawsze." - Andrzej Sapkowski
 

lostininfinity

Stały User



Do³±czy³: 08 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-01-14, 05:51   

Taurie napisa³/a:

Szczerze mówiąc ciężko zaklasyfikować Mroczną Wieżę, bynajmniej według mnie. Nigdy nie byłam pewna czy to sci-fi czy też fantasy... Gdy przeczytałam cykl przez tydzień chyba chodziłam taka przybita, bo tak naprawdę to smutno mi było że się skończyło :-(



Hyhy, mialem podobnie po przeczytaniu calego cyklu :D

Taurie napisa³/a:

I zdanie nad zdaniami:"Człowiek w Czerni uciekał przez pustynię a Rewolwerowiec podążał w ślad za nim." Myślę że złota półka



Taak, to zdanie bedzie tkwilo w mej pamieci juz zawsze.

Wystarczy, ze powiem, ze Mroczna Wieza jest moja ulubiona seria ksiazek w ogole, takiego miodu, takich swietnych postaci, tak zakreconej fabuly nie znalazlem jeszcze nigdzie indziej.
_________________
I am solitary man
 

Taurie  

Mega wymiatacz

Włóczęga



ImiÄ™: Sylwia

Wiek: 34

Do³±czy³a: 26 Maj 2009

   

Wys³any: 2010-01-14, 18:16   

"Serca Atlantydów" nie czytałam, ale się poprawię :-) Co do avatara to obrałam sobie nowego mistrza :-) Beksińskiego, a D&D i Salvatore'a na razie mam dość ;)

lostininfinity napisa³/a:

Wystarczy, ze powiem, ze Mroczna Wieza jest moja ulubiona seria ksiazek w ogole, takiego miodu, takich swietnych postaci, tak zakreconej fabuly nie znalazlem jeszcze nigdzie indziej.



W końcu miał 30 lat na jej ciągłe poprawianie ;)
_________________
I queta ar umë lastaina, ómalóra ná.

"Człowiek w czerni uciekał przez pustynię, a rewolwerowiec podążał w ślad za nim" - S. King
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com