Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Przesuniêty przez: vialink | 2014-03-30, 22:50

Autor

Wiadomo¶æ

dorota_k

Mega wymiatacz



Do³±czy³: 04 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-04-08, 22:39   

melisa mnie usypia... u mnie kluczem okazała sie suplementacja magnezu... odkąd piję codziennie plusssza problem się rozwiązał, trudniej mnie wyprowadzic z równowagi i do wszystkiego podchodzę bardziej lajtowo... niedobór magnezu jest bardzo niekorzystny przy stresowych sytuacjach
_________________
:)
 

Stahu  

Wymiatacz

Mnie nie nabierzesz



Wiek: 31

Do³±czy³: 11 Kwi 2009

Sk±d: POLSKA

   

Wys³any: 2009-04-16, 18:33   

możesz brać Olzapin lub Zalaste, z tym że one są na recepte
_________________
Forum dla wszystkich z fobią społeczną lub szkolną
 

laven  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 26 Lip 2008

   

Wys³any: 2009-04-16, 19:14   

Taaak!! Zacznijmy masowo brać neuroleptyki na nerwy. Garściami najlepiej, po co konsultować się z lekarzem.
Już widzę reklamy "Czeka Cię trudny egzamin? Stresujesz się pracą? £yknij Zalastę, a staniesz się szczęśliwym człowiekiem"
_________________
Obie rzeczy - zarówno to, przed czym uciekasz, jak i to, za czym wzdychasz - są w tobie.

— Anthony de Mello
 

Stahu  

Wymiatacz

Mnie nie nabierzesz



Wiek: 31

Do³±czy³: 11 Kwi 2009

Sk±d: POLSKA

   

Wys³any: 2009-04-16, 20:43   

laven napisa³/a:

po co konsultować się z lekarzem.

I tak żeby dostać ten lek trzeba się skonsultować z lekarzem. Lekarz na pewno będzie wiedział co robi przepisując te leki. Faktem jest że Olzapin uspokaja, a skutki uboczne i takie tam.. nie mi osądzać bo nie jestem lekarzem.
_________________
Forum dla wszystkich z fobią społeczną lub szkolną
 

laven  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 26 Lip 2008

   

Wys³any: 2009-04-16, 20:59   

Ale podaj chociaż jeden sensowny powód, rzucania nazwami leków na receptę.
Problem polega na tym, że niekiedy lekarze właśnie nie wiedzą co robią. Mało to się słyszy o wyciąganiu leków od lekarzy pierwszego kontaktu? Ostatnio nawet oglądałam program o uzależnionych od benzodiazepinów, które nota bene są lekami uspokajającym. Nie jest trudno zdobyć receptę. A jak ktoś się postara, to nawet przez internet można zamówić albo wytrzasnąc nie wiadomo skąd.
A jak się już pójdzie do psychiatry, to chyba specjalista lepiej wie, co jest potrzebne. Ma się sugerować opinią dzieciaka z jakiegoś forum. No ludzie... Po to się tyle uczy, by wiedział co zapisać na konkretny przypadek.
Jeśli nie jesteś lekarzem, lepiej powstrzymać się od takich "rad".
_________________
Obie rzeczy - zarówno to, przed czym uciekasz, jak i to, za czym wzdychasz - są w tobie.

— Anthony de Mello
 

Stahu  

Wymiatacz

Mnie nie nabierzesz



Wiek: 31

Do³±czy³: 11 Kwi 2009

Sk±d: POLSKA

   

Wys³any: 2009-04-16, 21:26   

A co może ty jesteś lekarzem?? co? Bo coś mi się wydaje że ty nie wiesz kompletnie nic co mówisz, używasz pseudo fachowego języka aby nabrać co niektórych naiwnych userów. Z tym że tak, może wiekiem mnie trochę przerastasz, ale jeżeli chodzi o doświadczenie życiowe i doświadczenie z psychologią to wypadasz przy mnie jak zero, wiem co mówię, bo ty to co tu piszesz uczysz się z książek i z wikipedii, a ja wiem to z autopsii bo sam przez to przechodzę. Widzisz, nie trafiłaś na kolejnego "dzieciaka z forum" któremu możesz wmówić byle pierdołę, o nie. Ja znam się na rzeczy i mnie nie zbajerujesz.
_________________
Forum dla wszystkich z fobią społeczną lub szkolną
 

laven  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 26 Lip 2008

   

Wys³any: 2009-04-16, 21:42   

Zacznijmy od tego, że zupełnie mnie nie znasz, kompletnie nie wiesz jaką mam wiedzę, skąd ją czerpię itd. Standardowo.
Rozumiem, że masz problemy, ale nikt nie będzie się z tego powodu nad Tobą użalał. Oświadczanie wszem i wobec, że chorujesz naprawdę nic nie da. Kiedyś to zrozumiesz.
Poza tym kompletnie czym innym jest doświadczenie pacjenta, a czym innym lekarza. Zasadnicza różnica jest taka, że lekarz ma wiedzę na temat mechanizmów działania leków, interakcji, sposobów leczenia itd. Pacjent tylko odczuwa na sobie objawy chorobowe i skutki działania leków.
Doświadczenie to nie wszystko. Trudno z autopsji zrozumieć działanie wszystkich leków i ich interakcje.
A w ogóle to już nie wiem, gdzie Ci coś wmawiam. O.o
I ta dyskusja nie jest na temat. Więc lepiej ładnie to ukrócić. Niepotrzebnie masz się denerwować. Chyba, że koniecznie chcesz udowadniać, że masz rację.
_________________
Obie rzeczy - zarówno to, przed czym uciekasz, jak i to, za czym wzdychasz - są w tobie.

