Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Norbs93  

Pogromca postów

the boy next door



ImiÄ™: Norbu$

Wiek: 30

Do³±czy³: 10 Cze 2009

   

Wys³any: 2009-12-06, 13:33   

Oprocz tego ze wstane i siedzenia na kompie i ogladania tv to nic nie robie :hyhy:
Aha i jakis spacerek tez moze być,ale dosyć rzadko.
 

Alexis  

Mega wymiatacz

Księżniczka huligan



ImiÄ™: Ola

Do³±czy³a: 15 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-12-06, 14:01   

Nasze kiepskie społeczeństwo, poświęca niestety wieczorne niedziele na `Taniec z gwiazdami`, więc o czym tu dyskutować ..
_________________
Zbieram na zupÄ™ dla Placka, bo chudy.
 

Edyn

Hiper wymiatacz



Wiek: 30

Do³±czy³: 24 Sie 2009

   

Wys³any: 2009-12-06, 14:02   

Dla mnie niedziela to prawie jak sobota, różnica polega na tym, że trzeba się uczyć i odrobić lekcje.
_________________


Trudno jest powiedzieć akurat tyle, ile się chce powiedzieć.
 

Missy  

Pogromca postów

Gwiazdka



Wiek: 31

Do³±czy³a: 22 Sty 2009

Sk±d: uæ

   

Wys³any: 2009-12-06, 14:18   

Niedziele zaliczam do weekendu. wolne od szkoły. dużo nauki bo następny dzień to poniedziałek a więc kolejny tydzień szkoły.
jeśli w sobotę nie posprzątam to sprzątam w niedziele.
Kościół...sporadycznie.
_________________
ona umrze martwa.
 

pryzmat  

Pogromca postów



Wiek: 32

Do³±czy³: 26 Cze 2009

   

Wys³any: 2009-12-06, 14:59   

nie świętuje niedzieli, dla mnie to zwykły dzień tygodnia.. a co robię? To co zwykle, jem, oglądam tv, pisze, śpię..
_________________
_______________

Człowiek e, to wyścig szczurów,
do szklanych domów, z szarych murów,
jak twój guru to PeeLeN, ty przegrasz wyścig ten..


 

Mihihih  

Pogromca postów

dziecko neo.



ImiÄ™: J.

Do³±czy³a: 03 Sty 2009

Sk±d: ten ¶miech?

   

Wys³any: 2009-12-06, 15:09   

Niedziela niby dzień jak co dzień, a jednak.. różni się od pozostałych dni tygodnia. Nie mówię tutaj o mszy świętej, bo to jest oczywiste. Rodzice są w domu, jest obiad składający się z dwóch dań, wspólny posiłek. Czasem ktoś się zjawi, jakieś odwiedziny cioci, wujków, kuzynów czy babci. Zawsze niedziela charakteryzuje się inną atmosferą niż pozostałe dni, nawet wspólne oglądanie telewizji jest milsze.;-)
_________________
Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć,
bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu.
 

sheilven  

Pogromca postów



Wiek: 31

Do³±czy³a: 05 Gru 2008

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2009-12-06, 16:09   

dniem świętym jest piątek, bo mam dwie matematyki. a niedziela jest dobra na lenia.
_________________
i'm burning up a sun just to say goodbye.
 

motyl  

Moderator

gryzÄ™.



Wiek: 34

Do³±czy³a: 13 Cze 2009

Sk±d: Wielkopolska

   

Wys³any: 2009-12-06, 17:16   

Hm. Kościół. Chociaż teraz rzadko, bo choroba;x. Jeśli jestem w domu to obiad rodzinny, przeważnie z jakąś ciocią, wujkiem, bratem i jego rodziną. Wszyscy są na miejscu;d.

Mihihih napisa³/a:

Zawsze niedziela charakteryzuje się inną atmosferą niż pozostałe dni, nawet wspólne oglądanie telewizji jest milsze.;-)


I rozmowy o pogodnie też;).
_________________
"Nadal wierzę w marzenia z dzieciństwa.
W niewysłane listy, że nadejdą...
Wierzę, że pijąc wódkę za błędy nigdy nie powiem "żałuję" i wciąż nowe popełniać będę...
W numery telefonów, które w słuchawkach nigdy nie zamilkną..."
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-12-08, 15:59   

Jak najbardziej święty :-) Jest dla mnie inny nie tylko przez chodzenie na Mszę, która jest inna niż w dni powszednie, ale przez samą atmosferę tego dnia :-)
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

mateo457  

User

Teusz


ImiÄ™: Mateusz

Wiek: 30

Do³±czy³: 09 Cze 2010

Sk±d: ok. Sanoka

   

Wys³any: 2010-06-10, 04:28   

A nie jest tak że Bóg nakazywał ¦więcić dzień Szabatu? :-x
_________________
Teusz
 

QukuÅ‚ka  

Pogromca postów

'taka katarynka'



Wiek: 32

Do³±czy³a: 21 Mar 2010

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2010-06-10, 09:12   

dzień jak co dzień.
 

