Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

stubarwny  

Pogromca postów

Ten zły



Wiek: 18

Do³±czy³: 13 Pa¼ 2008

   

Wys³any: 2009-12-24, 15:23   

Umacnia mnie to w przekonaniu, że człowiek potrafi być niesamowicie głupi jak chce...
 

ojzu  

Pogromca postów

.|.



Imię: Lesław

Do³±czy³: 05 Gru 2009

   

Wys³any: 2009-12-24, 15:25   

Cytat:

Nie umie się bronić tezy, to trzeba próbować ośmieszyć przeciwnika? Bywa, ale na mnie to nie działa



Bronić tezy przed czym ? Przed Twoim próbami obrażenia mnie ? Jak dla mnie nic więcej merytorycznego nie napisałeś w tym temacie.

Cytat:

Zabrońmy teraz sakramentów dla tych, którzy nie skończyli studiów teologicznych.



Wszystko można parodiować, ale najważniejsze jest zachować granice tak żeby nie parodie nie obrażały. Im bardziej parodiujący wgłębią się w dany temat który parodiują, tym efekt końcowy będzie na wyższym poziomie. Myślenie jakie przedstawiają tego typu parodie , to przeważnie dosłowna interpretacja,nie wiem czy zależy to od poziomu twórców owej parodii czy też poziomu domyślnych odbiorców..
_________________
You are not in the sudoers file. This incident will be reported.
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-12-24, 15:32   

ojzu napisa³/a:

Bronić tezy przed czym ?


To ty wysunąłeś tezę, jakoby wszyscy ci którzy nie mają pojęcia o teologii byli tępakami i tworzą tylko słabe parodie.
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

ojzu  

Pogromca postów

.|.



Imię: Lesław

Do³±czy³: 05 Gru 2009

   

Wys³any: 2009-12-24, 15:35   

TQIT napisa³/a:

ojzu napisa³/a:

Bronić tezy przed czym ?


To ty wysunąłeś tezę, jakoby wszyscy ci którzy nie mają pojęcia o teologii byli tępakami i tworzą tylko słabe parodie.



Oszem , ale została sprecyzowana więc już wszystko powinno być chyba jasne.
_________________
You are not in the sudoers file. This incident will be reported.
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2009-12-24, 15:42   

Właśnie na przykładzie wyżej wymienionej głupoty i stereotypów.
_________________
Drugs&hugs.
 

Frozy  

Pogromca postów

The Destroyer



Wiek: 25

Do³±czy³: 16 Gru 2009

Sk±d: Redania

   

Wys³any: 2009-12-24, 16:50   

Cytat:

Wszystko można parodiować, ale najważniejsze jest zachować granice tak żeby nie parodie nie obrażały.



Dlaczego parodie mają nie obrażać a inne rzeczy mogą? Czy myślisz, że gdy w TV leci transmisja mszy katolickiej, albo w tvp śpiewają kolędy to to nie obraża innowierców i ateistów?

Tak samo to ich obraża jak katoli parodie, a może i bardziej...

I dlaczego np tvn może obrażać bezkarnie uczucia religijne satanistów? (nawiązanie do materiału z przed 5 czy 6 lat o gorgoroth'u ^^

obrażanie uczuć religijnych nie powinno być karalne, bo przez to kilka miliardów ludzi musiałoby być ukaranych...

EDIT:
wszystkich prawosławnych powinno się pozamykać w pierdlu, bo parodiują obrzędy katolickie
_________________
"Raise your swords up high!
See the black birds fly!
Let them hear your rage!
Show no fear!
ATAAAAAAAAACK!" - Amon Amarth

http://www.formspring.me/Frozy1919
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-12-24, 17:54   

Frozy napisa³/a:

bo przez to kilka miliardów ludzi musiałoby być ukaranych...


Na świecie jest kilka miliardów ludzi. Nie przesadziłeś nieco?

ojzu napisa³/a:

Oszem , ale została sprecyzowana więc już wszystko powinno być chyba jasne.


Dlatego też nie mam nic do dodania/skomentowania.
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

Frozy  

Pogromca postów

The Destroyer



Wiek: 25

Do³±czy³: 16 Gru 2009

Sk±d: Redania

   

Wys³any: 2009-12-24, 18:33   

TQIT napisa³/a:

Na świecie jest kilka miliardów ludzi. Nie przesadziłeś nieco?



wszystkich jest chyba 6.7mld a chrzescijan wg ksiazki od religii 33%... islamistow 19% i spora część obraża uczucia tylko tym, że się modli...

