Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Przesuniêty przez: slow | 2011-04-06, 21:17

Autor

Wiadomo¶æ

VITO  

Hiper wymiatacz

Król ShoutBox



Wiek: 31

Do³±czy³: 07 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-03-12, 16:03   Obrzezanie

Co sądzicie o obrzezaniu? Czy myślicie że jest to ohydne czy może uważacie że nie ma w tym nic nadzwyczajnego? Co myślicie o obrzezaniu z powodów religijnych? Co Wy- kobiety o tym myślicie? Co byście zrobiły gdyby Wasz partner był obrzezany?

Moim zdaniem obrzezanie było bardzo dobre kilka tysięcy lat temu ponieważ wtedy trudno było zadbać o środki higieny. Jeżeli chodzi o religie to uważam że nie można decydować w takiej ważnej sprawie za małe dzieci.
Jakoś mnie ten temat zainteresował. Czekam na wasze wypowiedzi.
_________________
Zdarza mi się pisać głupoty...
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-03-12, 17:04   

Jestem neutralna; nie przeszkadzałoby mi, gdyby facet był obrzezany, a nie przeszkadza też, gdy i obył się bez tego zabiegu.
Co więcej; nie widzę żadnej szkody w tym, że się dzieci obrzeza, nie uważam, aby to godziło w jakies ich wartości itd.

Co do higieny - niby są środki kosmetyczne, ale w praktyce różnie z tym jest pewnie.
 

Missy  

Pogromca postów

Gwiazdka



Wiek: 31

Do³±czy³a: 22 Sty 2009

Sk±d: uæ

   

Wys³any: 2009-03-12, 18:42   

Nie wiem co bym powiedziała, gdybym ujrzała to, ale skoro to przyjemności nie zmienia to nic przeciwko nie mam, chociaż nie namawiam.
_________________
ona umrze martwa.
 

poem sometimes  

Pogromca postów


Do³±czy³: 15 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-03-13, 15:06   

Na pewno jest to krzywda wyrządzona chłopcu, bo obrzezanie pozbawia go dużej części przyjemności z seksu. Dlatego powinien on móc sam o tym zdecydować, jako dorosły.
_________________
"wiemy, że Bóg umarł, powiedziano
nam o tym, czytając ciebie nie byłem tego całkiem pewny."
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-03-13, 16:26   

Cytat:

Na pewno jest to krzywda wyrządzona chłopcu, bo obrzezanie pozbawia go dużej części przyjemności z seksu. Dlatego powinien on móc sam o tym zdecydować, jako dorosły.


A ja słyszałam coś całkowicie przeciwnego ;)
 

poem sometimes  

Pogromca postów


Do³±czy³: 15 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-03-13, 17:01   

Ostia napisa³/a:

A ja słyszałam coś całkowicie przeciwnego



Po obrzezaniu główka penisa twardnieje, obniżając intensywność doznań podczas stosunku.

I jeszcze, że tak powiem, argument z drugiej strony :-P

Co kobiety sadza o obrzezaniu?

penis.com.pl napisa³/a:

Jedną z funkcji napletka jest regulowanie głębokości penetracji podczas stosunku, dzięki niemu pochwa pozostaje nawilżona przez czas trwania stosunku. Dwóch naukowców podjęło się zbadania wpływu obrzezania na seksualną przyjemność partnerki.

Zapytano 138 doświadczonych seksualnie kobiet o ich preferencje dotyczące posiadania lub braku napletka przez ich partnerów. Z całej grupy 20 (14,5%) kobiet preferowało mężczyzn obrzezanych, a 118 (85,5%) partnerów nieobrzezanych. Oznacza to, że 6 na 7 kobiet woli partnerów nieobrzezanych.

Jak twierdziły kobiety, mężczyźni obrzezani mieli problemy z przedwczesnym wytryskiem. Kobiety rzadziej też doświadczały orgazmu pochwowego podczas stosunku z mężczyzną obrzezanym, być może z powodu zbyt małej stymulacji punktu G. To samo dotyczy wielokrotnych orgazmów.

Kobiety twierdziÅ‚y także, że podczas stosunku z obrzezanym mężczyznÄ… czuÅ‚y wiÄ™kszy dyskomfort z powodu gorszego nawilżenia pochwy. (TwierdziÅ‚y tak zarówno kobiety, które preferowaÅ‚y nieobrzezanych jak i obrzezanych partnerów). Wydaje siÄ™, że seks byÅ‚ znacznie bardziej przyjemny, gdy mężczyznom nie brakowaÅ‚o napletka – prawdopodobnie z powodu mniejszego dyskomfortu.

