Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Straho  

Pogromca postów



Imię: Jacław

Wiek: 35

Do³±czy³: 04 Wrz 2008

   

Wys³any: 2009-09-06, 14:10   

Teraz mało mnie to interesuje, ze ktos mnie zjedzie za ten post. Dla mnie rasa żółtych czy jak się ją potocznie nazywa skośnookich niezmiernie mnie irytuje. Nie z racji wyglądu bo każdy wygląda jak wygląda ale z przekonań politycznych. Mamy przykład na Korei na chama chcą rozpętać III wojnę światową, to rasa ludzie nie obliczalnych, dlatego ich nienawidzę.
_________________
https://www.photoblog.pl/straho
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-09-06, 14:35   

Straho napisa³/a:

Mamy przykład na Korei na chama chcą rozpętać III wojnę światową, to rasa ludzie nie obliczalnych, dlatego ich nienawidzę.


Co do polityki jaką stosują Chiny I Korea to muszę się zgodzić. Ale z drugiej strony czy można oceniać całą rasę, jeśli znalazło się trochę ludzi agresywnych ludzi? To tak jakby powiedzieć że biali to mordercy bo przecież Hitler tylu ludzi zamordował.
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

Straho  

Pogromca postów



Imię: Jacław

Wiek: 35

Do³±czy³: 04 Wrz 2008

   

Wys³any: 2009-09-06, 14:51   

TQIT napisa³/a:

To tak jakby powiedzieć że biali to mordercy bo przecież Hitler tylu ludzi zamordował.


Niestety tak to brzmi, jednak ja swojego nastawienia do rasy żółtych nie zmienię ;)
_________________
https://www.photoblog.pl/straho
 

jr_  

Pogromca postów



ImiÄ™: Manselinosa

Do³±czy³a: 27 Sty 2009

Sk±d: Okolice Lublina

   

Wys³any: 2009-09-06, 16:05   

Straho napisa³/a:

Niestety tak to brzmi, jednak ja swojego nastawienia do rasy żółtych nie zmienię ;)

i nikt nie każe ci tego robić, ale wiesz ale nie całe społeczeństwo jest chętnych do wojny, tylko ci jebnięci którzy podniecają się zabijaniem
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=Sl5HP3MCTKA

http://www.youtube.com/wa...feature=related

Mmm ... ;*
 

Justencja  

Pogromca postów



ImiÄ™: Justyna

Do³±czy³a: 16 Wrz 2008

   

Wys³any: 2009-09-06, 16:11   

Chodzi o to, że każdy przejaw różnorodności ciekawi, a czasem oburza człowieka - ale to też nie każdego, bo kto posiada trochę zdrowego rozsądku wie, że ciała się nie wybiera. Kultury również.
Większość ludzi o białej karnacji uważa siebie za lepszy, najmądrzejszy gatunek na świecie - zawyżone ego, co traktuje każdego murzyna jak buszmena, a każdego azjatę "chińczyk" "żółtek".

Pamiętam sytuacje, kiedy przechodziła jakaś wycieczka Japończyków bodajże, jacyś ludzie (dziewczyny) zaczęły się śmiać. Ja razem z moją klasą w odpowiedzi obok nich zaczęłyśmy gadać co to za idiotki, ludzi nie widzieli...i inne. Z pewnością nie poczuły się mile. Nieważne, grunt to nie śmiać się razem z nimi.
_________________
(...)
"Wyszedł w samą porę. A jednak on jest za inteligentny, aby być czymś dzisiaj: żeby dziś czegoś dokonać, trzeba być trochę durniem jednak."
'Szewcy' S.I Witkiewicz

http://www.lastfm.pl/user/Justencja
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2009-09-08, 19:35   

Proste.Wynika to z pewnego nie obeznania z inną kulturą , zachowaniem,wyglądem,kolorem skóry. Zwykle , zwłaszcza w mniejszych miastach owy człowiek jest niecodziennym widokiem przez co narażone jest na różnego rodzaju komentarze.
_________________
Drugs&hugs.
 

mloda2345  

Pogromca postów



ImiÄ™: Kinga

Wiek: 30

Do³±czy³a: 12 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-09-08, 19:44   

U nas w miasteczku niedawno pojawili się Chińczycy, którzy rozpoczęli tu pracę. Dość denerwujące były komentarze typu: O skośnoocy albo takie jak w nazwie temau zostały podane. Mi Oni nie przeszkadzają i nie mam zamiaru ich z żadnych powodów krytykować, upokarzać.
_________________
I am the rock that pushes away. I gave up tomorrow to spite today.
http://www.lastfm.pl/user/mloda2345 ;)
 

Evi  

Wymiatacz

^.^



ImiÄ™: Ewa

Wiek: 38

Do³±czy³a: 06 Wrz 2009

Sk±d: podkarpacie.