— Anthony de Mello
 

moniapogo

User


Do³±czy³: 08 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-07-09, 14:21   

No właśnie nie na temat po za tym nie ma co sie spierac. Wracając do temeatu to mozesz spróbować Nervominx. TO są ziołowe tabletki ale tak jak w niepotrzebnej sprzeczce to każdy inaczej odczuwa. Ja tylko mówie z własnego doświadczenia.
 

Marde  

Stały User

GieKSiarz



ImiÄ™: Dominik

Wiek: 30

Do³±czy³: 08 Lip 2009

Sk±d: Z internetu

   

Wys³any: 2009-07-09, 17:35   

Najlepszym lekiem na nerwy jest zamknąć oczy i liczyć do 40 ;) Uspokaja ;) :hyhy:
 

agusiek  

Pogromca postów



Wiek: 31

Do³±czy³a: 07 Lip 2009

Sk±d: Rzeszów

   

Wys³any: 2009-07-09, 17:37   

A ja wole wypić ok.2 puszek tigera.... i olewam system... :-)
_________________
" Cza­sem człowiek sądzi, że uj­rzał już dno stud­ni ludzkiej głupo­ty, ale spo­tyka ko­goś, dzięki ko­mu do­wiaduje się, że ta stud­nia nie ma jed­nak dna. "
 

Marde  

Stały User

GieKSiarz



ImiÄ™: Dominik

Wiek: 30

Do³±czy³: 08 Lip 2009

Sk±d: Z internetu

   

Wys³any: 2009-07-09, 17:42   

Albo najlepiej iść spać :mrgreen: :mrgreen: :hyhy:
 

motyl  

Moderator

gryzÄ™.



Wiek: 34

Do³±czy³a: 13 Cze 2009

Sk±d: Wielkopolska

   

Wys³any: 2009-07-09, 18:10   

Marde napisa³/a:

Albo najlepiej iść spać


O. To jest coś. Chociaż ja najpierw wolę się poryczeć, a dopiero później pójść spać;p.
_________________
"Nadal wierzę w marzenia z dzieciństwa.
W niewysłane listy, że nadejdą...
Wierzę, że pijąc wódkę za błędy nigdy nie powiem "żałuję" i wciąż nowe popełniać będę...
W numery telefonów, które w słuchawkach nigdy nie zamilkną..."
 

Irma  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 01 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-07-09, 20:33   

motyl napisa³/a:

Chociaż ja najpierw wolę się poryczeć, a dopiero później pójść spać;p.


To bardzo pomaga w zaśnięciu nawet. Odczułam to na samej sobie. Wystarczyło, że miałam bardzo stresogenną sytuację, która wprawiła mnie w rozpacz i potem łatwiej usnęłam.
 

Marde  

Stały User

GieKSiarz



ImiÄ™: Dominik

Wiek: 30

Do³±czy³: 08 Lip 2009

Sk±d: Z internetu

   

Wys³any: 2009-07-09, 20:48   

Irma napisa³/a:

motyl napisa³/a:

Chociaż ja najpierw wolę się poryczeć, a dopiero później pójść spać;p.


To bardzo pomaga w zaśnięciu nawet. Odczułam to na samej sobie. Wystarczyło, że miałam bardzo stresogenną sytuację, która wprawiła mnie w rozpacz i potem łatwiej usnęłam.



Mężczyźni nie płaczą więc od razu idą spać ;) :hyhy:
 

zielona  

Pogromca postów



ImiÄ™: Monika

Wiek: 30

Do³±czy³a: 18 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-07-10, 11:27   

Tak. Płacz to jest jednak bardzo pozyteczna rzecz. Wyzwala tłumione emocje. Przez ostatni miesiąc, za każdym razem gdy jest mi smutno, płaczę. Troche mi się w życiu ostatnio działo, bardzo mnie to stresowało. Wyprowadzona kompletnie z równowagi, co drugi, trzeci wieczór, siedziałam ze słuchawkami na uszach i wyłam. I po kilku, kilkunastu minutach zawsze robiło mi sie lepiej. Męczyłam sie pół dnia, by w końcu wypłakac się, jaki to świat jest zły i jakie wszystko trudne. I potem zawsze czułam się wolna... I szłam spac. :-) Nie spodziewałam się, że płacz moze byc dobry. Kojarzy sie tylko z aktem rozpaczy, lecz jest też niezastąpiony, gdy trzeba sie z czegos otrząsnąc, uwolnic się od emocji i uczuc, które się tłumi.

[ Dodano: 2009-07-10, 11:37 ]

Straho napisa³/a:

Najlepszym lekiem na nerwy jest wyżycie się :hyhy: najlepiej wdać się w taką sytuację aby podniósł się nam poziom adrenaliny. Wiem to z doświadczenia :hyhy:


Tak, to jest prawda.


A co do magnezu... Mam problemy z sercem małe. Kiedyś jakiś szalenie inteligentny lekarz wpadł na myśl, że to moze od stresu.Podczas gdy powtarzałam po tysiac razy, że to nie zdarza mi się w stresujących sytuacjach, po prostu mam szmery od dziecka, i czasami samo z siebie, bardzo kłuje. Ale przepisano mi magnez i krople walerianowe, że niby na uspokojenie. Nie pamiętam czy to cokolwiek pomogło.
Od pół roku problemy zaczęły się znowu (teraz jest dobrze), i tym razem rzeczywiście jestem pewna, że miało to związek ze stresem i emocjami. Więc pierwsze co zrobiłam to kupiłam krople i magnez.
Krople chyba nawet uspokajają ( warto spróbowac )
Magnez zaś jest o du*e potłuc. Czuje się po nim jeszcze gorzej. I rzeczywiście, tak jak piszecie, są po nim problemy z oddychaniem. Mi wogóle nie służy.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com