Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Nataniel

Pogromca postów

BORN TO BE



Wiek: 34

Do³±czy³: 28 Lis 2009

   

Wys³any: 2010-03-10, 15:19   

Wobec tego wytłumacz nam, dlaczego to określenie nie jest normalne.
_________________
nie daj zapomnieć
chleba i wody
zapachu i smaku

nie daj zapomnieć
piękna i prawdy
leżących na progu


GG: 25676781
 

martucha1231  

Pogromca postów

:)



Wiek: 35

Do³±czy³a: 05 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-03-10, 15:22   

Nataniel napisa³/a:

Co jest w tym określeniu aż tak przerażającego?


Bo ja takie okreslenie odbieram jako ludzie z marginesu = ludzie gorsi, a nie koniecznie musi tak byc. Ile bym ksiazek o tym nie przeczytala to i tak nigdy tego okreslenia nie zaakceptuje.
Ale mielismy tu rozmawiac o studiach pedagogicznych a nie o okresleniu "ludzie z marginesu" :).
 

Nataniel

Pogromca postów

BORN TO BE



Wiek: 34

Do³±czy³: 28 Lis 2009

   

Wys³any: 2010-03-10, 15:24   

I wobec Ciebie człowiek, który używa tego określenia, nie jest dobrym pedagogiem? Okej, ale idąc Twoim tokiem myślenia pedagog nie ma prawa powiedzieć, że dziecko jest upośledzone, ponieważ powszechnie ludzi nazywa się upośledzonymi po to, aby ich obrazić.
_________________
nie daj zapomnieć
chleba i wody
zapachu i smaku

nie daj zapomnieć
piękna i prawdy
leżących na progu


GG: 25676781
 

martucha1231  

Pogromca postów

:)



Wiek: 35

Do³±czy³a: 05 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-03-10, 15:31   

Nataniel napisa³/a:

I wobec Ciebie człowiek, który używa tego określenia, nie jest dobrym pedagogiem?


Powiem Ci tak. Do okreslenia "czlowiek z marginesu" podchodze bardzo emocjonalnie poniewaz sama wychowalam sie w srodowisku takim a nie innym. Byc moze jestem nie obiektywna ale zdania nie zmienie.

Nataniel napisa³/a:

pedagog nie ma prawa powiedzieć, że dziecko jest upośledzone, ponieważ powszechnie ludzi nazywa się upośledzonymi po to, aby ich obrazić.


A znasz lepsze okreslenie niz czlowiek uposledzony? Bo ja nie.
 

Nataniel

Pogromca postów

BORN TO BE



Wiek: 34

Do³±czy³: 28 Lis 2009

   

Wys³any: 2010-03-10, 15:33   

Znam - człowiek niepełnosprawny intelektualnie w stopniu lekkim/umiarkowanym/głębokim.
_________________
nie daj zapomnieć
chleba i wody
zapachu i smaku

nie daj zapomnieć
piękna i prawdy
leżących na progu


GG: 25676781
 

martucha1231  

Pogromca postów

:)



Wiek: 35

Do³±czy³a: 05 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-03-10, 15:34   

Nataniel napisa³/a:

Znam - człowiek niepełnosprawny intelektualnie w stopniu lekkim/umiarkowanym/głębokim.


No i w takim razie moim zdaniem takich okreslen powinien uzywac dobry pedagog.
 

Nataniel

Pogromca postów

BORN TO BE



Wiek: 34

Do³±czy³: 28 Lis 2009

   

Wys³any: 2010-03-10, 15:41   

Tylko dlatego, że ktoś niewykształcony nazwał swojego sąsiada "upośledzonym"? Nawet na studiach masz przedmiot "biomedyczne podstawy rozwoju upośledzonych umysłowo" a nie "niepełnosprawnych intelektualnie".
_________________
nie daj zapomnieć
chleba i wody
zapachu i smaku

nie daj zapomnieć
piękna i prawdy
leżących na progu


GG: 25676781
 

martucha1231  

Pogromca postów

:)



Wiek: 35

Do³±czy³a: 05 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-03-10, 15:50   

Nataniel napisa³/a:

Tylko dlatego, że ktoś niewykształcony nazwał swojego sąsiada "upośledzonym"?


Zaraz bo teraz to ja juz nie rozumiem. Co ma do tego ktos niewyksztalcony? To ze polowa spoleczenstwa nazywa kogos "uposledzonym" to jedno a to ze pedagog takich okreslen uzywac nie powinien to drugie.

Nataniel napisa³/a:

Nawet na studiach masz przedmiot "biomedyczne podstawy rozwoju upośledzonych umysłowo" a nie "niepełnosprawnych intelektualnie".


Nie mam pojecia czy jest taki przedmiot bo ja jedynie mialam przedmiot "biomedyczne podstawy rozwoju i wychowania" ale nawet jezeli istnieje to co z tego? To, ze przedmiot sie tak nazywa czy to, ze pisze tak w jakiejs ksiazce to jeszcze nie znaczy, ze ja sie musze z tym zgadzac.

Aha i jeszcze jedno o do okreslenia czlowiek uposledzony umyslowo/intelektualnie jestem w stanie sie przekonac ale musi byc dodany ten ostatni wyraz.
 

Nataniel

Pogromca postów

BORN TO BE



Wiek: 34

Do³±czy³: 28 Lis 2009

   

Wys³any: 2010-03-10, 16:02   

Cytat:

To ze polowa spoleczenstwa nazywa kogos "uposledzonym" to jedno a to ze pedagog takich okreslen uzywac nie powinien to drugie.


Ale wychodzi na to, że nie powinien, bo ludzie niewykształceni i pozbawieni podstawowej tolerancji tego słowa używają.

