Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

lgtk  

Hiper wymiatacz



ImiÄ™: Adam

Wiek: 33

Do³±czy³: 31 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2011-10-16, 12:52   

Ostia napisa³/a:

To tak, jakbyś ty zasłabł na ulicy, a cała reszta świata uznała "o, pewnie wziął dopalacze - nie szanuje siebie - po co ja go mam szanować - idę dalej."



Pewnie by tak było życie...

Ostia napisa³/a:

Z daleka poznasz, że ma NZK, hipoglikemię?
Bo, niespodzianka!, menela też to może spotkać.



No co ty nie powiesz. Pewnie ratujmy żule przecież jak wyjdzie i wróci do domu będzie kochającym ojcem/mężem. Zresztą wiem kto u mnie w mieście pije bo TO widzę codziennie na ławkach w parku.

Ostia napisa³/a:

To ci się trochę priorytety poprzestawiały.



No nie bardzo. ¯ul zaczynał pić z własnej nie przymuszonej woli, kot jest głodny nie z własnej winy.
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2011-10-16, 12:58   

lgtk napisa³/a:

Pewnie by tak było życie...


Ignorancja, którą należy tępić.
Potrząśnięcie człowieka, chociaż nie wiem, jak śmierdzący czy obdarty by był, nic nie kosztuje. Absolutnie nic.

lgtk napisa³/a:

Pewnie ratujmy żule przecież jak wyjdzie i wróci do domu będzie kochającym ojcem/mężem.


Nie nadinterpretuj. Równie dobrze w tym momencie szpitale powinny być zamykane, bo przecież nigdy nie ma 100% pewności, że osoba z OIOMU po powrocie do domu będzie przygarniała sieroty, karmiła biednych i dawała w cholere kasy na potrzeby najuboższych.
Więc nie przesadzaj.

lgtk napisa³/a:

Zresztą wiem kto u mnie w mieście pije bo TO widzę codziennie na ławkach w parku.


Y, no i? To, że znasz pijących w dalszym ciągu nie chroni ich przed przypadłościami innymi, niż alkoholizm.

lgtk napisa³/a:

¯ul zaczynał pić z własnej nie przymuszonej woli,


Nie jest ot temat dotyczÄ…cy alkoholizmu.
¯ul, który zaczął pić z własnej, nie przymuszonej woli, nie użył tej swojej własnej, nieprzymuszonej woli, ale sobie serce zatrzymać. Kminisz?
Karm koty, ratuj ludzi - proste.
 

lgtk  

Hiper wymiatacz



ImiÄ™: Adam

Wiek: 33

Do³±czy³: 31 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2011-10-16, 13:09   

Ostia napisa³/a:

Karm koty, ratuj ludzi - proste.


A żuli zostaw sobie.

Ostia napisa³/a:

Potrząśnięcie człowieka, chociaż nie wiem, jak śmierdzący czy obdarty by był, nic nie kosztuje. Absolutnie nic.



Nie każdy bezdomny czy brudny to żul. Jeśli facet jest po prostu biedy to nie ma problemu ale jeśli leży nawalony to bym go nie ruszył.

Ostia napisa³/a:

¯ul, który zaczął pić z własnej, nie przymuszonej woli, nie użył tej swojej własnej, nieprzymuszonej woli, ale sobie serce zatrzymać. Kminisz?



Ale sam się doprowadził najczęściej do tego stanu.

Ostia napisa³/a:

Nie nadinterpretuj.



W sumie aż tak bardzo nie przesadziłem bo dużo patologii jest wywoływanych przez alkoholizm.
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2011-10-16, 13:12   

lgtk napisa³/a:

Ale sam się doprowadził najczęściej do tego stanu.

lgtk napisa³/a:

Jeśli facet jest po prostu biedy to nie ma problemu ale jeśli leży nawalony to bym go nie ruszył.



Piszesz takie bzdury, że aż zaprzeczasz sam sobie.
Ok, biedna osoba, nie-żul -> pomożesz.
Osoba, która doprowadziła (sic) do NZK -> nie pomożesz.
Więc prosty wniosek: nie pomożesz grubej osobie, która dostała zawału serca, no bo przecież mogła nie wpieprzać tych hamburgerów, tłustych mięs i kapusty z grochem.
Już widzisz, jak nielogiczne są twoje słowa?
 

lgtk  

Hiper wymiatacz



ImiÄ™: Adam

Wiek: 33

Do³±czy³: 31 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2011-10-16, 13:27   

Ostia napisa³/a:

Już widzisz, jak nielogiczne są twoje słowa?


