Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Lena  

Pogromca postów

<3



Imię: Mieczysława

Wiek: 33

Do³±czy³a: 10 Cze 2008

Sk±d: Miasto Kobiet.

   

Wys³any: 2009-10-30, 09:39   

Niektorych moich nauczycieli lubie i szanuje. jednak to w najwiekszym stopniu zalezy od samego nauczyciela, od jego podejscia i umiejetnosci.


a szczerze to sama bym chciala byc nauczycielka. Ze wzgledu na 2 miesieczny urlop w lato, malo godzin pracy, wolne weekendy, 2 tygodnie wolne w zimie. cos pieknego.
_________________
"strach jest niezwykle podniecający. Ludzie lubią być straszeni. To działa na nich jak chwile przed orgazmem. Wszyscy pragną tego zaznać. To niezwykłe doświadczenie."
<3
 

Grejpfrut  

Pogromca postów

28.08-19.09 - Vuelta



Wiek: 30

Do³±czy³: 07 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-10-30, 17:20   

Lena napisa³/a:

wolne weekendy


mówisz o zawodzie wuefisty, informatyka albo o nauczycielu który tylko "uczy' a nie uczy ?

Moja mam jest polonistką i ona odkąd przyjdzie ze szkoły to ciągle coś poprawia, mało jest takich nauczycieli jak ona bo chyba dłużej niż 2-3 dni żadnego sprawdzianu nie trzymała. Poza tym ona każda lekcję przygotowuje kilka godzin i chyba jeszcze nigdy nie powiedziała uczniom dziś sobie oglądniemy film bezsensownie. Wakacje ma wolne ale tylko 3tygodnie do 1 miesiąca. Ze ze względu na funkcje wice dyrektora musi być w szkole : )
Lena jeśli myślisz poważnie o zawodzie nauczyciela ale nie w sposób taki że będziesz chciała kogoś nauczyć cokolwiek to nie polecam.
_________________
http://tomworld.geoblog.p...855/grecja-2006 - Zapraszam
 

merlin m.  

Hiper wymiatacz



ImiÄ™: Magdalena

Wiek: 29

Do³±czy³a: 16 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-10-30, 19:30   

Vicol sam wspomniał, że niby nauczyciel wybierając owy zawód liczy się z tym, jak praca może wyglądać. I osoby, które pracują w zawodzie nauczyciela dlatego, że czują się w tym dobrze, że lubią przekazywać wiedzę, cenię. Ale gdy człowiek wybiera ten zawód, po czym nie potrafi opanować klasy, wyznaczyć odpowiednich granic i nie umie przekazać wiedzy, nie powinien uczyć. Zawsze podziwiałam i będę podziwiać wielu z moich nauczycieli. Ale jak można mieć szacunek do nauczyciela, który od początku pozwala uczniom wręcz obrażać siebie i przekraczać granicę między kontaktami nauczyciel-uczeń, albo całą lekcję opowiada o swoich dzieciach, zajęcia prowadzi tak, że nawet najzdolniejszy uczeń nic z niej nie wyciągnie.

Tak jak pisałam, szanuję i podziwiam większość moich nauczycieli. Uważam, że faktycznie panuje błędny stereotyp nauczyciela głównie wśród rodziców, którzy powtarzają, że nie ma lepszego zawodu niż nauczyciel. Pensje też są zdecydowanie za małe. Ale należy również pamiętać, że nauczyciel powinien być osobą, która nie tylko przekazuje wiedzę, ale daje swego rodzaju przykład i zarys wartości. Nie powinno być tak, że nauczyciel może skreślić dziecku plany na przyszłość.
_________________
'kontrasty są potrzebne, by czuć smak życia'
 

szostol  

Pogromca postów


Do³±czy³: 03 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-10-30, 19:35   

Cytat:

Vicol sam wspomniał, że niby nauczyciel wybierając owy zawód liczy się z tym, jak praca może wyglądać. I osoby, które pracują w zawodzie nauczyciela dlatego, że czują się w tym dobrze,



Tylko pomyśl o tym że nie wszyscy pracują od 10 lat a wcześniej młodzież miała inny stosunek do nauczycieli. Kiedyś nikt nie pomyślał żeby cwaniakować czy co dopiero założyć komuś kubeł na głowę.
 

merlin m.  

