Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

karmelek  

User

KML.


ImiÄ™: Agnieszka

Wiek: 29

Do³±czy³a: 25 Maj 2010

Sk±d: Wwa.

   

Wys³any: 2010-05-25, 22:43   Nieklasyfikacja i niezdany rok. Czy tak można?

Cześć!

Jestem uczennicą klasy trzeciej gimnazjum i mój problem jest związany z moją przyjaciółką.

Otóż jej sytuacja przedstawia się następująco: w 1 semestrze była nieklasyfikowana, testy klasyfikacyjne wypadają na czerwiec, w 2 semestrze miała ponad 50% nieobecności z kilku przedmiotów.
Dodam, że wszystkie nieobecności zostały w terminie usprawiedliwione i wynikały z długotrwałych chorób i trudnych sytuacji rodzinnych, lecz nauczyciele mimo to usilnie twierdzą, że nie mają praw dopuścić ją do egzaminu.

Dlaczego? Innych uczniów o podobnej sytuacji dopuszczano bez problemu i starano się, aby jak najszybciej nadrobili zaległości i mimo, że większość z nich nie wyrażała do tego jakichkolwiek chęci to nadciągnięto im oceny i nie ma problemów. Moja przyjaciółka uczy się dobrze, ostatnio zdobyła 6 pozytywnych ocen same 3 i 4.. i na prawdę jej zależy na zdaniu.

Nie rozumiem decyzji nauczycieli i chciałabym się zapytać was wszystkich czy jest jakaś szansa by odwołać się od ich wyroku? Czy po prostu taka jest procedura i nic nie da się zrobić? Proszę o szybką odpowiedź z wyjaśnieniem.
 

Wojtas  

Hiper wymiatacz

KoteG



ImiÄ™: Wojtek

Wiek: 30

Do³±czy³: 02 Maj 2009

Sk±d: Katowice/Chorzów

   

Wys³any: 2010-05-25, 23:01   

Niech chodzi cały czas do końca, podlizuje się i zdaje jak najlepiej co tylko się da to może ją przepuszczą.
_________________
Ludzkość! Jakaż ona szlachetna! Jakże chętna do poświęcenia... kogoś innego!


Sklepik z marzeniami
 

karmelek  

User

KML.


ImiÄ™: Agnieszka

Wiek: 29

Do³±czy³a: 25 Maj 2010

Sk±d: Wwa.

   

Wys³any: 2010-05-25, 23:15   

Tak będzie robić.. tylko najgorsze jest, że była u niej ta kurator i z takim tekstem:
"Gdybym zaczeła tutaj pracę wcześniej to byś zdała." No, a po za tym te nauczycielki są strasznie cięte, jak mówiłam nie wiadomo czy nawet nie doszło do łapówki w przypadku jednego ucznia o którym była mowa, bo po spotkaniu z mamą mimo, że miał też strasznie dużo nieobecności nie wiadomo czy i na pewno usprawiedliwionych nauczyciele nawet pani od geografi dała mu ściągać, chociaż nigdy nie pozwala.. Ma pewną 2 z matmy, chociaż inni uczniowie nawet po długich staraniach nie mogą wyciągnąć jej...

Najbardziej chodzi mi o to czy od tych słów wychowawczyni do mamy tej dziewczyny jest jakieś wyjście walki o to zdanie? Co można zrobić jak ona zamknęła droge i powiedziała "że nic nie może zrobić" ? No i czy według Ciebie ona powinna mieć szanse na ten egzamin? Dodam, że przez 2 lata miała dobrą średnia i raczej nie było takich sytuacji.
 

marmi  

Pogromca postów

kamikadze



Wiek: 41

Do³±czy³: 20 Lip 2009

Sk±d: Katowice

   

Wys³any: 2010-05-26, 02:30   

W teorii ponad 50% nieobecności daje podstawy do nieklasyfikowania z danego przedmiotu, ale nie powinno tak się robić w przypadku gdy te nieobecności faktycznie wynikały z chorób itd itp...
Tak jak radzą wyżej niech chodzi do końca dalej zdobywa dobre oceny może wtedy się zlituja i puszczą dalej tym bardziej jak zawsze miała w miarę dobra średnią...
_________________
Twój uśmiech...to już nie wróci...
 