Nie

Ostia napisa³/a:

Osoba, która doprowadziła (sic) do NZK -> nie pomożesz.



Jeśli leży nawalony to bym nawet nie podszedł, skąd mam wiedzieć co mu jest?

Ostia napisa³/a:

Więc prosty wniosek: nie pomożesz grubej osobie, która dostała zawału serca, no bo przecież mogła nie wpieprzać tych hamburgerów, tłustych mięs i kapusty z grochem.



Nie każdy otyły sam sobie zaszkodził, do tego czy otyłe osoby niszczą życie innym? Chyba nie, a popatrz co się dzieje w rodzinach w których takie gówno jest ojcem, mężem. W sumie fajne porównanie ale trochę dziwne. Otyłość a alkoholizm to dwie różne rzeczy przesadzasz.
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2011-10-16, 14:07   

lgtk napisa³/a:

Jeśli leży nawalony to bym nawet nie podszedł, skąd mam wiedzieć co mu jest?


Właśnie po to podchodzisz.
To, że osoba choruje na alkoholizm nijak w ciebie nie uderza.

lgtk napisa³/a:

niszczą życie innym?


Brak argumentów nadrabiasz odwoływaniem do innych osób?
Nie masz zbytnio prawa oceniać czegoś takiego, a jedynie skupić się na tym, czy leząca nieprzytomnie osoba niszczy w jakikolwiek życie tobie. A raczej tak się nie dzieje.

lgtk napisa³/a:

Otyłość a alkoholizm to dwie różne rzeczy przesadzasz.


Kochanie, ja tego do siebie nie przyrównuję.
Na tych przykładach pokazuję ci tylko, jak strasznie nie potrafisz stworzyć logicznych argumentów.

lgtk napisa³/a:

Nie każdy otyły sam sobie zaszkodził,


Mhm, a skąd to wiesz, jak już leży nieprzytomny?

Leży ktoś nieprzytomny - podchodzisz, sprawdzasz. Jeśli będzie sobie bełkotał pod nosem i patrzył przekrwionymi oczkami; ot, po prostu odchodzisz, ewentualnie dzwonisz na policję.
Sprawdzasz - nie odpowiada; dzwonisz po pogotowie, zaczynasz RKO.
Powiedz, gdzie tu jest jakaś ujma dla ciebie, że tak się bronisz? Lenistwo?


Cytat:

art. 162 KK
§ 1. Kto człowiekowi znajdującemu się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu nie udziela pomocy, mogąc jej udzielić bez narażenia siebie lub innej osoby na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

§ 2. Nie popełnia przestępstwa, kto nie udziela pomocy, do której jest konieczne poddanie się zabiegowi lekarskiemu albo w warunkach, w których możliwa jest niezwłoczna pomoc ze strony instytucji lub osoby do tego powołanej.



Dziękuję, kurtyna.
I pozostaje się tylko modlić, aby w razie zasłabnięcia na ulicy nie trafić osobę myślącą podobnie do ciebie, bo jeszcze ktoś nie będzie miał na sobie ładnych ciuchów, nie spryska się Chanel no5, a już w najgorszym wypadku będzie leżał we własnych wymiotach i umrze na ulicy.*

*Przerysowałam? Owszem, ale ty w taki sam, przerysowany sposób dajesz sobie prawo do kwalifikacji osób, które sa godne twej pomocy, a które nie.
 

freestylee  

Mega wymiatacz



ImiÄ™: ee yy eekhem hehe

Wiek: 28

Do³±czy³: 21 Lut 2011

Sk±d: nie wiem ;(

   

Wys³any: 2011-10-16, 15:25   

Mi chodziło bardziej o to że ktoś leży sobie w cieniu w ciepły lipcowy dzień nie na chodniku tylko pod drzewem to co szkodzi żeby sobie spał ?...,zawszę pomagam ale pierwsza zasada mówi nie dać zrobić sobie krzywdy tak ?... jak oddycha nic mu nie jest to co mu sie stanie
_________________
"Jestem Bogiem
Uświadom to sobie sobie
Ty też jesteś Bogiem
Tylko wyobraź to sobie sobie"
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2011-10-16, 15:32   

freestylee napisa³/a:

jak oddycha nic mu nie jest to co mu sie stanie


Ale z daleka nie wiesz, czy oddycha.
 

