Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Asasello  

Wymiatacz

Asasello



Wiek: 30

Do³±czy³: 15 Cze 2012

   

Wys³any: 2012-06-20, 12:33   

ta co kocha żyć napisa³/a:

A co warta jest dziewczyna, która leci na kasę?



Tyle co facet, który leci na wygląd :) Więc niewiele ?

Powiedzmy w końcu szczerze.
Jednym z głównych kryteriów wyboru partnera życiowego (w przypadku kobiet) jest jego stan majątkowy, co określa się eufemistycznie jako "zaradność".
Głównym celem człowieka z punktu widzenia biologii jest prokreacja, tak więc kobiety szukają mężczyzn którzy zapewnia bezpieczeństwo jej i jej dzieciom. Kiedyś była to ochrona przed drapieżnikami, obecnie bezpieczeństwo to przede wszystkim bezpieczeństwo FINANSOWE. Oczywiście nastolatka może nie będzie myśleć tymi kategoriami, ale dojrzała kobieta planująca rodzinę będzie zawsze.
Ile jest wart na rynku matrymonialnym wysoki brunet z grubym portfelem, a ile sprzedawca w kiosku, spłukany alkoholik, bezrobotny w wieku 30 lat żyjący na garnuszku u mamusi ? Kobiety są w swoich wyborach wbrew pozorom bardzo przyziemne, romantyczna gadka swoje, biologia swoje.
 

janko  

Hiper wymiatacz



ImiÄ™: janek

Wiek: 33

Do³±czy³: 09 Sty 2011

Sk±d: warszawa

   

Wys³any: 2012-06-20, 13:34   

@Asasello
Całkowicie się zgadzam. I nie ma co się obruszać, czy winić za to kobiety. Inna psychika i natura.
 

apocalypse  

Hiper wymiatacz

KRÓLOWA



ImiÄ™: Marcelina

Wiek: 28

Do³±czy³a: 20 Sty 2012

   

Wys³any: 2012-06-20, 13:58   

to, co nas uszczęśliwia kosztuje i pozwala zachowywać pogodny stan ducha, a więc nie wpływa tylko na materię. uważam, że pieniądze to niezwykle ważny czynnik w osiągnięciu szczęścia. oczywistym jest, że bogaci nie są pozbawieni problemów, ale nie muszą martwić się tym ile mają w portfelu.

[ Dodano: 2012-06-20, 13:58 ]
o, rym się wdarł : )
_________________
Za­bija­nie dla po­koju jest jak pieprze­nie się dla cnoty.

http://www.photoblog.pl/adrianar
 

Sweeetie  

Wymiatacz

Pierwsza Dama Dworu.



Wiek: 32

Do³±czy³a: 23 Kwi 2012

Sk±d: Bielsko-Bia³a

   

Wys³any: 2012-06-20, 15:03   

dobrze dziewczeta ale co wam po bogatym chlopaku,skoro...to jego pieniadze,a nie wasze.i z latwoscia moze was ich pozbawic.wystarczy,ze sie poklocicie i kaze wam sie wynosic z luksusowej willi,pozbawi was fajnego kobiecego autka,ktore wam kupil,pozbawi was doplywu gotowki.zostajecie gole i wesole.i co wtedy???
bogaty koles moze miec prawie kazda laske,one sie ciesza,ale nie maja pojecia,ze same zakuwaja sie w kajdany:Dbo bez tego faceta sa zerem....
kobieta sama powinna miec kase.i ja do tego daze.bo kiedy ja mam kase i dajmy na to moj chlopak tez to, nie jestem kula o jego nogi (nie utrzymuje mnie), nie pasozytnicze na nim (on wie,ze jestem z nim a nie jego portfelem),nawet gdy sie poklocimy,to ja nie wracam do mamusi ani na bruk tylko do rownie wypasionej willi.
wiec trzeba byc ograniczonym by szukac goscia z grubym portfelem.zaradny zyciowo,owszem,wiadomo tez bym nie byla z mamin synkiem czy oferma.dla mnie zaradny zyciowo to facet odwazny,odpowiedzialny,pracowity,uczciwy,ambitny,dazacy do celu...
waszym tropem idac milioner jest zaradny zyciowo,ale moze jest niedojrzaly i zmienia laski jak rekawiczki?
nie trzeba byc z milionerem,wystarczy by samemu byc milionerka;)
_________________
I'm fucking genius.
 

ta co kocha żyć  

Hiper wymiatacz

Uciuana



Do³±czy³a: 20 Lis 2011

   

Wys³any: 2012-06-20, 16:00   

Asasello, nie zgodzę się z tobą, ponieważ kobieta powinna być całkowicie niezależna, a więc nie powinna liczyć na faceta w kwestiach finansowych.
_________________

Cytat:

Jeśli nie poczułeś co to znaczy kogoś stracić
Nie zrozumiesz tego bólu, który co dzień karci

 

milus94  

Wymiatacz

buntowniczka ;**


ImiÄ™: Milena

Wiek: 29

Do³±czy³a: 16 Maj 2010

   

Wys³any: 2012-06-20, 16:31   

Myślę, że nie dają bo znam nie jednego który ma pełno kasy a nie jest szczęśliwy. A znam też takich co do garnka nie mają co włożyć a mimo to są szczęśliwi. Choć nie zaprzeczam pieniądze znacznie ułatwiają życie i pozwalają żyć lepiej.
 

