Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Justtina  

Wymiatacz


Do³±czy³a: 30 Lis 2012

   

Wys³any: 2012-12-12, 12:36   

Może palenie nie tyle potrafi uspokoić, co raczej skupia uwagę na wykonywaniu innej czynności ;-)
 

16Magda  

User


ImiÄ™: Magda

Wiek: 27

Do³±czy³a: 12 Gru 2012

   

Wys³any: 2012-12-12, 18:02   

Przedstaw sobie obraz papieros=zwinięty w rulon banknot 10zł. Przeciętny palacz pali paczkę dziennie, która kosztuje do 12zł. Rzeczywiscie ten widok uspokaja :hyhy:
 

spokojnydoczasu  

Stały User


Wiek: 28

Do³±czy³: 08 Gru 2012

   

Wys³any: 2012-12-12, 18:44   

Wg mnie palenie pozwala w pewnym stopniu ochłonąć jednak nie polecam tej metody. Jestem palaczem i już kilka razy chciałem rzucić ale jak narazie wszystkie zakończyły się niepowodzeniem. Początki palenia papierosów są największym błędem jaki można popełnić ale w sumie każdy ma wybór. Ja lubię zapalić ale jednak portfel jest przez to znacznie szczuplejszy
 

tehace  

Stały User


Wiek: 29

Do³±czy³: 28 Lut 2011

   

Wys³any: 2013-01-09, 21:17   

Palenie uspokaja. Nikotyna powoduje krótkotrwałe wydzielenie endorfin - zwiększa szczęście. Dlatego tak lubimy zajarać przy alkoholu, na imprezach czy po udanej randce z dziewczyną.
 

Millionaire  

User


Do³±czy³: 10 Sty 2013

   

Wys³any: 2013-01-11, 14:05   

"Palimy aby móc normalnie odczuwać emocje, poprzez nasz 'upośledzony' system hormonalny, jednocześnie nadal go upośledzając."

Taki mały cytacik z mojej nieskończonej pracy.
Upubliczniona zostanie w kwietniu.
 

cappuccino  

VIP



ImiÄ™: Mama Madzia

Wiek: 36

Do³±czy³a: 04 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2013-01-14, 19:59   

Mimo, iż sama nie palę, to chyba mogę stwierdzić, że palenie uspokaja niektóre osoby. Moje koleżanki ze studiów zawsze wychodziły na dymka przed egzaminem i to im pomagało, tak samo teraz moje koleżanki z pracy często idą na papieroska, aby odreagować... ale być może to po prostu siedzi u nich w psychice, że muszą zapalić, aby się uspokoić.
_________________


http://mama24na7.blog.pl/
 

Porcelana.  

Pogromca postów

Laura Palmer



Do³±czy³a: 13 Lut 2009

   

Wys³any: 2013-01-14, 20:07   

16Magda napisa³/a:

Przedstaw sobie obraz papieros=zwinięty w rulon banknot 10zł.


Nie działa to na mnie. :(

Tak, palenie bardzo uspokaja, relaksuje, jest idealnym zwieńczeniem wysiłku fizycznego czy dobrego jedzenia.
_________________
Później luki w pamięci, zapatrzenia w okno -
tam mała dziewczynka w bloku naprzeciwko
uśmiecha się z żyletką pomiędzy zębami.
Myślę o jej chłodnych pocałunkach.




fire, walk with me...
 

cappuccino  

VIP



ImiÄ™: Mama Madzia

Wiek: 36

Do³±czy³a: 04 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2013-01-14, 20:18   

Cytat:

jest idealnym zwieńczeniem wysiłku fizycznego czy dobrego jedzenia.



Czy to prawda, że palenie działa też na głód? Słyszałam kiedyś rozmowę, jeden drugiemu radził, żeby sobie zapalił, skoro ssie go w żołądku :D, ale nie wiem czy to nie bujda...
_________________


http://mama24na7.blog.pl/
 

Porcelana.  