Titus  

User

\m/



ImiÄ™: Emila

Wiek: 29

Do³±czy³a: 09 Cze 2010

   

Wys³any: 2010-06-10, 10:52   

niedziela? nie trzeba iść do szkoły ;) . Ale wgl, ja nie rozumiem tego, że chrześcijanie uznają niedzielę za dzień święty. Oni niby czczą ostatni dzień tygodnia, w którym Bóg odpoczywał. Ale ksiądz mówił nie raz, że 1 dniem tygodnia jest niedziela, czyli ostatnim sobota. Sami sobie zaprzeczają.
_________________
"I love this smell
I love this sound
As an napalm in the morning"
 

cappuccino  

VIP



ImiÄ™: Mama Madzia

Wiek: 36

Do³±czy³a: 04 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2010-06-10, 12:42   

Cytat:

Sami sobie zaprzeczajÄ….



Nikt sobie nic nie zaprzecza, po prostu "jedni" świętują Niedzielę na pamiątkę czegoś innego, a "drudzy" sobotę na pamiątkę też czegoś innego ;) .

Dla katolika (czyli też chrześcijanina) Niedziela to pierwszy dzień tygodnia, dzień/pamiątka Zmartwychwstania, dlatego jest dniem świętym, nie powinno się w tym dniu wykonywać niepotrzebnych prac.

Dla ¯ydów, którzy nie bazują na Nowym Testamencie tylko na Starym takim szczególnym dniem jest sobota, kiedy świętują szabat, kiedy to Bóg odpoczął po stworzeniu świata ("W judaizmie i niektórych kościołach chrześcijańskich (m.in. Kościół Adwentystów Dnia Siódmego, Baptyści Dnia Siódmego, część zielonoświątkowców i niektórych wspólnot protestanckich) obchodzony jako dzień święty - na pamiątkę tego, że dnia siódmego po zakończeniu aktu stworzenia Bóg odpoczywał" co prawda z cioci wikipedii, ale akurat tym razem można się na tym opierać, oczywiście na ten temat można dyskutować jeszcze długo i znaleśc wiele innych podstaw, dlaczego jedni to a drudzy tamto świętują, ale to nie ten temat, więc ograniczam się tylko do tej ogólnej informacji ).

WracajÄ…c do tematu:

Ja osobiście w Niedzielę staram się nie robić nic związanego z pracą - nie uczę się, nie robię zakupów, nie zabieram się nagle za generalny porządek pokoju. Jeśli sytuacja jest taka, że muszę np, się uczyć - to też staram się w Niedziele wybierać materiał lekki, żeby szybko wszedł do głowy. Tego dnia odwiedzam najbliższy, chodzę na spacery, nie siedzę tylko przed kompem czy tv, aby poczuć ten dzień :-) .
_________________


http://mama24na7.blog.pl/
 

eweliÅ„cia  

Wymiatacz



ImiÄ™: Ewelina

Wiek: 34

Do³±czy³a: 09 Lip 2009

Sk±d: pomorze

   

Wys³any: 2010-06-10, 12:58   

Niedziela jest dla mnie dniem odpoczynku w którym mogę sobię odpocząć po tygodniu.
Niby jest dniem świętym,ale to ja tam nie wiem ;-D
_________________
,,W życiu piękne są tylko chwile ''

 

orzesek  

User

< 3 .



Wiek: 31

Do³±czy³a: 06 Cze 2010

   

Wys³any: 2010-06-10, 13:11   

hmm...na pewno ten dzień w jakis sposób różni się od innych, bo prawie nikt nie pracuju i w ogóle. Dzień ten uważany jest za dzień odpoczynku, i ja również to w niedzielę robię. Odpoczywam po sobocie, wieczorem sie pakuję i wyjeżdżam do szkoły. :-x
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com