   

Wys³any: 2009-09-08, 23:37   

powiedzmy sobie wprost... w Korei Północnej i w Chinach władzę trzyma garstka ludzi. reszta narodu się nie liczy. więc nie można oceniać wszystkich na tej podstawie.
w ogóle - rasa. nie lubię tego określenia... rasę to może mieć pies, a człowiek to człowiek i nie powinno się ich na podstawie koloru skóry kwalifikować...
i generalnie rozmawiałam z Azjatami dużo przez internet. ogólnie to bardzo mili ludzie, ciekawi świata i innych kultur. zresztą specjalnie różnicy nie widziałam między nimi, a ludźmi pochodzenia afrykańskiego czy europejskiego. może są w większości trochę bardziej otwarci. to tyle.
_________________
"You may say im a dreamer... But im not the only one..."
 

maruda.xD  

User

siemasz.



ImiÄ™: Ulka.

Do³±czy³a: 07 Wrz 2009

Sk±d: Bia³ystok.

   

Wys³any: 2009-09-09, 18:57   

Polska jest najbardziej rasistowskim krajem jakim znam. Nie wspominając już o moim mieście, które jest po za wszelką granicą. Jestem bardzo tolerancyjną osoba i cięzko jest mi zrozumieć po co czepiać się ludzi, którzy nie zrobili nic złego a tylko różnią się od nas wyglądam.
 

Anne  

Hiper wymiatacz

Mag powietrza.



ImiÄ™: Ania

Wiek: 31

Do³±czy³a: 10 Sie 2009

Sk±d: Honolulu.

   

Wys³any: 2009-09-09, 20:33   

Powiem tak - rozglądałam się za Japonkami, a wszczególności za Japończykami jak widziałam ich we Wrocławiu. Chciałam strasznie wyłapać jakieś słowo, ale nic... Nie rzuciłam jednak żadnego głupiego słowa, bo sama zazdrościłam urody tym Japonką. :D

W mieście, gdzie się uczę też jest sklep z ubraniami, który prowadzi właśnie Chińczyk. Powoli uczy się polskiego. Jego uśmiech oraz optymizm jest zarażający. ;)
_________________
Najpierw rezygnujesz z drobiazgów, potem z większych rzeczy, a w końcu ze wszystkiego. Śmiejesz się coraz ciszej, aż wreszcie zupełnie przestajesz się śmiać. Twój uśmiech przygasa, aż staje się tylko imitacją radości, czymś nakładanym jak makijaż.
 

Evi  

Wymiatacz

^.^



ImiÄ™: Ewa

Wiek: 38

Do³±czy³a: 06 Wrz 2009

Sk±d: podkarpacie.

   

Wys³any: 2009-09-09, 23:20   

maruda.xD, a w ilu krajach jeszcze byłaś? moi znajomi, którzy pojechali do Anglii pracować, też mówią, że tam rasizm. ci, którzy pojechali do Niemiec - to samo. i tak w każdym jednym kraju. nie jesteśmy jakimś wielkim wyjątkiem. za to nasi politycy są i takie nam wystawiają świadectwo.
_________________
"You may say im a dreamer... But im not the only one..."
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2009-09-10, 17:22   

A ja siÄ™ z tym nie zgodzÄ™.
Jesteśmy jednym z najbardziej nietolerancyjnych krajów w Europie, jednakże moim zdaniem sprowadza się to tylko do upływu czasu i poradzenia sobie z daną nam wolnością.
_________________
Drugs&hugs.
 

pryzmat  

Pogromca postów



Wiek: 32

Do³±czy³: 26 Cze 2009

   

Wys³any: 2009-09-10, 17:42   

Zgadzam się z Kometą, polska jest jednym z najbardziej nietolerancyjnych państw.. Nietolerancyjnych, nie rasistowskich.
_________________
_______________

Człowiek e, to wyścig szczurów,
do szklanych domów, z szarych murów,
jak twój guru to PeeLeN, ty przegrasz wyścig ten..


 

Nyksus  

Hiper wymiatacz

AmericanWay



ImiÄ™: Oktawian

Wiek: 31

Do³±czy³: 09 Kwi 2009

Sk±d: Wroc³aw

   

Wys³any: 2009-09-11, 18:16   Re:

Być może dlatego, że starsze pokolenia przejechały się na obcokrajowcach i to zostało.
 

Justencja  

Pogromca postów



ImiÄ™: Justyna

Do³±czy³a: 16 Wrz 2008

   

Wys³any: 2009-09-11, 19:01   

Cytat:

Być może dlatego, że starsze pokolenia przejechały się na obcokrajowcach i to zostało.


Lub dlatego, że Polska w porównaniu do innych krajów wyjątkowo patrzy na innych i przejmuje się opiniami.
Co np. rzadko zdarza się u Amerykanów, i tam różnorodność stylów, ubrań, fryzury, narodowości nie budzi tyle kontrowersji co tutaj.
_________________
(...)
"Wyszedł w samą porę. A jednak on jest za inteligentny, aby być czymś dzisiaj: żeby dziś czegoś dokonać, trzeba być trochę durniem jednak."
'Szewcy' S.I Witkiewicz

http://www.lastfm.pl/user/Justencja
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com