Olok  

Mega wymiatacz



Do³±czy³: 23 Cze 2011

   

Wys³any: 2011-10-16, 16:04   

Ostatnio mnie i moich znajomych spotkała taka sytuacja. Na ławce siedziała kobieta. Całkiem elegancka, dobrze ubrana itd. Przeszło koło niej jakieś trzy osoby. ¯adna się nie zatrzymała.
A jak się okazało ta kobieta była chora na serce. Gdyby tak sobie jeszcze "spała" na tej ławeczce, a nikt by się nie zatrzymał, było by już po niej.
Zatrzymałem się raz i zatrzymam się za każdym następnym razem.
_________________
Z głupkami nie ma sensu rozmawiać. Przed głupkami trzeba się bronić.-W. Cejrowski
 

Everthus  

Pogromca postów



Wiek: 34

Do³±czy³: 18 Gru 2010

   

Wys³any: 2011-10-16, 20:14   

Olok napisa³/a:

Zatrzymałem się raz i zatrzymam się za każdym następnym razem.


To powinne być naturalne ludzkie zachowanie, wręcz odruch. Najwidoczniej nie dla wszystkich. Lata pinkolenia po oczach okrucieństwem i krzywdą najwidoczniej spowodowały niespotykaną do tej pory znieczulicę społeczną.

Ostia napisa³/a:

które sa godne twej pomocy, a które nie.


To rozgraniczenie i mnie śmieszy. Nie pomogę, bo się pobrudzę.
_________________
lol
 

szostol  

Pogromca postów


Do³±czy³: 03 Kwi 2009

   

Wys³any: 2011-10-16, 20:29   

Cytat:

To rozgraniczenie i mnie śmieszy. Nie pomogę, bo się pobrudzę.


Zadzwonić po odpowiednie służby tak, ale nie przeprowadzę menelowi czy narkomanowi sztucznego oddychania, żeby się czymś nie zarazić.
Jako kolejna osoba zostanę tu zlinczowany, ale jak widzę menela śpiącego na ławce to też nie podchodzę, bo to po części normalny widok (co innego leżącego na środku chodnika). Wyjątkiem byłoby, gdyby wydarzyło się to w zimie, na mrozie.
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2011-10-16, 20:51   

szostol napisa³/a:

Zadzwonić po odpowiednie służby tak, ale nie przeprowadzę menelowi czy narkomanowi sztucznego oddychania, żeby się czymś nie zarazić.


Nie jest to wskazane, a wręcz z troski o własne dobro- niepożądane. Wystarczą same uciśnięcia klatki piersiowej.

¯ycie samo w sobie powinno być dla nas wartością. Nie kierujmy się uzależnieniem, czy wyglądem zewnętrznym danej osoby. Wasza pomoc nie będzie równoznaczna z akceptacją jego stanu, bądź sytuacji życiowej. A może ocalić życie i dać przysłowiową drugą szansę.
_________________
Drugs&hugs.
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2011-10-16, 20:57   

szostol napisa³/a:

nie przeprowadzę menelowi czy narkomanowi sztucznego oddychania, żeby się czymś nie zarazić.


Nie jest to obowiÄ…zkowe nawet w przypadku osoby wypachnionej i wystrojonej.
 

Isair  

VIP

Arcykapłan



Wiek: 36

Do³±czy³: 12 Maj 2010

   

Wys³any: 2011-10-16, 21:57   

szostol napisa³/a:

Zadzwonić po odpowiednie służby tak, ale nie przeprowadzę menelowi czy narkomanowi sztucznego oddychania, żeby się czymś nie zarazić.


Skorygowałbym swoją odpowiedź sprowadzając do tego co Szostol mówi. Nie mam wiedzy medycznej, a też nie wiadomo, czy taka osoba się nagle nie przebudzi w pijackim amoku i nie rzuci się na nas.
_________________
O upadku tego kraju świadczy fakt, że najpoczytniejsza książką jest Komentarz do ustawy o podatku VAT
Mój blog
 

wegrrrry  

Mega wymiatacz

paranoid



ImiÄ™: Diana

Do³±czy³a: 07 Pa¼ 2011

   

Wys³any: 2011-10-16, 22:19   

Zatrzymałabym się, żeby ocenić sytuację, ale nie wiem czy byłabym na tyle odważna, żeby podejść blisko i sprawdzić puls czy coś. Jeśli uznałabym, że coś jest nie tak, to pewnie najpierw zadzwoniłabym do kogoś dorosłego, później wolałabym żeby to ten ktoś ewentualnie zadzwonił po pogotowie, ale jeśli nie byłoby innej opcji, to i sama bym to zrobiła.
_________________
Go away go away
You fill my headspace
With evil thoughts unkind
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com