Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2015-06-05, 14:32   Nowe studia i przepisywanie ocen z przedmiotów

Czołem studenty. Od października idę na inne studia, od pierwszego roku. W tym roku w I semestrze zaliczyłam kilka przedmiotów, z których oceny będę mogła mieć przepisane na następne studia, zaś w tym semestrze będę zdawała jeden taki przedmiot. Bardzo zależy mi na tym, aby te oceny były przepisane gdy tylko to będzie możliwe. I w związku z tym moje pytanie:
Jeżeli nie zdam pozostałych, nieważnych dla mnie przedmiotów to nie zaliczę roku, jednak dostanę ECTSy za wszystkie zdane przedmioty? Zdobycie ECTSów w odpowiedniej liczbie za dany przedmiot uprawnia mnie do przepisania oceny, żeby je zdobyć muszę zdać egzamin z tych przedmiotów, ale to nie ma znaczenia czy zdam cały rok (wszystkie pozostałe przedmioty) czy nie?
I jeszcze jedno: rok akademicki trwa do sesji poprawkowej we wrześniu czy kończy się wcześniej? Bo gdybym nie daj Boże nie zdała egzaminu na którym mi zależy, albo jakiegoś innego, to musiałabym zdać go we wrześniu, ale czy mogłabym przystąpić do sesji poprawkowej jeśli już zarekrutowałam się i złożyłam dokumenty na inne studia? ¯eby złożyć dokumenty to muszę je wziąć z mojego dziekanatu i zanieść do innego i czy to nie będzie równoznaczne z rezygnacją z dotychczasowych studiów?

Mam nadzieję, że wystarczająco klarownie opisałam swój problem. Piszcie jak coś wiecie na ten temat, z góry dziękuję :)
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

motyl  

Moderator

gryzÄ™.



Wiek: 34

Do³±czy³a: 13 Cze 2009

Sk±d: Wielkopolska

   

Wys³any: 2015-06-05, 19:57   

Zamierzasz rozpocząć studia na tej samej uczelni/wydziale? Czy zamierzasz się przenieść?

Punkty ECTS otrzymasz za wszystkie zaliczone przedmioty.

Cytat:

Zdobycie ECTSów w odpowiedniej liczbie za dany przedmiot uprawnia mnie do przepisania oceny, żeby je zdobyć muszę zdać egzamin z tych przedmiotów, ale to nie ma znaczenia czy zdam cały rok (wszystkie pozostałe przedmioty) czy nie?


Prowadzący przepisze Ci ocenę jeśli programy przedmiotów się ze sobą pokrywają. Często też są jakieś dodatkowe uwarunkowania, np. musisz mieć z niego minimum 4. Ale przepisywanie ocen, jeśli nie jest ujęte w regulaminie studiów, to tak naprawdę dobra wola prowadzącego, bądź dziekana.

Cytat:

I jeszcze jedno: rok akademicki trwa do sesji poprawkowej we wrześniu czy kończy się wcześniej? Bo gdybym nie daj Boże nie zdała egzaminu na którym mi zależy, albo jakiegoś innego, to musiałabym zdać go we wrześniu, ale czy mogłabym przystąpić do sesji poprawkowej jeśli już zarekrutowałam się i złożyłam dokumenty na inne studia?


Rok akademicki trwa różnie, właściwie aż do zamknięcia elektronicznego sytemu rejestracji, czyli podliczenia wszystkich punktów ECTS, zatwierdzenia protokołów ocen itd. Sprawdź tą informację w tzw. "Podziale roku akademickiego" na swojej uczelni, bądź w planerze akademicki, myślę, że pierwszakom takie rozdawali :P.
Jeśli złożysz podanie o skreślenie z listy studentów przed sesją poprawkową, Twoje podanie zostanie rozpatrzone pozytywnie oraz zabierzesz swoje podanie to nie będziesz mogła brać udziału w sesji poprawkowej.
Przy rekrutacji musisz zaznaczyć czy to jest Twój pierwszy kierunek czy kolejny. Jeśli kolejny to jest płatny, chyba, że coś się zmieniło, od roku nie śledzę już ustawy o szkolnictwie wyższym.

Ale generalnie najszybciej odpowiedzi na nurtujące Cię pytania udzieli Ci rada studentów działająca na Twoim wydziale :). Na każdej uczelni jest to rozwiązywane w trochę innych sposób.
_________________
"Nadal wierzę w marzenia z dzieciństwa.
W niewysłane listy, że nadejdą...
Wierzę, że pijąc wódkę za błędy nigdy nie powiem "żałuję" i wciąż nowe popełniać będę...
W numery telefonów, które w słuchawkach nigdy nie zamilkną..."
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2015-06-05, 20:14   

Na tej samej uczelni, na pokrewnym wydziale.

Cytat:

Prowadzący przepisze Ci ocenę jeśli programy przedmiotów się ze sobą pokrywają.



Tak, sprawdzałam to.

Myślę, że najważniejsze napisałaś ;)

Cytat:

Punkty ECTS otrzymasz za wszystkie zaliczone przedmioty.



Z tego co wiem, przynajmniej w ten sposób do tego podchodziłam, opłaty za drugi kierunek zostały zniesione.
http://wiadomosci.onet.pl...kierunek/zmj76q
Czy ja dobrze rozumiem, że od przyszłego roku akademickiego to ma obowiązywać na wszystkich uczelniach?
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

motyl  

Moderator

gryzÄ™.



Wiek: 34

Do³±czy³a: 13 Cze 2009

Sk±d: Wielkopolska

   

Wys³any: 2015-06-05, 20:18   

Damn napisa³/a:

Czy ja dobrze rozumiem, że od przyszłego roku akademickiego to ma obowiązywać na wszystkich uczelniach?


Nie kierowałabym się artykułem na onecie :).
Zapytaj w dziekanacie bądź w samorządzie studencki, oni naprawdę nie gryzą! :).
_________________
"Nadal wierzę w marzenia z dzieciństwa.
W niewysłane listy, że nadejdą...
Wierzę, że pijąc wódkę za błędy nigdy nie powiem "żałuję" i wciąż nowe popełniać będę...
W numery telefonów, które w słuchawkach nigdy nie zamilkną..."
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2015-06-05, 20:34   

Doczytałam, z tego co widzę na stronie samorządu i stronie uczelni opłata jest zniesiona. W poniedziałek i tak idę do dziekanatu, ale chciałam zapytać czy może ktoś coś już wie, żeby opracować jakoś z grubsza plan działania. Nie należę do cierpliwych osób :D.
Dziękuję ;)
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com