Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Przesuniêty przez: vialink | 2014-03-30, 22:50

Autor

Wiadomo¶æ

Endorphin

User


Do³±czy³: 19 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-03-19, 21:11   Niedokrwienie?. Problem.

Cześć!
Otóż mam taki problem. Podczas szybkiego wstawania po dłuższym czasie z łóżka, krzesła itp. (chodzi tu o nagle szybki wysiłek w 1 momencie) - powoduje u mnie kręcenie się w głowie, prawie zemdlenie. Czasami muszę usiąść jeszcze na 15 sek, żeby przeszło.
Tętno mam: 120/66, puls 64.
Dużo czasu spędzam przed komputerem, ale mam też wysiłek fizyczny - W-F w szkole, weekend poza domem itp. xD. Od 150 - 200 brzuszków dziennie +10 pompek. Zamierzam biegać jeszcze w tygodniu po 1 h co 2 dni. Odżywiam się zdrowo, nie piję, nie palę... no normalnie żyć 200 lat ;D. Więc w czym może tkwić problem ?.


Poprawka: Wiek - 15 lat.
_________________
Mów mi Endo ;D
 

Ostatnio zmieniony przez Endorphin 2009-03-19, 21:22, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz  

stubarwny  

Pogromca postów

Ten zły



Wiek: 18

Do³±czy³: 13 Pa¼ 2008

   

Wys³any: 2009-03-19, 21:15   

A w jakim wieku jesteś? W okresie wzrostu serce poprostu nie jest przyzwyczajone do wysokości na jaką ma tłoczyć krew stąd zawroty głowy. Podobnie się stanie przy szybkim podniesieniu głowy z niskiego poziomu.
 

Endorphin

User


Do³±czy³: 19 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-03-19, 21:23   

stubarwny napisa³/a:

podobnie się stanie przy szybkim podniesieniu głowy z niskiego poziomu

Zgadza się. Obecnie szybko rosnę. Dzięki za udzielenie odpowiedzi.
_________________
Mów mi Endo ;D
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-03-19, 21:36   

Endorphin napisa³/a:

Tętno mam: 120/66, puls 64.



Masz za niskie ciśnienie a dokładniej rozkurcz bo 66 to za mało i tętno też masz za małe. Tętno w stanie spoczynku powinno się wahać od 85 to max 100 uderzeń na minute.

Daj sobie kilka dni odpoczynku i nie forsuj organizmu.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

Cream  

User

Panna


ImiÄ™: Marta

Wiek: 26

Do³±czy³a: 18 Mar 2009

Sk±d: Z Ma³opolski ;D

   

Wys³any: 2009-03-20, 18:07   

A u lekarza byłeś?? Może masz za mało jakiejś witaminy?? Albo masz osłabienie organizmu??
_________________
Przeczytać w razie pożaru (Nie czytaj tego idioto!)
 

olaa238

Stały User


Do³±czy³: 16 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-11-06, 23:56   

JA też mam to samo. Ale cóż trzeba uważać, najlepiej powoli wstawać z krzesła, z łóżka. Jak jestem chora to tym bardziej, ostatnio przewróciłam się :-o Ja mam tak bo mam uszkodzony błędnik :-/ czasami chodzę krzywo po chodniku prawie jak pijana xD :-D :hyhy: na prawdę. Ale z tym to przeważnie mają wysokie osoby niedokrwienie czyli nie zdązy okrążyć krew i dlatego chwilowo niedotlenienie. Ja też jestem wysoka i dlatego i jeszcze błędnik ;//
 

MJ  

Hiper wymiatacz

God sent us?



ImiÄ™: Michael

Wiek: 34

Do³±czy³: 28 Maj 2009

Sk±d: BDG

   

Wys³any: 2009-11-07, 12:33   

Mizantrop napisa³/a:

od 85 to max 100 uderzeń na minute.


Za dużo powiedziane Mizan, chyba że mowa o zawodowym sportowcu u którego tętno będzie zawyżone. Przy setce jesteśmy o krok od tachykardii.
Osoby dorosłe ilość uderzeń na minutę wynosi ok. 60-80, u dzieci: 90-140/minutę.
Endorphin, co nie zmienia faktu, że nie masz niskiego ciśnienia, jeden z powodów Twoich zawrotów.
Ogólnie o porannych zawrotach był już tutaj temat, nie należy się od razu zrywać z łóżka, leżysz w pozycji poziomej, sprowadzasz się do pionu, błędnik w uchu może 'zmulać' ;)
_________________
In this world people will always throw stones in the path of your success,it depends on you…
What you make from them, a wall or a bridge?
 

Bard_Zerald  

Pogromca postów

Forumowy bard



ImiÄ™: Jakub

Wiek: 28

Do³±czy³: 27 Cze 2009

Sk±d: Tatry

   

Wys³any: 2009-11-07, 12:38   

Ja też często wstaję po długim czasie siedzenia. (Np jak siedzę w wannie)
I robi mi się czarno przed oczami i muszę się oprzeć o ścianę żeby nie upaść.
Ale to ponoć dlatego że to okres kiedy szybko się rośnie i organizm nie nadąża.
_________________
 

motyl  

Moderator

gryzÄ™.



Wiek: 34

Do³±czy³a: 13 Cze 2009

Sk±d: Wielkopolska

   

Wys³any: 2009-11-07, 12:56   

MJ napisa³/a:

Ogólnie o porannych zawrotach był już tutaj temat,


Dokładnie.
A temat jest z marca, autor nie pojawił się kilka miesięcy.
Zamykam.
_________________
"Nadal wierzę w marzenia z dzieciństwa.
W niewysłane listy, że nadejdą...
Wierzę, że pijąc wódkę za błędy nigdy nie powiem "żałuję" i wciąż nowe popełniać będę...
W numery telefonów, które w słuchawkach nigdy nie zamilkną..."
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com