Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

janko  

Hiper wymiatacz



ImiÄ™: janek

Wiek: 33

Do³±czy³: 09 Sty 2011

Sk±d: warszawa

   

Wys³any: 2011-06-09, 21:06   Nigeryjski szwindel

Czy słyszeliście o szwindlu nigeryjskim, zwanym też przekrętem 419? Czy dostaliście kiedyś maila z takim oszustwem? Czy odpisywaliście, jakie były wasze reakcje?
Ja w spamie mam chyba ze trzy różne maile. Dwa polegają na podobnym motywie- córka biznesmena z Wybrzeża Kości Słoniowej, czy innego kraju afrykańskiego została w wyniku rebelii sierotą i mieszka w obozie dla uchodźców, nie może jako uchodźca bez praw wyjąć grubych milionów, które na nią czekają i prosi o pomoc. Jeden z kolei był od umierającego biznesmena z Dubaju, który chce przekazać pieniądze na cele charytatywne, ale z powodu choroby nie może się tym zająć, rodzina nie chce mu pomóc, zabrała kasę z konta i zostało mu tylko jedno sekretne konto :-D gdzie jest 21mln$ i za pomoc dostanę 10%. Tylko oczywiście najpierw trzeba opłacić jakieś dokumenty itp. Bardzo ciekawe historie życiowe :mrgreen:
 

Isair  

VIP

Arcykapłan



Wiek: 36

Do³±czy³: 12 Maj 2010

   

Wys³any: 2011-06-09, 21:42   

Nie dostajÄ™ takich meili ciekawych. Same reklamy.
_________________
O upadku tego kraju świadczy fakt, że najpoczytniejsza książką jest Komentarz do ustawy o podatku VAT
Mój blog
 

Serduchoo  

Stały User

zmotoryzowana



Do³±czy³a: 10 Kwi 2011

Sk±d: ta mina?:D

   

Wys³any: 2011-06-10, 14:09   

U mnie same reklamy:) Ja bym nie odpisała(chyba). :wstyd:
_________________
Aby zaspokoić potrzeby większości ludzi potrzeba seksu i alkoholu. Do zaspokojenia moich potrzeb wystarczy motocykl.`Zetka`
 

Nevins94  

User

Wojownik ¦wiatła



ImiÄ™: Mateusz

Wiek: 30

Do³±czy³: 12 Cze 2011

   

Wys³any: 2011-06-12, 11:26   

Oczywiście zdajesz sobie sprawę że w takiej podejrzanej wiadomości może czaić się jakiś wirus który może wykorzystać błąd w twoim oprogramowaniu i bez żądnych problemów przejąć kontrole nad twoim komputerem lub go uszkodzić w jakiś inny sposób. Choć moim zdaniem jest taka możliwość aby taka wiadomość okazała się prawdziwa, szanse na to są porównywalne do trafienie w Lotka ;)
_________________
Choć nasz los jest ciągiem etapów, których sensu nie potrafimy zrozumieć, to wiodą nas one ku naszej Legendzie i pozwalają nauczyć się tego, co jest konieczne do wypełnienia własnego przeznaczenia ~ Paulo Coelho
 

OneKlick  

User



ImiÄ™: Karol

Do³±czy³: 01 Lip 2011

Sk±d: Olsztyn

   

Wys³any: 2011-07-01, 14:34   

Nevins94, tego typu maile nie mają na celu rozsyłania wirusów. W nich chodzi tylko o nabranie adresata i wyciągnięcie od niego pieniędzy (które wpłaca sam na konto oszustów!). Swego czasu było głośno o tych przekrętach.

Nie pamiętam już dobrze, ale chyba parę razy dostałem taki mail. Były po angielsku, a ja mam zasadę, że nie czytam obcojęzycznej poczty (nie licząc maili od zagranicznych serwisów, w których jestem zarejestrowany). Tak więc od razu poszły do kosza razem z innym spamem. ;)
 

ojzu  

Pogromca postów

.|.



Imię: Lesław

Do³±czy³: 05 Gru 2009

   

Wys³any: 2011-07-03, 16:33   

Nie wiem jak można się na to nabrać, trzeba być chyba ograniczonym umysłowo :D
_________________
You are not in the sudoers file. This incident will be reported.
 

OneKlick  

User



ImiÄ™: Karol

Do³±czy³: 01 Lip 2011

Sk±d: Olsztyn

   

Wys³any: 2011-07-04, 15:26   

Jak człowiek widzi możliwość łatwej, dużej kasy, to przestaje trzeźwo myśleć ;)
 

Stratocaster  

Hiper wymiatacz

Simple man



Wiek: 33

Do³±czy³: 18 Kwi 2011

Sk±d: Sunshine Village

   

Wys³any: 2011-07-05, 23:57   

Maile podobnych treści to praktycznie pewnik, jak wystawiasz jakieś przedmioty na angielskim ebay albo samochody na mobile.de
system wygląda tak - wystawiasz przedmiot, po 2-3 dniach dostajesz pytanie o przedmiot, po angielsku, jaka jest ostateczna cena za auto/przedmiot, bo jestem bardzo zainteresowany, bla bla bla, standart. jak odpiszesz to w ciągu kilku godzin dostajesz maila właśnie z taką historią, jak opisałeś, najśmieszniejsza jaka do mnie przyszła to wspomaganie tunezyjskich rebeliantów, że jakiś koleś ma 10milionów na uzbrojenie tylko nie ma jak tego przelać na konto, i że za pomoc w transakcji dają 100 000 dolków.

ostatnio nawet zacząłem dostawać smsy z bramek intewrnetowych w sprawie tych samochodów, a po odpisaniu wysyłali te historie smsem.
_________________
Make a joke and I will sigh and you will laugh and I will cry
Happiness I cannot feel and love to me is so unreal
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com