Edit:
w miejscach publicznych ofc :P
_________________
"Raise your swords up high!
See the black birds fly!
Let them hear your rage!
Show no fear!
ATAAAAAAAAACK!" - Amon Amarth

http://www.formspring.me/Frozy1919
 

ojzu  

Pogromca postów

.|.



Imię: Lesław

Do³±czy³: 05 Gru 2009

   

Wys³any: 2009-12-24, 19:14   

A czymże obrażają ? Czyżby gdzieś miało miejsce wyszydzanie przeciwników katolicyzmu bądź ateistów ? Jakoś nie zauważyłem, więc skończ waść, wstydu sobie oszczędź. Konstytucja gwarantuje mi mówienie o mojej religii głośno, a czy samo mówienie kogoś to "obraża" to już nie mój problem, tylko jego. Poza tym, katolicyzm nie ma na celu obrażania, natomiast wasze heretyckie parodie - tak , bo takie mają założenie. Więc kto tu jawnie kogo obraża ?
_________________
You are not in the sudoers file. This incident will be reported.
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-12-25, 12:35   

ojzu napisa³/a:

SLow a co niby jest absurdalnego w religii ? Takie parodie tworzą tępacy nie mający żadnego pojęcia na tematy teologiczne.



No akurat twórca FSM tępakiem raczej nie był, ukończył fizykę na Oregon State University, zresztą aby stworzyć jakąkolwiek parodie czegokolwiek potrzeba ogromnie wyobraźni i inteligencji, jeśli myślisz inaczej to spróbuj tu napisać parodie polityki taką jak np tworzy Klara Veritas, tudzież polskie kabarety.

Druga sprawa wiesz czym jest parodia?? ma na celu pokazać śmieszność w tym co widzą zwykli śmiertelnicy, gdyby facet wgłębił się w teologie to 90% osób by nic nie zrozumiała.
Wręcz wymaganym jest aby tworzący parodie miał takie pojecie o danym temacie jak przeciętny człowiek.

[ Dodano: 2009-12-25, 12:38 ]

ojzu napisa³/a:


¯eby coś parodiować trzeba to najpierw poznać.


Jak już wyżej pisałem jest to bzdura, zresztą facet na pewno wychował się w rodzinie protestanckiej, wiec znał protestantyzm, bo to jest parodia protestantyzmu skierowana przeciwko niemu, a że niektórzy katolicy czują się obrażeni znaczy ze widzą iż w tej parodii jest wiele prawdy.

[ Dodano: 2009-12-25, 12:40 ]

ojzu napisa³/a:


Wszystko można parodiować, ale najważniejsze jest zachować granice tak żeby nie parodie nie obrażały.


W którym miejscu według ciebie granica jest przekroczona??
http://pl.wikipedia.org/w...3%B3r_Spaghetti
co cie tam tak obraza??

[ Dodano: 2009-12-25, 12:46 ]

ojzu napisa³/a:

Poza tym, katolicyzm nie ma na celu obrażania, natomiast wasze heretyckie parodie - tak , bo takie mają założenie. Więc kto tu jawnie kogo obraża ?



Bzdura wynikająca z twojej ignorancji i nieznajomość tematu, sprawdź lepiej jaka jest historia i przyczyna powstania FSM. Bo narazi szafujesz bezpodstawnymi oskarżeniami, i masz tu odpowiedź na swoje pytanie, czym katolicy obrażają, właśnie takimi wyssanymi z palca oskarżeniami.
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

ojzu  

Pogromca postów

.|.



Imię: Lesław

Do³±czy³: 05 Gru 2009

   

Wys³any: 2009-12-25, 13:17   

Cytat:

No akurat twórca FSM tępakiem raczej nie był, ukończył fizykę na Oregon State University, zresztą aby stworzyć jakąkolwiek parodie czegokolwiek potrzeba ogromnie wyobraźni i inteligencji, jeśli myślisz inaczej to spróbuj tu napisać parodie polityki taką jak np tworzy Klara Veritas, tudzież polskie kabarety.



A co ma fizyka wspólnego z religią ? Chyba tylko tyle, że jej prawa są w religiach podważane :-D

Cytat:

W którym miejscu według ciebie granica jest przekroczona??
http://pl.wikipedia.org/w...3%B3r_Spaghetti
co cie tam tak obraza??