Hiper wymiatacz



ImiÄ™: Magdalena

Wiek: 29

Do³±czy³a: 16 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-10-30, 19:40   

szostol napisa³/a:

wcześniej młodzież miała inny stosunek do nauczycieli. Kiedyś nikt nie pomyślał żeby cwaniakować czy co dopiero założyć komuś kubeł na głowę.


Jeśli jest porządny nauczyciel i nie pozwala sobie, to nikt się mu "cwaniakować" nie waży. Weź to pod uwagę.
_________________
'kontrasty są potrzebne, by czuć smak życia'
 

zielona  

Pogromca postów



ImiÄ™: Monika

Wiek: 30

Do³±czy³a: 18 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-10-30, 20:36   

Będąc w gimnazjum nauczycieli kompletnie nie doceniałam. Tak głupia, ten beznadziejny, ta tępa. A wszyscy inni - niezbyt godni uwagi. Szacunek ? Po prostu nie wchodzić im w drogę. A i tak nie miałam skrupułów by wraz z innymi rozwalać im lekcje, robić na złość. Przez myśl mi nie przeszło nawet, że oni chcą naszego dobra.

A jednak tak jest, i teraz to wiem. To może nie każdem jeden, ale w zasadzie stary, poczciwy nauczyciel mógłby wytłumaczyć nam byle jak albo prawie wcale, kazać poczytać, przepytać, wyżyć się, że nie umiemy. I co, pensję dostanie tak samo jak ten, który wkładałby w to całe serce. A mimo to zawsze starali się nas czegoś nauczyć, nie dla ocen, nie dla spokoju. Często mówili o rzeczach, o których po prostu jako ludzie powinniśmy wiedzieć, dla naszego dobra. Nie starali się tylko całego programu odbębnić. Chcieli abyśmy wiedzieli, by ta wiedza była naszą bronią i bogactwem.

Dotarło to do mnie właściwie w liceum. Zachciało mi się uczyć. I zauważyłam, że nauczyciele w mojej szkole zrobią wszystko aby mi w tym pomóc. Po za tych niemalże wszyscy wydają mi się fajni. Wręcz podziwiam ich. Uwielbiam słuchać, bo zawsze ciekawie opowiadaja, wymagają dla naszego dobra, chcą dla nas na pewno dobrej przyszłości. Robiąc na złość nauczycielowi, tak naprawdę robi się na złość sobie. To wręcz moje zboczenie, uwielbiam nauczycieli w obecnym momencie.
Tylko pani dyrektor w gimnazjum wciąż budzi we mnie niechęć. Aczkolwiek też jako nauczycielka nie była według mnie zła.
 

Anty  

Wymiatacz

I'm a legal alien



Do³±czy³: 05 Cze 2009

   

Wys³any: 2009-10-30, 20:54   

Z reguły nauczycieli szanuję, ale są wyjątki. Mam na myśli takich, co przychodzą na lekcję, byleby zaliczyć te 45 minut i mieć z głowy.

Dobry nauczyciel stara się zaciekawić ucznia. I to się ceni.
_________________
"Przed Elvisem nie było niczego" (J.Lennon)
 

zielona  

Pogromca postów



ImiÄ™: Monika

Wiek: 30

Do³±czy³a: 18 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-10-30, 21:29   

Anty napisa³/a:

Mam na myśli takich, co przychodzą na lekcję, byleby zaliczyć te 45 minut i mieć z głowy.


Ja nie spotkałam takich, albo mi się przynajmiej tak wydaje.
Faktycznie - taki nauczyciel to żaden nauczyciel.
 

Grejpfrut  

Pogromca postów

28.08-19.09 - Vuelta



Wiek: 30

Do³±czy³: 07 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-10-30, 22:00   

Cytat:

Ja nie spotkałam takich, albo mi się przynajmiej tak wydaje.
Faktycznie - taki nauczyciel to żaden nauczyciel.


mnie uczyło takich 2 !
od angola i geografii
nie będę się nad nimi rozpisywał bo to strata czasu
_________________
http://tomworld.geoblog.p...855/grecja-2006 - Zapraszam
 

stubarwny  

Pogromca postów

Ten zły



Wiek: 18

Do³±czy³: 13 Pa¼ 2008

   

Wys³any: 2009-10-31, 09:20   

Szkoda, że nauczyciele są mocno niedoceniani. Z jednej strony przez państwo, a z drugiej- przez uczniów. Ci drudzy często traktują ich jeszcze jak najgorszego wroga. Jedyne osoby, które walczą z zaciemnieniem młodego społeczeństwa- przyszłości kraju. Brak słów.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com