_________________
"wiemy, że Bóg umarł, powiedziano
nam o tym, czytając ciebie nie byłem tego całkiem pewny."
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-03-14, 11:45   

poem sometimes napisa³/a:

Po obrzezaniu główka penisa twardnieje, obniżając intensywność doznań podczas stosunku.



Ale jednocześnie bez napletka jest większy "dostęp" do części, które również odbierają bodźce.
Ale cóż, pewnie obrzezanym trudno stwierdzić, czy faktycznie mają gorzej jak ci z napletkiem ;p
 

olga9  

Stały User



ImiÄ™: Olga

Wiek: 33

Do³±czy³a: 17 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-03-20, 23:50   

Według mnie jest to kompletna paranoja. I tak naprawdę po co to komu? Bo tak nakazuje kultura? A niby tyle się mówi,że powinno się akceptować siebie takiego,jakim się jest. A to już nawet nie jest uroda,tylko dość ważny organ. Nie mieści mi się to w głowie,naprawdę.
 

madeline134  

Moderator



Wiek: 29

Do³±czy³a: 14 Pa¼ 2009

Sk±d: ¦l±sk/Krk

   

Wys³any: 2011-04-06, 14:37   

W temacie został poruszony głównie aspekt obrzezania mężczyzn.Natomiast ja chciałam zapytać jakie macie zdanie na temat tej praktyki u kobiet?Wydaje mi się,że w ostatnich latach problem został nagłośniony,ale czy zniknął?Uważacie,że tradycja i religia są ważniejsze niż zdrowie,a czasem nawet życie przyszłych kobiet?
_________________
There is nothing to fear but fear itself.
 

alpen.  

Pogromca postów

małe duże dziewczę.



ImiÄ™: Klaudia.

Do³±czy³a: 09 Sty 2010

Sk±d: Wadowice.

   

Wys³any: 2011-04-06, 14:46   

madeline134 napisa³/a:

Uważacie,że tradycja i religia są ważniejsze niż zdrowie,a czasem nawet życie przyszłych kobiet?


Wydaje mi się, że nikt z nas, który nie jest związany z tamtą tradycją, religią i kulturą nie odpowiewie, że to ważniejsze.

madeline134 napisa³/a:

Wydaje mi się,że w ostatnich latach problem został nagłośniony,ale czy zniknął?


Przez mentalność tych ludzi i przez odrzucanie pomocy nie zniknie. Dla nich - problem nie istnieje. Sa pojedyncze jednostki, które tylko potwierdzają regułe.
Obrzezanie to coś strasznego. Napawa mnie obrzydzeniem, odpycha, zupełne niezrozumienie. Nie wiem, jak można tak kaleczyć swoje dzieci. Ich mentalność jest tak skrzywiona, że zaprzestałam prób zrozumienia jej.
_________________
jak Cie odnaleźć, gdy nie wiem gdzie szukać
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2011-04-06, 15:15   

Na szczęści dzięki Waris Dirie ta kwestia przestała być tematem Tabu. Uważam, że tego rodzaju okaleczenie seksualne jest czymś niezwykle upokarzającym dla kobiet. W moich oczach ten czyn można określić mianem barbarzyństwa. Nawet jeżeli w danej kulturze jest to przejaw czystości, honoru, tradycji, czy kulturowej identyfikacji. Chociaż i tu możemy spotkać się z zastrzeżeniami jakoby byłaby to kwestia wiary :

Cytat:

„Od ponad czterech tysiÄ™cy lat Afrykanie okaleczajÄ… swoje kobiety. Wielu myÅ›li, że tak nakazuje Koran, bo obrzezanie praktykuje siÄ™ we wszystkich muzuÅ‚maÅ„skich krajach Afryki. Nic z tych rzeczy: ani Koran, ani Biblia nic nie wspominajÄ… o okaleczeniu kobiet. Obrzezywanie popierajÄ… i żądajÄ… go mężczyźni – ciemni, samolubni mężczyźni - chcÄ…cy w ten sposób uzyskać potwierdzenie swojej wyÅ‚Ä…cznoÅ›ci na czerpanie seksualnych korzyÅ›ci z żony. Matki godzÄ… siÄ™ na obrzezanie córek ze strachu, że te nie znajdÄ… sobie mężów.”


Niemniej, by zaprzestano owych praktyk, społeczność jednogłośnie musi uznać szkodliwość obrzezania i chęć zaniechania tego rodzaju działania. Zarówno w przypadku mężczyzn jak i kobiet. Jest to niestety walka aktywizacji danej populacji, podnoszenia ich świadomości na temat praw człowieka, z zakorzenioną w ich mentalności tradycją.
_________________
Drugs&hugs.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com