Bard_Zerald  

Pogromca postów

Forumowy bard



ImiÄ™: Jakub

Wiek: 28

Do³±czy³: 27 Cze 2009

Sk±d: Tatry

   

Wys³any: 2012-06-20, 16:37   

Oczywiście, że dają. Ale nie same.

Jak masz pieniądze, nie musisz martwic się o pieniądze. A wtedy już reszta problemów i radzenia sobie z nimi to już problem, który różnie ludzie rozwiązują.

Mi gdyby dac dużo pieniędzy to byłbym szczęśliwy. Myślę, że nie jeździłbym drogimi autami itd, po prostu jakoś bym zrobił, żeby za nie móc sobie życ i nie patrzec na pieniądze, ale też nie kombinowac.

Ludzie, co mają pieniądze zwykle o nie walczą, kombinują, chcą więcej, przez to mają problemy ze stresem, z rodziną, z kredytami itd itd i są nieszczęśliwi. Jakby ludziom, którzy pieniędzmi bardzo się nie przejmują dac pieniądze, to zrobili by z nich dobry użytek :D
_________________
 

yahoomlody

User



Do³±czy³: 18 Cze 2012

   

Wys³any: 2012-06-20, 19:29   

1) Ok, idę na koncert swojego ulubionego zespołu. Bilet kosztuje 300 zł. Jak na niego pójdę to będę szczęśliwy.

Ale zaraz wszystkie romantyczki powiedzą, że to chwilowe szczęście, co mi po koncercie jak nie mam przyjaciół.

2) Jestem studentem, mieszkam w innym mieście. Mam do wyboru utrzymać się na miesiąc za 1000 zł lub za 3000 zł. Przy tej drugiej opcji mogę wynająć nieco lepsze mieszkanie, kupić sobie droższe spodnie, zabrać dziewczynę do kina czy do restauracji,
kupić sobie od czasu do czasu jakiś gadżet.

Ale zaraz romantyczki powiedzą, że byłbym szczęśliwszy gdybym chodził w obdartych ubraniach, a dziewczynę zabrał do swojej rudery wpierdzielać zupkę chińską :P.

Nie chcę mówić, że tylko pieniądze dają szczęście. Ale zaprzeczenie, że pieniądze w żadnym stopniu nie są potrzebne do szczęścia to jakiś żart niespełnionych filozofów.
_________________
Zaraz, zaraz...
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2012-06-20, 20:24   

Może pieniądze jakieś tam szczęście dają. Ale chyba każdy przyzna, że jeszcze większe szczęście daje np. fakt, że posiada się dużą wiedzę, że zrobiło się coś dla innych, że dostaliśmy od kogoś coś pięknego, niekoniczne materialnego.
Dochodzę więc do wniosku, że jeżeli chodzi o pieniądze, które w łatwy sposób można wydać i tyle po naszym szczęściu, tak w rzeczywistości prawdziwego szczęścia nigdy nie dadzą. Ja np. poprzez pieniądze nie byłam tak w pełni szczęśliwa. Tym bardziej, że np. wiedzy, cudownych wspomnień nikt nam nie odbierze, kiedy z pieniędzmi różnie bywa.

"Ale zaraz romantyczki powiedzą, że byłbym szczęśliwszy gdybym chodził w obdartych ubraniach, a dziewczynę zabrał do swojej rudery wpierdzielać zupkę chińską "

To zabawnie zabrzmiało, nie potrzeba popadać w takie skrajności.
Wystarczy mieć głowę bogatą w pomysły i nie być tak prymitywnym. Nie sądzę, żebyś był na tyle biedny, aby chodzić w podartych ciuchach, wystarczy zastąpić je czymś skromniejszym.
I teraz napiszę, że szczerze wolałabym już tego biedniejszego chłopaka, który zaimponowałby mi zdecydowanie bardziej, niż jakaś tam wykwintna kolacja czy przejazd limuzyną itp. Przynajmniej miałabym pewność, że jego wielkość nie polega tylko na majętności.
_________________
W miękkim futrze kota
 

Asasello  

Wymiatacz

Asasello



Wiek: 30

Do³±czy³: 15 Cze 2012

   

Wys³any: 2012-06-20, 21:41   

Sweeetie napisa³/a:

dobrze dziewczeta ale co wam po bogatym chlopaku,skoro...to jego pieniadze,a nie wasze.i z latwoscia moze was ich pozbawic.wystarczy,ze sie poklocicie i kaze wam sie wynosic z luksusowej willi