Parodiowanie 10 przykazań. Jak dla mnie to czym zostały zastąpione nie jest śmieszne tylko idiotyczne.

Cytat:

i masz tu odpowiedź na swoje pytanie, czym katolicy obrażają, właśnie takimi wyssanymi z palca oskarżeniami.



widać każdemu wolno tłamsić , najeżdżać, parodiować , dyskryminować, ale jak tylko pojawi się głos sprzeciw to jest to obraz wg.Ciebie ?
_________________
You are not in the sudoers file. This incident will be reported.
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-12-25, 15:09   

ojzu napisa³/a:


Parodiowanie 10 przykazań. Jak dla mnie to czym zostały zastąpione nie jest śmieszne tylko idiotyczne.


Tyś wogóle czytał coś o FSM?? z 8 "Naprawdę wolałbym, żebyś nie" tylko pierwsze jest zbieżne z 10 przykazaniami.
I co cie tak boli w tym ze wytknięte są tam niedoskonałość dużych religij??
To wszystko równie dobrze pasuje do Judaizmu, Islamu, czy którego kolwiek odłamu chrześcijaństwa.
Ty po prostu chcesz aby katolicyzm był taką świętą krową na którą nawet popatrzeć się krzywo nie można, w Majewskim politycy i inne gwiazdy są bardziej wykpiwane i nikt afery nie robi, nie będzie tak ze jakaś religia będzie miała specjalne prawa tylko dlatego ze jest Religą.


Cytat:


widać każdemu wolno tłamsić , najeżdżać, parodiować , dyskryminować, ale jak tylko pojawi się głos sprzeciw to jest to obraz wg.Ciebie ?


Nikomu nie wolno tłamsić i najeżdżać, natomiast parodiować owszem, ty natomiast parodii nie przedstawiłeś a zacząłeś rzucać oskarżeniami,
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

ojzu  

Pogromca postów

.|.



Imię: Lesław

Do³±czy³: 05 Gru 2009

   

Wys³any: 2009-12-25, 15:37   

Cytat:

Ty po prostu chcesz aby katolicyzm był taką świętą krową na którą nawet popatrzeć się krzywo nie można, w Majewskim politycy i inne gwiazdy są bardziej wykpiwane i nikt afery nie robi, nie będzie tak ze jakaś religia będzie miała specjalne prawa tylko dlatego ze jest Religą.


Co z tego że w Majewskim jest to , tamto lub sramto. To żadna argumentacja. Przejmować się programami Majewskiego to jak zniżać się do jego poziomu. A co do religii to wybacz, nie jestem zwolennikiem dialogu z innymi religiami lub po prostu czystego ekumenizmu,jak niestety większość tolerantów. I owszem , czytałem o fsm. Nie tylko pierwsze z 8 zamienników jest zbieżne, lecz wszystkie. Przynajmniej poprzez stosowanie podobnego języka np. słowa "bliżniego".

Cytat:

ty natomiast parodii nie przedstawiłeś a zacząłeś rzucać oskarżeniami


a jak mam opiniować temat o parodii ? parodią ?
_________________
You are not in the sudoers file. This incident will be reported.
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-12-25, 17:04   

Cytat:

Zabrońmy teraz sakramentów dla tych, którzy nie skończyli studiów teologicznych.


Nie trzeba studiów teologicznych, aby wiedzieć o co kaman w Sakramentach (zwłaszcza w epoce internetu, kiedy jest masa ogólnodostępnych źródeł) :]
Jestem neutralny do tego czegoś, czymkolwiek to jest. Chcą parodiować, niech parodiują - Kościół na tym nie ucierpi. Chcą wierzyć, niech wierzą - ja wiem w Kogo ja wierzę i nikt mi tego obrazu nie zniszczy żadnymi parodiami i innego typu rzeczami :-)
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

Frozy  

Pogromca postów

The Destroyer



Wiek: 25

Do³±czy³: 16 Gru 2009

Sk±d: Redania

   

Wys³any: 2009-12-25, 17:07   

Cytat:

Jestem neutralny do tego czegoÅ›, czymkolwiek to jest


nareszcie zdrowe podejście

a co do ciebie ojzu: chrześcijaństwo jest według ciebie parodią judaizmu?
_________________
"Raise your swords up high!
See the black birds fly!
Let them hear your rage!
Show no fear!
ATAAAAAAAAACK!" - Amon Amarth

http://www.formspring.me/Frozy1919
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com