Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Justencja  

Pogromca postów



ImiÄ™: Justyna

Do³±czy³a: 16 Wrz 2008

   

Wys³any: 2009-01-29, 14:23   

Nic. nie mam kompletnie pomysłu, ale wyobraźmy sobie, że umarliśmy...nic nie czujemy, nie wiemy NIE MA nas. Potraficie sobie wyobrazić świat bez was?
To też jest trudne, że tak po prostu znikniemy.

A "nic" jest pojęciem, określającym brak
_________________
(...)
"Wyszedł w samą porę. A jednak on jest za inteligentny, aby być czymś dzisiaj: żeby dziś czegoś dokonać, trzeba być trochę durniem jednak."
'Szewcy' S.I Witkiewicz

http://www.lastfm.pl/user/Justencja
 

stubarwny  

Pogromca postów

Ten zły



Wiek: 18

Do³±czy³: 13 Pa¼ 2008

   

Wys³any: 2009-01-29, 15:00   

Jak już wygdybacie co to jest nic to poproszę o zdjęcie ;) heh
 

laven  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 26 Lip 2008

   

Wys³any: 2009-01-29, 17:20   

Wydaje mi się, że nie należy tutaj rozważać w kwestii wyobrażeń, zmysłów itp. ponieważ nie tędy droga. Każdy obiekt, porównanie itp. staje się czymś. A nic nie da się zobrazować. Zatem to rozważania czysto teoretyczne. Trochę jak opowiadanie o przestrzeni n-wymiarowej.
_________________
Obie rzeczy - zarówno to, przed czym uciekasz, jak i to, za czym wzdychasz - są w tobie.

— Anthony de Mello
 

Dev1l  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Lip 2008

   

Wys³any: 2009-01-29, 17:28   

Znalazłem.

 

terrorysta  

Stały User



Imię: czy to ważne?

Do³±czy³: 25 Gru 2008

Sk±d: ja jestem???

   

Wys³any: 2009-01-29, 17:38   

stubarwny napisa³/a:

Jak już wygdybacie co to jest nic to poproszę o zdjęcie ;) heh


A wyobraźmy sobie taką sytuacje że nie dostajesz żadnego zdjęcia, tzn że "nic" nie dostałeś, bądź dostałeś "nic" czyli masz to zdjęcie czy go nie masz teraz ;-) i bądź tu teraz mądry i znajdź sens :-P
_________________
Grzeczność to jedynie brak odruchów złego wychowania
 

laven  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 26 Lip 2008

   

Wys³any: 2009-01-29, 17:48   

Haha. Pięknie zdjęcie. To już nie mamy o czym dyskutować. :P
Teraz można się zastanawiać. Bo w sumie zdjęcie które przedstawia nic, nie powinno istnieć, bo jeśli nic nie istnieje, to zdjęcie nie może tego pokazać. Nawet jeśli damy czarne zdjęcie, to będzie przedstawiać czerń. Ale jeśli nie damy zdjęcia, to nie wywiążemy się z zadania. Bosh. I bądź tu człowieku mądry.
Chyba trzeba zawołać specjalistów od logiki.

Mam rozwiÄ…zanie:
http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Nic
_________________
Obie rzeczy - zarówno to, przed czym uciekasz, jak i to, za czym wzdychasz - są w tobie.

— Anthony de Mello
 

FajnyNick ?  

Pogromca postów

Prezydent Forum



Wiek: 14

Do³±czy³: 12 Sty 2009

Sk±d: California

   

Wys³any: 2009-02-01, 01:51   

to ja może wstawię... :]

Nic
...

Albert Einstein o niczym

¯eby nie było niczego...

Kononowicz Krzysztof o niczym

I nie będzie Nietzschego

Friedrich Wilhelm Nietzsche o niczym absolutnym


Nic – takie coÅ›, które nie jest niczym, bo jest niczym. Nic jest wiÄ™c po prostu czymÅ›, co jest czymÅ›, a jednoczeÅ›nie jest niczym, wiÄ™c można powiedzieć że tego nie ma, chociaż wszyscy twierdzÄ…, że jest to coÅ›. PrzykÅ‚adowe nic:

* pół litra na dwóch
* sto zÅ‚otych, jak twierdzi pewna pani z „Kilera” Trzysta dolarów? Co ja sobie za to kupiÄ™? Waciki?!?
* /dev/null
* tu nic nie ma
Sposoby wytwarzania

PomijajÄ…c wyżej wspomniany pierwiastek odkryty przez jajogÅ‚owych (którzy chyba nie bardzo wiedzieli, jak siÄ™ do tego zabrać, skoro tego nie przeżyli), istnieje wiele sposobów wytwarzania niczego. Można na przykÅ‚ad wytworzyć anty-coÅ› (dla każdej czÄ…stki czegoÅ› wytworzyć anty-czÄ…stkÄ™) – wywoÅ‚a to efekt „silnika na antymateriÄ™”, czyli spowoduje, że coÅ› Å‚Ä…czÄ…c siÄ™ z anty-czymÅ› spowoduje jego znikniÄ™cie i vice versa, dajÄ…c w efekcie nic. Ten sposób jest dość trudny do wykonania, a poza tym wymaga on dużej iloÅ›ci energii – energia ta też znika, tworzÄ…c drugie nic, a przecież chodziÅ‚o nam tylko o jedno. Aby wytworzyć nic w warunkach domowych, należy na przykÅ‚ad:

* pójść do sklepu wilka i poprosić o 2 kg nic. Wilk zaprowadzi nas do piwnicy, zgasi światło i zapyta, co widzimy. Należy wtedy (zgodnie z prawdą) odpowiedzieć nic, na co wilk zasugeruje, żebyśmy wzięli sobie tyle ile, nam trzeba.