Pogromca postów

Laura Palmer



Do³±czy³a: 13 Lut 2009

   

Wys³any: 2013-01-14, 20:26   

cappuccino, raczej nie, jeśli już, to krótkotrwale, ale w moim przypadku rzucenie palenia = podwojenie apetytu. Coś trzeba robić w chwilach, kiedy najchętniej sięgnęłoby się po papierosa, więc sięga się po orzeszki, naleśnika, żelka, kawałek ciastka itp. Dramat.
_________________
Później luki w pamięci, zapatrzenia w okno -
tam mała dziewczynka w bloku naprzeciwko
uśmiecha się z żyletką pomiędzy zębami.
Myślę o jej chłodnych pocałunkach.




fire, walk with me...
 

apocalypse  

Hiper wymiatacz

KRÓLOWA



ImiÄ™: Marcelina

Wiek: 28

Do³±czy³a: 20 Sty 2012

   

Wys³any: 2013-01-14, 20:39   

cappuccino napisa³/a:

łyszałam kiedyś rozmowę, jeden drugiemu radził, żeby sobie zapalił, skoro ssie go w żołądku :D,


haha nie zauważyłam tego.

u mnie znowu rzucanie palenia=chudnięcie, może dlatego, że staram się coś robić, gdzieś wyjść albo spać : D
_________________
Za­bija­nie dla po­koju jest jak pieprze­nie się dla cnoty.

http://www.photoblog.pl/adrianar
 

Makabraa  

VIP

Wiedźma



ImiÄ™: Magdalena

Wiek: 44

Do³±czy³a: 13 Sty 2013

   

Wys³any: 2013-01-14, 20:41   

nie palę. Uważam, że nie uspakaja. To siedzi w głowie. Taki efekt placebo.
_________________
Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą.

Ogień w głowie mam, w sercu siwy dym. Bóg opuścił mnie, urwał mi się film
 

apocalypse  

Hiper wymiatacz

KRÓLOWA



ImiÄ™: Marcelina

Wiek: 28

Do³±czy³a: 20 Sty 2012

   

Wys³any: 2013-01-14, 20:50   

co do uspokajania to e lol, oczywiście że palenie uspokaja, sam fakt, że wybijam na ostrej kur.wie, usiądę, poszukam paczki, zapalniczki, odpalę papierosa a potem metodycznie przyciągam rękę do ust, biorę mocny wdech, wciągam dym, po czym go wypuszczam, przez co reguluję oddychanie. to lepsze niż liczenie do 10. i chyba logiczne.
_________________
Za­bija­nie dla po­koju jest jak pieprze­nie się dla cnoty.

http://www.photoblog.pl/adrianar
 

Beznickowy

Mega wymiatacz


Do³±czy³: 09 Sty 2012

   

Wys³any: 2013-01-14, 20:52   

Owszem, palenie uspokaja. Nikotyna wykazuje działanie stymulujące, zwiększa wydzielanie adrenaliny i dopaminy oraz niektórych hormonów, hamuje wydzielanie kilkudziesięciu enzymów. W dymie tytoniowym występują też inhibitory monoaminooksydazy, które także są odpowiedzialne za uspokajające działanie papierosa.
Tak więc jest naukowo potwierdzone, że papieros ma pozytywny wpływ na psychikę, jednak działa krótko. Podwyższony stan dopaminy i hormonów szczęścia trwa tylko przez 45 minut od wypalenia papierosa.

Ludzie, którzy twierdzą, że palenie nie uspokaja są niedouczeni i chyba nigdy w życiu nie zapalili w sytuacji stresowej. Ze znajomością biochemii też mają problem.
 

Adiyoshi

User


Do³±czy³: 05 Mar 2015

   

Wys³any: 2015-03-05, 22:07   

niby uspokaja ale jak dla mnie to lepiej sobie 50 pompek strezlic na uspokojenie zamiast wyjsc na szluga
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com