Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

philosophus  

Pogromca postów


Do³±czy³: 07 Lut 2013

   

Wys³any: 2015-04-28, 18:32   

Stara Panna napisa³/a:

Dość zabawne, że ludzie muszą ograniczać wiarę do boskości.



Moment, a do czego ją rozszerzać i po co?

To właśnie wiara jest największym problemem: uznawanie niesprawdzalnego aksjomatu za prawdziwy to szaleństwo i prosta droga do konfliktu z każdym kto nie działa w ten sposób, albo uznaje za prawdziwy inny niesprawdzalny aksjomat.
_________________
"Jak można szanować kogoś, kto jest moralny tylko dlatego, że boi się kary ze strony potężnej istoty która cały czas go obserwuje?" - Richard Dawkins

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!
 

Lampart  

Stały User



Do³±czy³: 29 Lip 2014

   

Wys³any: 2015-05-18, 22:09   

philosophus napisa³/a:

Stara Panna napisa³/a:

Dość zabawne, że ludzie muszą ograniczać wiarę do boskości.



Moment, a do czego ją rozszerzać i po co?

To właśnie wiara jest największym problemem: uznawanie niesprawdzalnego aksjomatu za prawdziwy to szaleństwo i prosta droga do konfliktu z każdym kto nie działa w ten sposób, albo uznaje za prawdziwy inny niesprawdzalny aksjomat.



Bardzo dobrze napisane
_________________
http://pantherapardus.pl/ - Nowa strona Autora
 

Jimmyblack  

Mega wymiatacz


ImiÄ™: Jimmy

Wiek: 28

Do³±czy³: 19 Maj 2015

Sk±d: Dublin

   

Wys³any: 2015-05-19, 20:21   

W oderwaniu od całości tematu, ustosunkuję się jedynie do pierwszego posta, bo widzę, że się tu zaspamiło.

Jeśli ktoś wini boga za cokolwiek, oznacza to, że w niego wierzy... koniec kropka. Gdyby nie wierzył, nie miałby kogo winić. Trzeba sobie uświadomić, że ateizm to brak wiary w boga, a nie wierzenie, że boga nie ma. Rozmowa z ateistą o tym, czemu nie wierzy w boga, jest jak rozmawianie z dorosłym, czemu nie wierzy w Królewnę ¦nieżkę.
_________________
Projektowanie gier, pomysły na gry, mój blog
http://projektowanie-gier.pl
Game Based Learning
http://gamebasedlearning.edu.pl/
 

TapTap

User


Do³±czy³: 24 Maj 2015

   

Wys³any: 2015-05-24, 22:21   

Też odniosę się do pierwszego posta. U mnie sytuacja jest dosyć dziwna. Wierze, że coś lub ktoś, jakaś siła, whatever stworzył/a/o świat. Może to być Jezus, może to być Budda. Mimo że byłem wychowywany ( i nadal jestem ) w teoretycznie katolickiej rodzinie to rodzice, którzy najmniej wierzą w Boga z całej rodziny, dali mi wolną rękę. Nie zmuszali do chodzenia do kościoła itd. Nie chodziłem do kościoła - z lenistwa, nudziły mnie kazania, klęczenie i klepanie ciągle modlitw.
Później zacząłem mieć własny światopogląd i swoje zdanie. Pomyślałem sobie: A co jeśli jestem gejem? To znaczy, że kościół mnie odrzuca? Bo kocham faceta, a nie kobietę?! - Pierwsza rzecz, która oddaliła mnie od Boga. Później pojawiały się sytuacje i obserwowałem jak ktoś chodzi do kościoła, by mieć 5 czy 6 z religii. Chwila, według wiary to kościół jest nagrodą, a nie ocena! Trzeci czynnik, który oddalił mnie od Boga. - Celibat. Jak księżą mają znać problemy dzieci, pomagać rodzicom z ich dziećmi itd. skoro księża nie mają dzieci? Znam jeden kościół, w którym ksiądz ma dzieci. Nie chodziłem tam, lecz z opinii innych słyszałem, że jest to najbardziej ludzi ksiądz.
Dla mnie sÄ… dwie drogi:
1. Wiara w kościół
2. Wiara w Boga/jakieś siły/matkę naturę/ewolucję itd.
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2015-05-24, 23:22   

TapTap napisa³/a:

rwsza rzecz, która oddaliła mnie od Boga. Później pojawiały się sytuacje i obserwowałem jak ktoś chodzi do kościoła, by mieć 5 czy 6 z religii. Chwila, według wiary to kościół jest nagrodą, a nie ocena! Trzeci czynnik, który oddalił mnie od Boga. - Celibat. Jak księżą mają znać problemy dzieci, pomagać rodzicom z ich dziećmi itd. skoro księża nie mają dzieci?



£ooo boże.
Najgorsze z możliwych powodów.
Por favor... :-D
_________________
W miękkim futrze kota
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com