* w języku C/C++: przypisać do jakiejś zmiennej wynik funkcji, która zwraca void (jak wiadomo void oznacza właśnie nic).

* Wciskać kombinacje klawiszy "alt" + "F4" bardzo szybko, potem jeszcze nacisnąć "Enter" w odpowiednim momencie i wtedy na ekranie pojawi się nic.

* w systemach uniksowych: użycie /dev/null jako źródła danych, np. cat /dev/null.

* w pasku adresu przeglądarki internetowej wpisać about:blank.

* wciskając klawisz ALT, kliknąć kombinację klawiszy: 0160, efekt:



Wykrycie niczego bez specjalistycznych przyrządów jest niezwykle trudne, dlatego że nic jest niewidoczne, niewyczuwalne, nie ma zapachu oraz nie zajmuje żadnej przestrzeni.

Istnieje jednak pewna sytuacja, kiedy możemy być prawie pewni, że nic znajduje się w pobliżu. Czasem, kiedy ktoś siedzi i nie zajmuje się żadną rzeczą, którą uważamy za ważną, gdy zapytamy: Co robisz? osoba ta odpowiada nic. Zdarza się to niezwykle rzadko, ale jest wtedy 99,999...(i tak aż do math+1)% pewność, że ta osoba wytwarza nic, oraz że pewna ilość niczego może już znajdować się w jej otoczeniu. Zwykle ilość wytworzonego niczego jest wprost nieproporcjonalna do czasu siedzenia tej osoby.
Przykład:
_________________
:cool: Słońce? Sam wybierz jak ma świecic Tobie. :cool:
 

coddy  

Hiper wymiatacz

Gorgorocik



ImiÄ™: Kuba

Wiek: 28

Do³±czy³: 16 Gru 2009

   

Wys³any: 2009-12-16, 02:17   

@up
Oklepane
...


Czy mozna powiedziec "cos" o "niczym" ? mi sie wydaje, ze mozna tyle co nic.
_________________
And I’ll stay alive
Just to follow you home
And I will survive
‘Cause you’re my Mississippi Princess
You’re my California Queen
Like the Duchess of Detroit
And every city in between

http://www.lastfm.pl/user/Coddy113
 

Martina  

Hiper wymiatacz

pomarańczowa mantra



Wiek: 33

Do³±czy³a: 08 Pa¼ 2009

Sk±d: Jastrzêbie Zdrój

   

Wys³any: 2009-12-16, 10:33   Re: nic

psychopathicwizard napisa³/a:

co to ? niektórzy myślą, że to jest biała, albo czarna przestrzeń, ale przestrzeń, to przestrzeń, a nie nic. no więc co to jest?

nic.



po co pytać co to jest nic? nic to nic, tak samo jak butelka to butelka. dlaczego nikt nie pyta dlaczego butelka nazywa się butelka a nia kwiatek albo co to w ogóle jest butelka i skąd wiesz, że to akurat to? takie filozofowanie do czegoś prowadzi?
_________________
potrafię już tylko pełzać po ścianach własnych struktur. teraz ich nie ma. moje myśli są bezdomne.
 

Frozy  

Pogromca postów

The Destroyer



Wiek: 25

Do³±czy³: 16 Gru 2009

Sk±d: Redania

   

Wys³any: 2009-12-16, 19:41   

Justencja napisa³/a:

Nic. nie mam kompletnie pomysłu, ale wyobraźmy sobie, że umarliśmy...nic nie czujemy, nie wiemy NIE MA nas. Potraficie sobie wyobrazić świat bez was?
To też jest trudne, że tak po prostu znikniemy.

A "nic" jest pojęciem, określającym brak



IMHO przez tą niemoc wyobrażenia sobie powstały religie
 

dobry_dziekan  

Hiper wymiatacz

Pracowity leń



ImiÄ™: Marcin

Wiek: 35

Do³±czy³: 09 Lip 2009

Sk±d: Gdañsk

   

Wys³any: 2009-12-16, 20:07   

"Nic" - zaimek rzeczowny lub przysłowny.

SÅ‚owo opisujÄ…ce brak czegoÅ›?

Dobrym przykładem takiego "nic" jest czas przed Waszymi urodzinami.
Wtedy dla każdego z nas było właśnie takie nic ; p
_________________
"Mówią, że niepełna wiedza jest rzeczą niebezpieczną, ale jednak nie tak złą, jak całkowita ignorancja."
T. Pratchett
 

Justencja  

Pogromca postów



ImiÄ™: Justyna

Do³±czy³a: 16 Wrz 2008

   

Wys³any: 2009-12-16, 21:42   

Martina napisa³/a:

IMHO przez tą niemoc wyobrażenia sobie powstały religie


No właśnie, trzeba sobie wytłumaczyć...a właściwie dopowiedzieć, co jest poza naszym zasięgiem. BO to CO¦ jest zawsze lepsze od tego NIC, które nikomu nie powie wiele...a zakończy się jedynie niedosytem.

NIC - brak, (trzymam siÄ™ starej wersji).
_________________
(...)
"Wyszedł w samą porę. A jednak on jest za inteligentny, aby być czymś dzisiaj: żeby dziś czegoś dokonać, trzeba być trochę durniem jednak."
'Szewcy' S.I Witkiewicz

http://www.lastfm.pl/user/Justencja
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com