Koleżanka nie słyszała o rozwodach z podziałem majątku, o alimentach na dziecko ("miś, niestety gumka pękła, będziemy mieć dziecko, cieszysz się ?) ?

ta co kocha żyć napisa³/a:

nie zgodzę się z tobą, ponieważ kobieta powinna być całkowicie niezależna, a więc nie powinna liczyć na faceta w kwestiach finansowych



Tyle teoria. W praktyce łatwiej w bogactwo po prostu się wżenić, niż go zdobywać.
Dorobienie się i osiągnięcie niezależności finansowej (od rodziców) zajmuje wiele, wiele lat. Małżeństwo to kwestia od kilku miesięcy do roku jeżeli ktoś jest zdeterminowany.
Bardzo często powtarza się schemat - dziewczyna chcąca wyrwać się ze wsi kończy studia, nie ma żadnego mieszkania więc najłatwiej jest po prostu wyjść za mąż z osobą która ma to mieszkanie (lub dali mu rodzice). Brak małżeństwo = powrót na wieś i zamiast zależności od męża, zależność od rodziców.
 

Sweeetie  

Wymiatacz

Pierwsza Dama Dworu.



Wiek: 32

Do³±czy³a: 23 Kwi 2012

Sk±d: Bielsko-Bia³a

   

Wys³any: 2012-06-20, 23:03   

Asasello,
co jesli malzenstwa nie bylo tylko np zareczyny?i ludzie sa ze soba kilka lat,ale jednak bez slubu...alimenty ustala sad,nie na podstawie dochodu ojca tylko na podstawie potrzeb dziecka.wiem to bo gdyby bylo inaczej moj ojciec placilby spora kase,a nie tylko psie grosze...poza tym lapanie kogos na dziecko to nieco glupawe,co nie?
twoj przyklad jest tendencyjny:Ddziewczyna konczy studia i wynajmuje mieszkanie i pracuje,stac ja na utrzymanie klitki bo klitki ale nie jest od nikogo zalezna.ale twoim zdaniem powinna zlapac bogatego goscia i byc z nim=taki uglaskany sponsoring.
_________________
I'm fucking genius.
 

Kennedy

Hiper wymiatacz

Devil Lawyer



Do³±czy³: 21 Lut 2012

   

Wys³any: 2012-06-20, 23:43   

Ja wam powiem tak. Nie chcę się tutaj przechwalać w żadnym razie.

Mi pieniądze dają szczęście a przynajmniej bardzo pomagają w jego osiąganiu.
Dlaczego?

Nie muszę martwić się o jutro. Jeśli jedna z moich firm upadnie to otworzę kolejną bo mam głowę pełną pomysłów a niestety już coraz mniej czasu na zarządzanie.
Mogę iść do sklepu i kupić sobie to co mi się podoba bez żadnych wyrzeczeń.
Sam sobie narzucam obowiązki - niema kogoś kto skrzeczy mi za głową.
Mogę pomóc innym bez uszczerbku na finansach.
Mogę oddać się moim pasją.
Nie muszę się ograniczać. Dlaczego? Bo mam możliwość rozwoju i znowu nic na tym nie stracę a tylko zyskam.

Mogę tak wymieniać do rana. Tylko w końcu pojmijcie że pieniądze w tych czasach są podstawą do osiągnięcia szczęścia. Inaczej nie byłoby wyścigu szczurów.
_________________

"Lubię przeginać kiedy wiem, że już niczego nie zmienię... " - Kennedy

Don't Smoke - Skończ z nałogiem
 

yahoomlody

User



Do³±czy³: 18 Cze 2012

   

Wys³any: 2012-06-21, 16:50   

Eee tam Kennedy, nie wysilaj się, zaraz usłyszysz, że tak naprawdę jesteś samotnym człowiekiem, który tylko ma pieniądze, a nie ma przyjaciół i żadnego talentu :P.
_________________
Zaraz, zaraz...
 

janko  

Hiper wymiatacz



ImiÄ™: janek

Wiek: 33

Do³±czy³: 09 Sty 2011

Sk±d: warszawa

   

Wys³any: 2012-06-21, 17:14   

Nie wiem dlaczego zawsze jest w takiej dyskusji właśnie ten schemat: Bogaty i nudny/głupi/samotny/chory/szuja czy biedny i piękny/mądry/wspaniałomyślny/filantrop. Jeśli każdy z nas pomyśli, że byłby taki jak teraz tylko z +1mln na koncie, to nikt nie powie, że mu to nie potrzebne do szczęścia. A rozwijać się duchowo, intelektualnie i towarzysko można również będąc bogatym.
Pieniądze szczęści nie dają, ale czynią te szczęście bardziej dostępnym.
 

sg10

Stały User


Do³±czy³: 07 Lip 2011

   

Wys³any: 2012-06-26, 22:38   

Jeżeli ma sie przyjaciół, takich, którzy nie patrza na kasę, rodzinę, to dlaczego nie miałyby przynieść szczęscia. Najlepiej, gdy wszystkich poznaleś, gdy nie byłeś jakis bogatszy :D
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com