Sokolos

User


Do³±czy³: 14 Mar 2010

   

Wys³any: 2010-05-26, 12:23   

Nauczycieli to nie obchodzi, ze twoja koleżanka była chora. I to nic nie daję że twoja koleżanka te godziny usprawiedliwiła na każdej lekcji powinna zaliczyć 51% godzin.
 

wolek14  

Hiper wymiatacz

Seksista;d



Wiek: 31

Do³±czy³: 18 Gru 2009

Sk±d: ok ¯ywca

   

Wys³any: 2010-05-26, 13:55   

MEN uważa, że bedąc na mniej niż połowie zajęć lekcyjnych nie masz szans zrealizować materiału przeznaczonego na cały rok/semestr, i niestety, nie ma tutaj nic do poradzenia, chociaż nie były to wagary. W przypadku dłuższej choroby/wypadku pisze się pismo do OKE (albo WOM, nie pamiętam) o przesunięcie terminu egzaminu. Takie pojedyncze dni, czy też tygodnie, opuszczone z pewnych przyczyn nie wistarczą, by ta organizacja zaakceptowała prośbę.
_________________
Tam gdzie kończy się logika, zaczynają się kobiety...

Dźwięk jest jak tworzywo... Daje się obrabiać, ale tylko w rękach zawodowca zmienia się w dzieło sztuki...

10.08.2011r [*]
 

motyl  

Moderator

gryzÄ™.



Wiek: 34

Do³±czy³a: 13 Cze 2009

Sk±d: Wielkopolska

   

Wys³any: 2010-05-26, 14:57   

Zresztą w takiej sytuacji powinna starać się o indywidualny tok nauczania. Byłam w podobnej sytuacji w drugiej klasie gimnazjum, ale kiedy było wiadomo, że do szkoły długo nie pójdę, a już długo nie chodziłam to właśnie dostałam indywidualny tok i wszystko się dobrze skończyło. W każdej sytuacji da się coś zrobić, jeśli pomyśli się o tym wcześniej. Teraz może tylko dalej się starać by ją do tego egzaminu dopuścili i chyba nic więcej bo to już na dniach.
_________________
"Nadal wierzę w marzenia z dzieciństwa.
W niewysłane listy, że nadejdą...
Wierzę, że pijąc wódkę za błędy nigdy nie powiem "żałuję" i wciąż nowe popełniać będę...
W numery telefonów, które w słuchawkach nigdy nie zamilkną..."
 

Vinci666  

User



Imię: Jędrzej

Wiek: 32

Do³±czy³: 03 Cze 2010

Sk±d: Wrocek

   

Wys³any: 2010-06-03, 10:21   

Jezeli jest nieklasyfikowana to nie ma ze strzelila kibla, nauczyciel musi jej zrobic sprawdzian z calego roku. Jezeli go nie zaliczy to moze ja udupic.
_________________
Jak sie nie ma co sie lubi, to sie kradnie co popadnie.

Szatanie moj ciemnosci Panie.. spraw by wino bylo tanie!

Amarena i Komandos to jest to, z nich wypijam cale zlo..
 

Avatar3  

Stały User



ImiÄ™: Krystian

Wiek: 30

Do³±czy³: 14 Maj 2010

Sk±d: Mnie Znasz?

   

Wys³any: 2010-06-03, 10:38   

A czy nie można się zwrócić z tym do dyrektora szkoły, że jest taka i taka sytuacja i wyjaśnić wszystko... Powodem może być też, że mogła podpaść jakiemuś nauczycielowi i teraz może się mścić... bo dla mnie coś takiego jest niedopuszczalne od kiedy to nauczyciele nie chcą przepuszczać uczniów z powodu choroby... Kolega z klasy ma z wielu przedmiotów okienka i jedynki. Nie chodził na lekcje, ponieważ jest joannitą, zwrócił się z tym do dyrektora i on mu powiedział żeby 2 przedmioty zostawił na sierpień, a resztę niech stara się poprawić. I dyrektor wstawił się za nim no i zobaczymy co będzie za 3 miesiące;)
_________________
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.

Einstein
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2010-06-03, 16:23   

Powinni dopuścić ją do egzaminów klasyfikacyjnych, myślę, że jej rodzice powinni się w to zaangażować.
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com