Cytat:

To, ze przedmiot sie tak nazywa czy to, ze pisze tak w jakiejs ksiazce to jeszcze nie znaczy, ze ja sie musze z tym zgadzac.


Możesz się nie zgadzać, ale o nazewnictwo musiałabys się już kłócić z konkretnymi wykładowcami i doktorami pedagogiki, który dopuszczają dany termin do praktyki pedagogicznej.

Cytat:

Aha i jeszcze jedno o do okreslenia czlowiek uposledzony umyslowo/intelektualnie jestem w stanie sie przekonac ale musi byc dodany ten ostatni wyraz.


Zastanawiam się, czy Ty naprawdę studiujesz pedagogikę. Przecież można być upośledzonym nie-umysłowo.
_________________
nie daj zapomnieć
chleba i wody
zapachu i smaku

nie daj zapomnieć
piękna i prawdy
leżących na progu


GG: 25676781
 

martucha1231  

Pogromca postów

:)



Wiek: 35

Do³±czy³a: 05 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-03-10, 16:14   

Nataniel napisa³/a:

Zastanawiam się, czy Ty naprawdę studiujesz pedagogikę. Przecież można być upośledzonym nie-umysłowo.


Nigdzie nie napisalam, ze studiuje pedagogike jezeli tak to zrozumialas to to sprostuje, nie nie studiuje pedagogiki studiuje co innego.
Masz na mysli zapewne osoby NIEPE£NOSPRAWNE.

Nataniel napisa³/a:

Ale wychodzi na to, że nie powinien


Przeciez to wlasnie napisalam.

Nataniel napisa³/a:

Możesz się nie zgadzać, ale o nazewnictwo musiałabys się już kłócić z konkretnymi wykładowcami i doktorami pedagogiki, który dopuszczają dany termin do praktyki pedagogicznej.


Nie mam zamiaru sie klocic ani z Toba ani z kims kto wymyslil takie nazwy a nie inne. Ja tylko wyrazilam swoje zdanie na ten temat.
 

Constantine  

Pogromca postów

Odszedł.


Wiek: 37

Do³±czy³: 19 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-03-10, 16:18   

Upośledzenie to nie jest żadne gorsze słowo, pedagog dobry, zły, średni, miły, chamowaty czy inny. Powinien raczej używać terminologii a nie zwrotów grzecznościowych. Jak ktoś chce być grzecznym i powiedzieć twoje IQ w skali Wechslera wynosi 40, da komuś radość niż powie w prost że jest to imbecylizm inaczej zwany upośledzeniem umysłowym umiarkowanym. Dobry pedagog powinien potrafić używać właściwego nazewnictwa i co najważniejsze naprawdę dobry pedagog powinien umieć powiedzieć i przetłumaczyć że to nie jest nic obraźliwego.
Tak się wtrąciłem i uciekam :p
 

martucha1231  

Pogromca postów

:)



Wiek: 35

Do³±czy³a: 05 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-03-10, 16:34   

Chodzilo mi o okreslenie "czlowiek z marginesu" a powstala rozmowa o okresleniu "czlowiek uposledzony". O tym drugim wiem tyle co nic dlatego nie zamierzam dluzej na ten temat dyskutowac bo zwyczajnie sie nie znam. Zdanie nie zmienilam i nie zmienie dopoki slowa "czlowiek uposledzony" bedawystepowac nie tylko w jezyku naukowym ale i w jezyku potocznym.
 

Kahana  

Stały User



Imię: Kaśka

Do³±czy³a: 01 Mar 2010

Sk±d: Nibylandia

   

Wys³any: 2010-03-10, 19:13   

No to ja się wypowiem - ja studiuje pedagogike i nie studiuje tego tylko dla papierka. Lubie dzieci i lubie z nimi pracować dlatego podjełam ten kierunek.
Pedagogika jako nauka nie jest trudna ale już jako zawód jest cięzki. Trzeba ponieśc całkowitą odpowiedzialnośc za dzieci a to nie jest już takie łatwe, jeszcze jak trafią się dzieci z ADHD to już tragedia. Wiem coś o tym bo byłam z dzieciakami w wieku 8-10 lat na koloniach i już po tygodniu miałam dosyć. Musisz mieć oczy naokoło głowy, nie daj Boże jakiemuś dziecku stanie się krzywda my za to odpowiadamy. Musisz zapełnić dziecku czas by nie nudziło się i wyjechało z koloni z pozytywnymi uczuciami i wspaniałymi wspomnieniami.
_________________
Nie staraj się zostać człowiekiem sukcesu - staraj się zostać człowiekiem wartości.
 

fillem53

User


Do³±czy³: 03 Pa¼ 2014

   

Wys³any: 2014-10-04, 14:38   

Zgadzam się z tym, że pedagogika nie jest równa pedagogice i nie tylko chodzi tutaj o specjalizację, ale o poziom w ogóle. Taka pedagogika na łódzkiej WSP nie może się równać z tą na U£ na przykład, a to przede wszystkim dlatego, że otrzymała ocenę warunkową. Też uważam, że są to studia dla papierka, sorry, ale nie rozumiem tego całego trendu, żeby studiować pedagogikę, po której nie można pracować w zawodzie, bo nie ma tyle miejsc pracy.
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2014-10-06, 09:22   

Wybralam psychopedagogike z profilaktyka spoleczna. Szczerze mowiac jedynie po to, by wykorzystac wolny czas na ukonczenie studiow magisterskich. Akurat ten kierunek byl dostepny online. Szczerze przyznam, ze rzeczywiscie akurat ta dziedzina pedagogiki naprawde mnie interesuje. Zapewne tylko dlatego, ze mialam okazje zajmowac sie wczesniej psychoedukacja i traktuje to jedynie jako poszerzenie swoich zainteresowan.
_________________
Drugs&hugs.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com